Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

C14NZ leáll,nem indul, majd csak hidegen leáll hibáról infó


Recommended Posts

ne haragudj ember2, de nem értelek.

most mindent kicseréltetsz, ahelyett hogy elvinnéd egy tech1 gyel felszerelt mühelybe???

lehet hogy tök rendes a szerelő, de ha nem tudja megcsinálni.....

hát tégy belátásod szerint...... de amikor ráköltöttél 100.000 ft-ot, és még mindig nem jó, akkor nem az autó lesz a szar, és romhalmaz opel . ugye???

Link to comment
Megosztás:

Egy diagnosztika bármelyik Opel szakszervízben 2000-2500 ft ha jól emlékszem, de egy telefon, és megmondják. Nem csak a budapestiek.

Utána bemégy a boltba, megveszed a hibás cuccot és kicseréled.

de lehet hogy neki pont az a baja , ,mint ami a ti vectrátokbak volt.pl: folytószelepház potméter.

és máris müködött az autód. ezt tech 1 nélkül nem lehet kiszürni. vagy amikor pl be van zárva a folytószelepház. azt se, és mégis leáll. és még sorolhatnám.....

Link to comment
Megosztás:

Egy diagnosztika bármelyik Opel szakszervízben 2000-2500 ft ha jól emlékszem, de egy telefon, és megmondják. Nem csak a budapesti szervízeknek van műszerük. :roll:

Utána bemégy a boltba, megveszed a hibás cuccot és kicseréled.

Csak az a baj az ilyen hibáknál, hogy rövid ideig ( 20sec-2-3 min) állnak fent és ezen időn belül kellene a diagnosztikai vizsgálat.

Link to comment
Megosztás:

Pedig azt a jeladót is csak 2 csavar tartja, és a csere 3 perc. Szerintem egy valamirevaló szervízzel meg lehet alkudni, hogy ha ott veszed, akkor nem kér pízt a cseréért.

Ha már fogadják a köszönésed, már az 1500-3000 Ft. Vagy már az alkatrész árában van benne a beszerelési díj.

Link to comment
Megosztás:

A C14NZ tárolja a hibát. Ez tény.

Egy szakember, ha rádugja Tech1-et, és beindítja a motort, lehet hogy talál hibát, annélkül hogy égne a sárga lámpa...

Pl nézegeti a különböző jeladók által továbbított jeleket, és lehet hogy máris látni fog valamit, ami hidegen gebaszt okoz.

Pl nekem anno megmondták, hogy hamarosan tönkremegy a lambda szondám, ugyanis lassan változott a jel gázadáskor. És még sorolni lehetne, hogy Tech1 dataiból, meg tapasztalatból egy vérbeli Opel-szaki mi mindent meg tud állapítani. Szerintem a jeladó árából meg kellet volna nézetned szakival az autót, és azt az alkatrészt kicserélni, amit mondanak... A diagnosztikát tuti megúszod 2-3000 ft-ból.

De te tudod, ha olcsóbb csereberélgetni a jeladókat... Közben lehet hogy a gyújtáskábel szaraxik.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan erre gondoltam. Nekem egy barátom is így tett a C16NZ-mmel. Ott sem volt egyértelmű, de ő kikövetkeztette a hibát. Méghozzá egy leadott feszültségérték nem volt azonos azzal, amit az Opel előír. Ebből ő egyből tudta mi a baj. Mert ő olyan okos!!! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Pontosan erre gondoltam. Nekem egy barátom is így tett a C16NZ-mmel. Ott sem volt egyértelmű, de ő kikövetkeztette a hibát. Méghozzá egy leadott feszültségérték nem volt azonos azzal, amit az Opel előír. Ebből ő egyből tudta mi a baj. Mert ő olyan okos!!! :wink:

:smt060 :heart: :smt050 :smt054 :smt055

Link to comment
Megosztás:

A C14NZ tárolja a hibát. Ez tény.

Egy szakember, ha rádugja Tech1-et, és beindítja a motort, lehet hogy talál hibát, annélkül hogy égne a sárga lámpa...

Pl nézegeti a különböző jeladók által továbbított jeleket, és lehet hogy máris látni fog valamit, ami hidegen gebaszt okoz.

Pl nekem anno megmondták, hogy hamarosan tönkremegy a lambda szondám, ugyanis lassan változott a jel gázadáskor. És még sorolni lehetne, hogy Tech1 dataiból, meg tapasztalatból egy vérbeli Opel-szaki mi mindent meg tud állapítani. Szerintem a jeladó árából meg kellet volna nézetned szakival az autót, és azt az alkatrészt kicserélni, amit mondanak... A diagnosztikát tuti megúszod 2-3000 ft-ból.

