Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy van egy 94-es Vectrám és a felni ami rajta van annak a száma ET49, és lenne egy alufelni aminek az ET szám 38 lenne. Kérdésem a következő lenne hogy az jó e az autómra? Előre is köszönöm a választ. Üdv!

Hali! Hááát lehet határeset, mert hátul lehet bele érne az ívbe ha többen beülnek. De ha meg van keményítve a futóműved bizt jó, de azért próbáld ki. Én is ezzel kinlódok már 1 hónapja, hogy mennyi a legkisebb ET amit elbír még. Felraktam haver 16 colosát ET35 hát az durván belevert volna de az 16os és 7 col széles volt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
szerintetek mennyire kemény egy ültető rugó? mert abban gondolkodom, hogy hátra beraknék egy Astra G ültetőt, ami elvileg 260 mm magas (G astrán 4 cm ültet).

Keményebb mint a gyári rugó. A komfortérzet romlik, a stabilitás meg nőhet :devlish:

Szóval kanyarban jó, de ha egy patkáról lehajtassz, akkor akkorát üt az egész kasztni hogy ihaj (a gyári meg csak huppan 1et) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Keményebb mint a gyári rugó. A komfortérzet romlik, a stabilitás meg nőhet :devlish:

Szóval kanyarban jó, de ha egy patkáról lehajtassz, akkor akkorát üt az egész kasztni hogy ihaj (a gyári meg csak huppan 1et) :lol:

Nekem végül is azért kellene, mert vettem alufelnit sajna még nem tudtam felrakni az agyátmérő miatt és tartok tőle, ha megpakolom a gépet, akkor bele ér az ívbe , de lehet nem. Gondoltam egy keményebb rugóval ezt tudnám küszöbölni, ja meg a mostani gyári szerintem már eléggé ki van lágyulva.

Link to comment
Megosztás:

Nekem végül is azért kellene, mert vettem alufelnit sajna még nem tudtam felrakni az agyátmérő miatt és tartok tőle, ha megpakolom a gépet, akkor bele ér az ívbe , de lehet nem. Gondoltam egy keményebb rugóval ezt tudnám küszöbölni, ja meg a mostani gyári szerintem már eléggé ki van lágyulva.

Igen, de a gyári rugó első és utolsó menete vékonyabb mint a többi. Ezért érezheted lágyabbnak amikor kicsit mozdul a rugó, de ha nagyobb lenne a mozgás akkor már a "vastagabb" rész már jobban fog. Ez a komfort rugó lényege. Nah én ezt hiányolom az enyémből most :devlish:

De létezett valami levegős magasságállító rendszer Vekihez, nem? Azzal ki tudnád ezt küszöbölni.

Én is barátkoztam a gondolattal, csak még nem jártam körül a témát, de ha okosabb leszek, akkor írok majd.

Link to comment
Megosztás:

Igen, de a gyári rugó első és utolsó menete vékonyabb mint a többi. Ezért érezheted lágyabbnak amikor kicsit mozdul a rugó, de ha nagyobb lenne a mozgás akkor már a "vastagabb" rész már jobban fog. Ez a komfort rugó lényege. Nah én ezt hiányolom az enyémből most :devlish:

De létezett valami levegős magasságállító rendszer Vekihez, nem? Azzal ki tudnád ezt küszöbölni.

Én is barátkoztam a gondolattal, csak még nem jártam körül a témát, de ha okosabb leszek, akkor írok majd.

jaja, én is hallottam valami ilyenről, de nem nagyon olvastam utána én sem. végül is olyan kellene aminél van egy pont annál lejjebb nem engedi. lehet megpróbálkozom ezzel az astra g ültetővel v. omega b gyárival az mégis nehezebb autó volt.

Link to comment
Megosztás:

jaja, én is hallottam valami ilyenről, de nem nagyon olvastam utána én sem. végül is olyan kellene aminél van egy pont annál lejjebb nem engedi. lehet megpróbálkozom ezzel az astra g ültetővel v. omega b gyárival az mégis nehezebb autó volt.

Érdemes lehet megpróbálni, sokból nem tart kicserélni :devlish:

Ezt a levegős cuccot a légnyomással tudod szabályozni, azt hiszem 0,8 Bartól max 5 Barig.

Úgy működik állítólag, hogy megméred hány cm-rel van a segge üresen a földtől, majd amikor bepakoltál mindent, akkor elkezded növelni a nyomást a rendszerben addig amíg el nem éred az üresen mért magasságot. Szerintem jópofa cucc :lol:

Esetleg van ilyen valakinek? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Érdemes lehet megpróbálni, sokból nem tart kicserélni :devlish:

Ezt a levegős cuccot a légnyomással tudod szabályozni, azt hiszem 0,8 Bartól max 5 Barig.

