Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

3 órája, L.Fazakas írta:

Az mit jelent, hogy "más skálázású"?
Egy amerikai kocsiban még elképzelem, hogy a sebességmérő mérföld/óra skálázású - a klasszikus európai km/órához képest, de!
A fordulatszám a világon mindenütt csak egyféle fordulat/perc (v. 1/min) szokott lenni. Szerintem tök mindegy, hogy mosógépben, kismotorban, vagy épp autóban van
(diesel avagy benzines).

Konkrétan a G astránál passzolom, de például nálam a diesel 6000-ig van skálázva a benzines 7000-ig a GSI 8000.ig, és mivel itt a váltó hajtja meg az órát a váltó végáttételnek is passzolnia kell, amit nálunk egy W szám jelöl az órán, tehát nem lehet oda-vissza cserélgetni minden autónál úgy hogy pontos marad. 

2864974-20180630-VoDfYJ.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, L.Fazakas írta:

Az mit jelent, hogy "más skálázású"?
Egy amerikai kocsiban még elképzelem, hogy a sebességmérő mérföld/óra skálázású - a klasszikus európai km/órához képest, de!
A fordulatszám a világon mindenütt csak egyféle fordulat/perc (v. 1/min) szokott lenni. Szerintem tök mindegy, hogy mosógépben, kismotorban, vagy épp autóban van
(diesel avagy benzines).

A dízel 6000-ig, a benzines 7000-ig van skálázva (más a megengedett fordulatszám). Részemről csak annyi a probléma a dízeles számlappal, hogy nem tehetem be a sajátom helyére. Csalna a kijelzés és egyébként sem illene egy benzinesbe.

4 órája, L.Fazakas írta:

Hát ebben egyetértünk én sem vagyok az az "autóval odaugrom" tipus.
Egyszer a faluban az egyik rokon meghívott minket AMC edénybemutatóra (ebéddel egybekötve). Mi is, meg a sógoromék is tudtuk, hogy mindez persze ivással is jár, így eszünkbe se jutott odaautókázni, simán átsétáltunk tehát a falu tulsó végébe.
A rokon  még meghívott valami más rokonát is, aki tőle úgy nagyjából a harmadik-negyedik házban lakott (kb. 40-50 méter).
Ő bezzeg - a kis piros Hondájával - csak lazán oda virított.   Mi meg persze néztünk ... ez hülye?

Amikor a nagymamát, aki nem tud menni, el kell vinni az orvoshoz, utána hazahozni, akkor hiába árt az autónak, muszáj... Most már sokkal inkább zavar, hogy egy henger nem ment és hibakódjaim vannak. Első körben gyertyát cserélek. (Szombat délelőtt még talán kapnék gyertyakulcsot, ha nagyon gyors vagyok. Már úton van a profi kulcs, ha kibírja a 300 kilométeres utat, akkor ott kicserélem a gyertyát.) Ha nem gyertya, akkor még mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Srácok, van valakinek tapasztalata utángyártott elsős sárvédővel?

Anyagra, illesztésre, stb mennyire tér el a gyáritól?

Vajon mit érdemes venni? Új utángyártott 7000Ft körül kapható, használt gyári 5-15e Ft között mozog. Fényezést nem számolom, biztos hogy nem találok színben passzolót.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, freddy_ írta:

Most már sokkal inkább zavar, hogy egy henger nem ment és hibakódjaim vannak.

Egyszer nálam is történt ilyesmi, amikor rövid időre történő beindítások után (ki kellett állni a garázsból valamiért, majd vissza) a következő indulásnál háromhengerezett, de ha jól emlékszem, egy gázfröccs "meggyógyította", és utána rendben működött. Aztán máskor menet közben fordult elő, hogy ledadogott a motor, leállítás és újraindítás után semmi probléma. Ezek időben távol estek egymástól, és már évek óta nem volt semmi ilyesmi. Bár nem csúcstechnika, de elég bonyolult rendszer, simán előfordulhat, hogy csak az ECU pillanatnyi elmezavaráról van szó, ahogy egy számítógép is "döccenhet" olykor-olykor, anélkül, hogy egyébként bármi baja lenne.

