Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

5 órája, freddy_ írta:

Megér ez a felhasználók által agyondícsért pewag hólánc 92 EUR-t vagy nem csak én gondolom, hogy irreálisan magas az ára? Vannak ettől sokkal drágább láncok is. Más, olcsóbb láncnál olvastam, hogy szakad. 185/65 R15 méretben többek által kipróbált, jól bevált, nem szakadós fajta láncot esetleg tudna valaki ajánlani?

Alufelnire műanyag hólánc (vagy ez) is elmenne. Valószínűleg csendesebb, gumikímélőbb a fémlánchoz képest. Kérdés, hogy rendőr mennyire fogadná el. Sajnos acélfelnire nem jó.

Nálunk nagyon ritkán teszik ki a hólánc táblát amikor is kötelező az adott útvonalra, de ha Ausztriába jársz át télen, ott bent kell lenni a csomagtartóban, és csak a hagyományos láncot fogadják el, a műanyagot ( amit linkeltél vagy a kókarmot) nem. Persze ha van már olyan is, akkor az megoldás hogy bent van mindkettő, és akkor nem vegzálnak. A hókarom nagy előnye hogy pillanatok alatt felrakható ahogy ez a kábelkötegelőre hasonlító is. 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, freddy_ írta:

Megér ez a felhasználók által agyondícsért pewag hólánc 92 EUR-t vagy nem csak én gondolom, hogy irreálisan magas az ára? Vannak ettől sokkal drágább láncok is. Más, olcsóbb láncnál olvastam, hogy szakad. 185/65 R15 méretben többek által kipróbált, jól bevált, nem szakadós fajta láncot esetleg tudna valaki ajánlani?

Alufelnire műanyag hólánc (vagy ez) is elmenne. Valószínűleg csendesebb, gumikímélőbb a fémlánchoz képest. Kérdés, hogy rendőr mennyire fogadná el. Sajnos acélfelnire nem jó.

16 éve vettem az autót, akkor vettem egy hóláncot. A téligumi cserénél mindig berakom a csomitartóba, de még egyszer sem használtam. Bár ha egyszer szükség lenne rá akkor nagy segítség lenne.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

16 órája, zotya975 írta:

Nálunk nagyon ritkán teszik ki a hólánc táblát amikor is kötelező az adott útvonalra, de ha Ausztriába jársz át télen, ott bent kell lenni a csomagtartóban, és csak a hagyományos láncot fogadják el, a műanyagot ( amit linkeltél vagy a kókarmot) nem. Persze ha van már olyan is, akkor az megoldás hogy bent van mindkettő, és akkor nem vegzálnak. A hókarom nagy előnye hogy pillanatok alatt felrakható ahogy ez a kábelkötegelőre hasonlító is. 

 

Kerékpározás közben a környező osztrák hegyekben gyakran láttam befordítva vagy letekarva hólánc táblát (télen fordítják pozícióba, amikor kell). Ezek rendszerint olyan helyeken állnak, ahova nyáron sem szívesen mennék fel. Lassan két éve Ausztriában élek (előtte átjártam), ez már a harmadik telem lesz itt. Sokaktól hallottam téves információkat a téligumi kötelező használatát illetően, de a kötelezően magammal hordandó hóláncot is túlzásnak éreztem.

Egy ÖAMTC cikk szerint 3.5T-ig november 1 és április 15 között időjárás függően követelmény a téligumi (M+S, MS vagy M&S jelölésű, radiális gumik esetén minimum 4mm mintamélységgel) a négy keréken. A téligumi alternatívájaként a hajtott kerekekre lehet hóláncot tenni (akkor, ha az utat összefüggő hó vagy jégtakaró borítja). Ha nyári gumik vannak, akkor ajánlott a csomagtartóban hóláncot hordani. A minisztérium weboldalán ugyanezt írják lényegében. 3.5T felett van, hogy nonstop rajta kell lenni a téliguminak és kötelező hóláncot tartani (ez alól is vannak kivételek). Azok a műanyagok, amelyeket linkeltem "Anfahrhilfen"-ként ismertek (elindulást segítik), csak akkor helyettesíthetik a hóláncot, ha ÖNORM V5117 vagy V5119 jelölésűek - írja egy másik ÖAMTC cikk. Ha a rendőr rajtakap téligumi vagy hólánc nélkül, 35 EUR a bírság. Ha másokat is veszélyeztetsz, 5000 EUR-ig bírságolhatnak. Vezető és utasbiztosítás után (Ausztriában, itt szerintem gyakori), a biztosító nem fizet nem megfelelő gumik használata esetén.

