Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

 

9 perce, Béla írta:

Nekem olyasmi miatt mondott, hogy vezérléssel együtt legyen cserélve a vízpumpa is, mert lassan 190.000km lesz benne, illetve valami olyat magyarázott, hogy az olaj és a víz  össze tud keveredni, valami  tömítetlenség miatt.

A vezérmű fedélben van külön egységként a vizpumpa.Nem kell lebontani a vezérmű fedelet.A viztérből át tud szivárogni a vezérmű fedél hibás tömitése kapcsán a viz az olajtérbe egyenesen az olajteknőbe.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Nem egyszerű így se a vezérlése a láncosnak. :(
Holnap veszek egy komplett vezérlésszettet, lánckerekeket nem cseréltem a legutóbb.
Nem tudom ez hiba volt-e, elképzelhető. Ránézésre teljesen újszerűek voltak a lánckerekek, teljesen jól passzolt a láncba, fene tudja, már mi lehet. :(
Pedig szeretem ezt az autót, csak ez a lánc most, meg az olajfogyasztása... :( 
Leírnám, mennyi benzint eszik, hogy meg lett csinálva a kipuf, nem hinné el senki.
3000Ft-ból kimegyek vele a világból.

Amúgy nektek, akiknek láncos 1-4-es motorral szerelt Astra van, mennyi olajat eszik a motor?


 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, Mikulás74 írta:

Nem egyszerű így se a vezérlése a láncosnak. :(
Holnap veszek egy komplett vezérlésszettet, lánckerekeket nem cseréltem a legutóbb.
Nem tudom ez hiba volt-e, elképzelhető. Ránézésre teljesen újszerűek voltak a lánckerekek, teljesen jól passzolt a láncba, fene tudja, már mi lehet. :(
Pedig szeretem ezt az autót, csak ez a lánc most, meg az olajfogyasztása... :( 
Leírnám, mennyi benzint eszik, hogy meg lett csinálva a kipuf, nem hinné el senki.
3000Ft-ból kimegyek vele a világból.

Amúgy nektek, akiknek láncos 1-4-es motorral szerelt Astra van, mennyi olajat eszik a motor?


 

Szia.

Nekem ilyen autóm van 5-ezer km-el ezelőtt cseréltem vezérlést én is.Nekem egyelőre szépen halkan jár ahogy kell.Olajfogyasztása minimális ezen az 5-ezer km után egy csikot jött lejjeb a nivón.Hozzáteszem normális üzemmel.Autópálya is van bőven de 110-120 nem több.Kiméletesen hajtva.Vizszivattyút én sem cseréltem teljesen simán forgott nem láttam értelmét plusz kiadásnak.Fogyasztása is 6 liter alatt van.A lánc szett nekem INA névre hallgat.A régi lánc kb.egy szemet nyúlott.A felső csuszkán ami a két kerék között van fel lehetett emelni egy centire kb.Hidegen még szép hangja volt de ahogy melegedett ugy nyult a lánc és üzemmelegen már teljesen átment dízelbe

Módosítva : kingblue
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 perce, kingblue írta:

Szia.

Nekem ilyen autóm van 5-ezer km-el ezelőtt cseréltem vezérlést én is.Nekem egyelőre szépen halkan jár ahogy kell.Olajfogyasztása minimális ezen az 5-ezer km után egy csikot jött lejjeb a nivón.Hozzáteszem normális üzemmel.Autópálya is van bőven de 110-120 nem több.Kiméletesen hajtva.Vizszivattyút én sem cseréltem teljesen simán forgott nem láttam értelmét plusz kiadásnak.Fogyasztása is 6 liter alatt van.A lánc szett nekem INA névre hallgat.A régi lánc kb.egy szemet nyúlott.A felső csuszkán ami a két kerék között van fel lehetett emelni egy centire kb.Hidegen még szép hangja volt de ahogy melegedett ugy nyult a lánc és üzemmelegen már teljesen átment dízelbe

Heló, 5 ezer km után 1 csík? Az nagyon jó.
Nekem bejön az 1 ezer km/1 liter. :(
Most nézegetem pont a láncszetteket, ilyet ír technikai információt, érdekes:

 

