Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Laser 6698 gumibetéttel. Ford Ecoboost 1.6-os motorhoz van tervezve, bár nem tudom a hossza miatt vagy annak a gyertyájára van méretezve a belseje (gumibetét).

A két autótípus gyertyája a kulccsal megfogható rész felett (kerámia) képek alapján látható módon nem tér el egymástól. Megpróbálom, legfeljebb bukok rajta egy postafordulót.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, freddy_ írta:

Hosszított kivitelben úgy tűnik esélytelen a gumis. A fent említett BGS 2405-ön kívül semmit sem találok (ha a távolkeleti termékeket nem számítjuk) 3/8"-osban. Ennek a belsejéről nincs kép, de a King Tony rugósáról (36a018) van:

A rugó csak középen tartja és külön mágnes fogja meg?

Már megvettem volna a Fortum-ot, ha nem 1/2"-os lenne. Hosszabbító nyél + két adapter kicsit sok toldás.

A gumibetét általában vagy a csuklós T kulcsokban van vagy a rövid fejekben mert azokat lehet ferdén tartani, a hosszú kulcsot azért könnyebb egyenesen fogni. Ugy meg alapból hozzá sem ér a porcelánhoz. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

A gumibetét általában vagy a csuklós T kulcsokban van vagy a rövid fejekben mert azokat lehet ferdén tartani, a hosszú kulcsot azért könnyebb egyenesen fogni. Ugy meg alapból hozzá sem ér a porcelánhoz. 

Ha nincs benne gumibetét akkor az egyenes szárral nem veszed ki a gyertyát. :)

Szóval jó ha benne van!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, gezoli írta:

Ha nincs benne gumibetét akkor az egyenes szárral nem veszed ki a gyertyát. :)

Szóval jó ha benne van!

Nyilván jobb ha benne van. Az enyémből már kiesett gyanítom ezért is törtem porcelánt. 

Szerk:

Az előbb vettem egy ilyet a Praktikerben 899 Forintért, 3 gyertyát csak ki tudok cserélni vele, nekem ugye 21-es kulcsnyílású gyertyám van, szóval alapból nem volt hozzá kulcsom. Meg gyanítom többet nem is fogom használni. A csuklók tűnnek gyenge pontnak, hegesztőgép meg ugye van. 

2849528-20180605-s5v9yn.jpg

Link to comment
Megosztás:

22 órája, freddy_ írta:

Hosszított kivitelben úgy tűnik esélytelen a gumis. A fent említett BGS 2405-ön kívül semmit sem találok (ha a távolkeleti termékeket nem számítjuk) 3/8"-osban. Ennek a belsejéről nincs kép, de a King Tony rugósáról (36a018) van:
36__018_3.jpgT543685.jpg?time=1522909099

A rugó csak középen tartja és külön mágnes fogja meg?

Már megvettem volna a Fortum-ot, ha nem 1/2"-os lenne. Hosszabbító nyél + két adapter kicsit sok toldás.

Üdv! Autósboltban próbáltad már? 

Én ott vettem gumis dugókulcsot pár 100 forintért....

http://szerszamweb.hu/-autoipari-celszerszamok/gyertyaszereles?product_id=9416&limit=75

Ilyet kell venni. Ez bőven elég egy gyertyacseréhez...

Módosítva : toma2105
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 05. at 16:38, zotya975 írta:

A gumibetét általában vagy a csuklós T kulcsokban van vagy a rövid fejekben mert azokat lehet ferdén tartani, a hosszú kulcsot azért könnyebb egyenesen fogni. Ugy meg alapból hozzá sem ér a porcelánhoz. 

