Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

3 órája, nzozz írta:

Sziasztok! 

Van valami infótok arról, hogy 5 ajtós Astra G - be a saját gyári ülésén kívül milyen ülést lehet még beépíteni (ami kényelmesebb,  mint a gyári)? Akár más Opelből, de akár teljesen más gyártmányú autókból származó is érdekelne. 

Köszönöm 

Az Astra H első ülései belemennek a G-be faragás nélkül, de a hátsók nem.Mondjuk a gyári G ülések között is nagy különbségek vannak kényelmesség terén.Nekem plüss üléseim vannak, ezek állítólag sokkal kényelmesebbek a sima szövet ülésektől.Mondjuk a háttámla lehetne kicsit keményebb, de tényleg nem rossz ülések ezek.Viszont egyszer beruházok egy gyári sport garnitúrába!

Link to comment
Megosztás:

Engem is érdekelne a téma. Az ülést én sem találom kényelmesnek kezdettől fogva. A vezetőülésem szivacsa enyhén kiült, a kárpitból egy szál kihúzódott. Gyári új huzat, csak ennek az egy ülésnek az ülőtámlájára 193 EUR (itt az 1-es) és ezzel a "kiült szivacs problémám" nem oldódna meg.
Az állítható ülésmagasság követelmény (mindig legalul van, különben nem férnék el), fűthető kellene (emiatt lenne érdemes cserélni), nem bőr.

Az enyém is 5 ajtós, szürke kárpittal. Ha csak első üléseket cserélnék (a hátsók gyári állapotúak), milyen lehetőségeim vannak értelmes kereteken belül? Bontottban ki lehet fogni makulátlan állapotút vagy felejtsem el? A gyári kárpit áttehető vagy megsínyli az ülés? Ha H üléseket teszek bele, gondolom ugyanolyan kárpittal nem lesz és el fog ütni a hátsóktól.

Szerk.: Rosszul gondolom, a huzat (vagy kárpit) a szivaccsal együtt lenne?

Link to comment
Megosztás:

18 órája, freddy_ írta:

Szerk.: Rosszul gondolom, a huzat (vagy kárpit) a szivaccsal együtt lenne?

Igen. A huzatot simán le lehet húzni az ülésről, és utána a szivacs is külön kivehető. Ha ügyes vagy vagy van ilyen irányú affinitásod, akkor a szivacs éles késsel faragható, így akár még 1-2 centit nyerhetsz magasságban a kényelem rovására:Ulesfutes_szereles_11.jpg

Ugyanakkor amennyire én tudom, szövet kárpitos ülés nem létezik ülésfűtéssel gyárilag, azt csak a bőrhöz adták. A képen is az én szövet üléseim válnak éppen fűthetővé utólag.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Igen. A huzatot simán le lehet húzni az ülésről, és utána a szivacs is külön kivehető. Ha ügyes vagy vagy van ilyen irányú affinitásod, akkor a szivacs éles késsel faragható, így akár még 1-2 centit nyerhetsz magasságban a kényelem rovására:

Ugyanakkor amennyire én tudom, szövet kárpitos ülés nem létezik ülésfűtéssel gyárilag, azt csak a bőrhöz adták. A képen is az én szövet üléseim válnak éppen fűthetővé utólag.

Faragni nem szeretném, éppen ellenkezőleg, kiültem (kényelmetlen). Úgy érted, hogy pl. a 90456406 cikkszámú (HUZAT,ÖSSZEÁLLÍTÁS,ELÜLSŐ ÜLÉSPÁRNA,BAL OLDALI,SZÜRKE (GM DRIVE KÁRPIT KÓD XXCI) (GYÁRTÁSI SZÁM: 90587230)) tartalmaz szivacsot is? Bár 193 EUR akkor is rengeteg érte, de ha újat szeretnék és eredetit, más nem lesz.

(Bőrt nem szeretnék.) Gezoli írta, hogy plüss üléseket vett az ülsésfűtéshez. Ha ilyet kapok bontottban, át tudom tenni az autó eredeti kárpitozását (szivacs, huzat) vagy nem biztos, hogy formára passzol?

