Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

a téli üzemet még kiegészíteném azzal, hogy 3.-ból indul, és 60 felett automatikusan visszakapcsol normál üzembe, valamint hogy nem javasolt folyamatosan használni, csak indokolt esetben.
Tényleg! Megy hogy nem lehet menet közben kapcsolni, max nagyon lassan haladva. Jól emléxem???
Link to comment
Megosztás:

Köszi a soksok infot, má találtam három esélyes omegát, de ami tetszett volna nagyon azt ma reggel lefoglalózták. Kecskeméten nincs több eladó omi. Esetleg milyen okosság van amit nem árt ha tudok vásárlás előtt. 2.0i vagy 2.5D vagy 2.2bezin amiket nézegetek. A hat henger szerintem nekem most még sok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A 2,5D is 6 hengeres. Ilyen autót akkor vegyél, ha ismered az előéletét. Általában 120-180e km-vel hirdetik, ez azonban azt jelenti, hogy 320-380e-ről van visszahajtva az óra. Ha kintről hozták, akkor szinte biztos, mert kint ilyen autót akkor vesznek, ha rengeteget autóznak, és ha már megtartották 8-10 évig az autót akkor rengeteget is mentek vele. Nálunk sem különb a helyzet.

A típusbetegségük, az hogy sok km után melegen nehezen indul. Ennek az oka az adagoló, ami 300e Ft-tól orvosolható... Több emberről tudok, aki így megjárta...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha így áll a helyzeted, akkor legyen 2.2-es, mert az max 5 éves lehet. Ilyet még nagyobb eséllyel kaphatsz viszonylag kevés, illetve a valóshoz hasonlító megtett km adatokkal.

Eladó B/2-ről hallottam nemrég jó áron, reális km adatokkal. Ha érdekel, akkor PÜ.

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Jo reggelt mindenkinek.

Bemutatkozott az Omega...

Hazajottem Pecsrol Mohacsra, lakotelepen megalltam, valto N-be rak, haver kiszall, valto D-be rak, Omi popsija lesullyed, keves gaz, elindul -eddig minden rendben-

Elindulas pillanataban egy durranas, a hatso kerek kicsit elkapar a kavicsoson, auto elindul, valto kapcsol kettobe, egett olajszag megerez, elindulastol kb 50 meterre megalltam, autobol kiszall, cigi lepumpal es kozben neztem, hogy az Omi alol dol a fust.

Hivtam a tsomat, aki hazahuzta az autot es arra a kvetkeztetere jutottunk, hogy a valto kinyomta az olajat ami hatalmas fust kisereteben megs mmisult a forro rendszeren. :blink:

Aknan a Rekord van felbakolva, ugyhogy az udvar kozepen emeltem meg az autot es masztam ala. Magallapitottam, hogy nem a magasnyomasu csovek szalltak el, hanem a motor es a valto osszeillesztesenel nyomhatta ki korba az olajat.

Van valakinek elkepzelese, hogy mi lehet a problema?

Link to comment
Megosztás:

....Hivtam a tsomat, aki hazahuzta az autot .....

A kardánt leakasztottátok? Mert egyébként a fékszalagoknak annyi, a többi forgó, és olajozást igénylő dolgokról nem is beszélve.

Amikor a Blazer gyújtáseletronikája beszart, tréleren vitettem a Gyulához, mert az is autómata. Igaz, nem volt olcsó, de hát ezek az autók ezt a fajta hozzáállást kérik.

A Blitz-nek van autómata váltós haverja, de az sajna Pesten van.

Link to comment
Megosztás:

Na igen. Nem a valto. :)

Ra kellett jonnom, hogy ez nem Rekord, mert nem ferunk hozza normalisan a motorhoz. Rekordnal leejtek egy csavart az tuti az aknaban kot ki.

Remelem tara mar jo lessz...

Koszonom a teloszamot, elmentettem,, mert ki tudja mikor lehet ra szuksegem....

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
AR25/35 váltónál a poziciónáló kapcsoló javítható? Vagy csere egyből? Esetleg vkinek nincs egy felesleges darabja? :huh:

Előferdülhet, hogy csak "elmozdul" és ezért mutat zöldségeket?

Ha jól csal az emlékezetem, akkor van rajta állítási lehetőség.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól csal az emlékezetem, akkor van rajta állítási lehetőség.

Akkor bízom benne, hogy csak kilazult és elállítódott, mert kezd 1. idegesítővé válni 2. sokat meg nem akarnék kőteni rá :huh:

Vmi kis konkrétum egy ilyen hozzánemértőnek mint nekem, hogy hol keressem, stb stb?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.