"FIGYELEM! Ezek a motorok hidraulikus láncfeszítővel vannak szerelve, ezért nagyon fontos a megfelelő motorolaj alkalmazása. Az ezzel a vezérműlánc szettel szerelt motorokba (X10XE, Z10XE, X12XE, Z12XE, Z10XEP, Z12XEP, Z14XEP) csak és kizárólag 5W-30 vagy 5W-40, GM-LL-A-025 illetve az ezt felváltó Dexos2 szabványt teljesítő olajat szabad önteni. Minden más megoldással a vezérműlánc rövid úton (akár 15-20.000 km) garantáltan újra csörögni fog. Nagyon fontos, az összes kézikönyvben sárgával kiemelten benne van, semmilyen körülmények között, még az esetleges olajfogyasztás mérséklésére sem szabad bele 10W-40-et önteni!!!"

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

47 perce, Mikulás74 írta:

Heló, 5 ezer km után 1 csík? Az nagyon jó.
Nekem bejön az 1 ezer km/1 liter. :(
Most nézegetem pont a láncszetteket, ilyet ír technikai információt, érdekes:

 

"FIGYELEM! Ezek a motorok hidraulikus láncfeszítővel vannak szerelve, ezért nagyon fontos a megfelelő motorolaj alkalmazása. Az ezzel a vezérműlánc szettel szerelt motorokba (X10XE, Z10XE, X12XE, Z12XE, Z10XEP, Z12XEP, Z14XEP) csak és kizárólag 5W-30 vagy 5W-40, GM-LL-A-025 illetve az ezt felváltó Dexos2 szabványt teljesítő olajat szabad önteni. Minden más megoldással a vezérműlánc rövid úton (akár 15-20.000 km) garantáltan újra csörögni fog. Nagyon fontos, az összes kézikönyvben sárgával kiemelten benne van, semmilyen körülmények között, még az esetleges olajfogyasztás mérséklésére sem szabad bele 10W-40-et önteni!!!"

Igen.Láncos motor nagyon kényes az olajra. Én is ilyen GM olajat tettem bele.5w-30-ast Nem véletlenül fejlesztették ki ezt az Opel mérnökei.Persze mindig vannak okosabb emberek meg szerelők akik szerint más is jó bele.Ha megnézed a lánc olajzása is egy helyen történik a felső csuszka közepén van egy kis furat. Onnan kapja az olajat.Nyilván ezen a kis furaton a sürübb olaj nehezebben jut el ill.kisebb nyomással a lánchoz.Azért az 1liter/1000km elég soknak tűnik.Én 12-13-ezernél cserélek de szerintem még igy sem biztos hogy lemegy a minimumra a nivón az olajszint.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Az a gond ezekkel az opelokkal, ha elviszik őket egy mindent szerelő szakihoz, az fix, hogy hazavágja őket.
Megkockáztatom, egy 100 tagú mérnökbrigád agyalt azon, hogy csakis egy bizonyos viszkozitású olajjal járatva tudjon üzemelni az autó x 100 ezer km-t. Ha már rutinból öntöd bele a megszokott, mégsem olcsó olajat, akkor kuka.
Amit nemrég linkeltem, ott is hasonló volt a történet, Cromaxnál a 10/40-et borították bele, onnantól kezdve 10000km volt még a láncnak.
Baj még az, hogy x kilóméterfutás után elkopik az olajszivattyú, és nem fog már olyat nyomni az 5/30-as olajjal. A 10/40-et meg másképp szórja a furat ugye. Aztán új olajszivattyú, az is vagy 60 rongy....de mivel már kopott az egész motor.....nem érdemes.
Van egy bizonyos indexes fórum, végigkövettem visszamenőleg a hozzászólásait nem kisnevű szerelőemberkéknek, hát szívtak ők is rendesen ezekkel a motorokkal, pl(ha mond valamit a név, Novoth Tibor):

"novothauto Creative Commons License 2012.05.15   0 0 107377

Kérdés:

Csinálok egy Z12XE G Astrát. Csattogott a lánc. A testvéreméké, nem minimál projekt, de nem is akarom

fölöslegesen beleönteni a pénzt. Elég, ha láncot cserélek zajcsökkentőkkel, feszítőkkel, spanolópatronnal, stb,

vagy szoktatok ilyenkor lánckereket is cserélni?