A rövid fejekben minden fajta létezik: rugós + mágneses (pont arról tettem be képet) csak mágneses vagy gumis. Hosszúban a BGS 2405 elvileg rugós-karmos, de erről nem láttam képet. Sajnos csak két hét múlva lesz kapható, ami nekem már lehet késő. A Laser 6698 hosszú, gumis (8 felett van + posta). A gumissal az a bajom, hogy a gumi 5-10 év alatt elöregedhet benne (emiatt ki is eshet), amikor legközelebb használnám. (A rugó és a mágnes nem öregszik el.) Rövid azért nem kell, mert három toldás (fej, toldó, konverter, nyomatékkulcs). Hosszú (egybe kulcs) kell és 3/8"-os. 1/4"-os nem létezik, de a 3/8"-oshoz csak egy konverter kell a nyomatékkucshoz. Szerintem attól, hogy hosszú még hozzáérhet a porcelánhoz.

On 2018. 06. 05. at 16:43, zotya975 írta:

Az előbb vettem egy ilyet a Praktikerben 899 Forintért, 3 gyertyát csak ki tudok cserélni vele, nekem ugye 21-es kulcsnyílású gyertyám van, szóval alapból nem volt hozzá kulcsom. Meg gyanítom többet nem is fogom használni. A csuklók tűnnek gyenge pontnak, hegesztőgép meg ugye van. 

Az előző autómhoz használtam ilyet. Meg is van, talán jó is lenne, de nem szeretnék ezzel dolgozni, csak nyomatékkulccsal. 8Nm-től (gondolom nálad is olyan körül van) nem szabadna törjön. Nem olyan sok az. Jav.: 25 Nm a gyertyák meghúzási nyomatéka.

Link to comment
Megosztás:

37 perce, toma2105 írta:

Üdv! Autósboltban próbáltad már? 

Én ott vettem gumis dugókulcsot pár 100 forintért....

http://szerszamweb.hu/-autoipari-celszerszamok/gyertyaszereles?product_id=9416&limit=75

Ilyet kell venni. Ez bőven elég egy gyertyacseréhez...

Az előző hozzászólásban írtam, hogy egybe kulcsot szeretnék (nem fejet és toldót külön). 3/8"-osban alig létezik (felkutattam a fél internetet). A Bárdi weboldalán is találtam, semmi infó nem volt róla, inkább hagytam.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, freddy_ írta:

Az előző hozzászólásban írtam, hogy egybe kulcsot szeretnék (nem fejet és toldót külön). 3/8"-osban alig létezik (felkutattam a fél internetet). A Bárdi weboldalán is találtam, semmi infó nem volt róla, inkább hagytam.

Ott aztán tudják, hogy adják arany áron a cuccokat. Az egyik egybe 3/8-os az mágnes kialakítású. Ha ilyet akarsz és nem adapteres megoldással akkor cserélheted a nyomatékot is... 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, freddy_ írta:

A rövid fejekben minden fajta létezik: rugós + mágneses (pont arról tettem be képet) csak mágneses vagy gumis. Hosszúban a BGS 2405 elvileg rugós-karmos, de erről nem láttam képet. Sajnos csak két hét múlva lesz kapható, ami nekem már lehet késő. A Laser 6698 hosszú, gumis (8 felett van + posta). A gumissal az a bajom, hogy a gumi 5-10 év alatt elöregedhet benne (emiatt ki is eshet), amikor legközelebb használnám. (A rugó és a mágnes nem öregszik el.) Rövid azért nem kell, mert három toldás (fej, toldó, konverter, nyomatékkulcs). Hosszú (egybe kulcs) kell és 3/8"-os. 1/4"-os nem létezik, de a 3/8"-oshoz csak egy konverter kell a nyomatékkucshoz. Szerintem attól, hogy hosszú még hozzáérhet a porcelánhoz.

Az előző autómhoz használtam ilyet. Meg is van, talán jó is lenne, de nem szeretnék ezzel dolgozni, csak nyomatékkulccsal. 8Nm-től (gondolom nálad is olyan körül van) nem szabadna törjön. Nem olyan sok az.

Akkor nem is, általában a régi meglazításakor adják meg magukat. Ki tudja mikor és mennyire húzta meg. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

A Bertone coupe és "normál" verzió kézifék burkolata/szoknyája közt van valami különbség vagy teljesen egyformák, kompatibilisek egymással?

