Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

:) :) :D

Már megint kopog kanyarokban a futómű, csak most jobbos kanyarban...

Nah de nincs para, mert ismerős volt a kopógás és célirányosan oda mentem ahova kell: Bal lengőkar hátsó szilent. Az aminek a párját kicseréltem 1hónapja. A futóműves átrángatott mindent és a mostanit is megnézte alaposan. Akkor még jó volt most meg símán kiszakadt a gumi a fémperselyből.

Már megvan az új (Corteco 3120Ft) , úgyhogy délután csere :D

Link to comment
Megosztás:

:D :) :D

Már megint kopog kanyarokban a futómű, csak most jobbos kanyarban...

Nah de nincs para, mert ismerős volt a kopógás és célirányosan oda mentem ahova kell: Bal lengőkar hátsó szilent. Az aminek a párját kicseréltem 1hónapja. A futóműves átrángatott mindent és a mostanit is megnézte alaposan. Akkor még jó volt most meg símán kiszakadt a gumi a fémperselyből.

Már megvan az új (Corteco 3120Ft) , úgyhogy délután csere :D

A hátsó szilentek azok elöl is a Veki gyenge pontjai, ahogy észrevettem,de mindegy, akkor is szeressük a Vekit :)

Link to comment
Megosztás:

:) :) :D

Már megint kopog kanyarokban a futómű, csak most jobbos kanyarban...

Nah de nincs para, mert ismerős volt a kopógás és célirányosan oda mentem ahova kell: Bal lengőkar hátsó szilent. Az aminek a párját kicseréltem 1hónapja. A futóműves átrángatott mindent és a mostanit is megnézte alaposan. Akkor még jó volt most meg símán kiszakadt a gumi a fémperselyből.

Már megvan az új (Corteco 3120Ft) , úgyhogy délután csere :D

Miért nem egyszerre cseréltetted? Nekem is csak az egyik volt ki, mégis párban cseréltettem. Arról nem is beszélve, hogy úgy illik. :D

Link to comment
Megosztás:

A hátsó szilentek azok elöl is a Veki gyenge pontjai, ahogy észrevettem,de mindegy, akkor is szeressük a Vekit :)

Ne is mondd :) Akárhányszor ránézek, mindig mondom, hogy "de rohadt szép" :D Már a Vekivel is így van, mint a Polskival :D Imádom mind a 2őt.

Viszont maximálisan meg vagyok elégedve magával a futóművel, mert ezekkel a Yokohama A520-as gumikkal embertelenül ragad (persze csak üzemmelegen) az úton :D

Valószínűleg ezért is f*ngta el magát a mostani is, mert kerestek a határokat :lol: és ugye valaminek engedni kell. Kíváncsi leszek, ezek a Corteco-k meddig bírják majd.

Link to comment
Megosztás:

Nah ez is megvolt :)

Kész és nagyon zsír lett. Rekord idő alatt szedtem szét (magahoz mérten persze :D ) Sacc 15perc volt, mire a keréklevételtől kezdve a kezemben volt a lengőkar :D

Szétszedéskor elég rendesen szétszakadt a stabilkar gömbfeje :) Úgyhogy gyors telefon és mehettem is az új Lemförderért.

Nah de most már frankó lett végre.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Fotókat nem csináltál? Csak kíváncsi lettem volna, mire figyeljünk oda. :)

Uhh, sajna sógor kifektette az S7000-es Fuji gépem :D

Így sajna nem, de szívesen elmondom amire kíváncsi vagy :D

A szilent kinyomása/benyomása a legnehezebb az egész műveletben.

Az első szilentet jól "bekúszózsíroztam" még délelőtt és utána még mentem vele egy keveset. Így tökéletesen ki lehetett hajtani a csavart(16os) ... Nem úgy mint 1hónapja a másikat :) 1,5 órán keresztül szívtam vele, mire kitekertem múltkor.

A hátsó szilent csavarja egy erősebb rántás után megindult múltkor és most is(16os).

Viszont ahogy írtam is, kellett vennem egy új stabilizátor gömbfejet (13as alul, 11es a kontra és 17es a stabilkar), mert eltört... Ezt érdemes beletervezni.

Én a lengőkargömbfej 3db csavarját (17es) oldottam meg és fordítottam ki a lengőkarból.

A menet a csavarlazítózás vagy beolajozás után:

Kerék le --> összes fent írt csavar meglazít --> stabilkargömbfej csavar ki --> lengőkargömbfej csavarok ki, majd kifordítani valamelyik irányba a gömbfejet --> lengőkar első szilent csavar ki--> hátsó szilent csavar ki majd jöhet ki a lengőkar is --> régi szilent kiprésel --> új beprésel, majd vissza minden a helyére.