De te tudod, ha olcsóbb csereberélgetni a jeladókat... Közben lehet hogy a gyújtáskábel szaraxik.

"A C14NZ tárolja a hibát." Korábban, amikor rendszertelenül, melegen állt le a motor, akkor a TECH1 -el nem tudta a szerelő megállapítani a hibát. Előttem mondta a szervíz vezetőjének, " ez még nem tárolja a hibákat" Hasba akasztotta a főnökét? Vagy nem értett hozzá? Számomra mindkettő ugyan azt az eredményt jelentette. Ahogy korábban írtam, cserélgetéssel ( gyujtásmodul, Halljeladó) jött rá a szerelő (OPEL) a hibára.

A mostani cserélgetés előtt beszéltem tekefonon többször is ezzel az OPEL szerelővel, egyértelműen kijelentette, csak akkor tudja megállapítani a hidegen történő leállás hibáját ha végleg leáll.

"A diagnosztikát tuti megúszod 2-3000 ft-ból. " Lehet. De biztos nem lettem volna okosabb. "És még sorolni lehetne, hogy Tech1 dataiból, meg tapasztalatból egy vérbeli Opel-szaki mi mindent meg tud állapítani. " Igazad van. Csak ehhez nagyon kell tudni és érteni a Multec technikát és a műszer működését, és a mért adatok értékelését. Na meg ha ez jelentős tapasztalattal párosul, olyan embernél aki képes azok logikus feldolgozására akkor pillanatok alatt megállapítható a hiba.

Amit én a történtek ellenére nagyon értékelek azoknál a szerelőknél akik megpróbáltak segíteni, hogy elismerve tehetetlenségűket, nem vertek felesleges költségbe. És ez egy nagyon pozitív viselkedés manapság.

Ti viszont sokat segítettetek. Pl. azzal, hogy megadtátok a lehetséges hiba okokat. Megosztotottátok velem a tapasztalaitokat. "nekem anno megmondták, hogy hamarosan tönkremegy a lambda szondám, ugyanis lassan változott a jel gázadáskor. " Nos ezért tartom meg az új Lamda szondát, mert a csere után erőteljesebben reagált a motor a gázadagolásra. Ebben erősítet meg az idézet mondatod. Hálásan köszönöm.

"De te tudod, ha olcsóbb csereberélgetni a jeladókat... Közben lehet hogy a gyújtáskábel szaraxik" "Szerintem a jeladó árából meg kellet volna nézetned szakival az autót, és azt az alkatrészt kicserélni, amit mondanak" A szerelő úgy cserélte le a a Lambda szondát, az NTC jeladót, hogy ha nem az a hibás akkor vissza veszi. Eddig nem is kért pénzt a cserékért. Ahogy, ma mondta 16000 Ft-ot kér a szonda és az NTC jeladó cseréjéért, na meg a karburátor kitisztításáért(ami nem vezettet eredményre, de mindenképpen hasznos volt a motornak), meg azért, hogy vagy kétszer hagytam nála a kocsit ( 1-2 km-el volt több az órában mikor visszakaptam) probálta, meglévő régi műszereivel (oszciloszkóp) vizsgáltatta.

Ja, és a lényeg az NTC jeladó cseréje után ma reggel nem állt le hidegen a motor. Még holnap reggel kipróbálom és ha OK akkor fizetek.

Természetesen én is annak örülnék ha "Egy szakember, ha rádugja Tech1-et, és beindítja a motort, lehet hogy talál hibát, annélkül hogy égne a sárga lámpa...

Pl nézegeti a különböző jeladók által továbbított jeleket, és lehet hogy máris látni fog valamit, ami hidegen gebaszt okoz."

Mégn egyszer nagyon köszönöm minden fórumozónak, Dark-nak uhuhu-nak és a többieknek a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy, ma mondta 16000 Ft-ot kér a szonda és az NTC jeladó cseréjéért, na meg a karburátor kitisztításáért(ami nem vezettet eredményre, de mindenképpen hasznos volt a motornak),

Persze hogy nem vezetett eredményre, de hogy hasznos lenne... ezt azért megkérdőjelezném.... Téged jól átvertek, de aztán nagyon. Kb olyan ez, mint amikor a Trabis elmegy fagyállót vásárolni.

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy nem vezetett eredményre, de hogy hasznos lenne... ezt azért megkérdőjelezném.... Téged jól átvertek, de aztán nagyon. Kb olyan ez, mint amikor a Trabis elmegy fagyállót vásárolni.