Ha felújítom az eredeti ülést (új kárpit, szivacs), és utólagosan építek be ülésfűtést, nem lennének hátrányai a gyárihoz képest? Például nincs elég fokozat. A sima fűtőpárnám (nem autóba való) két fokozatú, elviselhetetlenül fűt vagy alig, de egy idő után már minden túl meleg. Egy fokozatmentes szabályozó jó megoldás lehetne (ha nem is teljesítmény, de legalább kapcsolgasson, mégha lassan is), ehhez szenzor is kellene az ülésbe és némi elektronika.

Bár lehet megérné inkább fűthető H Astra ülést keresni bontottban, jobb eséllyel kapok szépet.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, freddy_ írta:

Faragni nem szeretném, éppen ellenkezőleg, kiültem (kényelmetlen). Úgy érted, hogy pl. a 90456406 cikkszámú (HUZAT,ÖSSZEÁLLÍTÁS,ELÜLSŐ ÜLÉSPÁRNA,BAL OLDALI,SZÜRKE (GM DRIVE KÁRPIT KÓD XXCI) (GYÁRTÁSI SZÁM: 90587230)) tartalmaz szivacsot is? Bár 193 EUR akkor is rengeteg érte, de ha újat szeretnék és eredetit, más nem lesz.

(Bőrt nem szeretnék.) Gezoli írta, hogy plüss üléseket vett az ülsésfűtéshez. Ha ilyet kapok bontottban, át tudom tenni az autó eredeti kárpitozását (szivacs, huzat) vagy nem biztos, hogy formára passzol?

Ha felújítom az eredeti ülést (új kárpit, szivacs), és utólagosan építek be ülésfűtést, nem lennének hátrányai a gyárihoz képest? Például nincs elég fokozat. A sima fűtőpárnám (nem autóba való) két fokozatú, elviselhetetlenül fűt vagy alig, de egy idő után már minden túl meleg. Egy fokozatmentes szabályozó jó megoldás lehetne (ha nem is teljesítmény, de legalább kapcsolgasson, mégha lassan is), ehhez szenzor is kellene az ülésbe és némi elektronika.

Bár lehet megérné inkább fűthető H Astra ülést keresni bontottban, jobb eséllyel kapok szépet.

A gyári ülést 5 fokozatban tudod állítani. Termosztát szabályozza a hőfokot. Tapasztalatom szerint szépen be lehet állítani a megfelelő hőmérsékletet. A H Astrában 3 fokozatban lehet állítani.

Azt tudni kell, hogy ha a gyárira akarod kiépíteni a fűtésrendszert akkor csak gyári üléssel lehet kivitelezni. Még a H ülései sem jók.

Egy percig sem bántam meg, hogy megcsináltam, a következő autómban is alap lesz a vásárlás szempontjából.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

48 perce, gezoli írta:

A gyári ülést 5 fokozatban tudod állítani. Termosztát szabályozza a hőfokot. Tapasztalatom szerint szépen be lehet állítani a megfelelő hőmérsékletet. A H Astrában 3 fokozatban lehet állítani.

Azt tudni kell, hogy ha a gyárira akarod kiépíteni a fűtésrendszert akkor csak gyári üléssel lehet kivitelezni. Még a H ülései sem jók.

Egy percig sem bántam meg, hogy megcsináltam, a következő autómban is alap lesz a vásárlás szempontjából.

Akkor marad a gyári ülés. Ha kapok bontott plüss ülést, de nem szép a kárpit, gond nélkül átcserélhetem a szövetüléseimről vagy nem fog rá passzolni?

Én sem bánnám meg szerintem, csak a beltér közel hibátlan állapotát szeretném fenntartani. (Bontott ülésben nehéz lesz szépet találni ahogyan bontók bánnak vele hirdetési képek alapján).

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, freddy_ írta:

Akkor marad a gyári ülés. Ha kapok bontott plüss ülést, de nem szép a kárpit, gond nélkül átcserélhetem a szövetüléseimről vagy nem fog rá passzolni?