Úgy működik állítólag, hogy megméred hány cm-rel van a segge üresen a földtől, majd amikor bepakoltál mindent, akkor elkezded növelni a nyomást a rendszerben addig amíg el nem éred az üresen mért magasságot. Szerintem jópofa cucc :lol:

Esetleg van ilyen valakinek? :lol:

ITT van eladó ilyen kicsit görgeted lefelé ott lesz, ladafan2107 nevű hirdeti.

ilyen:

ad_0d9d5b6dc5468fffe129e50f3ffcfe15.jpg

Link to comment
Megosztás:

Érdemes lehet megpróbálni, sokból nem tart kicserélni :devlish:

Ezt a levegős cuccot a légnyomással tudod szabályozni, azt hiszem 0,8 Bartól max 5 Barig.

Úgy működik állítólag, hogy megméred hány cm-rel van a segge üresen a földtől, majd amikor bepakoltál mindent, akkor elkezded növelni a nyomást a rendszerben addig amíg el nem éred az üresen mért magasságot. Szerintem jópofa cucc :lol:

Esetleg van ilyen valakinek? :lol:

Nekem a Corsa A-mban ilyen van,nagyon jó!!!!

Nem ül meg 5 személy alattsem!!!!!

Futózáshoz is tök jó!!!

Kérdezz,ha érdekel ezzel kapcsolatban vmi!!!A szomszédunkban forgalmazzák ezeket...

Link to comment
Megosztás:

Igen, de a gyári rugó első és utolsó menete vékonyabb mint a többi. Ezért érezheted lágyabbnak amikor kicsit mozdul a rugó, de ha nagyobb lenne a mozgás akkor már a "vastagabb" rész már jobban fog. Ez a komfort rugó lényege. Nah én ezt hiányolom az enyémből most :devlish:

De létezett valami levegős magasságállító rendszer Vekihez, nem? Azzal ki tudnád ezt küszöbölni.

Én is barátkoztam a gondolattal, csak még nem jártam körül a témát, de ha okosabb leszek, akkor írok majd.

Amúgy az Opeleknél az F Astrákban van felfújható hátsó lengéscsillapító!

nem tudom az jó-e a Vectraba.....

Nem írtam el, Felfújható lengéscsillapító! de volt amelyikben ez a légpárna is gyárilag volt!

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Corsa A-mban ilyen van,nagyon jó!!!!

Nem ül meg 5 személy alattsem!!!!!

Futózáshoz is tök jó!!!

Kérdezz,ha érdekel ezzel kapcsolatban vmi!!!A szomszédunkban forgalmazzák ezeket...

:devlish: nah mik derülnek ki :lol:

Igazából minen érdekel: Mennyibe kerül, mennyire könnyű beépíteni, képek esetleg vagy webcím :lol:

Ígéretesnek mutatkozik :lol:

Link to comment
Megosztás:

:devlish: nah mik derülnek ki :lol:

Igazából minen érdekel: Mennyibe kerül, mennyire könnyű beépíteni, képek esetleg vagy webcím :lol:

Ígéretesnek mutatkozik :lol:

:lol:klikk ide!

Én magamnak raktam be!

Adnak leírást a beszereléshez!

Vannak képeim,csak itt a cégnél nem tudom belinkelni!

Adj egy email címet és át is küldöm most!!!

Link to comment
Megosztás:

:devlish: nah mik derülnek ki :lol:

Igazából minen érdekel: Mennyibe kerül, mennyire könnyű beépíteni, képek esetleg vagy webcím :lol:

Ígéretesnek mutatkozik :lol:

Amúgy aszem 15e volt szerelési anyagokkal együtt,mindent adnak hozzá!

Én bevezettem a csomagtérbe, hogy ne kelljen a kocsi alatt feküdve fújogatni!

Link to comment
Megosztás:

Amúgy az Opeleknél az F Astrákban van felfújható hátsó lengéscsillapító!

nem tudom az jó-e a Vectraba.....

Nem írtam el, Felfújható lengéscsillapító! de volt amelyikben ez a légpárna is gyárilag volt!

lengéscsillapító felújításról én is hallottam már. kérdés h ezeket lehet e.

Link to comment
Megosztás:

lengéscsillapító felújításról én is hallottam már. kérdés h ezeket lehet e.

Lindor mester mondta az első találkozásunkkor, hogy amit szét lehet szedni, azt fel lehet újítani.

A polskiban a 2. szett brutál minőségű van benne :lol: Ez az EVO2 keményebb mint az első, mert hozzá hangoltuk a Merci rugók keménységéhez :lol: Istenkirály lett :lol: de ez már félig OFF :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ma jutottam el oda, hogy fel tudtam rakni az 195/50 R15ös gumival szerelt ET37es 7 col széles felniket és NEM ÉR BELE AZ ÍVBE hátul :lol::D:D :devlish:

ET35-től már nem annyira szokott. Képet azért tolhatnál, hogy hogy mutat most a vas :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz, bár egy kis ültetést elbírna :lol: :lol: :lol:

Nem tudom mennyire jó ötlet a fehér féknyereg, szerintem hamar szürke lesz a fékportól :devlish:

jaja jó volna kis ültetés, de nem tudom milyen rugót rakjak be ami azért keményebb is, mert már több embertől hallottam, h ezek az ültetők nem keményebbek semennyire sem. lehet szürke lenne de, ha 2 hetente lemosom talán úgy jó:lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.