Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

4 órája, freddy_ írta:

Remélem kapok ilyen kiszedő szerszámot és alkatrészt is Pécsen. A hűtőfolyadékot célszerű lenne most teljesen kicserélni vagy ami benne maradt hagyjam benne? Teljesen hűtőfolyadékkal töltsem fel (GM) vagy keverjem inkább és milyen arányban? Sosem volt még hűtőfolyadék cserélve. Mindig GM fagyállóval töltöttem után.

Egészségre mennyire káros? A szaga nem éppen kellemes. Marja a szemem a gőze. Amire rákerült, rákerülhetett (ruha, papucs talpa, stb) jobban járok, ha alaposan lemosom?

 

48 perce, freddy_ írta:

Köszönöm mindenkinek a sok segítséget.

Kicsit visszatérve erre. Mennyire biztos, hogy egy ilyen kihajtó szerszámmal egészben, törmelékképződés nélkül kijön? Másik fórumon csak fúrással, forrasztópákás kiolvasztással majd az apró darabkák menetből kipiszkálásával tudták kiszedni a csonkot. Így menne nekem is, de a törmeléktől tartok. A vízpumpa kiszedése lenne a logikus, de gondolom nem egyszerű mutatvány. Ha mégis bekerülne törmelék, ki lehet mosni belőle mosni 100%-osan, hogy a vízpumpa a helyén marad?

Két katalógusban is kerestem a csonkot és nem találtam. Az említett fórumon írták a cikkszámát. Így már megvan, Meriva-A-hoz való (úgy tűnik Astra G/Zafira A-hoz nem gyártottak külön csonkot hivatalosan). Ez lenne az? Itt az eredeti GM már fémből van? (Egyértelműen az eredeti kellene, ha igen.)

Ha eddig nem volt hűtőfolyadék cserélve, akkor érdemes lenne beiktatni egy cserét, esetleg egy hűtőrendszer tisztítással kiegészítve, ami elég hosszadalmas, mert először le kell engedni a régi folyadékot, feltölteni a tisztítófolyadékkal kevert vízzel, azzal megjáratni, leengedni és esetleg ezt többször megismételni. Majd pedig addig öblíteni vízzel (mármint feltölteni, járatni, leengedni, megint feltölteni, stb) amíg kiürül belőle az összes tisztítófolyadék illetve szennyeződés. Ezután lehet feltölteni a fagyállóval.

Ha lecseréled akkor választasz egy szimpatikus gyártótól egy G13 -as minősítésű fagyállót (nem tudom milyen van előírva, talán ez a legújabb, biztos megfelelő lesz). Ha előre bekevert akkor - rendszer tisztás után - mehet közvetlenül a rendszerbe, ha "tömény" akkor betöltés előtt keverd ioncserélt vízzel kb. -30°C körüli "fagyállóságúra". 1:1 keverési aránynál -36°C körüli a fagyáspontja. Klímásba 6,6 liter, klíma nélkülibe 6,3 liter fér összesen. Ha csak utántöltöd, akkor meg mehet a szokásos vagy a keverhetőségi táblázatok alapján az, ami keverhető a jelenlegivel. 

Az etilén-glikol egy mérgező anyag, ennek ellenére nyilván nem lesz semmi bajod, ha rád megy 2 csepp, de azért nem egy túl egészséges anyag. A leengedett hűtőfolyadékot is veszélyes anyagként kell kezelni!

Hogy az új gyári csonk miből van, arról gőzöm nincs (valószínűleg réz), meg kell kérdezni a bolttól. Viszont azért azt csak megemlíteném, hogy ami eltört neked, meg még ki tudja hány embernek, az is gyári volt... és sz@r... szóval szerintem nem kell mindig görcsösen ragaszkodni a gyárihoz. 

Természetesen nem garantálható, hogy akár a kiszedés, akár a törés következtében nem kerül/került valamilyen műanyag darab a rendszerbe. Viszont nem lesz azért annyira egyszerű levenni és visszarakni azt a vízpumpát, ha úgy döntesz, hogy leszeded, mert azért a szíjfeszítő tenni fog róla, hogy ne legyen az. :D Ha leveszed, akár tényleg érdemes lehet kicserélni egy újra, viszont arra kérdezz rá a boltnál hogy mit adnak hozzá. Láttam olyat, ahol a most eltört csonk már eleve benne volt (rézből) és tömítés is volt hozzá, de ezt azért nem árt előre tisztázni, ne akkor derüljön ki, amikor nekiállnál a melónak és hiányzik valami.

