Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

6 órája, JohnVonAstra írta:

Olyan problémám lenne, hogy ha a hátsó dobféket szédszetdem, de nem tudom összerakni. El akarom vinni a szerelőhöz, hogy rendelje meg ami kell hozzá, és rakja össze ő.

Az autószerelő 2 km-re van. Mivel kinyomódott a munkahenger, ezért csöpög az olaj. Ha visszateszem a kereket, akkor sanszos, hogy fékezéskor elfolyik a fékolaj és/vagy nem épül fel a féknyomás.

 Nincs valami lehetőség a fékcsövet "lezárni", kiiktatni, hogy a hátsó fék irányába ne nyomjon olajat?

Tréler beszerzése nagyon nehézkes lenne.

Ha vissza tudod játszani a fékmunkahenger dugattyúit a helyére akkor lehet őket rögzíteni pölö egy ( vagy több) erősebb kábelkötegelővel, hogy fékezéskor nem nyomódjon ki. Persze mivel elég nagy erő hat rá, azért ez nem normál állapot. Van aki a gumi fékcsövet összenyomja szereléskor hogy ne jusson ki fékolaj ezzel ( vagy ezzel is) lehet próbálkozni. Lehetőleg olyan időpontban kell menni vele amikor minimális a fogalom, és inkább csak a kéziféket használni lassításra az üzemit csak akkor ha nincs más megoldás. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, JohnVonAstra írta:

Olyan problémám lenne, hogy ha a hátsó dobféket szédszetdem, de nem tudom összerakni. El akarom vinni a szerelőhöz, hogy rendelje meg ami kell hozzá, és rakja össze ő.

Az autószerelő 2 km-re van. Mivel kinyomódott a munkahenger, ezért csöpög az olaj. Ha visszateszem a kereket, akkor sanszos, hogy fékezéskor elfolyik a fékolaj és/vagy nem épül fel a féknyomás.

 Nincs valami lehetőség a fékcsövet "lezárni", kiiktatni, hogy a hátsó fék irányába ne nyomjon olajat?

Tréler beszerzése nagyon nehézkes lenne.

Mi a baj, miért nem tudod összerakni?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, JohnVonAstra írta:

Olyan problémám lenne, hogy ha a hátsó dobféket szédszetdem, de nem tudom összerakni. El akarom vinni a szerelőhöz, hogy rendelje meg ami kell hozzá, és rakja össze ő.

Az autószerelő 2 km-re van. Mivel kinyomódott a munkahenger, ezért csöpög az olaj. Ha visszateszem a kereket, akkor sanszos, hogy fékezéskor elfolyik a fékolaj és/vagy nem épül fel a féknyomás.

 Nincs valami lehetőség a fékcsövet "lezárni", kiiktatni, hogy a hátsó fék irányába ne nyomjon olajat?

Tréler beszerzése nagyon nehézkes lenne.

3 ezer Ft-ért veszel 1 új munkahengert, és összerakod! Senkit és semmit ne kockáztass! 3e Ft!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mennyire macerás kicserélni az első szèlvédő mellett tetőig felfutó díszlécnek a patenteit? Règi patentot egyszerü leszedni? És az lehetséges, hogy csak a 2 ajtó közti részig szedem fel, mert ha azt eltöröm olyan patentom nincs, csak a többiből.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Ati88 írta:

Sziasztok!

Mennyire macerás kicserélni az első szèlvédő mellett tetőig felfutó díszlécnek a patenteit? Règi patentot egyszerü leszedni? És az lehetséges, hogy csak a 2 ajtó közti részig szedem fel, mert ha azt eltöröm olyan patentom nincs, csak a többiből.

Nem olyan vészes, én igazából csak úgy cseréltem hogy az alsókat megcseréltem a fölötte találhatóval, mert a lenti félig el volt törve és elállt a diszcsík, de így megcserélve jó lett. 

Link to comment
Megosztás:

41 perce, bami írta:

Sziasztok!

Aki már cserélt már fagyállót,mondja már meg hogy hidegen vagy melegen nyitott termosztátnál kell a hűtőfolyadékot leengedni hogy a lehető legtöbb kifolyjon.Mindkét verziót olvastam már. (Z14XEP).

