Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

Szevasztok!  

Megtudná nekem mondani valaki, hogy mi lehet a különbség két  AR 35 ös váltó között, amin  van még A 54 , és DP jelölés is a cimkéjén, és a  másik AR 35 ös váltó, aminek a kis cimkéjén A15, és DE jelölés van?

Utóbbi egy 1988 as  3000 es omegában volt,  a DP jelű egy 2001 es, 3,2 esben.

Csereszavatosak lehetnek ezek? 

Kívülről ránézésre egyformák. Mindkettőn van már sport, és téli kapcsoló is.

 

Köszi, BB.

 

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Biró 62 írta:

Szevasztok!  

Megtudná nekem mondani valaki, hogy mi lehet a különbség két  AR 35 ös váltó között, amin  van még A 54 , és DP jelölés is a cimkéjén, és a  másik AR 35 ös váltó, aminek a kis cimkéjén A15, és DE jelölés van?

Utóbbi egy 1988 as  3000 es omegában volt,  a DP jelű egy 2001 es, 3,2 esben.

Csereszavatosak lehetnek ezek? 

Kívülről ránézésre egyformák. Mindkettőn van már sport, és téli kapcsoló is.

 

Köszi, BB.

 

Hátha segít:

http://www.opel-infos.de/getriebe/ar25_35.html

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2017. 11. 02. at 21:33, Biró 62 írta:

Köszi, ezt már nézegettem, de ebből nem tudom kideríteni hogy egyszerűen kicserélhetem-e. Illetve biztosan kicserélhetem, csak az nem biztos, hogy hibátlanul működik is vele. :)

 

Nekem 94-es váltóm van a 99-es váltóvezérléshez. Biztos, hogy működni fog.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Időközben túlvagyok egy motorjavításon, és annyira kitanultam a váltó le-felszerelést, hogy megreckéroztam egy próbát. 

Szóval valóban tökéletesen működik a 98 as gyártású váltó a 2001 es  3,2 es motorral.  autózás közben nem érezhető jelentős eltérés a kapcsolási fordulatok között sem.

A két autó elektronikája teljesen más, és a kódok alapján a váltóké is, de működik, és most rajta is hagyom. Az eddig használtat pedig elteszem tarcsiba. :) 

Link to comment
Megosztás:

Nos, már árnyékra is futottam a váltócserével. A régebbi 3000 es váltó mégsem tetszik annyira a 3200 as elektronikának. Városban tökéletes, de kint, ha előzgetnék vele, akkor 120 körül átáll hibaüzemre, és már csökkenti a motorteljesítményt, eltűnik a sportfokozat, és utána egyesben is úgy indul, mintha télifokozatban lenne, ami persze már nem kapcsolható. Leállítom, újraindítom a motort, ismét azonnal jó de csak amig nem kapcsolná be mondjuk a citromzárat.

 

Ha ugyenezt az elejétől vagy alacsonyabb sebességen sportfokozatra kapcsolva tolom végig, akkor egészen addig hibátlan akár magasabb sebességen is, amíg  sport fokozatban van.

120 fölött ha  folyamatos sebesség mellett lekapcsolom a sportfokozatot, akkor egészen addig jó, amíg le nem lassítok, és ismét nem gyorsítok fel 120 körülire. 

Így nem tetszik igazán, vissza fogom tenni az eredeti váltót, ez meg tarcsiba, csak éppen megkevertem benne kicsit az olajat, nehogy egyberohadjon.

 

Talán majd he egyszer muszáj lesz feltennem,  megpróbálhatom az eredeti váltóelektronikát átpakolni ebbe, mert elvileg az AR 35 váltó mechanikailag ugyanaz lenne, csak nem tudom mekkora szopás ebből kibelezni az elektronikát, és még azt sem tudom hol keressem benne. S

 

Esetleg szedett már szét valaki ilyet?

Link to comment
Megosztás:

On 2014. 10. 31. at 23:25, dragon hho írta:

Sziasztok!

Ha valaki automata váltóba szeretne belenyulni van egy 100 oldalas kis irományom hozzá robbantott ábrákkal, jelezzétek ha kell valakinek és átküldöm. Ill. ha tudok segítek javításban, mert volt benne anno hozzá kissebbfajta szerencsém.

Nekem nagy szükségem lenne rá.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok Kedves Márkatársak.

Érdeklődnék hogy valaki meg tudná írni nekem hogy mekkora a kuplungtárcsa méret?Opel omega b 2,5 td 96' kombi.

Olvasgattam de nem nagyon találtam.Esetleg egy javítási kézikönyv vagy link vagy bármi.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, Geri984 írta:

Sziasztok Kedves Márkatársak.

Érdeklődnék hogy valaki meg tudná írni nekem hogy mekkora a kuplungtárcsa méret?Opel omega b 2,5 td 96' kombi.

