Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok.

Érdeklődési jelleggel kérdezném hogy kinek mi a tapasztalata lambda szondával kapcsolatban.Olyan értelemben hogy mennyi az élettartama kb?Ki mikor cserélt mennyi km után?Enyémbe 154-ezer van.160-ezer körül irják a katalógusban hogy csereérett de amig nem okoz hibát addig nem akarom cserélni.Csak kíváncsi vagyok kinek mennyit bírt?

Köszi az infókat.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

19 órája, kingblue írta:

Sziasztok.

Érdeklődési jelleggel kérdezném hogy kinek mi a tapasztalata lambda szondával kapcsolatban.Olyan értelemben hogy mennyi az élettartama kb?Ki mikor cserélt mennyi km után?Enyémbe 154-ezer van.160-ezer körül irják a katalógusban hogy csereérett de amig nem okoz hibát addig nem akarom cserélni.Csak kíváncsi vagyok kinek mennyit bírt?

Köszi az infókat.

Amelyik benzinesekkel eddig kapcsolatban voltam, 200e km-es futásig nem jelentkezett hiba náluk. Persze biztos nem olyan fürgés és pontosak mint újan, de nem volt indokolt a cseréjük. (Z14XE-kről van szó) H-nál 175e-nél járok.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

22 perce, Stofl írta:

Amelyik benzinesekkel eddig kapcsolatban voltam, 200e km-es futásig nem jelentkezett hiba náluk. Persze biztos nem olyan fürgés és pontosak mint újan, de nem volt indokolt a cseréjük. (Z14XE-kről van szó) H-nál 175e-nél járok.

 

 

Köszi az infót.Gondolom ad hibakódot is ha már haldoklik.Van valami előjele.

Link to comment
Megosztás:

Just now, kingblue írta:

Köszi az infót.Gondolom ad hibakódot is ha már haldoklik.Van valami előjele.

Nem biztos. A szondák egy tól-ig tartománya dolgoznak mint általában minden érzékelő.  Ha a tartományon belül van az érték de nem valós akkor lehet hogy csak a megnövekedett fogyasztásból vagy a környezetvédelmi vizsgán történő bukásból derül ki hogy a szonda rossz. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 órája, zotya975 írta:

Nem biztos. A szondák egy tól-ig tartománya dolgoznak mint általában minden érzékelő.  Ha a tartományon belül van az érték de nem valós akkor lehet hogy csak a megnövekedett fogyasztásból vagy a környezetvédelmi vizsgán történő bukásból derül ki hogy a szonda rossz. 

Így van!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2021. 01. 15. at 16:07, kingblue írta:

Köszi az infót.Gondolom ad hibakódot is ha már haldoklik.Van valami előjele.

Z14XE, elkezdte dobálni a katalizátornál lévő a hibakódot olyan 154.000-nél. Néha világított, néha nem. Aztán kicseréltem, utána is egyszer kidobta. De a fogyasztás helyre állt az újjal, amint a régi elkezdte dobálni, olyan fél-egy literrel megnőtt. A 2. cseréje is tervben van, ha megejtem, és beesne a fogyasztás csere után, írok majd ide.

Módosítva : Vardar
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Vardar írta:

Z14XE, elkezdte dobálni a katalizátornál lévő a hibakódot olyan 154.000-nél. Néha világított, néha nem. Aztán kicseréltem, utána is egyszer kidobta. De a fogyasztás helyre állt az újjal, amint a régi elkezdte dobálni, olyan fél-egy literrel megnőtt. A 2. cseréje is tervben van, ha megejtem, és beesne a fogyasztás csere után, írok majd ide.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Figyelmetlen voltam, és lejárt az autó műszakija, így meglátogattam a szokásos vizsgabázist. Előműszakin csak a bal hátsó rugó törését állapították meg. Ősszel csörömpölt valami az autó alatt, és találtam is egy rugókarikát a kocsi alatt, de úgy találtam nem tőlem van. De, szépen passzol a helyére:

767fb88f891dda226bf535ecf91c0316.jpg

Régi-Új:

1c058b34c59c35a4ff54d8aa9c6c82fe.jpg

De szép:

79769d76f3685d1aad269ee9d5378f29.jpg

A csere egy óra volt, aminek a fele a kipakolással ment el ( szerszámok, emelő, stafnik) a rugópár postaköltséggel egy 10500Forint volt. Szándékomban állt előtte-utána megmérni az autó magasságát mondjuk a kerékjárattól a kerékközéphez, de persze akkor jutott eszembe amikor már az új rugót tettem be. De úgy látom nem változott a magassága. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet! Egy 2005-ös G astra ( Z14XEP) mennyire számít normális fogyasztásnak, hogy csurdig tankolom. Elvileg 52 literes és 650km után gyullad fel a lámpa hogy tankoljak. Nyilván akkor még van benne benzin, de tovább nem mertem kísérletezni. Irány a benzinkút :D Szóval ez egy átlagos fogyasztásnak elmegy ? Azt elfelejtettem hogy kb. 70%városon kívül 90-100km/h és 30 % város .