Remélem érthető volt valamennyire :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megjött a rokon a Suzujával futómű beállításra. Erről csinálok képeket, ilyet ritkán látni. :) :)

Okés várjuk :D

Nekem erről meg az jut eszembe, amikor a Swift kupában versenyző Swifteket szervizelük. Volt amikor a ringen kellett dőlést és összetartást állítani :D Jah és persze mind a 4 keréken :D 1,5 óra és kész is volt a jobbos pályára állított asszimetrikus futómű :lol:

te is ilyesmire készülsz? :D

Link to comment
Megosztás:

kopogó hang elölről lehet olyan probléma, hogy a két lengőkart összeköti egy stab rúd és a rudat a lengőkarral egy gömbfej köti össze, na ha az rottyon van az okozhat ilyet? mert a nagy szilentek nem tűnnek rossznak, vagy esetleg talpas?

Link to comment
Megosztás:

kopogó hang elölről lehet olyan probléma, hogy a két lengőkart összeköti egy stab rúd és a rudat a lengőkarral egy gömbfej köti össze, na ha az rottyon van az okozhat ilyet? mert a nagy szilentek nem tűnnek rossznak, vagy esetleg talpas?

Igen lehet az is. Pár 100Ft-ért lehet szilentet venni a stab.rúdhoz, ha a gömbfej maga jó.

Ha a gömbfej kotyog, akkor azt csere (ez szakadt ketté nekem tegnap).

Ami kopogó hangot adhat még: kormánymű, a kormányrudak szilentjei, a k.összekötő gömbfejek, lengőkar gömbfejek, lengőkar szilentjei (nekem főleg a hátsó) vagy esetleg még a toronycsapágy.

Ha nagyon nem találod a hibát, akkor én elvinném egy futóműveshez átvizsgálásra (nekem egy 1000-ért nézte át).

Link to comment
Megosztás:

Igen lehet az is. Pár 100Ft-ért lehet szilentet venni a stab.rúdhoz, ha a gömbfej maga jó.

Ha a gömbfej kotyog, akkor azt csere (ez szakadt ketté nekem tegnap).

Ami kopogó hangot adhat még: kormánymű, a kormányrudak szilentjei, a k.összekötő gömbfejek, lengőkar gömbfejek, lengőkar szilentjei (nekem főleg a hátsó) vagy esetleg még a toronycsapágy.

Ha nagyon nem találod a hibát, akkor én elvinném egy futóműveshez átvizsgálásra (nekem egy 1000-ért nézte át).

Hát ez a stabrúd gömbfej kicsit furcsa, szóval az lehet csere lesz akkor. Kb. fél éve átnézték, akkor nem volt semmi vele, akkor cserélték a két első telóm, csere után ha bele mentem egy kátyúba az akkorákat szólt, gondoltam rá anno, hogy toronycsapágy na mondom az nem olcsó, hagyom és láss csodát elmúlt az a hang, lehet a csapágy nem oda került vissza ahol jól érezte magát régebben. kormány összekötő gömbfejet már cseréltem pár hónapja, lehet elviszem megint megrázatni megint.

Link to comment
Megosztás:

Aki meg "szerelte"? A rokon falujában az egyik szagember. :D

Nem tudom ki, de ezek után lemondanék arról, hogy megismerjem. :)

Mondjuk lett volna ennél jobb dolgom is szombat du.

Az egyik cimbivel rákerestettem cikkszám szerint a lengőkarra és amit beleraktak, az biztos nem hozzá való. :)

Olyan, de kb. 1 cm-rel hosszabb. De ezt nem észrevenni. :D

2 gumi kuka, 10 ropi/db + 8/db a rossz lengőkar. Tiszta biznisz. :D

Mondtam is neki, vegyél Opelt! :lol:

Peti85 is megcsodálta, mikor jött a holmijáért.

Link to comment
Megosztás:

Nos kérem ez volt a mai kihívás. Persze du. már sehol sem kapsz hozzá semmit, és holnap már kell a masina.

600km műve. :D :D

Felkésztette a "szerelő" műszakira 2 hónapja. :) A gumikban nincs 5000km! :lol:

Apróbb probléma.

Jó ez még!

Kicsit hosszabb, mint kellene.

Rövidítés

Összeragasztva

Ráfoltozva

Jobb mint volt!

Aztarohadt... Sokkot kaptam :)

Respect! De gondolom cserélve lesz majd hamarosan :D

Link to comment
Megosztás:

Rábeszéltem a szerelőmet(Ferike), aki surranótársam volt, hogy hozza helyre szerencsétlen rokonnak a masináját.

Én az 1szerű logikám szerint megszoktam nézni, hogy amit kiszereltem és amit a helyére teszek 1forma-e.

Így ők is észrevették volna.

Ma a Vectrát is bejelentettem Ferikéhez. Dől majd hozzá a lóvé. :)

Link to comment
Megosztás:

Hali! Szereztem 4 lemez felni csak az a baj, hogy ET37es meg 4X98 osztós. Valószínű nem rakom fel:D, de egy olyan kérdés, hogy az ET tegyük fel jó pl 49, de osztó 4X98 azt nem tudnám felrakni? Olyan csavarokkal amik, hogyan mondjam önbeálló szerűség ILYEN.

Ezekkel nyugodt szívvel felrakhatod őket. Minden csavar enged 1-1 mm-t és így igazodik a 4X100-hoz. Nekem a Polski 4X98 és ilyen mozgókúpos csavarokkal voltak felrakva a 4X100-as felnik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.