Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, AstryG írta:

Mind fényezett felületen van. Persze jó lenne egy szín frissítés és telibe küldeni az egészet, de most az is jó lenne ha ezekben a kis lepattanásokban megfognám a rozsdát és ne egye magát be jobban. A betöltőt az valóban telibe érdemes csak, előtte jól kitisztítani aztán jöhet rá az átalakító és egy világos alapozó is elég lenne spray-ből fújva pár rétegben legalább.

A látható rozsdafoltoknál sokkal nagyobb területre terjedhet ki rozsda a fényezés alatt. Érdemes lenne megvizsgálni a kezelés előtt.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, freddy_ írta:

A látható rozsdafoltoknál sokkal nagyobb területre terjedhet ki rozsda a fényezés alatt. Érdemes lenne megvizsgálni a kezelés előtt.

Nyílván körülötte is elvált a festék a lemeztől ahol nem pattant le és az alá biztos bement a nedvesség. Úgy gondoltam, hogy nagyobb részt rozsdátlanítanék mint a sérült pöttyök.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Beállót kellene választanom teremgarázsban. Legjobban egy fal melletti hely tetszene, amelynek sajnos ránézésre 10-15%-os emelkedése van (két szint közötti átjáró). Orral felfelé tudnék állni, a hátsó kerekek mögé tennék valamit, hogy ne tudjon elgurulni, ha a kézifék elengedne. Vállalható egy ilyen beálló vagy hosszútávon ártalmas, inkább keressek másikat? Beragadhat, károsodhat a kézifékbowden, ha 1-2 hétig áll az autó? A hidegindítás miatti emelkedőnek indulás elkerülésére beállhatok orral lefelé is, csak akkor a falat kicentizve nehéz lenne ki-be szállni és kilógna az oldala a garázs belső útjára.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, freddy_ írta:

Beállót kellene választanom teremgarázsban. Legjobban egy fal melletti hely tetszene, amelynek sajnos ránézésre 10-15%-os emelkedése van (két szint közötti átjáró). Orral felfelé tudnék állni, a hátsó kerekek mögé tennék valamit, hogy ne tudjon elgurulni, ha a kézifék elengedne. Vállalható egy ilyen beálló vagy hosszútávon ártalmas, inkább keressek másikat? Beragadhat, károsodhat a kézifékbowden, ha 1-2 hétig áll az autó? A hidegindítás miatti emelkedőnek indulás elkerülésére beállhatok orral lefelé is, csak akkor a falat kicentizve nehéz lenne ki-be szállni és kilógna az oldala a garázs belső útjára.

Én sebességben szoktam hagyni inkább ilyenkor, de a kéziféknek sem lesz baja , max nem kell izomból betépni. A kiékelés is jó ötlet, de ha valaki kiveszi az éket és elgurul az autó, esetleg kárt csinál az is a te sarad lesz. Én úgy szoktam ilyen helyre beállni, hogy az anyósoldal legyen védve, mert ugye sofőr mindenképpen kiszáll a szomszédos autóból ( ajtórányitás) utas nem biztos. Inkább átmászok a másik oldalról, ha a be-kiszállás nem lehetséges a fal miatt. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Én sebességben szoktam hagyni inkább ilyenkor, de a kéziféknek sem lesz baja , max nem kell izomból betépni. A kiékelés is jó ötlet, de ha valaki kiveszi az éket és elgurul az autó, esetleg kárt csinál az is a te sarad lesz. Én úgy szoktam ilyen helyre beállni, hogy az anyósoldal legyen védve, mert ugye sofőr mindenképpen kiszáll a szomszédos autóból ( ajtórányitás) utas nem biztos. Inkább átmászok a másik oldalról, ha a be-kiszállás nem lehetséges a fal miatt. 

Ez hely azért különleges, mert nem tudnak mellém állni és az autó mögé befér akár egy kerékpár is:
beallo.jpg

A többi elérhető beállónál, ahol túl közel nem, vagy csak egy oldalon tudnak mellém állni oldalra lejt (például a képen balra) vagy csak betolatni lehetne és nem férek hozzá a csomagtartóhoz. "Tömegnyomor" közepén eleve felejtős az ajtórányitás miatt (nagyon szűken mérik a helyeket).

Ilyen ékem van, de amíg ez aktuális lesz csináltatnom kellene egy szélesebbet fából, amire rágurul a kerék, akkor nem tudják kivenni.

A kép alapján továbbra is vállalható?

Link to comment
Megosztás:

6 órája, freddy_ írta:

Ez hely azért különleges, mert nem tudnak mellém állni és az autó mögé befér akár egy kerékpár is:

A többi elérhető beállónál, ahol túl közel nem, vagy csak egy oldalon tudnak mellém állni oldalra lejt (például a képen balra) vagy csak betolatni lehetne és nem férek hozzá a csomagtartóhoz. "Tömegnyomor" közepén eleve felejtős az ajtórányitás miatt (nagyon szűken mérik a helyeket).