(Nem tudom, hogy egy amúgy jól működő termosztátot mennyire érdemes preventív céllal kicserélni, de most eszembe jutott, hogy esetleg azt is letudhatod most, ha van affinitásod ilyen megelőző jellegű alkatrészcserékhez. Na jó, inkább ne vigyük túlzásba a dolgokat... :D)

Módosítva : nzozz
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

43 perce, Kukacka írta:

Nyilván 100% akkor lesz, ha leveszed. Mást a legügyesebb szerelő sem garantálna. Én minden laptop szerelésnél is elmondom, hogy hiába van a kezemben a bugi, egyszerűen ezek sokat használt dolgok és teljesen benne van, hogy valami repedt-más-nem jön ki. Olyankor mindegy kis csinálja, szívás van. Rajtad múlik.

Amúgy ez az a csonk

A csonk akkor ugyanaz, amit én is megtaláltam. Fémből van.

Valakinek részletes leírása a vízpumpa kiszereléshez lenne? Gondolom úgy kezdődik, hogy meg kell emelni az autót, le kell venni a burkolatot a kerékdobnál, levenni az ékszíjat. (Az ékszíj levételéhez milyen szerszám kell és mekkora behajtó kar?) Utána a vízpumpáról a szíjtárcsa le. (Simán lejön vagy rárohadhat, mint a főtengelyre?) Ezután már leszedhető vagy tovább kell bontani? Át kellene logisztikáznom az autót a másik fal mellé a keskeny garázsban. Motor nélkül aligha fog menni. Pár percre beindítható a motor vagy kinyomná a fagyállót, esetleg más kár keletkezne?

3 perce, nzozz írta:

 

Ha eddig nem volt hűtőfolyadék cserélve, akkor érdemes lenne beiktatni egy cserét, esetleg egy hűtőrendszer tisztítással kiegészítve, ami elég hosszadalmas, mert először le kell engedni a régi folyadékot, feltölteni a tisztítófolyadékkal kevert vízzel, azzal megjáratni, leengedni és esetleg ezt többször megismételni. Majd pedig addig öblíteni vízzel (mármint feltölteni, járatni, leengedni, megint feltölteni, stb) amíg kiürül belőle az összes tisztítófolyadék illetve szennyeződés. Ezután lehet feltölteni a fagyállóval.

Ha lecseréled akkor választasz egy szimpatikus gyártótól egy G13 -as minősítésű fagyállót (nem tudom milyen van előírva, talán ez a legújabb, biztos megfelelő lesz). Ha előre bekevert akkor - rendszer tisztás után - mehet közvetlenül a rendszerbe, ha "tömény" akkor betöltés előtt keverd ioncserélt vízzel kb. -30°C körüli "fagyállóságúra". 1:1 keverési aránynál -36°C körüli a fagyáspontja. Ha csak utántöltöd, akkor meg mehet a szokásos vagy a keverhetőségi táblázatok alapján az, ami keverhető a jelenlegivel.

Az etilén-glikol egy mérgező anyag, ennek ellenére nyilván nem lesz semmi bajod, ha rád megy 2 csepp, de azért nem egy túl egészséges anyag. A leengedett hűtőfolyadékot is veszélyes anyagként kell kezelni!

Hogy az új gyári csonk miből van, arról gőzöm nincs (valószínűleg réz), meg kell kérdezni a bolttól. Viszont azért azt csak megemlíteném, hogy ami eltört neked, meg még ki tudja hány embernek, az is gyári volt... és sz@r... szóval szerintem nem kell mindig görcsösen ragaszkodni a gyárihoz. 

Természetesen nem garantálható, hogy akár a kiszedés, akár a törés következtében nem kerül/került valamilyen műanyag darab a rendszerbe. Viszont nem lesz azért annyira egyszerű levenni és visszarakni azt a vízpumpát, ha úgy döntesz, hogy leszeded, mert azért a szíjfeszítő tenni fog róla, hogy ne legyen az. :D Ha leveszed, akár tényleg érdemes lehet kicserélni egy újra, viszont arra kérdezz rá a boltnál hogy mit adnak hozzá. Láttam olyat, ahol a most eltört csonk már eleve benne volt (rézből) és tömítés is volt hozzá, de ezt azért nem árt előre tisztázni, ne akkor derüljön ki, amikor nekiállnál a melónak és hiányzik valami.