Én sem bánnám meg szerintem, csak a beltér közel hibátlan állapotát szeretném fenntartani. (Bontott ülésben nehéz lesz szépet találni ahogyan bontók bánnak vele hirdetési képek alapján).

Szerintem simán át lehet rakni.

Én azért nem kínlódtam vele mert tényleg hibátlan ülések, valamint előtte raktam be a hátsó elektromos ablakokat és az eladó adta az ajtókhoz a kárpitokat is. Ezek pedig elektromos ablakos kárpitok (a hátsók is). Szóval egy szett az ülés és a kárpit. Így nem volt értelme.

Fűthető ülést is nehéz találni, nem hogy jó állapotút.

Esetleg valahonnan csak fűtőlapot beszerezni, de szerintem már nem igen gyártják.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, freddy_ írta:

Faragni nem szeretném, éppen ellenkezőleg, kiültem (kényelmetlen). Úgy érted, hogy pl. a 90456406 cikkszámú (HUZAT,ÖSSZEÁLLÍTÁS,ELÜLSŐ ÜLÉSPÁRNA,BAL OLDALI,SZÜRKE (GM DRIVE KÁRPIT KÓD XXCI) (GYÁRTÁSI SZÁM: 90587230)) tartalmaz szivacsot is?

Nem, az csak a kárpit, annak is csak az ülőlap része. A háttámlára való kárpit ebben nincs benne, se a fejtámla. Anno nekem is 100e Ft feletti összeget mondtak a kiszakadt bézs textil kárpitomra csak a vezetőülés háttámlájára. Akkor nem vettem meg mert sokallottam az árát, ma meg már nem lehet kapni. A 193€ ehhez képest még nem is sok, bár inkább nem akarok belegondolni hogy mibe kerülne ha az összes üléskárpitot ( két első ülés ülőlap+háttámla, első ülés fejtámlák, plusz hátsó üléspad ülőlap+háttámla) gyári újban szeretnéd megvenni. Szerintem millió körüli összeg lenne...

Link to comment
Megosztás:

3 órája, gezoli írta:

Azt tudni kell, hogy ha a gyárira akarod kiépíteni a fűtésrendszert akkor csak gyári üléssel lehet kivitelezni. Még a H ülései sem jók.

Öö... miért? Nekem ugyan a kapcsolóktól az ülés alatti csatlakozóig benne volt az ülésfűtés kábelkötege, de a kapcsolókat már én vettem meg hozzá (ezek gyáriak), ahogy a fűtőlapokat is, ezek viszont karbonszálas BMW fűtőlapok, amik utólag lettek belefaragva az ülésbe. És szerintem ennyi erővel akár H Astra ülésbe is faraghattam volna őket...

Link to comment
Megosztás:

6 órája, csicsó írta:

Az szerintetek hogy lehetséges,hogy xxxx év 8.honapjában gyártott autón ugyanazon év 45.hetében gyártott gumik vannak?

Úgy, hogy az eladáskor átcserélték. Augusztusban még nyári gumival gurulhatott ki a gyárból, és novemberben égő lett volna azzal értékesíteni.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, KMilán írta:

Úgy, hogy az eladáskor átcserélték. Augusztusban még nyári gumival gurulhatott ki a gyárból, és novemberben égő lett volna azzal értékesíteni.

Meg úgy hogy a 8. hónapban gyártott autót nem biztos hogy azonnal eladták, lehet hogy pár hónapig ott álldogált a gyári raktárban... Az is gyakran előfordul hogy novemberben gyártott autóban márciusi üvegek vannak, sőt olyan is hogy körben márciusi, kivétel az első szélvédő, mert az júliusi. Sokan ebből rögtön törésre gyanakodnak, pedig egyszerűen csak annyi a helyzet hogy oldalüvegekből több volt raktáron...:cool:

Számomra sokkal aggasztóbb az hogy egy akármikor gyártott G Astra még gyári gumikon gurul...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

25 perce, tgabika76 írta:

