Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

  • 1 month later...
On 2016. 02. 22. at 23:49, Tisu írta:

sziasztok

 

valakinek van arról tudomása hogy omegához (leginkább Y22DTH-hoz)lehet valamilyen  6 sebességes kézi váltót rá aplikálni,létezik ilyen?

Minden létezik csak pénz kérdése! Legyen a zsebedben fél milla és mindjárt megoldható...

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 24. at 13:58, Tisu írta:

hát én nem ilyen megoldásra gondoltam, valamilyen BMW vagy más típus váltója esetleg rá építhető?!

gyártatni persze lehet, az ilyen fél millás mutatvány, de az nem az én világom, sajna :(  

Tuningolni/átalakítani akarsz pénz nélkül? Meséld el hogyan kell, mert ez rajtam kívül biztos sok embert érdekel! Amúgy ezek autók és nem legók. Sok dolog van ami cserélhető egyikből a másikba, de azok inkább az olcsóbb tételek. Hogyan gondoltad, hogy fogsz egy BMW váltót és felteszed Omegára, főleg egy DTI-re. Persze kivitelezhető, de itt ISS kell a fél milla...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Tisztelt fórumlakók olyan gondom problémám akadt , hogy ma reggel indulás után egy kis gázadás után elkezdett remegni sosem csinált még ilyet egyből megálltam kiraktam üresbe és így is érezhető volt a remegés az egész kasztnin , gázadásnál amíg fel nem gyorsul elég intenzíven remeg az egész kocsi utána is megmarad a remegés de már nem annyira feltünő mi lehet a baj ??? Am az autóban kettőstömegű lendkerék is van én arra gyanakszom remélem nem . Válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

On ‎2005‎. ‎04‎. ‎14‎. at 18:50, lombika írta:

uhuhu-t kérdezném mert látom vágja az automata váltót.leengedni hol lehet az olajat ,mert az ellenőrző csavarnál az oldalán kifolyik kb.egy liter aztán a többi bent marad a karterban ha az egész olajat kiakarom cserélni" A kuplung részből is" onnét hol engedjem le..és végül hol töltsem fel mert az oldalán lévő 2ellenőrő furatnál ha megjelenik az olaj kb .3 és fél litet van a karterban. úgy hallottam hogy a km adót kell kivenni,és ott feltölteni,de mennyit vagy meddig.....? köszi előre ha tudsz segiteni :(

Hello ezt én is szeretném tudni. Opel omega 2000-es 16 szelepes automata váltónál teljes olaj csere. Hol kell leengedni hogy az ősszes olaj lejőjőn?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Lehet, hogy nem pont a megfelelő topicba írok, de olyan problémám van, hogy nem tudom, hogy miként lehet leszedni a B Omegám automata váltójának a gombját. Ki kellene cseréljem a váltószoknyát, de nem tudom ráhúzni az új szoknyát a gombra. Segítségeteket előre is köszönöm! 

Üdv: István

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok!

Sajnálatos módon szeretett Omegám automata váltója letérdelt. Váltós azt mondja 200k-ért nekiáll felújítani, amin egy kicsit elbizonytalanodtam, azon gondolkodom hogy ennél egyszerűbb lenne kicseréltetni, viszont az enyémhez való típust (Y22XE motorkódhoz) nem találok. Ebből az oldalból kiindulva http://www.opel-infos.de/getriebe/r5.html azt látom, hogy talán a 2.0 benzinesek váltója jó lehet, de nem vagyok benne biztos. A kérdésem az lenne, hogy bármilyen R25 V1 alfakódos verzió jó lehet nekem, vagy lesz majd valami elektronika ami megakadályoz egy sima cserében? A V2es (pl Z22XE) látom hogy máshol vált, azzal biztos nem menne? Mert abból legalább van egy működő donor autó. Padlásról nem szivesen vennék egy "vagy jó / vagy nem jó" váltót... Köszönöm a tippeket!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.