Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

7 perce, domber írta:

Persze a negatív szárú levesz,kivár 30 percet,ez alap.Csak a visszarakásnàl,mennyi az esélye hogy mikor visszarakom az akku sarut,nem e durran el a piszkálgatás,csere hatására....

Semmi, az indítást egy lassulás érzékelő végzi ami ütközéskor eldurrantja a légzsákot, ez a kocsi közepére van elhelyezve kb a két első ülés között, vagy kicsit hátrább. Ha nincs meg a kiváltó ok ( ütközés pölö) akkor a vezetékben amit visszadugsz nincs ott az elpukkanáshoz szükséges feszültség. 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, zotya975 írta:

Semmi, az indítást egy lassulás érzékelő végzi ami ütközéskor eldurrantja a légzsákot, ez a kocsi közepére van elhelyezve kb a két első ülés között, vagy kicsit hátrább. Ha nincs meg a kiváltó ok ( ütközés pölö) akkor a vezetékben amit visszadugsz nincs ott az elpukkanáshoz szükséges feszültség. 

Köszönöm szépen

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, joe89 írta:

Az a twinport rudazat nálam nem mozog, gondolom az a normális ha nem mozog. Valami más adja gondolom ezt a hangot. Gázadásra ugyanúgy eltűnik a hangja. Azért köszönöm a segítséget.

Álló helyzetben alapjáraton hallgatva nem tudod kiszűrni nagyjából hogy merről jön a hang? Vezérlés csere óta van a jelenség?Lehet valami összeszerelési hiba .Valami beleér valamibe.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, azt elfelejtettem írni, hogy ez a hang vezérlés csere előtt is megvolt ugyanúgy. Szóval talán ez is kizárva. Nekem úgy tűnik, mintha a fekete motorburkolat alól jönne az a bizonyos hang, bár nagyon nehéz behatárolni. Nem vagyok benne biztos sajnos. Gázadásra teljesen megszűnik, az viszont biztos.

Link to comment
Megosztás:

21 perce, joe89 írta:

Ne haragudj, azt elfelejtettem írni, hogy ez a hang vezérlés csere előtt is megvolt ugyanúgy. Szóval talán ez is kizárva. Nekem úgy tűnik, mintha a fekete motorburkolat alól jönne az a bizonyos hang, bár nagyon nehéz behatárolni. Nem vagyok benne biztos sajnos. Gázadásra teljesen megszűnik, az viszont biztos.

Akkor a szelepfedél alá kell bekukkantani.Ezeknél a motoroknál elfelejtették meghúzni a vezérmű tengely lefogató csavarjait.Érdemes volna átnézni.De lehet persze más is.Hidrotőke pl.

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére semmi ilyesmi nincs, olajat nem eszi, legalábbis nem jelentős mértékben. 340ezer kilométer viszont már van benne. Mindent végig próbálni azért költséges lenne, mert már költöttem rá most egy jó 300ezret. Addig nem is nagyon akarnék motorgenerált, amíg nem kezdi el zabálni az olajat. Ha kell, akkor nyilván gondolkodnék egy ilyenben is, mert akarom még használni, amúgy szerintem egész jó kis autó.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, joe89 írta:

Szerencsére semmi ilyesmi nincs, olajat nem eszi, legalábbis nem jelentős mértékben. 340ezer kilométer viszont már van benne. Mindent végig próbálni azért költséges lenne, mert már költöttem rá most egy jó 300ezret. Addig nem is nagyon akarnék motorgenerált, amíg nem kezdi el zabálni az olajat. Ha kell, akkor nyilván gondolkodnék egy ilyenben is, mert akarom még használni, amúgy szerintem egész jó kis autó.

Igen nagyon jó autó.Nekem is ilyen van 2007-es.153 ezerrel de szinte szalon állapotú.Egy éve cseréltem vezérlést egyébként semmi baja.Csak a kopó alkatrész cserék voltak.

Link to comment
Megosztás:

Lambda szondát nem tudod hogy milyet érdemes bele tenni ? Csak gyárit ? Vagy esetleg eldöcög utángyártottal is ? EGR - ből gyárit rakattam bele, de a két szonda gyáriba azért igencsak meredek lenne szerintem lóvéban.

Módosítva : joe89
Link to comment
Megosztás:

9 órája, joe89 írta:

Lambda szondát nem tudod hogy milyet érdemes bele tenni ? Csak gyárit ? Vagy esetleg eldöcög utángyártottal is ? EGR - ből gyárit rakattam bele, de a két szonda gyáriba azért igencsak meredek lenne szerintem lóvéban.

Bosch szondát ajánlják az emberek. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Stofl írta:

Bosch szondát ajánlják az emberek. 

Köszönöm szépen! Állítólag kettő is van ebből az alkatrészből. Katalizátor előtti, utáni.. Jól tudom ? Bocs ha hülyeséget kérdezek. Mindent szerelőre szoktam bízni egyébként. Csak nem rossz ha felkészülök a dolgokra. Nem tudom mikor volt utoljára cserélve és ha jól tudom akkor bizonyos km után nem árt.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, joe89 írta:

Köszönöm szépen! Állítólag kettő is van ebből az alkatrészből. Katalizátor előtti, utáni.. Jól tudom ? Bocs ha hülyeséget kérdezek. Mindent szerelőre szoktam bízni egyébként. Csak nem rossz ha felkészülök a dolgokra. Nem tudom mikor volt utoljára cserélve és ha jól tudom akkor bizonyos km után nem árt.

Kettő van, van egy a katalizátor előtt, ezt látni a motortérből egészen fent van ( a leömlő-katalizátor egybe van építve ebben van) , a másik a kocsi alatt van a csőben. 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, peacetrang írta:

Sziasztok!