Nem azt mondom, hogy biztosan a te eseted is az enyémhez hasonló, csak azért írtam le, hogy tudjál róla, ilyesmi előfordulhat valódi probléma nélkül is, nem kell feltétlenül a legrosszabbtól tartani.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, kobraCode írta:

Srácok, van valakinek tapasztalata utángyártott elsős sárvédővel?

Anyagra, illesztésre, stb mennyire tér el a gyáritól?

Vajon mit érdemes venni? Új utángyártott 7000Ft körül kapható, használt gyári 5-15e Ft között mozog. Fényezést nem számolom, biztos hogy nem találok színben passzolót.

Inkább egy jó állapotú bontott -gyári- bármilyen színű. Az passzolni/illeszkedni fog mindenhol és fényezés után tökéletes lesz. Meg mintha azt hallottam volna, hogy az utángyártottak nem kapnak olyan felületvédelmet mint anno a gyári, bár azért gondolom nem rohadna porrá pár éven belül, de az illeszkedés miatt a fentebb írtat javasolnám. Egyébként ennél gorombábbat is javítanak fényezés nélkül... Rengeteg cég foglakozik vele, egy a sok közül pl: http://www.lanczosauto.hu/index.php?modul=menupontok&kod=20

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Konkrétan a G astránál passzolom, de például nálam a diesel 6000-ig van skálázva a benzines 7000-ig a GSI 8000.ig,

Hááát - megmondom őszintén, nekem egy Astra G-m van, viszont én még sose néztem, a skálájában valójában meddig mér a fordulatszám-mérő műszer.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Janó32 írta:

Inkább egy jó állapotú bontott -gyári- bármilyen színű. Az passzolni/illeszkedni fog mindenhol és fényezés után tökéletes lesz. Meg mintha azt hallottam volna, hogy az utángyártottak nem kapnak olyan felületvédelmet mint anno a gyári, bár azért gondolom nem rohadna porrá pár éven belül, de az illeszkedés miatt a fentebb írtat javasolnám. Egyébként ennél gorombábbat is javítanak fényezés nélkül... Rengeteg cég foglakozik vele, egy a sok közül pl: http://www.lanczosauto.hu/index.php?modul=menupontok&kod=20

 

Úgy néz ki, talán lesz gyári színben passzoló. Kicsit én is tartottam az utángyártottól, épp ezért kérdeztem rá. Sajna az elemet mindenképp cserélni kell, meghajlott, elrepedt, fényezés lejött, egyszerűen nem éri meg javítani.

Link to comment
Megosztás:

45 perce, koopal írta:

Egyszer nálam is történt ilyesmi, amikor rövid időre történő beindítások után (ki kellett állni a garázsból valamiért, majd vissza) a következő indulásnál háromhengerezett, de ha jól emlékszem, egy gázfröccs "meggyógyította", és utána rendben működött. Aztán máskor menet közben fordult elő, hogy ledadogott a motor, leállítás és újraindítás után semmi probléma. Ezek időben távol estek egymástól, és már évek óta nem volt semmi ilyesmi. Bár nem csúcstechnika, de elég bonyolult rendszer, simán előfordulhat, hogy csak az ECU pillanatnyi elmezavaráról van szó, ahogy egy számítógép is "döccenhet" olykor-olykor, anélkül, hogy egyébként bármi baja lenne.

Nem azt mondom, hogy biztosan a te eseted is az enyémhez hasonló, csak azért írtam le, hogy tudjál róla, ilyesmi előfordulhat valódi probléma nélkül is, nem kell feltétlenül a legrosszabbtól tartani.

Köszönöm, megnyugtató. A holnapi 300 kilométeres út után tervezek gyertyát cserélni. Remélem megoldja. Nem biztos, hogy érdemes kivárni a 60 ezret a cserével.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 30. at 19:24, kobraCode írta:

Úgy néz ki, talán lesz gyári színben passzoló. Kicsit én is tartottam az utángyártottól, épp ezért kérdeztem rá. Sajna az elemet mindenképp cserélni kell, meghajlott, elrepedt, fényezés lejött, egyszerűen nem éri meg javítani.