Bocs a nem idevágó témáért :) "


 

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom az eszet osztani, inkább értsétek úgy, hogy leirom mi mit tapasztaltunk. GM olajnak nem sok köze van a gyárihoz minőséget illetően. Itt van mellettünk egy olajnagyker, lerakat. Évi több ezer liter olajat forgalmaznak, van visszajelzés. A tesóm  amíg Gm olajat használt jobban ette, mint a Total-t. Neki 1,2-es van, nekem z14xep. A kipufogóm  tiszta semmi korom, fehér ronggyal megtörölve sem, olajfogyasztás sem tapasztalok. Az övé már nem, de sokat ment, megy oktató. Fontos a dexos2 minősítés, meg a viszkozitás, na meg a rendszeres csere, ami ne 30.000km -ként legyen. Én minden olajcsere előtt használok jó minőségű motoröblítőt. Erről is eltérnek a vélemények. 

Módosítva : Béla
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Béla írta:

Nem akarom az eszet osztani, inkább értsétek úgy, hogy leirom mi mit tapasztaltunk. GM olajnak nem sok köze van a gyárihoz minőséget illetően. Itt van mellettünk egy olajnagyker, lerakat. Évi több ezer liter olajat forgalmaznak, van visszajelzés. A tesóm  amíg Gm olajat használt jobban ette, mint a Total-t. Neki 1,2-es van, nekem z14xep. A kipufogóm  tiszta semmi korom, fehér ronggyal megtörölve sem, olajfogyasztás sem tapasztalok. Az övé már nem, de sokat ment, megy oktató. Fontos a dexos2 minősítés, meg a viszkozitás, na meg a rendszeres csere, ami ne 30.000km -ként legyen. Én minden olajcsere előtt használok jó minőségű motoröblítőt. Erről is eltérnek a vélemények. 

Olajkérdésben úgysem lehet igazságot tenni, ém pölö GM párti vagyok. Ami volt F astrám az már a kezdetektől fogva azt kapott ( találkoztam az első tulajjal nem sokkal a vásárlás után) és se a 240 ezres szíjszakadás miatti bontásnál se a 350 ezernél történő átépítéskor nem találtam különösebb olajsarat lerakódást a motorba. Az olajat csak addig ette amig ki nem cseréltem a szelepszár szimeringeket, utána elég volt neki az 1Liter/ 10 ezer ami szerintem nem vészes 300 ezer kilométer felett. Próbáltam más olajat, de igazából nem vettem észre semmi különbséget így nem láttam neki értelmét. Nemsokára lesz olajcserém ez is GM-et fog kapni, csak ugye már nem 10W40-et. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Olajkérdésben úgysem lehet igazságot tenni, ém pölö GM párti vagyok. Ami volt F astrám az már a kezdetektől fogva azt kapott ( találkoztam az első tulajjal nem sokkal a vásárlás után) és se a 240 ezres szíjszakadás miatti bontásnál se a 350 ezernél történő átépítéskor nem találtam különösebb olajsarat lerakódást a motorba. Az olajat csak addig ette amig ki nem cseréltem a szelepszár szimeringeket, utána elég volt neki az 1Liter/ 10 ezer ami szerintem nem vészes 300 ezer kilométer felett. Próbáltam más olajat, de igazából nem vettem észre semmi különbséget így nem láttam neki értelmét. Nemsokára lesz olajcserém ez is GM-et fog kapni, csak ugye már nem 10W40-et. 

Igen ez olyan mint hogy ki melyik csapatnak szurkol.Van egy gyári ajánlás aztán mindenki olyat rak bele amilyet akar.Ezért igaz az hogy minden autó legnagyobb ellensége a gazdája.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 04. 10. at 9:09, Béla írta:

Nem akarom az eszet osztani, inkább értsétek úgy, hogy leirom mi mit tapasztaltunk. GM olajnak nem sok köze van a gyárihoz minőséget illetően. Itt van mellettünk egy olajnagyker, lerakat. Évi több ezer liter olajat forgalmaznak, van visszajelzés. A tesóm  amíg Gm olajat használt jobban ette, mint a Total-t. Neki 1,2-es van, nekem z14xep. A kipufogóm  tiszta semmi korom, fehér ronggyal megtörölve sem, olajfogyasztás sem tapasztalok. Az övé már nem, de sokat ment, megy oktató. Fontos a dexos2 minősítés, meg a viszkozitás, na meg a rendszeres csere, ami ne 30.000km -ként legyen. Én minden olajcsere előtt használok jó minőségű motoröblítőt. Erről is eltérnek a vélemények. 