Jó, igazad van. Nem tudom, mit nevezett karburátornak. Majd megkérdem. Egy biztos. A motor nagyon szépen jár. A " karburátor" tisztításon kivül nem tudom mivel verhetett át. Azt mondta, hogy a szonda gyári. Nem utángyártott. Mert az feleárú. Holnap megkapom a csomagolo zacskóját abból megtudom.

És képzeld el, ez az öreg szerelő volt a mestere annak az OPEL-es szerelőnek akiről beszéltem. Az öreget régről ismerem. Ez van.

Ezeket tartjuk, sokan, pl. a Debreceni Egyetemen a legmegbízhatóbbnak Debrecenben. Ha tudsz megbízhatóbbat, megköszönöm.

Link to comment
Megosztás:

A kocsimba eurocar 25P 2.0 riasztó lett beszerelve annak idején(1994.dec.) Ezt akarnám kiegészíteni immobiliser beépítésével.

Arra kérném tanácsaitokat, hogy hogyan lehet ezt a kérdést, biztonságosan és lehetőleg olcsón megoldani. Előre is köszönöm.

A kocsim a lambda szonda és az NTC jeladó cseréje után csodálatosan működik. Nagyon kellemesen, halkan jár, "durúzsól" és gázadásra szinte ugrik mint a párduc. Élmény vezetni. A tanácsaitokat ismételten köszönöm.

Valki írta régebben" ha viszont sikerül a problémát megoldanod, lesz egy jó nyugati kocsid" Azt hiszem uhuhu volt. Igazat mondott. Üdv. mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

:x Vagy a kocsit gyujtom fel, vagy főbe lövöm magam. 2 napig tökéletes volt, most leállt hidegen. De úgy, hogy pár perces várakozás után ment vagy 20 másodpercet. Maj ezt megismételte. Kész!!!!!! Feladtam.

Ma délben mikor mondtam az OPEL szerelőnek, hogy sikerült az NTC jeledó cseréjével megoldani a problémát, akkor5 mindjárt Ő is okos lett. Ő már ezt régen megmondta. Elegem van. Elmerültem.

Link to comment
Megosztás:

1. Add el az autót.

2. Keres nagyon gyorsan új szerelőt.

Nevetséges, hogy egy egyszerű C14NZ-vel nem tudnak mit kezdeni.

Már azon gondolkodom, nem-e te vicceled a cartársakat ittten:)))

10 évig volt C14NZ-es Astrám nem volt ilyen bajom... Tech-1 sem kellett.

Link to comment
Megosztás:

Én meg olyat nem láttam, hogy ne tudták volna kiolvasni mi baja van....

Gyere Debrecenbe. Majd itt elmagyarázzák, hogy vannak olyan problémák (pl. gyujtásmodul vagy hall jeladó?, stb.) amit nem mutat ki az ATC1.

Mindesetre hétfőn ismét bemegyek az OPEL szervízbe (Klassz Autóház) és kérek egy TECH1-el való diagnosztikát.

:x :x

Link to comment
Megosztás:

1. Add el az autót.

2. Keres nagyon gyorsan új szerelőt.

Nevetséges, hogy egy egyszerű C14NZ-vel nem tudnak mit kezdeni.

Már azon gondolkodom, nem-e te vicceled a cartársakat ittten:)))

10 évig volt C14NZ-es Astrám nem volt ilyen bajom... Tech-1 sem kellett.

Van humorérzékem, de ez még nekem is sok. Én sem értem?!!!

Szomorú, hogy igy ismerjük az autó elektronikát. Igen ez már nam trabant, skoda, lada. Itt már folyamatosan tanulni kellene, gyüjteni és feldolgozni a tapasztalatokat.

Egy jó szervizes szakember vetekszik egy egyetemi professzorral.

Link to comment
Megosztás:

Nos! Ma reggel nem állt le. Csak a annál a "víz" hőmérsékletnél, kb.40fok?, nagyot botlott a motor járása, úgy mint amikor a gyujtás egy pillanatra kimarad. Ma reggel 6 fok volt. Viszont tegnap előtt este és tegnap reggel viszont már hidegebb volt. Úgy, hogy 0-3 fok alatt hidegen leáll a kocsi. A párásság? Ha jól emlékszem kedden, szerdán, csütörtökön esett az eső. Egyik szerdán, csütörtökön reggel nem állt le, Csütörtök este viszont már leállt. Péntek reggel is.

Szóval ez van. A tanácstalanság legmagasabb fokán állok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.