Kívánom hogy legyen szerencséd! Sajnos az a tapasztalatom, hogy minden bontóban egymásra dobálnak mindent, össze-vissza letámasztnak bárminek-bármit, egyszóval hibátlan fényezésű és vagy itt-ott nem megütött elemmel én még nem találkoztam, legyen szó bármilyen karosszéria részről. Persze hogy van olyan bontó is ahol kimondottan karosszéria elemekre vannak "szakosodva", ők talán tisztában vannak azzal, hogy aki színazonos elemet keres az azért teszi mert fényezés nélkül szeretné a kocsijára felszerelni... (Anno minor az előző autó elejét sajnos megtörtem, kellett egy jobbos sárvédő. A környékbeli (40km-en belüli) összes hivatalos meg zúg-bontót megjártam, és hiába fehér kellett amiből a legtöbb volt, vagy agyon karcolt, vagy horpadt, vagy már rozsdásodó (hólyagosodó) vagy teljesen lemattult elem volt csak horror áron. Amúgy is kellett fújni a kocsit mert zárhíd csere is volt, így inkább vettem egy olyat ami egészséges (nem horpadt vagy rozsdás, a szín mindegy volt. Szép is lett a végeredmény.) Persze tudom, a cél az hogy egy szép (Téged ismerve -és az oldalt látogatók 98%- hibátlan) gyári színű elem kerüljön elő amit "csak" fel kell csavarozni meg "leápolni" a csavar fejeket... 

Link to comment
Megosztás:

Korábban volt szó gyertyakulcsokról. Úgy tűnt a BGS 2405 az egyetlen "Made in Germany" minőségű, 3/8"-os, hosszított kulcs. Belepróbáltam a gyertyát, a kerámiával megálltam a karmok előtt. Attól tartok, hogy a karmok leginkább kihúzáskor felsérthetik a kerámia részt, a kerámia törmelék a motorban landolhat.
BGS_2405.jpg

Laser 6698, gumibetétes kulcsot vennék ehelyett. Ez egy kimondott Ford motorhoz való, de megnéztem, teljesen ugyanolyan formájú gyertya való bele, mint az Astra G gyertyája. A 215mm elegendő hosszúságú lenne hosszabbítás nélkül?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, freddy_ írta:

Korábban volt szó gyertyakulcsokról. Úgy tűnt a BGS 2405 az egyetlen "Made in Germany" minőségű, 3/8"-os, hosszított kulcs. Belepróbáltam a gyertyát, a kerámiával megálltam a karmok előtt. Attól tartok, hogy a karmok leginkább kihúzáskor felsérthetik a kerámia részt, a kerámia törmelék a motorban landolhat.

Laser 6698, gumibetétes kulcsot vennék ehelyett. Ez egy kimondott Ford motorhoz való, de megnéztem, teljesen ugyanolyan formájú gyertya való bele, mint az Astra G gyertyája. A 215mm elegendő hosszúságú lenne hosszabbítás nélkül?

Azok a karmok nem csak a gyertya végére rátekert biszbaszba pattannak bele? Úgy lenne logikus. 

2866630-20180702-hmQIMY.jpg

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Janó32 írta:

Kívánom hogy legyen szerencséd! Sajnos az a tapasztalatom, hogy minden bontóban egymásra dobálnak mindent, össze-vissza letámasztnak bárminek-bármit, egyszóval hibátlan fényezésű és vagy itt-ott nem megütött elemmel én még nem találkoztam, legyen szó bármilyen karosszéria részről. Persze hogy van olyan bontó is ahol kimondottan karosszéria elemekre vannak "szakosodva", ők talán tisztában vannak azzal, hogy aki színazonos elemet keres az azért teszi mert fényezés nélkül szeretné a kocsijára felszerelni... (Anno minor az előző autó elejét sajnos megtörtem, kellett egy jobbos sárvédő. A környékbeli (40km-en belüli) összes hivatalos meg zúg-bontót megjártam, és hiába fehér kellett amiből a legtöbb volt, vagy agyon karcolt, vagy horpadt, vagy már rozsdásodó (hólyagosodó) vagy teljesen lemattult elem volt csak horror áron. Amúgy is kellett fújni a kocsit mert zárhíd csere is volt, így inkább vettem egy olyat ami egészséges (nem horpadt vagy rozsdás, a szín mindegy volt. Szép is lett a végeredmény.) Persze tudom, a cél az hogy egy szép (Téged ismerve -és az oldalt látogatók 98%- hibátlan) gyári színű elem kerüljön elő amit "csak" fel kell csavarozni meg "leápolni" a csavar fejeket... 