(Nem tudom, hogy egy amúgy jól működő termosztátot mennyire érdemes preventív céllal kicserélni, de most eszembe jutott, hogy esetleg azt is letudhatod most, ha van affinitásod ilyen megelőző jellegű alkatrészcserékhez. Na jó, inkább ne vigyük túlzásba a dolgokat... :D)

A hűtőfolyadék-cseréhez részletes leírást nem tudsz esetleg? Ha bekerül műanyag törmelék a tisztítás kiviszi vagy kapásból károsíthatja a vízpumpát, amikor próbál átmenni rajta? A másik opció, hogy most csak feltöltöm és későbbre halasztom a cserét. Légtelenítenem vagy egyéb műveletet végeznem kell a kifolyt mennyiség utántöltése után? Ha igen, mit és hogyan?

A beitatott rongyokat, szivacsot, amit a felitatáshoz használtam inkább ne mossam ki a szabadban? Lehet, hogy ingyen már át sem vesznek ilyet a hulladéktelepen.

A gyári már fém, jó lesz az.

A főtengely szíjtárcsa cserét végignéztem kétszer. Előnyben részesíteném, hogy nem venném le a vízpumpát és kimosnám a törmeléket, ha járható a vízpumpa károsodása nélkül.

Olvastam, hogy a termosztátról is szeret letörni a csonk. Ez csak a termosztáttal együtt cserélhető? Tényleg érdemes előre kicserélni?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Kukacka írta:

Még szerintem kiszedő sem feltétlen kell. Balmenetes valamit beletolsz aztán csak kijön.

50:50 mixet ír a gyári is, de még akár hígabb is lehet, én bemértem a télen és az -40 fokot lazán tudott, elég azért oda -30 is. Csere meg nem kell, miért is kéne. 4-5 évente elég.

Egészségesnek nem egészséges, nyilván. Vakulni ugye elég jól lehet tőle ha lehúzol pár kupicával. Ami olyan töröld meg mosogasd aztán pá. A motortérben ami tud gyilkolni rendesen festéket és anyagot az a fékfolyadék. Na azt valóban takarítani kell, minden más közvetlenül nem gyilkol le semmit.

 

Igazából vakulni a metilalkoholtól lehet ez meg etilén-glikol, és inkább májkárosodást okoz, de ez részletkérdés, nem egészséges. Kutyát-macskát kell távoltartani, mert ha pölö a betonra kifolyik, felnyalják, mert édes. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Igazából vakulni a metilalkoholtól lehet ez meg etilén-glikol, és inkább májkárosodást okoz, de ez részletkérdés, nem egészséges. Kutyát-macskát kell távoltartani, mert ha pölö a betonra kifolyik, felnyalják, mert édes. 

Wikipedia és más források szerint is durva méreg (idegrendszeri, vese, máj, szív és tüdőkárosodást okoz). Bőrön át és belélegezve nem jellemző a mérgezés, de elég aggasztóak a történtek. Pár percig benne nyúlkáltam (lemostam, utána kesztyű), enyhén marta a szemem a gőze. Egy-két csepp rácsepegett a karomra, órákig rajta volt. Ezentúl nyitott légtér, maszk, kesztyű és ha bárhol hozzámér, azonnal bő víz. Remélem nem kaptam semmilyen (enyhe) formában mérgezést...

Link to comment
Megosztás:

47 perce, freddy_ írta:

Wikipedia és más források szerint is durva méreg (idegrendszeri, vese, máj, szív és tüdőkárosodást okoz). Bőrön át és belélegezve nem jellemző a mérgezés, de elég aggasztóak a történtek. Pár percig benne nyúlkáltam (lemostam, utána kesztyű), enyhén marta a szemem a gőze. Egy-két csepp rácsepegett a karomra, órákig rajta volt. Ezentúl nyitott légtér, maszk, kesztyű és ha bárhol hozzámér, azonnal bő víz. Remélem nem kaptam semmilyen (enyhe) formában mérgezést...

