Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Én csak most léptem be, nem tudom hol kell új topikot nyitni.

Szeretném kicserélni az 1din es rádiót 2dinesre.

Rendeltem már konzol.

Ha valaki épített már át, megköszönném az ötleteket.

Delphi fűtésrendszer.

Nagyon köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, tusi06 írta:

Sziasztok!

Én csak most léptem be, nem tudom hol kell új topikot nyitni.

Szeretném kicserélni az 1din es rádiót 2dinesre.

Rendeltem már konzol.

Ha valaki épített már át, megköszönném az ötleteket.

Delphi fűtésrendszer.

Nagyon köszönöm.

Ennek nem kell új topikot nyitni (azt hiszem új regisztráltként nem is nyithatsz). A dipla DIN-es rádió beszerelésében nincsen semmi extra, ha megvan a (jól méretezett) konzolod (ezt azért írtam mert az én konzolomon dupla DIN a nyílás, de a kínai rádió meg 8mm-el kisebb, szóval kell új díszkeret) akkor a beszerelés menete nagyjából ugyanaz mint a sima 1DIN-es rádióknál, leszámítva hogy esetleg kicsit több a csatlakozó. A piros és a sárga vezetéket az ISO csatiban elképzelhető hogy fel kell cserélni (gyártó függő), ezt akkor kell ha olyat tapasztalsz hogy a fejegység gyújtás levételekor elfelejti a beállításokat.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Az autóm szerelőnél, udvaron el fog tölteni egy huzamosabb időt. Mostanában nem gyenge viharok és jégesők voltak. Fekete-metál fényezésem van, gyárihoz közeli állapotú. Ponyvával gondoltam letakarni, de a szabadban attól tartok, hogy felrakáskor és levételkor vagy szeles időben/viharban (ahogyan a szél folyamatosan tépkedi, mozgatja) az alatta lévő porral teljesen összekaristolhatja a lakkréteget. Kinek mi a tapasztalata: érdemes letakarni vagy több kárt okoz, mint hasznot?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kingblue írta:

Nekem is fekete metál fényezésű és igen érzékeny a karcok hamar meglátszanak rajta.Lehet a ponyva alá érdemes volna egy vékonyabb geotextiliát rakni és ugy letakarni

A jobb minőségű kész ponyvák belső oldalán is van egy puha réteg pont az ilyen karcok elkerülése végett. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, freddy_ írta:

Az autóm szerelőnél, udvaron el fog tölteni egy huzamosabb időt. Mostanában nem gyenge viharok és jégesők voltak. Fekete-metál fényezésem van, gyárihoz közeli állapotú. Ponyvával gondoltam letakarni, de a szabadban attól tartok, hogy felrakáskor és levételkor vagy szeles időben/viharban (ahogyan a szél folyamatosan tépkedi, mozgatja) az alatta lévő porral teljesen összekaristolhatja a lakkréteget. Kinek mi a tapasztalata: érdemes letakarni vagy több kárt okoz, mint hasznot?

Én biztosan nem takarnám le huzamosabb ideig. Szüleim sajnos a garázsba ki-be állásokat megspórolandó vettek húzós áron kimondottan méretpontos autótakaró(kat), mindegyik csak kárt okozott. A port alákeveri a szél, a pára megköti, a szél pedig mozgatja rajta, nagyjából a csiszolópapír effektus. Ott ahol a ponyva fel tud feküdni a fényezésre, tele lett mikrókarcokkal, ennyit az új autóról-fényezéséről... 

Módosítva : Janó32
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Én biztosan nem takarnám le huzamosabb ideig. Szüleim sajnos a garázsba ki-be állásokat megspórolandó vettek húzós áron kimondottan méretpontos autótakaró(kat), mindegyik csak kárt okozott. A port alákeveri a szél, a pára megköti, a szél pedig mozgatja rajta, nagyjából a csiszolópapír effektus. Ott ahol a ponyva fel tud feküdni a fényezésre, tele lett mikrókarcokkal, ennyit az új autóról-fényezéséről... 

Elméletben pont azt gyanítottam, amit leírtál. Letakarni csak garázsban (szélvédett helyen), teljesen tiszta autót szabadna. Ha a takarón van kosz vagy autón por, akkor az karcol a felrakás és levétel közben is. A szerelő is azt javasolta, hogy inkább ne. Köszönöm a megerősítést.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 1.4-es twinportos g-s astrám (87.000km,) Olyan problámám lenne hogy alapjáraton ha gurulok egyesben vagy másodikban és gyorsítani szeretnék picit fura hangot ad a motor dízelhez tudnám hasonlítani...Valaki találkozott már ilyen problémával?

Link to comment
Megosztás:

Hát ha valóban 87-ezer van benne akor még most találkozol ezzel a dologgal.

Ez a twinport motor jellegzetessége úgy mondanám.Később egyre jobban fogod azt hinni hogy dízel autóban ülsz.Műanyag szívósor kelepelése.

A szívósor tetején van egy szintén műanyag rúd ami mozgatja a dupla szívótorok twinport lamelláit.Ha ez a rúd megkopik és nem tartja fixen a lamellákat akkor a szívóütemben az a kopás által néhány milliméteres holtjáték okozza a dízeles hangot.Olyan mintha egy kissé megnyitott ajtót csapkodja a huzat. ki-be. Mivel kemény műanyag a ház ezért van az a kelepelős dízeles hangja.