Meglátjuk. Beszéltem telefonon is a bontóssal. Azt ígérte makulátlan, külön tárolt, csomagolt alkatrészről van szó. Állítólag egy 30e km-t futott autóról bontotta le. Egyenlőre kicsit nehézkes vele az ügyintézés, ma még nem ért rá, holnap talán már tudja postázni... Ha nem találok színben passzolót, akkor marad a jó állapotú másik szín, persze plusz pénzért fényeztetéssel.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Janó32 írta:

Kívánom hogy legyen szerencséd! Sajnos az a tapasztalatom, hogy minden bontóban egymásra dobálnak mindent, össze-vissza letámasztnak bárminek-bármit, egyszóval hibátlan fényezésű és vagy itt-ott nem megütött elemmel én még nem találkoztam, legyen szó bármilyen karosszéria részről. Persze hogy van olyan bontó is ahol kimondottan karosszéria elemekre vannak "szakosodva", ők talán tisztában vannak azzal, hogy aki színazonos elemet keres az azért teszi mert fényezés nélkül szeretné a kocsijára felszerelni... (Anno minor az előző autó elejét sajnos megtörtem, kellett egy jobbos sárvédő. A környékbeli (40km-en belüli) összes hivatalos meg zúg-bontót megjártam, és hiába fehér kellett amiből a legtöbb volt, vagy agyon karcolt, vagy horpadt, vagy már rozsdásodó (hólyagosodó) vagy teljesen lemattult elem volt csak horror áron. Amúgy is kellett fújni a kocsit mert zárhíd csere is volt, így inkább vettem egy olyat ami egészséges (nem horpadt vagy rozsdás, a szín mindegy volt. Szép is lett a végeredmény.) Persze tudom, a cél az hogy egy szép (Téged ismerve -és az oldalt látogatók 98%- hibátlan) gyári színű elem kerüljön elő amit "csak" fel kell csavarozni meg "leápolni" a csavar fejeket... 

Egyszer én is megjártam a sümegi Dorka-Carral ilyen ügyben: szintén színazonos makulátlan sárvédőt kerestem, éppen azért hogy ne kelljen fényezni, de nem kell valami extrára gondolni, fehér színű Corsa C elem kellett volna. Felhívtam a bontót, mondtam hogy mit szeretnék, direkt kihangsúlyozva hogy makulátlant. Biztosított róla hogy van, 8e-et kért érte, amit én finoman szólva sokallottam egy bontott sárvédőért, de mondom ha tényleg olyan amilyennek mondta, akkor megadok érte ennyit. Így hát elautóztam 50km-t, és elém rakott egy gyári fehér sárvédőt, a kerékív felett egy kb. 20 centis alapozóig hatoló karccal, amiről látszik hogy a helytelen tárolás miatt került oda. :( Amikor meg számon kértem rajta hogy nem ezt ígérte, akkor még neki állt feljebb, mondta hogy ez náluk nem hiba, ettől ez a sárvédő még makulátlan, mert nincs rajta rozsda és nem is horpadt. Persze nem vettem meg, de azt kívántam az embernek hogy bár találná egyszer ő is ilyen karcokkal az autóját a parkolóban, biztos nem aggódni, hiszen attól ez még makulátlan... :(

Tanulság hogy a bontósoknak egészen más fogalmaik vannak a hibátlan alkatrészekről, mint ahogy mi azt elképzeljük...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

38 perce, tgabika76 írta:

