Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Mekkora ültetést ad ez a rugó? esetleg megválsz majd tőle?

Hát olyan 2-3 cm mínusz.

Először fel sem tűntek a hátrányok, csak amikor 4en ültünk benne + a csomagtartóban egy kevéske súly, nah utána leért itt ott a hátulja :)

Most elgondolkodva, lehet csak azért mert elöl a gyári magasság volt még :D És komfortra is sokkal durvább ez a rugó. Ezért is fogok gyárikat visszarakni.

Vesekő szétverős futómű már van a Nagypolskiban ;) Az arra van, a Veki az más tészta (már);) Lehet öregszem? :P

Sajna sógor már lecsapott rá, hamarosan cserélünk (az övé jön az enyémbe).

Link to comment
Megosztás:

Hát olyan 2-3 cm mínusz.

Először fel sem tűntek a hátrányok, csak amikor 4en ültünk benne + a csomagtartóban egy kevéske súly, nah utána leért itt ott a hátulja :)

Most elgondolkodva, lehet csak azért mert elöl a gyári magasság volt még :D És komfortra is sokkal durvább ez a rugó. Ezért is fogok gyárikat visszarakni.

Vesekő szétverős futómű már van a Nagypolskiban ;) Az arra van, a Veki az más tészta (már);) Lehet öregszem? ;)

Sajna sógor már lecsapott rá, hamarosan cserélünk (az övé jön az enyémbe).

:P nah sebaj. marad igy a szekér.

Link to comment
Megosztás:

EZT betudnám rakni vekibe? Talán ez keményebb kicsit mint a vectraban lévő.

Hát, elméletben berakható :)

Ennyi különbség van a 2 között:

A Vekijé 160mm átmérőjű az Omi 154mm.

A Vekijé 230mm hosszúságú az Omi 245mm.

Meg persze az átmérőben is van különbség gondolom :)

EZ viszont erősített és Vekihez van. Szerintem az Omijé is hasonló lehet.

Más:

Megnéztem sógor alufelnijeit, amin most 195/65R15 Télik vannak. És nagyjából ET 30-35. Ez éppen éppen elfér elöl kanyarodáskor.

Előtte 195/50R15 volt fent, nah azzal nem volt gond még elöl sem nemhogy hátul. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát, elméletben berakható :)

Ennyi különbség van a 2 között:

A Vekijé 160mm átmérőjű az Omi 154mm.

A Vekijé 230mm hosszúságú az Omi 245mm.

Meg persze az átmérőben is van különbség gondolom :)

EZ viszont erősített és Vekihez van. Szerintem az Omijé is hasonló lehet.

Más:

Megnéztem sógor alufelnijeit, amin most 195/65R15 Télik vannak. És nagyjából ET 30-35. Ez éppen éppen elfér elöl kanyarodáskor.

Előtte 195/50R15 volt fent, nah azzal nem volt gond még elöl sem nemhogy hátul. :D

Akkor lehet megpróbálom az omijét, hátha jobb mint a mostani, azt mondod simán elfér hátul egy 15" 195/50? ET35el? mert a 16"205/55ET 35el már nem fért:D

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet megpróbálom az omijét, hátha jobb mint a mostani, azt mondod simán elfér hátul egy 15" 195/50? ET35el? mert a 16"205/55ET 35el már nem fért:D

A két gumi között ennyi a különbség, szerintem el fog férni. De megpróbálom valahogy pontosabban lemérni sogor felnijének ET-jét.

gumi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bakker most látom csak, hogy a próbált gumi az 16"-os volt :) Az még sokkal sokkal nagyobb, így tuti elfér a dolog (195/50R15) :)

Link to comment
Megosztás:

Az a fránya ív hátul:D gondoltam rá hogy levágatom a perem részét v. átkasznizni nagyobb ívre:D

Láttam már olyan peremező kézikészüléket, amivel lehet a szélesíteni a sárvédőn. Szerintem profibb karosszériásnál akad ilyesmi. Persze csak ezt akkor, ha minden kötél szakad :)

De mint írtam, szerintem a 15"-os felmegy röhögve. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát, elméletben berakható :)

Ennyi különbség van a 2 között:

A Vekijé 160mm átmérőjű az Omi 154mm.

A Vekijé 230mm hosszúságú az Omi 245mm.

Meg persze az átmérőben is van különbség gondolom :)

EZ viszont erősített és Vekihez van. Szerintem az Omijé is hasonló lehet.

Más:

Megnéztem sógor alufelnijeit, amin most 195/65R15 Télik vannak. És nagyjából ET 30-35. Ez éppen éppen elfér elöl kanyarodáskor.

Előtte 195/50R15 volt fent, nah azzal nem volt gond még elöl sem nemhogy hátul. :D

Nekem ET35-ös felni van fent R15 7J és 185/60 R15-ös gumival!!!!

Zsírúl néz ki rajta!!!

Ezek a felnin,amikor megvettem 195/50 R15 volt az is röhögve elfért alatta, hátul sem volt vele gond! :D

Link to comment
Megosztás:

Az ET szám volt túl kicsi (nagyon kilógott a felni)

nekem a 16" 205/55 ET35el elérte volna az ív szegélyét, ha berugózott volna. Most egy omega B caravan hátsó rugóra hajtok, elvileg az keményebb, hátha nem ül bele annyira.

Ilyen volt:

335608.jpg

Link to comment
Megosztás:

nekem a 16" 205/55 ET35el elérte volna az ív szegélyét, ha berugózott volna. Most egy omega B caravan hátsó rugóra hajtok, elvileg az keményebb, hátha nem ül bele annyira.

Ilyen volt:

Sztem légrugót vegyél bele! :)

Nekem az A Corsaban az van, én tettem bele, nagyon jó!!!

Előny az erősebb rugóval szemben, hogy ha csak kis súlyal jársz,akkor nem fújod fel annyira és nem fog úgy ütni, ha meg tudod, hogy 5-en beleültök,akkor meg felfújod csontra és nem fog megülni tutira!

garantált megoldás!!!!!

Gondolj bele! nekem az A Corsaban volt Ascona rugó is és az is összenyomódott alatta már 4 személynél!

Link to comment
Megosztás:

Így bizony :) és ET49

Ahogyan mondod!

Én szereztem 195/60 R15-ös gumit a mostani ET35-ös felnire, de nem fért volna el az ET miatt!

Ezt nem csak gondolom, hanem megvettem ezeket a gumikat és kettő felnire feldobtuk és fel is próbáltuk, hátul már gázos vol,de elől is nagyon!!! A gumi széle egy síkban volt a sárvédő külsejével!

ET49-en tutira elfér!!!!

Link to comment
Megosztás:

Gondolj bele! nekem az A Corsaban volt Ascona rugó is és az is összenyomódott alatta már 4 személynél!

Nekem most Calibra ültetőrugó (-30mm eredetileg) van a Corsában hátul, és ezzel nagyon szépen áll a hátulja: még így is elég magasan van (magasabban mint a gyári rugóval), és nem is ül össze merthogy keményített a rugó. Igaz viszont hogy üresen pattog...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.