Furcsa, nekem jó ideig a kezemen volt mikor a termosztátot szedtem le mivel ott kibuggyant egy adag. De mivel nem éreztem semmit egy darabig le se mostam... Kesztyű meg eszembe se jutott, pedig azt meg szinte majdcsak mindenféle munkához használok.

Módosítva : AstryG
Link to comment
Megosztás:

8 órája, freddy_ írta:

Wikipedia és más források szerint is durva méreg (idegrendszeri, vese, máj, szív és tüdőkárosodást okoz). Bőrön át és belélegezve nem jellemző a mérgezés, de elég aggasztóak a történtek. Pár percig benne nyúlkáltam (lemostam, utána kesztyű), enyhén marta a szemem a gőze. Egy-két csepp rácsepegett a karomra, órákig rajta volt. Ezentúl nyitott légtér, maszk, kesztyű és ha bárhol hozzámér, azonnal bő víz. Remélem nem kaptam semmilyen (enyhe) formában mérgezést...

Nem valószínű, általában ( sőt mindíg ) szájon át történnek a mérgezések, valaki véletlenül beleiszik, vagy van hogy felelőtlen emberkék kidobják flakonostól a használtat, és hajléktalanok, guberálók megtalálják, amikor már nem éppen józanok, ebből volt már haláleset. Meg ugye itt azért nem töményen hanem higítva van jelen. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kombi G astra-nak a csomagtartó ajtó nem nyílik. A gombot hiába nyomom be olyan mit mikor zárva az ajtó és a gomb szabadon benyomható. Bármilyen kulcsállásban. Ha a központi zárral kinyitom az autó összes ajtaját akkor a csomagtartó ajtó gombja keményen kint marad és be sem lehet nyomni. Aztán egyszercsak bemegy, de akkor már úgy mintha egyszerűen be lenne zárva az ajtó. A csomagtartóban van egy meleg nagy doboz, így onnan nem lehet megközelíteni a zárat.

Hát meg köszönném ha valaki tudna segíteni......

Link to comment
Megosztás:

8 órája, AstryG írta:

Furcsa, nekem jó ideig a kezemen volt mikor a termosztátot szedtem le mivel ott kibuggyant egy adag. De mivel nem éreztem semmit egy darabig le se mostam... Kesztyű meg eszembe se jutott, pedig azt meg szinte majdcsak mindenféle munkához használok.

Én nem fogom meg többe, a kesztyűt is veszélyes anyagként kezelem.

19 perce, zotya975 írta:

Nem valószínű, általában ( sőt mindíg ) szájon át történnek a mérgezések, valaki véletlenül beleiszik, vagy van hogy felelőtlen emberkék kidobják flakonostól a használtat, és hajléktalanok, guberálók megtalálják, amikor már nem éppen józanok, ebből volt már haláleset. Meg ugye itt azért nem töményen hanem higítva van jelen. 

Ez igaz, de ha sokáig rajta van a bőrön, onnan is felszívódhat. Ha nem is kap valaki mérgezést, biztosan nem gyakorol kedvező hatást a szervezetre. A mérgezés tünetei hasonlóak a részegséghez, emiatt a beteg esetleg nem kerül azonnal kórházba és annyira elsúlyosbodhat, hogy belehal. Azt írják tömény alkoholt kell itatni azzal, aki megitta. 0.75-1.5 deciliter a halálos dózis, higítva sem kellene sokat lenyelni belőle. Borokban természetesen képződhet, de egyesek szándékosan belekeverik (javítja a savanyú ízét, csak éppen mérgező lesz a bor). PET (palackok) gyártásához is használják, ezekből is beleszivárog a vízbe.

Visszatérve a betört csonk kiszedésére. Pillanatforrasztó hegyével próbálok beleolvasztani egy hornyot, amelybe belefér egy lapos csavarhúzó. Ez nem csinál sorját, inkább elkeni az anyagot.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Salas írta:

Sziasztok,

Kombi G astra-nak a csomagtartó ajtó nem nyílik. A gombot hiába nyomom be olyan mit mikor zárva az ajtó és a gomb szabadon benyomható. Bármilyen kulcsállásban. Ha a központi zárral kinyitom az autó összes ajtaját akkor a csomagtartó ajtó gombja keményen kint marad és be sem lehet nyomni. Aztán egyszercsak bemegy, de akkor már úgy mintha egyszerűen be lenne zárva az ajtó. A csomagtartóban van egy meleg nagy doboz, így onnan nem lehet megközelíteni a zárat.