Egyszer én is megjártam a sümegi Dorka-Carral ilyen ügyben: szintén színazonos makulátlan sárvédőt kerestem, éppen azért hogy ne kelljen fényezni, de nem kell valami extrára gondolni, fehér színű Corsa C elem kellett volna. Felhívtam a bontót, mondtam hogy mit szeretnék, direkt kihangsúlyozva hogy makulátlant. Biztosított róla hogy van, 8e-et kért érte, amit én finoman szólva sokallottam egy bontott sárvédőért, de mondom ha tényleg olyan amilyennek mondta, akkor megadok érte ennyit. Így hát elautóztam 50km-t, és elém rakott egy gyári fehér sárvédőt, a kerékív felett egy kb. 20 centis alapozóig hatoló karccal, amiről látszik hogy a helytelen tárolás miatt került oda. :( Amikor meg számon kértem rajta hogy nem ezt ígérte, akkor még neki állt feljebb, mondta hogy ez náluk nem hiba, ettől ez a sárvédő még makulátlan, mert nincs rajta rozsda és nem is horpadt. Persze nem vettem meg, de azt kívántam az embernek hogy bár találná egyszer ő is ilyen karcokkal az autóját a parkolóban, biztos nem aggódni, hiszen attól ez még makulátlan... :(

Tanulság hogy a bontósoknak egészen más fogalmaik vannak a hibátlan alkatrészekről, mint ahogy mi azt elképzeljük...

Nekik is írtam, szintén 8e Ft-ért van G-hez is sárvédőjük. Viszont dobbetétet úgy látszik nem bontanak mert nincs náluk.

Link to comment
Megosztás:

Valaki aki mostanában kereket cserél, vagy esetleg amúgy is tudja, megtudná nekem mondani milyen csavar kell a hátsó dobfékhez? Maga a dobféket rögzíti 1db torx süllyesztett fejű M? csavar. Ennek kéne az átmérője, hossza. Most vettem észre hogy a bal oldali hiányzik... Persze tolómérő nincs a közelemben hogy a jobb oldalit kivéve megtudjam mérni. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kobraCode írta:

Valaki aki mostanában kereket cserél, vagy esetleg amúgy is tudja, megtudná nekem mondani milyen csavar kell a hátsó dobfékhez? Maga a dobféket rögzíti 1db torx süllyesztett fejű M? csavar. Ennek kéne az átmérője, hossza. Most vettem észre hogy a bal oldali hiányzik... Persze tolómérő nincs a közelemben hogy a jobb oldalit kivéve megtudjam mérni. Köszi!

Ecat szerint M6x14. Csavarboltban nem tudom mennyire fordul elő, de szerintem hosszabból le lehet vágni. Itt találtam készen.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, tgabika76 írta:

Egyszer én is megjártam a sümegi Dorka-Carral ilyen ügyben: szintén színazonos makulátlan sárvédőt kerestem, éppen azért hogy ne kelljen fényezni, de nem kell valami extrára gondolni, fehér színű Corsa C elem kellett volna. Felhívtam a bontót, mondtam hogy mit szeretnék, direkt kihangsúlyozva hogy makulátlant. Biztosított róla hogy van, 8e-et kért érte, amit én finoman szólva sokallottam egy bontott sárvédőért, de mondom ha tényleg olyan amilyennek mondta, akkor megadok érte ennyit. Így hát elautóztam 50km-t, és elém rakott egy gyári fehér sárvédőt, a kerékív felett egy kb. 20 centis alapozóig hatoló karccal, amiről látszik hogy a helytelen tárolás miatt került oda. :( Amikor meg számon kértem rajta hogy nem ezt ígérte, akkor még neki állt feljebb, mondta hogy ez náluk nem hiba, ettől ez a sárvédő még makulátlan, mert nincs rajta rozsda és nem is horpadt. Persze nem vettem meg, de azt kívántam az embernek hogy bár találná egyszer ő is ilyen karcokkal az autóját a parkolóban, biztos nem aggódni, hiszen attól ez még makulátlan... :(

Tanulság hogy a bontósoknak egészen más fogalmaik vannak a hibátlan alkatrészekről, mint ahogy mi azt elképzeljük...

Én is hasonlóan jártam "szép állapotú" bontott óracsoportokkal 10 ezer forintért, de szerencsére csak városon belül furikáztam feleslegesen. Az egyiken le volt törve a csatlakozóban lévő fogaslécben a lezáró pöcök (ami nálam is le volt törve, azért kerestem donort). Szerintem kivételkor a kar kioldása helyett mégjobban rázárták a kart (zárásirányban a végálláson túl volt befeszítve és nem lehetett megmozdítani), úgy téphették ki a műszerfalból. A plexi is nagyon karcos volt mind a kettőn. A külsejük szennyezett és lelakott volt, még alkatrésznek sem szedtem volna szét.