 

Köszönöm

Egyformák.

A beltérben tulajdonképpen minden megegyezik a sima 3 ajtós Astráéval (a tetőkárpitban nem vagyok biztos), leszámítva a hátsó ülést. Ugyan az is csereszabatos, de a Coupééban hátul csak 2 öv van és 2 fejtámla, de ettől még beépíthető a 3 ajtósba és vica versa. A cabrio hátsó traktusa viszont teljesen más!

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Egyformák.

A beltérben tulajdonképpen minden megegyezik a sima 3 ajtós Astráéval (a tetőkárpitban nem vagyok biztos), leszámítva a hátsó ülést. Ugyan az is csereszabatos, de a Coupééban hátul csak 2 öv van és 2 fejtámla, de ettől még beépíthető a 3 ajtósba és vica versa. A cabrio hátsó traktusa viszont teljesen más!

 

Köszönöm! Ebayről akarok venni bőr kézifék burkolatot, csak nem értettem miért van 1-2 ezer Ft különbség a coupe hoz és a nem coupe -hoz meghirdetett közt, holott én is úgy tudtam, hogy ezek egyformák. Kb 5000Ft UK -ből, bár jobban jártam volna, ha anno "csomagban" megveszem a váltószoknyával. De legalább erről már tudom, hogy normális minőségű, valódi bőr. 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, AstryG írta:

Ott aztán tudják, hogy adják arany áron a cuccokat. Az egyik egybe 3/8-os az mágnes kialakítású. Ha ilyet akarsz és nem adapteres megoldással akkor cserélheted a nyomatékot is... 

Megint ránéztem, a hosszúak közül szinte semmi sincs raktáron nekik, kivéve a Yato YT0817 (komplett oldal itt) 3148 forintért. Erről sem ír semmit, egy lengyel oldal alapján mágneses. Van más Yato szerszámom, elmegy kategória. 300mm szerintem kicsit hosszú, nehéz tárolni. A Syntace 1/4"-os nyomatékkulcsomhoz (kerékpárhoz való) egy konverter mindenképpen kell. Emiatt nem veszek újat, de autóhoz 3/8" vagy 1/2" méretekben érdemes beszerezni.

15 órája, zotya975 írta:

Akkor nem is, általában a régi meglazításakor adják meg magukat. Ki tudja mikor és mennyire húzta meg. 

Igaz, lazításhoz nagyobb nyomaték kell (főleg ha még kicsit be is van korrodálva, két fém összeolvadására gondolok). Ha annyira megtépik, kinyalhatja a menetet is.

Egyébként nem szokás kenni semmit a menetre, ugye? A gyertyák kivétele előtt érdemes sűrített levegővel kifújni, esetleg kiporszívózni vagy jellemzően oda nem megy be kosz? Ilyesmi célszerszámra szükség van a dugók levételéhez?

Link to comment
Megosztás:

16 perce, freddy_ írta:

Megint ránéztem, a hosszúak közül szinte semmi sincs raktáron nekik, kivéve a Yato YT0817 (komplett oldal itt) 3148 forintért. Erről sem ír semmit, egy lengyel oldal alapján mágneses. Van más Yato szerszámom, elmegy kategória. 300mm szerintem kicsit hosszú, nehéz tárolni. A Syntace 1/4"-os nyomatékkulcsomhoz (kerékpárhoz való) egy konverter mindenképpen kell. Emiatt nem veszek újat, de autóhoz 3/8" vagy 1/2" méretekben érdemes beszerezni.

Igaz, lazításhoz nagyobb nyomaték kell (főleg ha még kicsit be is van korrodálva, két fém összeolvadására gondolok). Ha annyira megtépik, kinyalhatja a menetet is.