Hát meg köszönném ha valaki tudna segíteni......

Nálam a kábelköteg tört meg a hajlatban. Amíg nem javítottam meg, kulccsal nyitottam, de néha nem működött úgy sem (mintha a központi zár összeakadt volna vele). Próbáltad kulccsal nyitni-zárni-nyitni?

Link to comment
Megosztás:

2 perce, freddy_ írta:

Nálam a kábelköteg tört meg a hajlatban. Amíg nem javítottam meg, kulccsal nyitottam, de néha nem működött úgy sem (mintha a központi zár összeakadt volna vele). Próbáltad kulccsal nyitni-zárni-nyitni?

Igen próbáltam. Nincs különbség ha kulccsal próbálom, egyszerűen beszalad a gomb és ennyi.

Link to comment
Megosztás:

48 perce, freddy_ írta:

Én nem fogom meg többe, a kesztyűt is veszélyes anyagként kezelem.

Ez igaz, de ha sokáig rajta van a bőrön, onnan is felszívódhat. Ha nem is kap valaki mérgezést, biztosan nem gyakorol kedvező hatást a szervezetre. A mérgezés tünetei hasonlóak a részegséghez, emiatt a beteg esetleg nem kerül azonnal kórházba és annyira elsúlyosbodhat, hogy belehal. Azt írják tömény alkoholt kell itatni azzal, aki megitta. 0.75-1.5 deciliter a halálos dózis, higítva sem kellene sokat lenyelni belőle. Borokban természetesen képződhet, de egyesek szándékosan belekeverik (javítja a savanyú ízét, csak éppen mérgező lesz a bor). PET (palackok) gyártásához is használják, ezekből is beleszivárog a vízbe.

Visszatérve a betört csonk kiszedésére. Pillanatforrasztó hegyével próbálok beleolvasztani egy hornyot, amelybe belefér egy lapos csavarhúzó. Ez nem csinál sorját, inkább elkeni az anyagot.

Igen, alkoholt itatnak a betegekkel, mert ezt a máj hamarabb kezdi lebontani így addig sem az etilén-glikollal "foglalkozik".  

Akár magát a csavarhúzót is felmelegítheted, belenyomod a csonkba, hagyod ott lehülni, így tuti passzolni fog a horonyba, még talán egy kicsit hozzá is ragad. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

51 perce, zotya975 írta:

Igen, alkoholt itatnak a betegekkel, mert ezt a máj hamarabb kezdi lebontani így addig sem az etilén-glikollal "foglalkozik".  

Akár magát a csavarhúzót is felmelegítheted, belenyomod a csonkba, hagyod ott lehülni, így tuti passzolni fog a horonyba, még talán egy kicsit hozzá is ragad. 

Tényleg ez lenne a legjobb megoldás, de mivel melegítsem fel a csavarhúzót? Láng lenne jó, sajnos nincs lángom. A gáztűzhely messze van tőle, mire átérek a garázsba, fél perc minimum. Öngyújtó ér valamit?

Szerk.: Kaptam kölcsön mini gázgyújtót (nem tudom a rendes nevét). Megírom mi lett az eredmény.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Salas írta:

Sziasztok,

Kombi G astra-nak a csomagtartó ajtó nem nyílik. A gombot hiába nyomom be olyan mit mikor zárva az ajtó és a gomb szabadon benyomható. Bármilyen kulcsállásban. Ha a központi zárral kinyitom az autó összes ajtaját akkor a csomagtartó ajtó gombja keményen kint marad és be sem lehet nyomni. Aztán egyszercsak bemegy, de akkor már úgy mintha egyszerűen be lenne zárva az ajtó. A csomagtartóban van egy meleg nagy doboz, így onnan nem lehet megközelíteni a zárat.

Hát meg köszönném ha valaki tudna segíteni......

Valószínűleg elkorrodált a kinyomó rugó a zárnál. Le kell venni a kárpitot, ott már látni fogod...

2 órája, freddy_ írta:

Tényleg ez lenne a legjobb megoldás, de mivel melegítsem fel a csavarhúzót? Láng lenne jó, sajnos nincs lángom. A gáztűzhely messze van tőle, mire átérek a garázsba, fél perc minimum. Öngyújtó ér valamit?