Ellenben van egy másik bontó, ahol karcmentes óracsoport miatt többször is próbálkoztam, a végén azt írtam hajszálkarcos lehet a plexi, de mindannyiszor elhajtottak, hogy bontott alkatrészben náluk olyan nincs.

Érdemes lenne képet kérni hosszabb út előtt. Bontója válogatja, hogy hajlandóak-e küldeni.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, freddy_ írta:

Nem, azok a kerámiát fogják. Ha lenne elhasznált gyertyám, kipróbáltam volna, az újon nem akarom. Nem tetszik ez a felfogás.

Annyira mélyen benn lenne a hengerfejben a gyertya, hogy ilyesmire szükség van? Nekem régen (még a "14-es" gyertyák idejében) egy gumigyűrű a gyertyakulcsban bőven elég volt, de kilazítás után a gyertyavégi csatlakozócsavar megfogásával akár szabad kézzel simán ki lehetett húzni. Ezt Opelnél még sose figyeltem, mert nekem többnyire szervízben cserélik.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

7 órája, kobraCode írta:

Valaki aki mostanában kereket cserél, vagy esetleg amúgy is tudja, megtudná nekem mondani milyen csavar kell a hátsó dobfékhez? Maga a dobféket rögzíti 1db torx süllyesztett fejű M? csavar. Ennek kéne az átmérője, hossza. Most vettem észre hogy a bal oldali hiányzik... Persze tolómérő nincs a közelemben hogy a jobb oldalit kivéve megtudjam mérni. Köszi!

Én tisztítottam egyszer a fékdobokat, ám ha emlékezetem nem csal, magában nem nagy szám az a csavar. Kb. 1 cm hosszú lehet és vagy M5; vagy M6-os mérete. (de inkább M5) Szerintem jó oda helyette a régi fapados nútolt, avagy a keresztcsavarhúzókhoz való süllyesztett fejű, esetleg egy imbuszos. Egyáltalán nem kell oda mindjárt csakis torx.

  • Zavaros 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, kobraCode írta:

Valaki aki mostanában kereket cserél, vagy esetleg amúgy is tudja, megtudná nekem mondani milyen csavar kell a hátsó dobfékhez? Maga a dobféket rögzíti 1db torx süllyesztett fejű M? csavar. Ennek kéne az átmérője, hossza. Most vettem észre hogy a bal oldali hiányzik... Persze tolómérő nincs a közelemben hogy a jobb oldalit kivéve megtudjam mérni. Köszi!

56j0bxe4qbcrs9shans0.jpg

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Én tisztítottam egyszer a fékdobokat, ám ha emlékezetem nem csal, magában nem nagy szám az a csavar. Kb. 1 cm hosszú lehet és vagy M5; vagy M6-os mérete. (de inkább M5) Szerintem jó oda helyette a régi fapados nútolt, avagy a keresztcsavarhúzókhoz való süllyesztett fejű, esetleg egy imbuszos. Egyáltalán nem kell oda mindjárt csakis torx.

Őn egy igazi Mekk mester :-)

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, L.Fazakas írta:

Annyira mélyen benn lenne a hengerfejben a gyertya, hogy ilyesmire szükség van? Nekem régen (még a "14-es" gyertyák idejében) egy gumigyűrű a gyertyakulcsban bőven elég volt, de kilazítás után a gyertyavégi csatlakozócsavar megfogásával akár szabad kézzel simán ki lehetett húzni. Ezt Opelnél még sose figyeltem, mert nekem többnyire szervízben cserélik.

Ahhoz elég mélyen van, hogy egy gyertyakulcs fejjel, toldószár nélkül nem lehet hozzáférni. Ehelyett szeretnék egybekulcsot. Valaki esetleg cserélt mostanában gyertyát? 215 mm hosszú kulcs leérne toldás nélkül? A gyári szerszám (KM-194-E) hosszúságáról nem találok infót sehol.

A méretektől függetlenül a gyertyát meg kell tartsa a kulcs (a gyertya véletlen kipottyanásából károk keletkezhetnek). A fenti képen a  kerámiát rugós karmok fogják, de létezik gumis és mágneses gyertyakulcs is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.