Egyébként nem szokás kenni semmit a menetre, ugye? A gyertyák kivétele előtt érdemes sűrített levegővel kifújni, esetleg kiporszívózni vagy jellemzően oda nem megy be kosz? Ilyesmi célszerszámra szükség van a dugók levételéhez?

Igen, előtte sűrített levegő kell.

Az a célszerszám nekem sokkal inkább tűnik olyan síndarabnak amiből vagy 30 fajta kallódik otthon a hátsó udvarban. 6-os vagy 8-as hatlapszög csavar sem tűnik a hossza miatt sem cél cuccnak. Ez csak sima kisipari találékonyság.

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Kukacka írta:

Igen, előtte sűrített levegő kell.

Az a célszerszám nekem sokkal inkább tűnik olyan síndarabnak amiből vagy 30 fajta kallódik otthon a hátsó udvarban. 6-os vagy 8-as hatlapszög csavar sem tűnik a hossza miatt sem cél cuccnak. Ez csak sima kisipari találékonyság.

Spray sűrített levegővel ki lehet fújni? Kompresszor nincs. Tudom, hogy találékonyság. A kérdés inkább arra irányult, hogy enélkül is kijön-e vagy kell valami ilyesmi mindenképpen.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, freddy_ írta:

Spray sűrített levegővel ki lehet fújni? Kompresszor nincs. Tudom, hogy találékonyság. A kérdés inkább arra irányult, hogy enélkül is kijön-e vagy kell valami ilyesmi mindenképpen.

Persze, a lényeg ne menjen be a furatba majd semmi.

Ki fog jönni. Ezzel annyiban egyszerűbb, hogy egyenletesen tudod húzni mind a 4-et. Nomeg kényelmesebb. Random laposvas, bele 2 furat és csók.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, freddy_ írta:

Megint ránéztem, a hosszúak közül szinte semmi sincs raktáron nekik, kivéve a Yato YT0817 (komplett oldal itt) 3148 forintért. Erről sem ír semmit, egy lengyel oldal alapján mágneses. Van más Yato szerszámom, elmegy kategória. 300mm szerintem kicsit hosszú, nehéz tárolni. A Syntace 1/4"-os nyomatékkulcsomhoz (kerékpárhoz való) egy konverter mindenképpen kell. Emiatt nem veszek újat, de autóhoz 3/8" vagy 1/2" méretekben érdemes beszerezni.

Igaz, lazításhoz nagyobb nyomaték kell (főleg ha még kicsit be is van korrodálva, két fém összeolvadására gondolok). Ha annyira megtépik, kinyalhatja a menetet is.

Egyébként nem szokás kenni semmit a menetre, ugye? A gyertyák kivétele előtt érdemes sűrített levegővel kifújni, esetleg kiporszívózni vagy jellemzően oda nem megy be kosz? Ilyesmi célszerszámra szükség van a dugók levételéhez?

Igen érdemes kifújatni, mert ha ott kosz van és kiveszed a gyertyát tuti bepotyog. Néztem én is a videót majd valamit rögtönzök ide. Én azért rézpasztával meg szoktam picit kenni a gyertya, lambda szonda, egyéb olyan meneteket amit nagy hő ér. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Igen érdemes kifújatni, mert ha ott kosz van és kiveszed a gyertyát tuti bepotyog. Néztem én is a videót majd valamit rögtönzök ide. Én azért rézpasztával meg szoktam picit kenni a gyertya, lambda szonda, egyéb olyan meneteket amit nagy hő ér. 

Én WD40-el fújtam meg a gyertya menetet beszerelés előtt.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Kukacka írta:

Csak úgy nem tudsz nyomatékra húzni sajnos, mert száraz menetre van megadva az érték. Kivétel, ahol direkt erre felhívják a figyelmet.

