Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

van még 2-t váltom amiből lehet ügyeskedni. melyik az a rész ami a R-et viszi?

hát nemtom nyalika te most szivatod a fórumot vagy mi, az automata váltó nem olyasfajta dolog amit otthon megbuherál az ember...kettőből csinálni egyet biztosan nem lehetetlen egy szakműhelyben, de otthon tuti, hogy az.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

akkor magamtól találom ki melyik a hátramenet...

aki látta már szétszedve az tudja hogy ez még nem olyan bonyolult.

sztem...

előttem szedte szét a a csávó a másikat, én is azt hittem hogy bonyolult de nem az!

Én egyszer egy Skoda váltóra gondoltam, hogy egyszerű. Szétszedtem, csapágyat cseréltem, összeraktam, forog, nem darál, HURRÁ!

Beraktam a kocsiba, és kb fél óra alatt lefogaztam az egészet.

Olyan hézagolók, illesztékek vannak benne, amit mezei ember nem is ismer (pedig elhiheted, párszor ráálltam már a saját csápos emelőre... :P ).

A végén 15000Ft-ért vettem egy másikat, ami tökéletes volt, és nem is szívtam vele 2 napot...

Pedig elhiheted, hogy az a váltó TÉNYLEG EGYSZERŰ ! ;)

(csak nagyon zárójelesen jegyzem meg, hogy az automata váltóknál az esetek többségében a váltás problémákat nem mechanikai hiba okozza. van azért ott egy pár szelep, meg némi vezérlés is ám! )

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

MV6 váltó leszedésről hol találok valami leírást?

A négy torx, a négy karimás csavar, meg a két nagyobb, és lejön a váltó?

köszi

Csá, írj ennek a srácnak : http://www.opelforum.hu/index.php?showuser=12701 az enyémet, ami akkor még az övé volt , Ő alakította át automatáról kéziváltósra. Ugyan nem MV6, de biztos tud érdekeset mondani. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Hidraulikus kinyomóból mit érdemes megvenni? Valeo, FTE, Sachs?

Én most cseréltem és tőlük vettem sokkal olcsóbbak mint a többi és másnapra postán ott az áru csak utánvéttel. Regisztrálni kell a Webshopba és kész.

Én LUK-ot vettem 33 504 ért+1200 posta az unixnál ugyan ez és a a cikkszám is egyezik 74 897 ft -10%.

itt a link http://opel.alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus__opel__omega__omega_b_kombi_21_22_23_1994_03_2003_07__3865/eroatviteli_alkatreszek_1__kuplung_alkatreszek__kinyomocsapagy_1__mind?lapszam=1&gyakori=I&

Egyébbkén minden sokkal olcsóbb náluk és nagyon korrektek

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Üdv mindenkinek, néhány kollega írta nemrégiben a következő hibajelenséget: Automata D-be tesz, elindul, 1-es, vált, 2-es, majd 3-as helyett a motor felpörög, a váltó pedig mintha üresbe kapcsolna, a hajtás megszűnik. Én is így jártam nemrég, vakartam is a fejem búbját, hogy "namostmia...szomatcsináljak"... Olajat és szűrőt februárban cseréltem. Hát, azért felnyitja az ember a mocikupakot, úgysem lát alatta olyat, amit tehetne. Szemem megakad a hűtővíz kiegyenlítőtartályán, üres. Semmi köze a váltóhoz, gondolnánk. Azért gondos autós lévén, 2 liter sótlanvízzel felönt. Tanakodás befejez, tető lezár, beül, elindul. Váltó vált, mint ahogy kell!!! Papás üzemmód: vált. Sportgomb benyom, 5500-ig leforgat: vált. Utánaolvas, kiderül, a váltó elektronikája a hűtővíz (motorhűtésről van szó) hőmérsékletét is figyeli, talán még a nyomását is, megafrancsetudjamijét, akár még a színét is, azon se lepődnék már meg. Azóta is megy, mint az óramű...

Szóval, ha rosszalkodik az automata váltó, érdemes a hűtőfolyadékot ellenőrizni, és ha kell, pótolni. Csak egy javaslat persze. Ezer egyéb dolog okozhat még rendellenes működést.

Amúgy a sok kis bosszantó hibája ellenére még mindig szeretem ezt a dögöt, és még mindig velem van. Nem is akarok megválni tőle. Pedig kívánja a foglalkozást, erősen...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv a Fórum tagjainak!

Tanácsért és segítségért fordulok hozzátok.

Az alábbi járművel rendelkezem: Omega-C, 1999. évjárat, X25DT motorral, autómata váltóval felszerelve (AR25, KZ kód).

Váltóhiba beazonosításhoz kérek segítséget.

Hibajelenség:

"1", "2", "3" fokozatokban normál módban nem indul jármű.

"D" fokozatban felpörög a fordulat és valahol 3500-4000-től lassan vánszorogva elindul.

"R" fokozatban rendben működik

"D" fokozatban Wintermódban (hópihe gomb benyomva) működik, elindul.

"1", "2", "3" fokozatban nincs hópihe funkció, ott semmi reakció nincs..

"R" fokozat rendben

"D" fokozat szerviz módban (9-es biztosítékot kivettem) ugyanúgy lassan indul

"1", "2", "3" fokozatkapcsolás sem volt működőképes a szervizmódban. Hiába kapcsoltam a különböző fokozatokat, nem tudtam indulni vele.

Váltóolaj szint ellenőrizve: rendben, OK.

Váltóolaj cseréről nincs információm. (Mikor volt, vagy volt-e már cserélve)

Folyadék színe nem barna még, égett szagot nem tapasztaltam.

Eredeti váltó (még nem volt cserélve járművön), 300e km fölötti futásteljesítménnyel, KZ betükóddal

Ki találkozott ilyen tünettel?