Nem, az csak a kárpit, annak is csak az ülőlap része. A háttámlára való kárpit ebben nincs benne, se a fejtámla. Anno nekem is 100e Ft feletti összeget mondtak a kiszakadt bézs textil kárpitomra csak a vezetőülés háttámlájára. Akkor nem vettem meg mert sokallottam az árát, ma meg már nem lehet kapni. A 193€ ehhez képest még nem is sok, bár inkább nem akarok belegondolni hogy mibe kerülne ha az összes üléskárpitot ( két első ülés ülőlap+háttámla, első ülés fejtámlák, plusz hátsó üléspad ülőlap+háttámla) gyári újban szeretnéd megvenni. Szerintem millió körüli összeg lenne...

Tudom, hogy csak ülőlap. Azt nem tudom, hogy mit tartalmaz a cikkszám, huzat + szivacs vagy csak huzat? Ha a szivacs is benne van, akkor talán rááldozom, hogy legyen egy új ülésem (a többi része teljesen hibátlan).

Ha szerzek gyári fűtőlapot, a szivacsot nem kell faragni? Hogyan illeszkedik az ülésbe és a kárpitba?

Link to comment
Megosztás:

35 perce, tgabika76 írta:

Öö... miért? Nekem ugyan a kapcsolóktól az ülés alatti csatlakozóig benne volt az ülésfűtés kábelkötege, de a kapcsolókat már én vettem meg hozzá (ezek gyáriak), ahogy a fűtőlapokat is, ezek viszont karbonszálas BMW fűtőlapok, amik utólag lettek belefaragva az ülésbe. És szerintem ennyi erővel akár H Astra ülésbe is faraghattam volna őket...

Amikor belefogtam azt az infót kaptam, hogy két részből áll a fűtőlap táplálása. Van egy táp rész és van egy vezérlés rész. A táp közvetlenül a biztitábláról van elhozva, vezérlés viszont a multitimertől a fokozatkapcsolókon keresztül a fűtőlapokhoz.

30 perce, tgabika76 írta:

 

Számomra sokkal aggasztóbb az hogy egy akármikor gyártott G Astra még gyári gumikon gurul...

Ma volt a híradóban, hogy egy Skoda Fabia belecsúszott az árokba a Dunántúlon. 13 éves!!!!! nyári gumik voltak rajta.

Link to comment
Megosztás:

12 perce, freddy_ írta:

Tudom, hogy csak ülőlap. Azt nem tudom, hogy mit tartalmaz a cikkszám, huzat + szivacs vagy csak huzat? Ha a szivacs is benne van, akkor talán rááldozom, hogy legyen egy új ülésem (a többi része teljesen hibátlan).

Ha szerzek gyári fűtőlapot, a szivacsot nem kell faragni? Hogyan illeszkedik az ülésbe és a kárpitba?

Csak huzat. Nem kell faragni semmit, egyszerűen a szivacs és a kárpit közé van csúsztatva.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 perc, gezoli írta:

Amikor belefogtam azt az infót kaptam, hogy két részből áll a fűtőlap táplálása. Van egy táp rész és van egy vezérlés rész. A táp közvetlenül a biztitábláról van elhozva, vezérlés viszont a multitimertől a fokozatkapcsolókon keresztül a fűtőlapokhoz.

Na ez mondjuk elképzelhető, de gondolom a két szál egyesül az ülés alatti csatlakozóban, és nekem az benne volt gyárilag a coupéban. :cool:

Link to comment
Megosztás:

5 órája, tgabika76 írta:

Csak huzat. Nem kell faragni semmit, egyszerűen a szivacs és a kárpit közé van csúsztatva.

A huzat távolról sem ér meg 193 EUR-t. Vagy ausztrál ebay-ről (pont ez mintázat) mire ideér, mégdrágább lenne. Megtaláltam a szivacsot 9173120 cikkszámon, 148 EUR lenne és többé nem kapható (ez is irreális).

