Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

C14NZ leáll,nem indul, majd csak hidegen leáll hibáról infó


Recommended Posts

Nem nagyon van ötlet ahogyan látom!

Nekem nem astrám van, és nem tudom, hogy az enyém figyeli e azt, hogy forognak e a kerekek, az astra-ban van erre valami érzékelő, ha jól tudom!?

Ez lett cserélve, vagy milyen érzékelő?

motorfékezéskor elvileg leáll a befecskendezés, itt valami olyasmi elektronika probléma lehet, ami miatt nem kap üzemanyagot a motor!?

Azt próbáld már meg, hogy a kuplung benyomásakor ilyen nagy sebesség esetén ne vedd el teljesen a gázt, akkor is leáll, vagy felpörög?

Hello!

A kilométeróra volt a ludas, a hátulján más sorozatszám volt, mint az előtte lévőnek, valami kicsi dologban eltért. Egy újabb, belevaló óra segített. Nem áll le azóta a motor. Érdekes!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A kilométeróra volt a ludas, a hátulján más sorozatszám volt, mint az előtte lévőnek, valami kicsi dologban eltért. Egy újabb, belevaló óra segített. Nem áll le azóta a motor. Érdekes!

Valószínű hogy nem maga az óra, hanem a hátulján található út jeladó volt a hibás. Onnan tudja az ECU hogy a kocsi mozgásban van.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Hidegen pöcre indula kocsi (c14se) ha megyek vele rövid távon és megállok valahol 5 percre nem hajlandó elindulni . Padlógázzal elindul pár próbálkozás után. A motorhibajelző is felvillan a kocsi melegedése közben többször is.

Kiolvasva a kodot:

15.Hûtõközeg hõszenzor – feszültség túl magas

Mit kell cserélni? S az hol található?

Köszönettel!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Hidegen pöcre indula kocsi (c14se) ha megyek vele rövid távon és megállok valahol 5 percre nem hajlandó elindulni . Padlógázzal elindul pár próbálkozás után. A motorhibajelző is felvillan a kocsi melegedése közben többször is.

Kiolvasva a kodot:

15.Hûtõközeg hõszenzor – feszültség túl magas

Mit kell cserélni? S az hol található?

Köszönettel!

Elég egy helyre beírni a kérdésedet, az Astra F topicban már válaszoltam rá.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Sziasztok!

1.2-es 16 szelepes B Corsám van. Fél éve megtorpan és kigyullad a motor hiba jelző, ha hirtelen rátaposok a gázra. 2 hónapja melegen nem mindig indul csak ha úgy tartja kedve. Két hete ha a motor elérte az üzem hőmérsékletet leállt. Most már hidegen sem indul. AC pumpát cseréltünk, üzemanyag szűrőt, felső holtpont érzékelő jeladót, főtengely jeladót pedig tavaly nyáron. A főtengely jeladót írta a hibakód kiolvasó, de nem hiszem, hogy 25000 km után tönkremenne. Ha tudnátok segíteni, hogy milyen irányban induljunk el hibakeresés terén, nagyon megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.