Ha valakinek volt ilyen jelesége, mi volt ott a hibaokozó?

Köszönöm előre is az információkat.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

http://www.motor-talk.de/bilder/opel-omega-b-caravan-2-5-td-automatik-faehrt-nicht-an-g58591553/waehlhebelgestaenge-i206166877.html

waehlhebelgestaenge-5332269956204100442.

ar-25-magnetventile-1793002186840210845.

Sziasztok!

Német fórumon a fenti hibára a következőt találtam. Meg tudjátok erősíteni?

- Váltókar kapcsoló törés okozhat ilyen hibát illetve a visszahúzó rugó.

- MV (mágnesszelep) elakadás a következő lehetséges ok.

Amit ott írtak róla:

* 2-3 fokozatkapcsolásnál a mágneszelep "nyitott" állásban akad el, akkor lehetséges következményei:

- gyorsításkor 1. seb.fokozatba rakva a váltó valóságban 4. fokozatban van

- 2. seb.fokozatba kapcsolva a váltó a valóságban a 3. fokozatbna van

Eredmény: gyenge gyorsulási képesség és indulásnál a csúszás nagy

- 3-4 kapcsolási fokozatnál rögtön elérhető a tapadás és a kocsi normál módon gyorsul, csúszás nélkül

Van szakember, aki ezt igazolja?

Link to comment
Megosztás:

Esetleg egy Opcomos vagy Tech2-s tesztelés sokat segítene a hiba megállapításában. Ha mohácsi vagy környéki vagy, az Opcomos kiolvasás megoldható.

Köszönöm a lehetőséget.

Hibakiolvasáshoz TECH2-vel felszerelt kapcsolatom van. Amint megtörténik a kiolvasás, az eredményről beszámolok itt a fórumon.

Aztán további tanácsokért állok sorba... :-)

Programkapcsolóról kaphatok még információt? Hol keressem?

(Esetleg cikkszámot kérhetek hozzá, és EPC-ben kikeresem)

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a lehetőséget.

Hibakiolvasáshoz TECH2-vel felszerelt kapcsolatom van. Amint megtörténik a kiolvasás, az eredményről beszámolok itt a fórumon.

Aztán további tanácsokért állok sorba... :-)

Programkapcsolóról kaphatok még információt? Hol keressem?

(Esetleg cikkszámot kérhetek hozzá, és EPC-ben kikeresem)

Köszönöm!

Programkapcsoló a váltó bal oldalán van. Nem kimondottan hibakód olvasásra gondoltam. Hanem élő adat kiolvasásra, vagy periféria tesztre, amivel az összes mágnesszelepet meg lehet járatni. De ezt egy Tech2-vel rendelkező szerelő biztos vágja.
Link to comment
Megosztás:

Programkapcsoló a váltó bal oldalán van. Nem kimondottan hibakód olvasásra gondoltam. Hanem élő adat kiolvasásra, vagy periféria tesztre, amivel az összes mágnesszelepet meg lehet járatni. De ezt egy Tech2-vel rendelkező szerelő biztos vágja.

Köszönöm a válaszokat.

Programkapcsolóra: 96017511 cikkszámon talátam alkatrészt, aminek új ára 70e ft, bontottan kb 20e ft-tól elérhető. Orosz oldalon fotóztak ilyet, de mi megy ebben tönkre?NS322_TOP.JPGhttp://www.oehq.com/partpix/STIjpg/NS322_TOP.JPG

http://www.drive2.ru/cars/opel/omega/omega_b/alkon/2/journal/653006/

77d3228s-960.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat.

Programkapcsolóra: 96017511 cikkszámon talátam alkatrészt, aminek új ára 70e ft, bontottan kb 20e ft-tól elérhető. Orosz oldalon fotóztak ilyet, de mi megy ebben tönkre?http://www.oehq.com/partpix/STIjpg/NS322_TOP.JPGhttp://www.oehq.com/partpix/STIjpg/NS322_TOP.JPG

http://www.drive2.ru/cars/opel/omega/omega_b/alkon/2/journal/653006/

http://e.a.d-cd.net/77d3228s-960.jpg

szerintem a vezetősáv elkopott, vagy leszakadt (esetleg túláramtól leégett?) a nyákról...
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megnéztük TECH2-vel az AR25 automata váltót, miért nem hajlandó váltani D,1,2,3 fokozatban.

Eredmény: nincs kommunikáció seb.váltó vezérlőegységgel.

További ötleteket várok, mi legyen a következő lépés, amivel tudom a hibát behatárolni.

Köszönöm!

Üdv!

Én megpróbálnék szerezni kölcsönbe egy másik vezérlőegységet. Esetleg a biztosítékokat, csatlakozókat nézd végig. Helyileg merre vagy?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Biztosítékokat már akkor megnéztük, mikor "tekkelésnél" nem volt kommunikáció a vezérlőegységgel. Biztosítékok rendben.(amik az OBD csatlakozó körül vannak). Kibontom a vezérlőegységet a helyéről és megnézem, melyik típus van benne.

Az utasoldali A-oszlop előtti részen kell lennie. A műanyag burkolat alatt benéztem már, de eddig csak a központizár vezérlő modult találtam ott meg. Pedig arra elég vastag kábelköteg fut, kell legyen azon a környéken még vezérlőegység.

EPC-ben rákerestem, de helyet nem jelöl az ábra. TIS2000-ben nem találtam meg infót, helyileg hol van.

F3H behatárolt hely a gyári elektromos kapcsolási rajz szerint is az A-oszlop felé van.

Valaki segítene egy pontos vezérlőegység helymeghatározással?

A vezérlőegység csere-próbát ezek után tudom egyeztetni. Köszönöm a lehetőséget.

Módosítva : freepc123
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.