Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

  • 9 months later...

Jó napot. A kérdésem az lenne hogy kivillogtattam a hibákat de csak vakarom a fejem. A kocsim egy opel vectra 2000  16v  4x4. '91es évj sedan c20xe motor. nos a 4x4 hibakódra kidobta hogy solenoid szelep fesz. alacsony. Az abs re meg hogy bal hátsó sebességérzékelö (légrés és műkködés). ezek mik és merre induljak el?. előre is köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 7/26/2016 at 6:22 PM, tgabika76 said:

Mivel gyári felni, így bőven el fog férni, még a választottnál nagyobb 195/60 R15 méretű gumival is (egyébként gyárilag is ilyen méretezésű abronccsal szerelték) 

Igen-igen. Es ezzel a merettel szerintem ertelmesebben nez ki, igaz, nem ezen a kepen... :hehe:

wUnBQon.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
22 órája, niuss írta:

sziasztok abs jeladót szeretnék cserélni,mert folyamatosan világit as abs lámpám

tudtok ajánlani valamilyet?

vectra a 92' 20.i c20ne ferdehátú

válaszokat köszi

Szia, szerintem vegyél bontottat, az új az horror ár. Azonban melyik a rossz? Nekem pl. a hátsó kerékagy csapágya volt oda kicsit és ugye abba van integrálva a jeladó, ez miatt dobálta a hibát. Az elsőnél meg meg kell nézni, hogy elég közel van e a jeladó a féltengelyen lévő "gyűrűhöz".

Link to comment
Megosztás:

10 órája, isi írta:

Nekem pl. a hátsó kerékagy csapágya volt oda kicsit és ugye abba van integrálva a jeladó, ez miatt dobálta a hibát. Az elsőnél meg meg kell nézni, hogy elég közel van e a jeladó a féltengelyen lévő "gyűrűhöz".

De a C20NE már hátul is tárcsás, szóval az ABS jeladó nem a kerékcsapágy része, hanem a féktartólap hátuljára van felszerelve, és az első tengelyhez hasonlóan egy fogaskoszorúról veszi a jelet. A cserénél arra is vigyázni kell hogy míg az első jeladók egyformák, addig hátul a jobb és baloldali különböző!

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 16. at 20:19, tgabika76 írta:

De a C20NE már hátul is tárcsás, szóval az ABS jeladó nem a kerékcsapágy része, hanem a féktartólap hátuljára van felszerelve, és az első tengelyhez hasonlóan egy fogaskoszorúról veszi a jelet. A cserénél arra is vigyázni kell hogy míg az első jeladók egyformák, addig hátul a jobb és baloldali különböző!

Ez A1es vectrára igaz, a2 ből már ott is a csapágy része a jeladó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, wookie írta:

Ez A1es vectrára igaz, a2 ből már ott is a csapágy része a jeladó.

Nem kötekedésből, de a '92-es C20NE az még A1, nem? Csak azért hogy nehogy kicseréljen olyasmit ami egyrészt szükségtelen, másrészt meg nem oldja meg a problémát. Amúgy köszi az infót, megint tanultam valamit. A Calim anno '91-es volt, az még erősen az A1-es Vectrával egyívású, szóval fogalmam sem volt hogy később ezen is változtattak. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, tgabika76 írta:

Nem kötekedésből, de a '92-es C20NE az még A1, nem? Csak azért hogy nehogy kicseréljen olyasmit ami egyrészt szükségtelen, másrészt meg nem oldja meg a problémát. Amúgy köszi az infót, megint tanultam valamit. A Calim anno '91-es volt, az még erősen az A1-es Vectrával egyívású, szóval fogalmam sem volt hogy később ezen is változtattak. 

Igen, az még a1. A cali itt nem játszik, ugyanis teljesen más a hátsó futóműve mint egy mezei vectrának. Vectrából csak a 4x4-é ugyanaz mint a calibráé hátul. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok Mindenki!  Somody Gábor vagyok, új fórumozó. Opel Vectra A, C20NE, 1992 évjárat. Az autót 2016. júliusában vettem. A lengéscsillapítók már nem csillapítottak, ezért kicseréltem őket. Elöl Boge Nivomat gázosra, hátul Sachs olajosra. Elöl túl feszesnek éreztem a csillapítást, ezért kicseréltem őket Bilstein B2 olajosokra. Az autó most még feszesebb lett. Ha valaki szeret sportosan vezetni, annak biztosan tetszene, mert nagyon jól fogja az utat az autó. Nekem a kényelem fontosabb, ezért olyan lengéscsillapítókat szeretnék, amely kifejezetten komfortra hangolt. Van valakinek tapasztalata ezen a téren?

Még kiegészítésként: a Bilstein B2 szériáról azt mondja a gyártó, hogy a gyári széria csillapítóval megegyező tulajdonságokkal rendelkezik, ezért választottam őket. Véleményem szerint ez nem igaz, mert az autó most olyan, mint egy igazi sportkocsi. A régebbi Opelek, A Omega, E Kadett E, A Vectra csillapítása lágyabb, kicsit "mintha hajóban ülnénk" érzéshez hasonlítanám, nos én ezt az érzést szeretném visszahozni.

A válaszokat előre köszönöm:   Somody Gábor 

Link to comment
Megosztás:

Fontos a gumiméret is, kissé ballonosabb gumiválasztással jókora változást lehet elérni menetkényelemben. Én például a 205/40 R18-akkal plusz az ültetéssel kis túlzással azt is megmondom hogy fej vagy írás volt az érme amin éppen átmentem :-) Milyen méretű felnik/gumik vannak az autón?

 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok,

nos eljött ez is, megbetegedett a kormányművem. :(
Folyik az olaj, kopog, kotyog, lóg az egész. :blink:
Tudtok tanácsot adni, hogy esetleg honnan tudnék egy jó állapotút szerezni?
Vagy inkább próbálkozzak a felújítással, felújíttatással?
Bár amit eddig olvastam, ott inkább a cserét preferáltátok.
Másik kérdés a kormányszervóba milyen olajat vegyek?
Előre is kösz.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, fábi írta:

Sziasztok,

nos eljött ez is, megbetegedett a kormányművem. :(
Folyik az olaj, kopog, kotyog, lóg az egész. :blink:
Tudtok tanácsot adni, hogy esetleg honnan tudnék egy jó állapotút szerezni?
Vagy inkább próbálkozzak a felújítással, felújíttatással?
Bár amit eddig olvastam, ott inkább a cserét preferáltátok.
Másik kérdés a kormányszervóba milyen olajat vegyek?
Előre is kösz.

Atf, piros olaj, szerintem nézz bontottat, szerintem F astra, calibra is ugyanez, sőt még lehet a kadett e is..

Link to comment
Megosztás:

31 perce, fábi írta:

Akkor bármilyen automata váltóba való olajat beleönthetek? Csak piros legyen.
Tudnátok felvilágosítást adni, hogy miért vannak különböző színűek? :confused:
Nem tud valaki egy eladó, jó kormányművet A Vectra-hoz? :-)

Lényegében igen. Lehet más színű is :)

Igazából a viszkozitási osztály lenne a lényeg, pl ezekbe a régi opelekbe Dexron II, én eddig pirosat láttam ezekben (gondolom keverni nem célszerű). VW, ford csoportosok szoktak zöldek lenni, elvileg a zöld kimondottan szervóolaj, piros meg aut.váltó.

Nekem van tarcsiban, de sajna nem eladó :)

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.