Ilyen ékem van, de amíg ez aktuális lesz csináltatnom kellene egy szélesebbet fából, amire rágurul a kerék, akkor nem tudják kivenni.

A kép alapján továbbra is vállalható?

Szerintem simán. Győrben az egyik parkolóház legfelső emelete padlástért és le van csapva a tető sarka, de ugye betonból, és ki van írva hogy kombival nem lehet betolatni.:hehe:

Link to comment
Megosztás:

16 órája, freddy_ írta:

Beállót kellene választanom teremgarázsban. Legjobban egy fal melletti hely tetszene, amelynek sajnos ránézésre 10-15%-os emelkedése van (két szint közötti átjáró). Orral felfelé tudnék állni, a hátsó kerekek mögé tennék valamit, hogy ne tudjon elgurulni, ha a kézifék elengedne. Vállalható egy ilyen beálló vagy hosszútávon ártalmas, inkább keressek másikat? Beragadhat, károsodhat a kézifékbowden, ha 1-2 hétig áll az autó? A hidegindítás miatti emelkedőnek indulás elkerülésére beállhatok orral lefelé is, csak akkor a falat kicentizve nehéz lenne ki-be szállni és kilógna az oldala a garázs belső útjára.

Ne haragudj, de nagyon fárasztó vagy!

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Béke legyen veletek, ami az egyik embernek fontos a másiknak unalmas, nem vagyunk egyformák. :rolleyes:

Meleg van, épp most jegyeztem meg egy másik topicban.

Egyébként kézifék kímélésnek padlóhoz fixen rögzített széles ékeket tartanék a legjobb megoldásnak,  ekkora lejtőnél már nem terhelném a motort-hajtásláncot sebességben hagyással.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

26 perce, koopal írta:

Meleg van, épp most jegyeztem meg egy másik topicban.

Egyébként kézifék kímélésnek padlóhoz fixen rögzített széles ékeket tartanék a legjobb megoldásnak,  ekkora lejtőnél már nem terhelném a motort-hajtásláncot sebességben hagyással.

Hát főleg ha szíjas a motor ( nem tudom milyen) annak azért nem olyan jó a folyamatos feszülés  ugyanabban a pozícióban, bár elvileg ki kell bírnia, amúgy is nagy a terhelése. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, koopal írta:

Egyébként kézifék kímélésnek padlóhoz fixen rögzített széles ékeket tartanék a legjobb megoldásnak,  ekkora lejtőnél már nem terhelném a motort-hajtásláncot sebességben hagyással.

Lefúrni nem szabad. Ilyesmire gondoltam fából (mindkét kerék alá), esetleg a falnak támasztva. A legyártatása a probléma (nekem nincs rá lehetőségem).
beallo_ek.jpg

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Hát főleg ha szíjas a motor ( nem tudom milyen) annak azért nem olyan jó a folyamatos feszülés  ugyanabban a pozícióban, bár elvileg ki kell bírnia, amúgy is nagy a terhelése. 

Nekem az rémlik hogy a láncos tolerálja rosszabbul... 

17 perce, freddy_ írta:

Lefúrni nem szabad. Ilyesmire gondoltam fából (mindkét kerék alá), esetleg a falnak támasztva. A legyártatása a probléma (nekem nincs rá lehetőségem).
beallo_ek.jpg

Egy mezei barkács boltban meg tudod venni hozzá a cuccokat. OSB lap meg némi léc meg csavar, a kerék meg tud támaszkodni akkor is ha nem ék alaknak gurítod neki... Szerintem két stafni is elég lenne a hosszát úgy vágod le hogy leméred a faltól a távot és úgy leteszed a padlóra. Amikor a kocsi nekigurul akkor a fal megtámasztja/ellentart és meg is vagy... (Sőt, talán két ki raklap is elég a célra...) 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Cs. Zoltán írta:

Köszi! Milyen alkatrész volt, ha kérdezhetem? Igazából, Eneos Sustinát tervezek rendelni, nem olcsó, de náluk a legkedvezőbb az árfekvése. 

Én már 3 alkalommal vásároltam tőlük olajat, meg szűrőket. Gond nem volt egyszer sem. Előre utalással szoktam fizetni PayPalon keresztül, így még a szállítás is kicsit olcsóbb.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 12. at 17:31, Cs. Zoltán írta:

Sziasztok! 

Kauffertől rendeltetek már? Elég jó árai vannak, de vajon megbízható is (pl. olaj téren)? 