Módosítva : joe89
Link to comment
Megosztás:

6 perce, joe89 írta:

Üdvözlet! Egy 2005-ös G astra ( Z14XEP) mennyire számít normális fogyasztásnak, hogy csurdig tankolom. Elvileg 52 literes és 650km után gyullad fel a lámpa hogy tankoljak. Nyilván akkor még van benne benzin, de tovább nem mertem kísérletezni. Irány a benzinkút :D Szóval ez egy átlagos fogyasztásnak elmegy ?

Gondolom vegyes használattal város pálya stb.Nagyjából 7 literes fogyasztás az jó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A vezérműkerekek rögzítésére hogy kitekerjem a csavart ( szerintem majd szimeringet kell cserélnem alattuk) használható a vezérlés rögzítő? Tudom hogy van a tengelyen lapolás villáskulcsnak, de ha nem muszáj nem veszem le a szelepfedelet. :rolleyes: Ugye hivatalosan egy célszerszám van erre, de ha megfogja a vezérlés cserekor használatos rögzítő is, akkor nem veszek/ csinálok ilyet: https://tomnerszerszam.hu/CSAPOS-VEZERMUKEREK-FORGATO-9AT3-A01

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Sziasztok! A vezérműkerekek rögzítésére hogy kitekerjem a csavart ( szerintem majd szimeringet kell cserélnem alattuk) használható a vezérlés rögzítő? Tudom hogy van a tengelyen lapolás villáskulcsnak, de ha nem muszáj nem veszem le a szelepfedelet. :rolleyes: Ugye hivatalosan egy célszerszám van erre, de ha megfogja a vezérlés cserekor használatos rögzítő is, akkor nem veszek/ csinálok ilyet: https://tomnerszerszam.hu/CSAPOS-VEZERMUKEREK-FORGATO-9AT3-A01

Hali.Műanyagból van elvileg megfogná de én ellent fogni csinálnék egy F kulcsot ami a két szembelévő vezérműkerék furataiba bele passzol.Ellentfogni jó.Mert azért meg van húzva rendesen az a rögzítő anya.De ha leveszed a vezérműkerekeket úgy is elfordul a vez.tengely.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, kingblue írta:

Hali.Műanyagból van elvileg megfogná de én ellent fogni csinálnék egy F kulcsot ami a két szembelévő vezérműkerék furataiba bele passzol.Ellentfogni jó.Mert azért meg van húzva rendesen az a rögzítő anya.De ha leveszed a vezérműkerekeket úgy is elfordul a vez.tengely.

Kösz, én is azt gyanítottam hogy jobb nem csak a rögzítőre hagyni ezt, végülis nem olyan nagy munka egy laposvasból meg pár 8-10-as csavarból összerakni egy ellenfogatót. Ehhez tulajdonképpen csak a vezérlés felső fedelét kell levennem, így meg tudom csinálni előre is. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem olyan rég volt komplett vezérlés csere, mindent cseréltek rajta gyari alkatreszekkel. Ma reggel letekerem az olajbeöntőt és áll alatta a jégkása. Vizet nem fogyaszt, olajat sem. De ez akkor sem normális. Az L alakú karter csőben befagyva a kapucsinó. 1,4 z 14xep. Ennyire szar lenne az opelnél a kartergáz elvezetés? 1,2 esnél nincs ilyen, mondjuk ott egr sincs. A vezérmű tengelyen ott a jégkristály. Másnál is van ilyen??

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Béla írta:

Sziasztok! Nem olyan rég volt komplett vezérlés csere, mindent cseréltek rajta gyari alkatreszekkel. Ma reggel letekerem az olajbeöntőt és áll alatta a jégkása. Vizet nem fogyaszt, olajat sem. De ez akkor sem normális. Az L alakú karter csőben befagyva a kapucsinó. 1,4 z 14xep. Ennyire szar lenne az opelnél a kartergáz elvezetés? 1,2 esnél nincs ilyen, mondjuk ott egr sincs. A vezérmű tengelyen ott a jégkristály. Másnál is van ilyen??