Link to comment
Megosztás:

Ha mindenképpen le lesz bontva a vezérlés burkolata (olajszivárgás megszüntetése végett), érdemes akkor is vezérműláncot cserélni, ha egyébként még nem lenne indokolt? Fogalmam sincs mennyit bír a lánc. 128 ezer kilométer van az autóban, 70%-ban városi használattal ment bele. Talán mégegyszerennyit belerakok, amíg az autó nálam lesz. GM logó nélküli, de annak megfelelő minőségű vezérműláncot ajánlottak. Ragaszkodjak a GM-hez? Gyakorlatilag (ekkora összeget tekintve) nincs árkülönbség. Számomra nem lenne kérdés, de nem én csinálom, hanem a szerelő. A mutatvány 100 felett lenne anyaggal-munkadíjjal. Nem sok ez?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
4 órája, Livi írta:

Üdv skacok!!!G Astrához 1.4 milyen gyújtó gyertyát ajánlanátok?Az hallottam hogy a gyengébb minőségű az nem annyira jó neki mert jobban rángat stb!!!Ti milyen márkát ajánlanátok stb????

Bosch FLR8LDCU+ a gyári, én csakis ezt tenném bele.Sajnos amióta a PSA megvette az Opelt, azóta gyári gyertyának számít a Champion is (RC10DMC4 egész pontosan), de azt messziről kerüld el, nekem tönkrevágta a trafóhidamat. :brooding:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 06. 24. at 19:41, freddy_ írta:

Ha mindenképpen le lesz bontva a vezérlés burkolata (olajszivárgás megszüntetése végett), érdemes akkor is vezérműláncot cserélni, ha egyébként még nem lenne indokolt? Fogalmam sincs mennyit bír a lánc. 128 ezer kilométer van az autóban, 70%-ban városi használattal ment bele. Talán mégegyszerennyit belerakok, amíg az autó nálam lesz. GM logó nélküli, de annak megfelelő minőségű vezérműláncot ajánlottak. Ragaszkodjak a GM-hez? Gyakorlatilag (ekkora összeget tekintve) nincs árkülönbség. Számomra nem lenne kérdés, de nem én csinálom, hanem a szerelő. A mutatvány 100 felett lenne anyaggal-munkadíjjal. Nem sok ez?

Addig ne cseréld még ne lesz hangja a láncnak,és csak gyárit az után gyártott sz@rt se bír.Most a csergőnél  https://csergowebshop.hu/alkatresz?csn=6606022 ATS&cat=

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Livi írta:

Üdv skacok!!!G Astrához 1.4 milyen gyújtó gyertyát ajánlanátok?Az hallottam hogy a gyengébb minőségű az nem annyira jó neki mert jobban rángat stb!!!Ti milyen márkát ajánlanátok stb????

Attól függ mikori évjáratú.1 vagy 2 pólusú ?  GM et szeretik.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, astra 1 írta:

Addig ne cseréld még ne lesz hangja a láncnak,és csak gyárit az után gyártott sz@rt se bír.Most a csergőnél  https://csergowebshop.hu/alkatresz?csn=6606022 ATS&cat=

Megfogadom a tanácsot, nem engedek nem gyárit belerakni (bár a szerelő szerint ugyanazt rakná bele, csak a logó nincs benne - effelől a megközelítés felől mindig is kétségeim voltak). A szerelő messze van, a vezérlés lebontása időben húzós (munkadíjban mindenképpen sok), ezért gondoltam, hogy érdemes lenne egyben megoldani. Ha 130 ezer kilométer 70%-ban városi használattal nem számít soknak, akkor még hagyom.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, freddy_ írta:

Megfogadom a tanácsot, nem engedek nem gyárit belerakni (bár a szerelő szerint ugyanazt rakná bele, csak a logó nincs benne - effelől a megközelítés felől mindig is kétségeim voltak). A szerelő messze van, a vezérlés lebontása időben húzós (munkadíjban mindenképpen sok), ezért gondoltam, hogy érdemes lenne egyben megoldani. Ha 130 ezer kilométer 70%-ban városi használattal nem számít soknak, akkor még hagyom.

Én sem cserélném le a gyári láncot addig amig nem szükséges.Az mégiscsak gyári a többi meg utángyári.Egyébként meglehet nézni gyorsan az állapotát mennyire nyúlott a lánc.Szelepfedelet 10-15 perc alatt le lehet venni .Két fajta torx meg egy kombifogó kell hozzá.Én is kiváncsiságból levettem 145-ezer van benne de még a lánc olyan feszes mint a gitárhúr.A felső láncvezető csuszkától meg sem lehet emelni.Látni a youtub-on laza láncokat feltöltve kézzel fel lehet emelni egy szemnyi nyúlása van annak na az már cserés.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én még egy valamit nem értek mi a f?szért pörög ez a kocsi beindítás után mindig 1500-as fordulaton 1-2 percig amíg be nem áll nagyából alapjáratra!!Kurvára idegesítő ez már főleg nagy melegekben meg piszok hidegekben csinálja de néha jó időben is?????????

Link to comment
Megosztás:

21 perce, zotya975 írta:

Üdv néktek! Mivel a Zafira topic eléggé pang, és a motor szerintem itt sem teljesen ismeretlen, ezért feltenném a kérdést: jó helyen nem találom a motorszámomat? 

http://

A forgalmiban és a törzskönyvben is csak a Z18XE-van. 

Kösz előre is!

 

Motorszám a kuplungharangon van, kb. azzal egy magasságban, ahol az olajpálca csöve bemegy a blokkba.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 20. at 17:20, Livi írta:

Én még egy valamit nem értek mi a f?szért pörög ez a kocsi beindítás után mindig 1500-as fordulaton 1-2 percig amíg be nem áll nagyából alapjáratra!!Kurvára idegesítő ez már főleg nagy melegekben meg piszok hidegekben csinálja de néha jó időben is?????????

Mind így működik.Az automata "szívató" csinálja. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.