Nekem is z14xep van, ugyanúgy olajfogyasztás nélkül, tiszta kipufogóval. Lassan km-ben és időben is aktuális lesz az olajcsere. Úgy vettem, hogy frissen volt cserélve, de sajnos nem tudom, mi került bele. Leírnád, hogy te konkrétan milyen olajat, és milyen motoröblítőt használsz?

Link to comment
Megosztás:

Helló! Nem reklámból, de én a Xado vitaflush-t használom, ha rendszeresen és időben volt cserélve az olaj. Ha nem tudom mikor volt cserélve és feltételezhetően nem volt motoröblitő benne még , akkor a Xado totalflusht. Ezeket régóta használom,  autóban, motorban. Hogy meggyőződj a hatásosságáról, egy fehér rongyra vegyél ki öblítés előtt az olajból. Nézd meg az olaj színét. Használd a leírás alapján az öblítőt. Majd kenj ugyanannyi olajat a rongyra a másik folt mellé öblítés után. Döbbenet, mennyi mocskot leold és oljban marad a kosz. Alaposan hagy lecsepegni a fáradt olajat a -motorból, ha kell emeld meg az elejét, hogy a legtöbb ki tudjon folyni. Olajból a gyári spec. szerint kinek mi jön be. Dexos2 legyen 5w30 5w40. Én konkrétan total quartz ineo mc3 5w40 dexos2 olajat tettem bele. 

Link to comment
Megosztás:

Pár napja fagyálló cseppeket fedeztem fel az autó alatt, és ma kicsit alámásztam. A vízpumpától jön, igazából nem jelentős szivárgás, melegen nem is volt folyadék sehol, csak a nyoma. Egyenlőre tettem egy edényt a kocsi alá hogy megtudjam mennyi az annyi, aztán majd meglátjuk. Ha már nekiálltam, megnéztem hogy miért nem tudom állítani a fényszórókat oldalra, az izzók helyén be tudtam nézni annyira hogy lássam, teljesen ki van tekerve az állító csavar , visszahoztam a "normál" tartományba most már szépen billen fel-le, jobbra-balra. Ellenőriztem a tankszellőztető szelepet is, szépen nyit 12Voltra, a csövek tiszták, szóval nem tudtam meg miért van nyomás a tankba.

http://653P1010584_2_.jpg

A légszűrő házat ki kellett vennem a lámpa macerálásához amikor raktam vissza észrevettem hogy valami zörög benne. Ősszel néztem meg utoljára.:pinch:

http://683P1010586_2_.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

40 perce, Mikulás74 írta:

Az miaz, Dió? :-)
Lehet, valami szőrös is beköltözött a verdádba.
Nekem a padláson volt egy rakás széttört dió, éjszakánként volt is lárma rendesen. :(
Ahol már ilyen széttört diókat látok elrejtve, a szívroham kerülget. :(
Ne legyen igazam Nálad.

Aha dió, van egy diófám a kert végébe az autótól olyan 100 métere, szóval rejtély hogy miért cipelte el ilyen messze. De szerethetik az opeleket, mert az astrába is befészkelte magát egy pár éve. Pedig elég gyakran benézek a motorháztető alá.

http://24622426491_1486380361448.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
Hát nekem is eljött az idő, hogy elbúcsúzzak tőletek!
Eladtuk szeretett autónkat a héten, 12 év nálunk töltött idő után.
Az új paripa Mitsubishi Outlander PHEV 2014 lett.
Mindenkinek sok sikert kívánok.
Eléggé kemény csapat verődött itt össze a tapasztalatom szerint és nekem is sokat segített ez a fórum a kocsival kapcsolatban!
Így tovább!
Sose kop el!