Úgy tűnik a hólánc megléte (csomagtartóban vagy hajtott kerekeken) csak tábla esetén kötelező. Akkor is csak indokolt esetben, összefüggő hó vagy jégtakaró esetén szabad használni, amikor nem roncsolja az útburkolatot. Ettől függetlenül úgy gondolom, jó ha minden autós hord magánál hóláncot télen.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, freddy_ írta:

Kerékpározás közben a környező osztrák hegyekben gyakran láttam befordítva vagy letekarva hólánc táblát (télen fordítják pozícióba, amikor kell). Ezek rendszerint olyan helyeken állnak, ahova nyáron sem szívesen mennék fel. Lassan két éve Ausztriában élek (előtte átjártam), ez már a harmadik telem lesz itt. Sokaktól hallottam téves információkat a téligumi kötelező használatát illetően, de a kötelezően magammal hordandó hóláncot is túlzásnak éreztem.

Egy ÖAMTC cikk szerint 3.5T-ig november 1 és április 15 között időjárás függően követelmény a téligumi (M+S, MS vagy M&S jelölésű, radiális gumik esetén minimum 4mm mintamélységgel) a négy keréken. A téligumi alternatívájaként a hajtott kerekekre lehet hóláncot tenni (akkor, ha az utat összefüggő hó vagy jégtakaró borítja). Ha nyári gumik vannak, akkor ajánlott a csomagtartóban hóláncot hordani. A minisztérium weboldalán ugyanezt írják lényegében. 3.5T felett van, hogy nonstop rajta kell lenni a téliguminak és kötelező hóláncot tartani (ez alól is vannak kivételek). Azok a műanyagok, amelyeket linkeltem "Anfahrhilfen"-ként ismertek (elindulást segítik), csak akkor helyettesíthetik a hóláncot, ha ÖNORM V5117 vagy V5119 jelölésűek - írja egy másik ÖAMTC cikk. Ha a rendőr rajtakap téligumi vagy hólánc nélkül, 35 EUR a bírság. Ha másokat is veszélyeztetsz, 5000 EUR-ig bírságolhatnak. Vezető és utasbiztosítás után (Ausztriában, itt szerintem gyakori), a biztosító nem fizet nem megfelelő gumik használata esetén.

Úgy tűnik a hólánc megléte (csomagtartóban vagy hajtott kerekeken) csak tábla esetén kötelező. Akkor is csak indokolt esetben, összefüggő hó vagy jégtakaró esetén szabad használni, amikor nem roncsolja az útburkolatot. Ettől függetlenül úgy gondolom, jó ha minden autós hord magánál hóláncot télen.

Amikor kijártam dolgozni, én mindíg vittem magammal, de még sohasem kellett használni, pedig relatív sokat mászkáltam hegyeken. 

Link to comment
Megosztás:

Egy ismerős autójával mentünk, a havas-jeges szakasz végén alig-alig kinkeservesen lehetett levenni - anno, de kb 5000ft-os áruházas darab volt, összeszorult-fagyott a rögzitőszeme. Fogóval, olvasztással kellett szenvedni. Mondjuk a 100EUR körüli ár elég már a jó láncok szintje Astra méretben. Nekem 10+ éves König hóláncom van az Astrára, 2x használtam élesben a saját autón, de akkor nélküle mozdulni sem lehetett - egyik csak egy lejtős, befagyott parkolóhelyről kitolatáshoz kellett, a másik hosszabb távon, itt jól vizsgázott. Gyorskioldós, ami biztosabban nyitható még rászorultan is, illetve a szemek is megerősítettek. Én azért ezt vettem, mert úgy gondolom, hogy ha fel kell tenni, akkor már annyira kell, hogy legyen rendes, illetve a levétele is legyen könnyű (nem egy leányálom a latyakdzsuvában út szélén matatni fél órát amig lejön egy rászorult darab).

Egy gyengébb - olcsóbb, vagy nem megerősitett szemes hamarabb elkopik ha használatban van, és utána könnyebben szakad. 

Más: Személyes tapasztalat, másik nem összkerekes autóval: friss hóesés, nedves út, egyszer csak  + latyakréteg + emelkedő - igazán az a baj, hogy nem tudatosul, hogy fel kellene tenni előre a láncot, és nem már az emelkedőn, amikor a kocsisor megáll, és az álló autó kezd visszacsúszni ! a latyakon. Miközben ott a csomagtartóban a hólánc. Szerencsére gyökkettő/+ASR de sikerült elindulni és kn 1-2kmh-vel haladva leelőzni az előttem álló Merci kupét (malomkerék, kigyózott egyhelyben), és szemből nem jöttek. Ausztriában volt ez, késtek a sózással, necces volt, az emelkedő előtt meg teljesen normál enyhén vizes volt az aszfalt. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Hínár írta:

Sziasztok!