Üdv.

Hali.

 Forró nyomás alatt lévő rendszert megbontani?.Aki még nem forrázta le magát annak ajánlott.

Természetesen hidegnél.Z 14 xep-nél az alsó vastag csövet oldani /bilincs/Kiegyenlítőtartály sapkát levenni és lefolyik nagyrésze. Fűtéscsap kinyit.Valamennyi úgyis marad benne.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

13 perce, bami írta:

Sziasztok!

Aki már cserélt már fagyállót,mondja már meg hogy hidegen vagy melegen nyitott termosztátnál kell a hűtőfolyadékot leengedni hogy a lehető legtöbb kifolyjon.Mindkét verziót olvastam már. (Z14XEP).

Üdv.

Hidegen is lefolyik. legalábbis a z14xe. Fűtés csapot állítsd melegre! 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kingblue írta:

Hali.

 Forró nyomás alatt lévő rendszert megbontani?.Aki még nem forrázta le magát annak ajánlott.

Természetesen hidegnél.Z 14 xep-nél az alsó vastag csövet oldani /bilincs/Kiegyenlítőtartály sapkát levenni és lefolyik nagyrésze. Fűtéscsap kinyit.Valamennyi úgyis marad benne.

Én a hűtő alján lévő csapot szoktam kitekerni. Minden IS hűtőfolyadékos lesz, úgy kell készülni :)

Link to comment
Megosztás:

16 órája, kingblue írta:

Ha van egyáltalán.Nem mindegyik hűtőn van.

 

Ezekkel a régi bilincsekkel sem olyan öröm és boldogság a szerelés. Mikor a felső, hűtőbe menő csövet cseréltük, hát megküzdöttünk velük, az biztos. Egyébként nekem se gyári a hűtő, elég idióta helyen van a leeresztő csapja, ahogy kiömlik a folyadék, az alvázra megy egyből, palackot se nagyon lehet betenni, hogy abba folyjon.

Link to comment
Megosztás:

48 perce, Vardar írta:

Ezekkel a régi bilincsekkel sem olyan öröm és boldogság a szerelés. Mikor a felső, hűtőbe menő csövet cseréltük, hát megküzdöttünk velük, az biztos. Egyébként nekem se gyári a hűtő, elég idióta helyen van a leeresztő csapja, ahogy kiömlik a folyadék, az alvázra megy egyből, palackot se nagyon lehet betenni, hogy abba folyjon.

Elvileg egy csövet kell ráhúzni a csonkra. Azért csak elvileg mert még nem csináltam, majd a nyáron a  vezérlés cserekor. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, joe89 írta:

Sziasztok!

Olajsapka mellett folyik az olaj. Létezik, hogy itt megegyen rövid idő alatt fél litert kb ? Az tuti hogy onnan jön az olaj,de a mennyiség az kicsit durvának tűnik szerintem. Találkozott már valaki ilyennel ?

Köszönöm!

Hát fél liter olajnak azért már nyoma van főleg ha fentről folyik. Szerintem annak a fél liternek a nagy része másfelé ment el. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Hát fél liter olajnak azért már nyoma van főleg ha fentről folyik. Szerintem annak a fél liternek a nagy része másfelé ment el. 

Van annyi nyoma , hogy az olajsapka körül olajos, a katalizátor oldala szintén, de még kapott az olajszűrőház is. Viszont ez nem tűnik annyira nagyon soknak. Bár gondolom a forró katalizátor miatt valamennyi el is párologhatott, nem  ? Egyébként köszönöm szépen a válaszodat! :) Lehet nem olajszűrő ház, rosszul írtam. A katalizátor mellett szemből állva jobb oldalt. Olajpumpa van ott talán...

Módosítva : joe89
Link to comment
Megosztás:

42 perce, joe89 írta:

Van annyi nyoma , hogy az olajsapka körül olajos, a katalizátor oldala szintén, de még kapott az olajszűrőház is. Viszont ez nem tűnik annyira nagyon soknak. Bár gondolom a forró katalizátor miatt valamennyi el is párologhatott, nem  ? Egyébként köszönöm szépen a válaszodat! :) Lehet nem olajszűrő ház, rosszul írtam. A katalizátor mellett szemből állva jobb oldalt. Olajpumpa van ott talán...