Üléspárna fűtőbetét (2db) 128.2 EUR-ba németben. Megér ennyit?
Háttámla fűtőbetét szövethez való 90560058 lenne (talán 13136818 is), nem kapható. Velúrhoz 90561765, illetve az apollo/amana (szintén velúr) 13136819 elérhetőek németben/román ebay-en. A szövet és velúr összefüggéseket én következtettem ki,  ennek a hasznos oldalnak a segítségével. Nem tudom mi a különbség a fűtőbetétben a szövet és velúr között.

Gyárilag csak üléspárna fűtés van alapból? Használható lenne háttámla fűtés nélkül?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tgabika76 írta:

Meg úgy hogy a 8. hónapban gyártott autót nem biztos hogy azonnal eladták, lehet hogy pár hónapig ott álldogált a gyári raktárban... Az is gyakran előfordul hogy novemberben gyártott autóban márciusi üvegek vannak, sőt olyan is hogy körben márciusi, kivétel az első szélvédő, mert az júliusi. Sokan ebből rögtön törésre gyanakodnak, pedig egyszerűen csak annyi a helyzet hogy oldalüvegekből több volt raktáron...:cool:

Számomra sokkal aggasztóbb az hogy egy akármikor gyártott G Astra még gyári gumikon gurul...

Na de gondolom ha raktárban is állt kerekek voltak rajta,az amit a gyártósoron felraktak rá...

Link to comment
Megosztás:

5 órája, tgabika76 írta:

Meg úgy hogy a 8. hónapban gyártott autót nem biztos hogy azonnal eladták, lehet hogy pár hónapig ott álldogált a gyári raktárban... Az is gyakran előfordul hogy novemberben gyártott autóban márciusi üvegek vannak, sőt olyan is hogy körben márciusi, kivétel az első szélvédő, mert az júliusi. Sokan ebből rögtön törésre gyanakodnak, pedig egyszerűen csak annyi a helyzet hogy oldalüvegekből több volt raktáron...:cool:

Számomra sokkal aggasztóbb az hogy egy akármikor gyártott G Astra még gyári gumikon gurul...

Enyémen 7 éves korába mikor vettem még a gyári Dunlop sp 2020 volt.Úgy dobtam le róla hogy csak na :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ginola írta:

Sziasztok

Meg tud romlani, ill. el tudja veszteni egy Sonax -20 C-os téli szélvédőmosó a fagyálló tulajdonságát?

Kb. 4 éve került bele a hobbi célokra használt, havi szinten használt autóba.

Nem igazán, ha nem látsz benne kiválást, leülepedést, akkor jó. Etilén-glikol van benne, ha le volt zárva a flakon nem tudott elpárologni. 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, freddy_ írta:

Gyárilag csak üléspárna fűtés van alapból? Használható lenne háttámla fűtés nélkül?

Nem, háttámla fűtés is van, bár a gyári fűtőbetét csak a háttámla alsó kétharmadát fűtő, nem ér fel teljesen, csak úgy a lapockák alsó vonaláig. Sőt nem fűti az oldaltámaszokat és a combtámaszokat sem, viszont (sportülésben) a kihúzható combtámaszban szintén van fűtőbetét!

Link to comment
Megosztás:

4 perce, tgabika76 írta:

Nem, háttámla fűtés is van, bár a gyári fűtőbetét csak a háttámla alsó kétharmadát fűtő, nem ér fel teljesen, csak úgy a lapockák alsó vonaláig. Sőt nem fűti az oldaltámaszokat és a combtámaszokat sem, viszont (sportülésben) a kihúzható combtámaszban szintén van fűtőbetét!

Akkor már csak azt kellene tudnom, hogy az apollo/amana velúrhoz való 13136819 cikkszámú háttámla fűtőszőnyeg jó-e a szövethez is. Gondolom nem véletlenül van szövethez külön (90560058 cikkszámon), de az már nem kapható. Nem tudom mi lehet a különbség.

Csak a fűtőszőnyegek (ülőlap, háttámla) kerülnének 230 EUR-ba. Mindennel együtt, durván 90-ből lehetne ülésfűtésem (az autó értékének a 10%-a).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.