Egy rövid kérdésben remélem tudtok segíteni.

Ha a benzinmotor a leállítást követően egy kicsit tovább jár akkor mi hibásodhatott meg? Laikusként gyújtáshibára gondolok. Mennyire komoly ez a hiba?

A motort úgy állítod le, hogy elveszed a gyújtást, vagyis a kapcsolt tápot, ami többek között a motorvezérlőnek ad feszültséget. A gyújtás kapcsolónak van elektromos és mechanikus része , ha a kulcsot rendben 0-be tudod fordítani és ki tudod húzni a helyéről, akkor én az elektromos részére tippelek. Multiméterrel-próbalámpával lehet ellenőrizni hogy valóban ott marad-e még a feszültség a gyújtás kapcsoló után ahol már nem kellene mert  leállítottad a motort. 

Link to comment
Megosztás:

Nem km-t függvénye, hanem hogy mennyiit volt használva. Egy autópályás autónál lehet új állapotúnak tűnő 200000km-nél, egy városinál meg negyed ennyinél rongyosodó mert annyit van nyüstölve... Nem lehet általánosítani. Én 11 évesen 120000km-nél cseréltem mert annyira nem jött be az állapota bár rongyos nem volt. F-et 21 évesen adtam el 172000km-el hibátlan -gyári- szoknyával. 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, kobraCode írta:

Sziasztok!

Autós kihangosítót használ valaki? Kinek milyen vállt be? Napellenzőre csíptethetőt néztem, de nem tudtam eldönteni a nagy választékból melyik lehet a jó. Tudnátok tippeket adni. Köszönöm.

https://totalcar.hu/magazin/technika/2014/10/15/hogy_ne_birsagoljon_agyon_a_rendor/

 

Itt van pár jótanács milyen szempont alapján válassz. Én a Jabra Drive beszerzésén gondolkodom.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, gyurigyerek írta:

https://totalcar.hu/magazin/technika/2014/10/15/hogy_ne_birsagoljon_agyon_a_rendor/

 

Itt van pár jótanács milyen szempont alapján válassz. Én a Jabra Drive beszerzésén gondolkodom.

Ezt már végig olvastam és tegnap este rövidre is zártam a témakört. Ma pedig meg is rendeltem, Jabra Drive lett az áldozat.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 11évig F Astrám volt, nagyon meg voltam vele elégedve, szeptemberben pedig vettem egy 12éves 1.4xep G Astrát,  (még 2000km alatt nem tapasztaltam olaj fogyást). Elég sok motorikus problémát olvasok róluk, nyugtassatok meg, hogy nem kell minden G Astrát  150-200ezernél motor generálozni, (vagy csak ilyen kevés km-re tervezték őket). Mitől vannak ezek az a problémák, rossz illesztések, szimeringek, gyenge anyagok?   Van aki első gazda, rendszeres olajcsere, belevaló olajjal, nem füstöl, nem csepeg, és mégis zabálja az olajat, vagy együtt kell vele élni. Vagy olyan sok van ebből a típusból, hogy jobban előkerülnek ezek a problémák.

Módosítva : Steve01
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Steve01 írta:

Nekem 11évig F Astrám volt, nagyon meg voltam vele elégedve, szeptemberben pedig vettem egy 12éves 1.4xep G Astrát,  (még 2000km alatt nem tapasztaltam olaj fogyást). Elég sok motorikus problémát olvasok róluk, nyugtassatok meg, hogy nem kell minden G Astrát  150-200ezernél motor generálozni, (vagy csak ilyen kevés km-re tervezték őket). Mitől vannak ezek az a problémák, rossz illesztések, szimeringek, gyenge anyagok?   Van aki első gazda, rendszeres olajcsere, belevaló olajjal, nem füstöl, nem csepeg, és mégis zabálja az olajat, vagy együtt kell vele élni. Vagy olyan sok van ebből a típusból, hogy jobban előkerülnek ezek a problémák.