Szerk.: Kaptam kölcsön mini gázgyújtót (nem tudom a rendes nevét). Megírom mi lett az eredmény.

Pákával melegíted a csavarhúzó hegyét... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

33 perce, DarthVödör írta:

Valószínűleg elkorrodált a kinyomó rugó a zárnál. Le kell venni a kárpitot, ott már látni fogod...

Pákával melegíted a csavarhúzó hegyét... 

Levenném én a kárpitot ha nem lenne tele a csomagtartó egy dobozzal, ami csak hátul fér ki.....

Link to comment
Megosztás:

Sebességváltó témakörben mennyire vagytok járatosak? Az enyémben egy B 151 7 1 F13 MC 394 kódú váltó van, tehát "F13" típusú, "C" tehát close ratio/rövid áttételes (nem tudom az az "M" mit keres ott, elméletileg ott 1db karakter kéne legyen) és "394" azaz 3,94 a differenciálmű áttétele.

Van F13 és F13+ váltó. Mi a különbség a kettő közt és mitől függött, hogy melyik autó melyik került? Szintén mitől függött, hogy close vagy wide ratio -s váltót kapott-e az autó? Pl. Astra H -hoz (vagy máshoz) gyártottak Z14XEP -el kompatibilis 6 sebességes váltót? Vagy lehet valamit "tuningolni" a jelenlegi váltón, hogy mondjuk autópályán valami barátságosabb fordulatszámmal lehessen használni az autót (most ~130km/h -nál ~ 4500rpm).

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 01. at 14:12, AstryG írta:

Ez gumírozott lehet belül (a legalsó kép alapján)? A nyomatékkulcs miatt előnyösebb, hogy egy darabból van. 1/4"-os kellene, de olyan nincs, így a 3/8"-osból egy lépésben át tudom konvertálni adapterrel (1/2"-oshoz két adapter kellene).

Link to comment
Megosztás:

16 órája, nzozz írta:

Sebességváltó témakörben mennyire vagytok járatosak? Az enyémben egy B 151 7 1 F13 MC 394 kódú váltó van, tehát "F13" típusú, "C" tehát close ratio/rövid áttételes (nem tudom az az "M" mit keres ott, elméletileg ott 1db karakter kéne legyen) és "394" azaz 3,94 a differenciálmű áttétele.

Van F13 és F13+ váltó. Mi a különbség a kettő közt és mitől függött, hogy melyik autó melyik került? Szintén mitől függött, hogy close vagy wide ratio -s váltót kapott-e az autó? Pl. Astra H -hoz (vagy máshoz) gyártottak Z14XEP -el kompatibilis 6 sebességes váltót? Vagy lehet valamit "tuningolni" a jelenlegi váltón, hogy mondjuk autópályán valami barátságosabb fordulatszámmal lehessen használni az autót (most ~130km/h -nál ~ 4500rpm).

 

Köszönöm

Lehet áttételezgetni meg váltókat is faragni, fogaskereket cserélgetni, itt az a kérdés, hogy megéri-e. Elég ritkán csinálják, nem ok nélkül.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, freddy_ írta:

Ez gumírozott lehet belül (a legalsó kép alapján)? A nyomatékkulcs miatt előnyösebb, hogy egy darabból van. 1/4"-os kellene, de olyan nincs, így a 3/8"-osból egy lépésben át tudom konvertálni adapterrel (1/2"-oshoz két adapter kellene).

Nem ez mágnesezett. De ez elég jó kis cucc, én is veszek ilyet ha találok mikor keresgéltem, jobb így egybe valóban. Az a baj, hogy pont olyan mint ami kellene sosincs. Valami adapter mindenhez kell. Különben vehetnél nyomatékkulcsból 3 féle meghajtásút meg mindenféle szerszámból készlet számra, hogy akármi kell az kéznél legyen. Nálam is még ki tudja a végén nem e kell egy egész szervízkocsi :-)

Módosítva : AstryG
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, AstryG írta:

Nem ez mágnesezett. De ez elég jó kis cucc, én is veszek ilyet ha találok mikor keresgéltem, jobb így egybe valóban. Az a baj, hogy pont olyan mint ami kellene sosincs. Valami adapter mindenhez kell. Különben vehetnél nyomatékkulcsból 3 féle meghajtásút meg mindenféle szerszámból készlet számra, hogy akármi kell az kéznél legyen. Nálam is még ki tudja a végén nem e kell egy egész szervízkocsi :-)

Felér a gumissal? Gumírozás hiányában nem sértheti fel a gyertya kerámia részét? Az amazon.co.uk-n hárman is maximálisra értékelték. Megrendeltem az amazon.de-ről, most itthonra. 22.94 EUR lett a vége szállítással.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, freddy_ írta:

Felér a gumissal? Gumírozás hiányában nem sértheti fel a gyertya kerámia részét? Az amazon.co.uk-n hárman is maximálisra értékelték. Megrendeltem az amazon.de-ről, most itthonra. 22.94 EUR lett a vége szállítással.

Az eltört porcelánnál már csak egy mókásabb van, amikor kiszedéskor a törött darab beesik a hengerbe...:hehe:

2848971-20180604-fdzUNv.jpg

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Az eltört porcelánnál már csak egy mókásabb van, amikor kiszedéskor a törött darab beesik a hengerbe...:hehe:

2848971-20180604-fdzUNv.jpg

Nem lenne túl mókás. :blink: Sok típust megnéztem, a legtöbb kulcs mágneses vagy karmos. Megvennéd magadnak az említettet vagy maradnál a gumisnál?

Tajvani cég, a weboldalán helyesírási és nyelvtani hibák abban a pár tőmondatban is, ami amúgy sem ad semmi információt a szerszámról (link). A 14-es kulcsnál azt írták gyenge a mágnes, másiknak nem fért át a gyertya rajta. Gyorsan töröltem is a rendelést, mielőtt feladják. Nézek másikat...

Német BGS 2405 rugós megfogatással (itt írja) is megfelelő lehet?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, freddy_ írta:

Felér a gumissal? Gumírozás hiányában nem sértheti fel a gyertya kerámia részét? Az amazon.co.uk-n hárman is maximálisra értékelték. Megrendeltem az amazon.de-ről, most itthonra. 22.94 EUR lett a vége szállítással.

Ha ilyen típusúban találsz gumisat azt vedd inkább. Csak finomabban fogja a gumi a gyertyát. Ebben a Fortum-ban elég szépen befekszik, ha erőből rázom se tud kiesni belőle.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, AstryG írta:

Ha ilyen típusúban találsz gumisat azt vedd inkább. Csak finomabban fogja a gumi a gyertyát. Ebben a Fortum-ban elég szépen befekszik, ha erőből rázom se tud kiesni belőle.

Hosszított kivitelben úgy tűnik esélytelen a gumis. A fent említett BGS 2405-ön kívül semmit sem találok (ha a távolkeleti termékeket nem számítjuk) 3/8"-osban. Ennek a belsejéről nincs kép, de a King Tony rugósáról (36a018) van:
36__018_3.jpgT543685.jpg?time=1522909099

A rugó csak középen tartja és külön mágnes fogja meg?

Már megvettem volna a Fortum-ot, ha nem 1/2"-os lenne. Hosszabbító nyél + két adapter kicsit sok toldás.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, freddy_ írta:

Hosszított kivitelben úgy tűnik esélytelen a gumis. A fent említett BGS 2405-ön kívül semmit sem találok (ha a távolkeleti termékeket nem számítjuk) 3/8"-osban. Ennek a belsejéről nincs kép, de a King Tony rugósáról (36a018) van:

Nem akarlak megbántani, de szerintem kicsit túlaggódod ezt  a szerszám kérdést.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, freddy_ írta:

Hosszított kivitelben úgy tűnik esélytelen a gumis. A fent említett BGS 2405-ön kívül semmit sem találok (ha a távolkeleti termékeket nem számítjuk) 3/8"-osban. Ennek a belsejéről nincs kép, de a King Tony rugósáról (36a018) van:
36__018_3.jpgT543685.jpg?time=1522909099

A rugó csak középen tartja és külön mágnes fogja meg?

Már megvettem volna a Fortum-ot, ha nem 1/2"-os lenne. Hosszabbító nyél + két adapter kicsit sok toldás.

https://www.szerszamkell.hu/jonnesway_gyertyakulcs_38_16mm_455

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.