  • Szomorú 2
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 04. 18. at 21:13, bonat írta:

Sziasztok,
Hát nekem is eljött az idő, hogy elbúcsúzzak tőletek!
Eladtuk szeretett autónkat a héten, 12 év nálunk töltött idő után.
Az új paripa Mitsubishi Outlander PHEV 2014 lett.
Mindenkinek sok sikert kívánok.
Eléggé kemény csapat verődött itt össze a tapasztalatom szerint és nekem is sokat segített ez a fórum a kocsival kapcsolatban!
Így tovább!
Sose kop el!

Nem kell nosztalgiázni egy 2004-es 1.2 G astra? :-)
Sok szerencsét az új géphez!
 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 04. 18. at 20:08, zotya975 írta:

Aha dió, van egy diófám a kert végébe az autótól olyan 100 métere, szóval rejtély hogy miért cipelte el ilyen messze. De szerethetik az opeleket, mert az astrába is befészkelte magát egy pár éve. Pedig elég gyakran benézek a motorháztető alá.

http://

Nehogy kirágja a légszűrőt, aztán befészkel a szívócsonkba. :)
Nekem is van diófa, mit kínlódtam a patkányokkal
ősszel.
Ha megszünteted az összes ivóforrásukat, el fognak vándorolni.
Nálam ez segített. :)
 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 04. 21. at 6:25, Mikulás74 írta:

Nehogy kirágja a légszűrőt, aztán befészkel a szívócsonkba. :)
Nekem is van diófa, mit kínlódtam a patkányokkal
ősszel.
Ha megszünteted az összes ivóforrásukat, el fognak vándorolni.
Nálam ez segített. :)
 

Az F-en a pollenszűrőt rágta át, fújta be a venti a leveleket. :-) Patkányt csak egyszer láttam, akkor a kutya fogta meg. Átutazóban lehetett, mert se állatok, se magtár, se romos épület vagy fészer nincs a környéken. A komposztáló szétbontása közben találtam vakondfészket, meg kellett várnom amig odébb állnak, szerencsére már másnap nem voltak ott. Egeret néha fogok a pincében, egyszer a lakásban is.

http://31911850711_8766564657543.jpg

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Az F-en a pollenszűrőt rágta át, fújta be a venti a leveleket. :-) Patkányt csak egyszer láttam, akkor a kutya fogta meg. Átutazóban lehetett, mert se állatok, se magtár, se romos épület vagy fészer nincs a környéken. A komposztáló szétbontása közben találtam vakondfészket, meg kellett várnom amig odébb állnak, szerencsére már másnap nem voltak ott. Egeret néha fogok a pincében, egyszer a lakásban is.

Egyből megláttam a diót, írtam, nehogy behaljon egy valahol a szívótorokba. Ismerős szerelő anno mit szívott egy darab ronggyal, úgy rakta össze a motort, hogy a bontós beletömött egy rongyot a szívócsonkba, jó belülre. Koma már ott tartott, visszaadja a gépjárműszerelői mestervizsgáját, mert az istennek nem indult el az autó. Dízel volt, az meg csak levegőt kellett hogy kapjon, nem tudott gyertyát nézni, hogy benzines-e. :)

Link to comment
Megosztás:

30 perce, Mikulás74 írta:

Egyből megláttam a diót, írtam, nehogy behaljon egy valahol a szívótorokba. Ismerős szerelő anno mit szívott egy darab ronggyal, úgy rakta össze a motort, hogy a bontós beletömött egy rongyot a szívócsonkba, jó belülre. Koma már ott tartott, visszaadja a gépjárműszerelői mestervizsgáját, mert az istennek nem indult el az autó. Dízel volt, az meg csak levegőt kellett hogy kapjon, nem tudott gyertyát nézni, hogy benzines-e. :)

Én amikor az olaj visszafolyókat tömtem el ronggyal, nehogy leessen ott a szelepkupak( Egyet a karter felé félútonról húztunk vissza mágnessel. ) akkor a szelepfedélre raktam cetlit hogy ki kell venni őket. :-) Amikor már megszívja magát a rongy olajjal egyáltalán nem feltűnő hogy ott van. 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.