206.000km-nél még bontatlan a motorom (vezérlés és hidrotőke csere volt) . Olajat nem eszi, ezt havi 2-3 dl vízfogyasztással kompenzálja. :)

Kényesebb, odafigyelést igénylő motorok ezek az xep-k, de azért nem olyan széthullós féle... 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Cs. Zoltán írta:

206.000km-nél még bontatlan a motorom (vezérlés és hidrotőke csere volt) . Olajat nem eszi, ezt havi 2-3 dl vízfogyasztással kompenzálja. :)

Kényesebb, odafigyelést igénylő motorok ezek az xep-k, de azért nem olyan széthullós féle... 

Végre olvasok valami jót is.:icon13: A H Astra fórumon, is vannak olajproblémák az xep motorokkal, sajnos.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Cs. Zoltán írta:

1.6-osban gyakoribbak... 

Én is 1.6-ost akartam, erősebb is, a szíj miatt csendesebb is, (állítólag jobb a szíjas vezérlés). De nagyon kevés van belőle, nehéz kifogni a jót. Az 1.4-ből nagyobb a választék, meg hogy kombit akartam, az még jobban  leszűkítette a kört.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Steve01 írta:

Én is 1.6-ost akartam, erősebb is, a szíj miatt csendesebb is, (állítólag jobb a szíjas vezérlés). De nagyon kevés van belőle, nehéz kifogni a jót. Az 1.4-ből nagyobb a választék, meg hogy kombit akartam, az még jobban  leszűkítette a kört.

Nekem sikerült kifogni egy elég jó darabot és pont sedan-ban. Ettől függetlenül nincs baj a 1.4-esekkel sem, csak ugye ne legyen szétrúgva. Mint ahogy a nagyobbak se. De hát lutri ez, esetleg ha akadnak árulkodó jelek akkor elkerülheti az ember a bajt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv.

Adott egy Opel Astra G 1999-es 1.6 8V Benzines.

A probléma a következő.

Helyből induláskor (lendületből) balra kanyarodáskor még egyenesbe nem áll az autó BERÁNGAT,de ez a rángatás csak pár másodpercig tart valamikor intenzívebb nyáron sűrűben fordul elő.

Utána mint ha mi sem történt volna megy tovább. Csak kanyarodásnál tűnt fel. 

Cserélve lett üzemanyagszivattyú,injektor,trafó komplett,vákum cső. 

Ez mellet ingadozik az alapjárat is,de az nem vészes alapjárati motor cserélve EGR kikötve.

 

Előre is köszönöm a választ.

Köszönöm hogy elolvastad.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Tatika81 írta:

Üdv.

Adott egy Opel Astra G 1999-es 1.6 8V Benzines.

A probléma a következő.

Helyből induláskor (lendületből) balra kanyarodáskor még egyenesbe nem áll az autó BERÁNGAT,de ez a rángatás csak pár másodpercig tart valamikor intenzívebb nyáron sűrűben fordul elő.

Utána mint ha mi sem történt volna megy tovább. Csak kanyarodásnál tűnt fel. 

Cserélve lett üzemanyagszivattyú,injektor,trafó komplett,vákum cső. 

Ez mellet ingadozik az alapjárat is,de az nem vészes alapjárati motor cserélve EGR kikötve.

 

Előre is köszönöm a választ.

Köszönöm hogy elolvastad.

A probléma köthető benzinszinthez? A benzinpumpa egy kis pohárból szívja az üzemanyagot amit a visszafolyó ág tölt fel, hogy mindíg tele legyen, és ne tudjon gyorsításkor vagy kanyarban a benzin elfolyni a pumpa alól így az nem tud levegőt szívni még egészen alacsony üzemanyag szint esetén sem.  Ha tele tanknál nem jelentkezik a probléma akkor ellenőrizni kellene a csöveket főleg azt hogy a visszafolyó ág valóban a poharat tölti-e. A motor X16SZR, vagy Z16SE?  Bár csak egy injektort írtál akkor az első. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Tatika81 írta:

Előre is köszönöm a választ.

X16SZR

És a visszafolyó ág-nál mi okozhatja ezt a problémát.

Nem oda folyik?

Igen, arra gondoltam. Ha nem pontosan a dobozba folyik vissza hanem a tankba a doboz mellé, akkor alacsony üzemanyag szintnél és induláskor vagy pont kanyarban levegőt szívhat a pumpa. De ha teli tanknál is jelentkezik a probléma akkor ez nem játszik.  Erre főleg akkor lehet gyanakodni ha ott szerelve volt, tank csere, vagy egyéb bontás és utána jött elő a gond. Az egr szelepet lefalaztad, vagy csak lehúztad a csatit? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.