Olvasgattam de nem nagyon találtam.Esetleg egy javítási kézikönyv vagy link vagy bármi.

Előre is köszönöm a segítséget.

Ment pü.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! 

Akadt némi gondom az automatavaltóval.

1999 2.5 Diesel BMW caravan 

Mágnesszelep. Teknő levesz új be illetve nem új hanem bontott de működő. Váltó összerak, olaj bele és már mentünk is próba útra. Minden rendben volt. Majd 30 km el később mikor befordulnék az utcába előjött újra a hiba. Op-commal olvasva ezt írja : P0753 -(1) fokozatváltó mágnesszelep A (1-2/3-4 váltás) áramkör magas bemenet - jelen van. 

Mi okozhatja ezt a hibát ha nem a mágnesszelep a rosz ? Gondolok arra, hogy kábelköteg ki dörzsölődése okozhatja ezt? 

Segítséget előre is köszönöm. Ha valakinek van dokumentációja az automata váltóval kapcsolatban ne tartsa magában. 

Módosítva : Zserbo
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 07. 07. at 13:40, Zserbo írta:

Sziasztok! 

Akadt némi gondom az automatavaltóval.

1999 2.5 Diesel BMW caravan 

Mágnesszelep. Teknő levesz új be illetve nem új hanem bontott de működő. Váltó összerak, olaj bele és már mentünk is próba útra. Minden rendben volt. Majd 30 km el később mikor befordulnék az utcába előjött újra a hiba. Op-commal olvasva ezt írja : P0753 -(1) fokozatváltó mágnesszelep A (1-2/3-4 váltás) áramkör magas bemenet - jelen van. 

Mi okozhatja ezt a hibát ha nem a mágnesszelep a rosz ? Gondolok arra, hogy kábelköteg ki dörzsölődése okozhatja ezt? 

Segítséget előre is köszönöm. Ha valakinek van dokumentációja az automata váltóval kapcsolatban ne tartsa magában. 

Szia. Ezek alapján én is kontakthibára gondolnék. Esetleg a váltó bal oldalán a csatlakozót nézzétek meg. Hirtelen csak ezt találtam:

https://app.box.com/s/pgasvm4hdmcblil6hforw8jc6t7pijhb

 

Illetve innen az extrak.rar-t csomagold ki, és van benne kapcsolási rajz a váltóhoz:

https://app.box.com/s/gpx11g3wuarlj5kckqmxbgzka6r97q11

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget. Namost az van, hogy az akkumulátor mellet van 3 csatlakozó, kábelkötegek. Kaptam egy tippet. Megbontottam, 4 vezeték egybe volt égve. Köztük az egyiken kb 30 cm hosszan ( amég meg tudtam bontani illetve láttam ) a vezetéken nem volt szigetelés. Namost. Ezt kivágtam ameddig láttam, majd helyettesítettem egy másik kábellel. Azóta a hiba megszűnt. Ezzel elkezdtem keresni kábelköteget gondolva arra hogy kicserélem. Amire eddig még Bem sikerült rájönnöm az pedig a tempomat. Amióta valtócaere volt, ( a régi automataváltó már nem indította meg az autót), nem jó a tempomat. Nemtudom hogy lehet köze ennek a váltóhoz. Esetleg erről valami infó? Előre is köszönöm. A kábelek megbolygatásával úgy néz ki, hogy a hiba odébbállt. További szép estét! 

Link to comment
Megosztás:

Elvileg a váltócsere miatt nem megy el a tempomat. Mivel itt nincs külön egység, mint a benyásnál, rádugnék egy Ol-comot vqgy Tech2-öt és megnézném, hogy engedélyezve van-e a sebességszabályozó. Ha igen, akkor a féklámpakapcsoló és az akku mellett lévő csatiknál keresném a hiba okát.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2005. 04. 14. at 14:12, Flowachild írta:

A Omi automatába Tas ( :prayer: ) Dextron II-est mondott nekem. Talán a B Omegákba kell Dextron III-as. (Bár szinte azonosak a váltók...)

Szia! Ez a Tas nevű mágus merre varázsol illetve van e valami elérhetősége? Előre is köszönöm. 

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...
  • 2 years later...
On 2009. 05. 03. at 13:29, kori írta:

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy opel omega B2 2.5 te automata váltós autóm. Szalaszt nem vált el elég sűrűn ijenkor sportfokózatot sem lehet be kapcsolni ijen estben azt szoktam csinálni,hogy le állítom a kocsit újra indítom és ijenkor el vált van spot egy darabig. A váltó valami automatic getriebe kapcsol ez azt jelenti automatikus sebességváltó most volt váltó olaj csere de még nem volt szükséges csak hátha az lett volna a baja de nem . Köszönöm a válaszokat.

 

On 2009. 05. 03. at 13:29, kori írta:

 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.