Ha rövid távokon használod az autót, akkor a "cappuccino" megléte sajnos borítékolható. Nem kell hogy fogyassza a vizet, elég hozzá a hideg hengerfalon a levegőből kicsapódó pára, ami az olajjal keveredve a fent leírt jelenséget okozza. Ez pedig télen simán belefagy a kartergázcsövekbe és rtövid utak esetén nem elképzelhetetlen hogy a vezérműtengelynél is megmaradnak a jégkristályok. Én ebben a hidegben ha csak napi ingázásra használom az autót, akkor is hetente legalább egyszer szoktam menni egy hosszabb (25-30km-es) kört akár céltalanul is, hogy a motor elérje az üzemi hőmérsékletet és a motorolajból elpárologjon a víz ami amúgy a kenőképességét is rontja. Sőt néha kerülőúton megyek a munkahelyemre ami 5km-el hosszabb, ugyanezen okból...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, tgabika76 írta:

Ha rövid távokon használod az autót, akkor a "cappuccino" megléte sajnos borítékolható. Nem kell hogy fogyassza a vizet, elég hozzá a hideg hengerfalon a levegőből kicsapódó pára, ami az olajjal keveredve a fent leírt jelenséget okozza. Ez pedig télen simán belefagy a kartergázcsövekbe és rtövid utak esetén nem elképzelhetetlen hogy a vezérműtengelynél is megmaradnak a jégkristályok. Én ebben a hidegben ha csak napi ingázásra használom az autót, akkor is hetente legalább egyszer szoktam menni egy hosszabb (25-30km-es) kört akár céltalanul is, hogy a motor elérje az üzemi hőmérsékletet és a motorolajból elpárologjon a víz ami amúgy a kenőképességét is rontja. Sőt néha kerülőúton megyek a munkahelyemre ami 5km-el hosszabb, ugyanezen okból...

Nagyon motorfüggő ez a jelenség, a 8 szelepesen nekem is állandóan ott volt a hab ( karterszűrőt is építettem be) , de nekem a felvezető csőben ( karter-szelepfedél között ) még nem volt olyan sok, csak a felső részen a szelepfedél és a szívórész között.

499223dd9d0c1e318ef3d2b401f4b4ac.jpg

A Zafiránál viszont egyáltalán nincs ilyen, pedig ugyanolyan rövidtávra járok , bár váltottam GM olajról ( abból akkor ott pont nem volt megfelelő viszkozitású, csak azért) egyből nekiestem a pillangószelepet takarítani, aztán tök tiszta volt. 

6a38d90d1faf6212a27dc3d9fca34d66.jpg

Az olajbetöltőnél sincs hab, pedig most is 10 kilométerre járok a héten -7-10 fokban. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Béla írta:

Nekem 49l-el 700km-t sikerült menni vegyesen, pálya nélkül.

Akkor nekem is nagyjából jó. Én is kb. 7literrel járkálok. Ami érdekes hogy a 100-as benzinből kicsit többet fogyaszt. Tudom ez hülyeség , pedig tényleg így van :D

Link to comment
Megosztás:

Olyan problémám lenne, hogy ha a hátsó dobféket szédszetdem, de nem tudom összerakni. El akarom vinni a szerelőhöz, hogy rendelje meg ami kell hozzá, és rakja össze ő.

Az autószerelő 2 km-re van. Mivel kinyomódott a munkahenger, ezért csöpög az olaj. Ha visszateszem a kereket, akkor sanszos, hogy fékezéskor elfolyik a fékolaj és/vagy nem épül fel a féknyomás.

 Nincs valami lehetőség a fékcsövet "lezárni", kiiktatni, hogy a hátsó fék irányába ne nyomjon olajat?

Tréler beszerzése nagyon nehézkes lenne.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, JohnVonAstra írta:

Olyan problémám lenne, hogy ha a hátsó dobféket szédszetdem, de nem tudom összerakni. El akarom vinni a szerelőhöz, hogy rendelje meg ami kell hozzá, és rakja össze ő.

Az autószerelő 2 km-re van. Mivel kinyomódott a munkahenger, ezért csöpög az olaj. Ha visszateszem a kereket, akkor sanszos, hogy fékezéskor elfolyik a fékolaj és/vagy nem épül fel a féknyomás.

 Nincs valami lehetőség a fékcsövet "lezárni", kiiktatni, hogy a hátsó fék irányába ne nyomjon olajat?

Tréler beszerzése nagyon nehézkes lenne.

Nem nagyon lehet lezárni,Legfeljebb ha összenyomod fogóval a fékcsövet de akkor az is cserés lesz.

De valószínű hogy már egyébként is levegős a rendszer.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.