Kerékpárnál sok helyen (kivéve például féktárcsa, féknyereg felfogatás) előírják a menet zsírzását (vagy már gyárilag zsírozva van) és ehhez van megadva a meghúzási nyomaték. Ha a gyertyára szárazon van megadva a 8Nm, akkor egyáltalán nem sok. Jav.: 25 Nm a gyertyák meghúzási nyomatéka. Alumínium alkatrésznél könnyen kijöhet a fúrt menet a csavarral együtt. Láttam már ilyet. Alulhúzni sem jó, mert ha kilazul és mozogni kezd, akkor mechanikai behatás teszi tönkre a menetet.

Link to comment
Megosztás:

36 perce, freddy_ írta:

Kerékpárnál sok helyen (kivéve például féktárcsa, féknyereg felfogatás) előírják a menet zsírzását (vagy már gyárilag zsírozva van) és ehhez van megadva a meghúzási nyomaték. Ha a gyertyára szárazon van megadva a 8Nm, akkor egyáltalán nem sok. Alumínium alkatrésznél könnyen kijöhet a fúrt menet a csavarral együtt. Láttam már ilyet. Alulhúzni sem jó, mert ha kilazul és mozogni kezd, akkor mechanikai behatás teszi tönkre a menetet.

Szerencsétlen gépész csak tudta mit csinál:)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Kukacka írta:

Csak úgy nem tudsz nyomatékra húzni sajnos, mert száraz menetre van megadva az érték. Kivétel, ahol direkt erre felhívják a figyelmet.

A kis nyomatékkulcsomhoz nincs átalakító. Így nem tudom rátenni a gyertyakulcsot. Érzéssel húzom meg.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, freddy_ írta:

Kerékpárnál sok helyen (kivéve például féktárcsa, féknyereg felfogatás) előírják a menet zsírzását (vagy már gyárilag zsírozva van) és ehhez van megadva a meghúzási nyomaték. Ha a gyertyára szárazon van megadva a 8Nm, akkor egyáltalán nem sok. Alumínium alkatrésznél könnyen kijöhet a fúrt menet a csavarral együtt. Láttam már ilyet. Alulhúzni sem jó, mert ha kilazul és mozogni kezd, akkor mechanikai behatás teszi tönkre a menetet.

A gyertyáknál üreges alátét van, és annyira kell meghúzni hogy az ad egy előfeszítést hogy ne lazuljon meg. Sajna mivel mélyen van ( 16 szelepesnél) igazából nem látni meg hogy ez megtörtént-e. Ha már egyszer ki van tekerve akkor ezzel már nem lehet számolni. Biztos ez a 8Nm? Mindenhol 26-28-at olvasni. A 8 nagyon kevés a szelepfedél 6-os csavarjait kell annyira lehúzni. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 perce, zotya975 írta:

A gyertyáknál üreges alátét van, és annyira kell meghúzni hogy az ad egy előfeszítést hogy ne lazuljon meg. Sajna mivel mélyen van ( 16 szelepesnél) igazából nem látni meg hogy ez megtörtént-e. Ha már egyszer ki van tekerve akkor ezzel már nem lehet számolni. Biztos ez a 8Nm? Mindenhol 26-28-at olvasni. A 8 nagyon kevés a szelepfedél 6-os csavarjait kell annyira lehúzni. 

Megnéztem, 25 Nm a gyertyák meghúzási nyomatéka. A gyertyacsatlakozók meghúzási nyomatéka 8 Nm. Kevertem valamivel... Így viszont teljesen máshogy néz ki a dolog, mert az a nyomatékkulcsom, ami ezt lefedi, nincs nálam. Viszont 3/8"-os, így adapter nélkül jó lesz a BGS 2405 hosszú gyertyakulcsra (végül ennél maradtam, csak nehezen beszerezhető).

Ha már utánanéztem, KM-6009 a célszerszám a gyertyacsatlakozók kivételéhez. Ez olyan, mint két csavarhúzó menetes véggel. Találtam olcsóbb utángyártottat az amazon.de-n, meg is rendeltem az utolsó darabot. Talán még a fogása is jobb. (Tudom, hogy random laposvas, de ha ennyiért van, inkább nem állok neki barkácsolni.)

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.