Olajat, szűrőt, légszűrőt és kerékcsavarokat. A csavaroknál érdekesség, hogy Swag-eket rendeltem 480/db áron miközben volt külföldi raktáron lévő is ebből a típusból 370körüli áron asszem. Mikor megjött a csomag ezt láttam

vfredwjxz8dj8lbrmem7.jpg

Gondolom a GM logo az egyet jelent. Nem akarok túl sokat belegondolni, hogy netán mert Astra-hoz való szűrőket meg Dexos minősítésű olajat rendeltem és esetleg ezért kaptam pont ilyeneket. Ez inkább csak merő véletlen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy G Astra futómű szilentből melyik beszállító cég a gyári minőség? Tehát melyik cég termékét címkézik GM-nek, vagy melyik a legjobb minőség? És Mikor érdemes cserélni? Pl 6 év után mint a gumit?

Segítségeteket köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

25 perce, nyolc8 írta:

Tudja valaki esetleg hogy ezek a párezer forintos lámpa búra polírozó szettek (csiszoló, és valami ápoló védő krém egy csomagban) mennyire tartósak? Ha egyszer lekezelem ilyennel akkor utána félévente csinálhatom újra?

Végülis mindegy nem? Lepolírozod vele szépen aztán teszel rá egy víztiszta fóliát ami UV álló. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 20. at 12:14, AstryG írta:

Végülis mindegy nem? Lepolírozod vele szépen aztán teszel rá egy víztiszta fóliát ami UV álló. 

A fólia nem jön fel egy idő után? Azt néztem hogy ezek a lámpa polírozó cégek is csak lekenik valamivel.

 

Más: valaki le tudná fotózni az ablaktörlő alatti nagy műanyagon lévő motortéri matricákat? Hogy mégis mi van rajtuk? Mert az enyémről hiányoznak, és érdekelne milyen információkról maradok le. :)

Link to comment
Megosztás:

24 perce, nyolc8 írta:

A fólia nem jön fel egy idő után? Azt néztem hogy ezek a lámpa polírozó cégek is csak lekenik valamivel.

 

Más: valaki le tudná fotózni az ablaktörlő alatti nagy műanyagon lévő motortéri matricákat? Hogy mégis mi van rajtuk? Mert az enyémről hiányoznak, és érdekelne milyen információkról maradok le. :)

Erre gondolsz? 

2903807-20180826-RaU9Lq.png

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, nyolc8 írta:

A fólia nem jön fel egy idő után? Azt néztem hogy ezek a lámpa polírozó cégek is csak lekenik valamivel.

 

Más: valaki le tudná fotózni az ablaktörlő alatti nagy műanyagon lévő motortéri matricákat? Hogy mégis mi van rajtuk? Mert az enyémről hiányoznak, és érdekelne milyen információkról maradok le. :)

Hát egy jó idő után... Tavaly fóliáztam a ködlámpákat és megse moccantak azóta. Jó minőségű fólia kell azon a ragasztó is megfelelő és nem válik fel hamar. Amúgy amivel lekenik az egy színtelen lakk réteg. Az nem jön fel egy idő után mit gondolsz? :-) :happy:

Mondjuk innen http://www.carbon-auto-folia.hu/lampavedo-fenyszoro-folia/atlatszo Nem is kerül sokba és többféle fólia is van ha netán más is kellene. Kasírozót is kérhetsz hozzá, hogy könnyebb legyen felrakni.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Erre gondolsz? 

2903807-20180826-RaU9Lq.png

Igen köszönöm, de láttam olyan autót aminek 2 matrica is van ezen a műanyagon. Egyébként ez mi akar lenni? Riasztó drasztikus kikapcsolása? :D

 

45 perce, AstryG írta:

Hát egy jó idő után... Tavaly fóliáztam a ködlámpákat és megse moccantak azóta. Jó minőségű fólia kell azon a ragasztó is megfelelő és nem válik fel hamar. Amúgy amivel lekenik az egy színtelen lakk réteg. Az nem jön fel egy idő után mit gondolsz? :-) :happy:

Mondjuk innen http://www.carbon-auto-folia.hu/lampavedo-fenyszoro-folia/atlatszo Nem is kerül sokba és többféle fólia is van ha netán más is kellene. Kasírozót is kérhetsz hozzá, hogy könnyebb legyen felrakni.

Köszönöm, megnézem ezeket a fóliákat is :)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, nyolc8 írta:

Igen köszönöm, de láttam olyan autót aminek 2 matrica is van ezen a műanyagon. Egyébként ez mi akar lenni? Riasztó drasztikus kikapcsolása? :D

 

Köszönöm, megnézem ezeket a fóliákat is :)

Hát ebben nem vagyok egészen biztos ,talán az akkusaruk lekötési sorrendjére figyelmeztet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.