Van infója valakinek arról, hogy vajon a caravan hátsó rugója erősebb-e a sima ferdehátúénál? Az erősített hátsó rugók elég húzósak..a caravanét ferdehátúba rakni mennyire jó/rossz ötlet vajon? :-)

Erősebb. Igazából a tengelyterhelés-érték a döntő, azt meg látod az anyósoldali B-oszlopon levő kis táblácskánt (az első ajtó felől nézve). Mivel a hátsó rugók külméretei kirugózott állapotban nagyjából megegyeznek, ezért simán belemegy a Caravané is, legfeljebb kicsit meredekebben áll a hátulja majd és talán kicsit pattogósabb is lesz, de ez függ attól is hogy használt (és ha igen, mennyire) rugót teszel-e az autódba, vagy újat... Én anno beletettem az A Corsámba a Calibrám ÜLTETŐrugóját hátra, nos a Corsa hátulja még ettől is magasabban lett vagy 5 centivel... de hát ott sokkal nagyobb a két autó közötti tengelyterhelés-különbség, mint egy Caravan és egy Hatchback Astra között, ráadásul az a rugó vadonat új volt. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 órája, peacetrang írta:

Sziasztok!

Van infója valakinek arról, hogy vajon a caravan hátsó rugója erősebb-e a sima ferdehátúénál? Az erősített hátsó rugók elég húzósak..a caravanét ferdehátúba rakni mennyire jó/rossz ötlet vajon? :-)

 

Ha esetleg eljutsz odáig hogy ki akarod cserélni, ha jól rémlik van a pincében egy pár caravan rugó. A menet végéből 2-3 centit levágtam, mert F astrába akartam belerakni abban meg kisebb az utolsó karika, és ez alapból nem fért bele.  A projektből nem lett semmi, ( annyival magasabb mint az F astráé, hogy nem fért be hiába húztam le a hidat rugóösszehúzom meg nincs) ez meg itt van, eladni így nem akarom kidobni meg sajnálom. Szóval ha akarsz kísérletezni akkor adsz egy címet ( vagy esetleg ha szoktad használni pölö a Foxpost csomagautómatát az még egyszerűbb) aztán elküldöm. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Vettem ma egy hörcsögöt a gyerkőcnek, de kimászott az edényből az Astra G-ben. Amikor utoljára láttam az anyósülésnél a kesztyűtartó mögé ment, azóta nem találom. A kesztyütartót kicsavaroztam de nem látom mögötte, viszont amit észrevettem hogy onnan ezer burkolat mögé bebújhatott.

Nem szedem szét az autót miatta.

A kérdés az, hogy a beltérből kijuthat-e a szabadba?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, JohnVonAstra írta:

Üdv!

Vettem ma egy hörcsögöt a gyerkőcnek, de kimászott az edényből az Astra G-ben. Amikor utoljára láttam az anyósülésnél a kesztyűtartó mögé ment, azóta nem találom. A kesztyütartót kicsavaroztam de nem látom mögötte, viszont amit észrevettem hogy onnan ezer burkolat mögé bebújhatott.

Nem szedem szét az autót miatta.

A kérdés az, hogy a beltérből kijuthat-e a szabadba?

Úgy tudom, hogy csak a hátsó lökhárító mögött van egy szellőző ajtócska a külvilágba. RIP hörcsög, majd ha büdi lesz, megtalálod.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a szétszedett motor kipufogó csonkjába pakoltak mogyorókat a pelék, vagy patkányok, kitalálnak ezek mindenhonnan, a Természettudomány múzeumban van is egy labirintus patkánynak, ami variálható, pikkpakk rájönnek, merre a kijárat. :)
Hörcsög ugyanaz, talán okosabbak.
Azóta minden lukat betömök egy szétszedett blokkon, mert azok a gcik telerakják mogyoróval. :laugh:
5d9e8f9d08f34.jpg

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, JohnVonAstra írta:

Üdv!

Vettem ma egy hörcsögöt a gyerkőcnek, de kimászott az edényből az Astra G-ben. Amikor utoljára láttam az anyósülésnél a kesztyűtartó mögé ment, azóta nem találom. A kesztyütartót kicsavaroztam de nem látom mögötte, viszont amit észrevettem hogy onnan ezer burkolat mögé bebújhatott.

Nem szedem szét az autót miatta.

A kérdés az, hogy a beltérből kijuthat-e a szabadba?

Nem nagyon tud kijutni viszont ez neked rossz hír, mert ha ott marad és éhes lesz esetleg elkezd rágni mondjuk vezetéket. Nem egy autó égett már le rágcsáló miatt, szóval lehet hogy jobb lenne megkeresni. Ha csak úgy rág el valami hogy nem működik akkor is majd bontani kell. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2021. 01. 03. at 18:11, cinyo99 írta:

Üdv Cartársak! Valakinek meg van esetleg az Astra G szerelési kézikönyve valamilyen letölthető (pdf, ebup, stb) formátumban? Ha megosztaná velem megköszönném... Joe

Helló, a dízelé megvan, angolul, Haynes, 340 oldalas. :) a 2 fajta 1.7-es, meg a 2000-es mocis van benne.

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 01. 06. at 8:26, Mikulás74 írta:

Helló, a dízelé megvan, angolul, Haynes, 340 oldalas. :) a 2 fajta 1.7-es, meg a 2000-es mocis van benne.

Köszi! Az angol még nem is lenne probléma, de nekem 1.4EXP motorral van szerelve...Köszi még egyszer! Joe

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.