Szia.A jobb oldalon az olajszűrőház van.Az olajpumpa a bal oldalon van.Ha szembe állsz az autóval.Már ha  z14 xep- ről van szó. A szelepfedél tetején lévő olajbetöltő sapka esetlegesen egy tömítés cserét megérne.Vedd le a sapkát töröld szárazra aztán figyeld hol jelenik meg az olaj.

Módosítva : kingblue
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

54 perce, joe89 írta:

Van annyi nyoma , hogy az olajsapka körül olajos, a katalizátor oldala szintén, de még kapott az olajszűrőház is. Viszont ez nem tűnik annyira nagyon soknak. Bár gondolom a forró katalizátor miatt valamennyi el is párologhatott, nem  ? Egyébként köszönöm szépen a válaszodat! :)

 

14 perce, kingblue írta:

Szia.A jobb oldalon az olajszűrőház van.Az olajpumpa a bal oldalon van.Ha szembe állsz az autóval.Már ha  z14 xep- ről van szó. A szelepfedél tetején lévő olajbetöltő sapka esetlegesen egy tömítés cserét megérne.Vedd le a sapkát töröld szárazra aztán figyeld hol jelenik meg az olaj.

Szia! :) Köszönöm a válaszodat! Teljesen új olajbetöltő sapkát vettem. Biztos onnan nyomta az olajat , csak furcsálltam hogy ennyit ott kitud préselni. Egy huzamba mentem vele nagyjából 500km-et. Előtte is jellemző volt hogy kicsit szökött onnan az olaj, de ez a fél liter/500km azért elég durva. Remélem, hogy nincs más baja. Igen, z14xep-ről van szó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! 

Egyik szemem sír, másik nevet: eladó a G, de jött helyette egy K :) köszönöm srácok a sok levélváltást, jó tanácsokat, tippeket az elmúlt években. Ha valakit érdekel egy 189e km-es 2006-os első tulajos magyarországi G, nyugodtan írjon.. jó lenne, ha a következő 15éve is ilyen lenne, mint a nálunk töltöttek :cry:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! 

X14xe 2000-es, benzines G Astrámmal következő a problémám.

Általában hideg motorral való indítás után a motor fordulatszám felfut 1500 és 2500 fölé. A gázfröccs ezen általában rontani szokott, ha megyek vele kilométereket akkor sem áll vissza, nem rángat. Megfigyeltem, hogyha a motort leállítom, várakozom kb. 2 percet és elindítom, akkor jó lesz az alapjárat. Mi okozhatja?

Alapjársti sz. motor új.F Fojtószelepház patyolat minden hol. Egrszelep új. Injektorok cserélve. M. hőfok mérő, gázpedál jeladó cserélve.  Kartergázcső járat patyolat. Szivárgást, farsot nem tapasztalok! Gyertyák tökéletesek, csodás özbarnaszínű lenyomattal. Alapjárat nem ingadozik, csak a fentiek szerint néha magas és nagyon zavar. 

Köszönöm a segítséget! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Kedves Fórumtársak!

Sziasztok!

Remélem nem baj, hogy ide írok. :)

Azért írok Nektek, mert eladó lesz szeretett Opelem!

Nem szívesen válok meg tőle!

2007/06. hó. Z17DTL. tökéletes műszaki állapot, 90%-ban autópályán használt, valós nem titkolt 380.000 km.

11 éve van nálam, nagy megelégedettséggel és gondoskodással használtam, de rövid távokat (30-40 km ) megyek mostanában, ezért fájó szívvel megválnék tőle, áttérek benzinre.

Nagyon örülnék, ha hasonlóan gondos gazdára lelne, ahogy nálam volt, ezért is írok ide a fórumra.

Vannak nagyfelbontású képek, a hirdetést felteszem majd a használtautó-ra is, de neppereknek, hanyag embereknek még a pénz ellenében sem adom oda. :)

Akit esetleg érdekel szívesen vendégül látom az itthoni mini kávézómban.

Részleteket később. 

 

Üdv.:

 

Konkesz

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 03. 19. at 8:30, Kunpál76 írta:

Sziasztok! 

X14xe 2000-es, benzines G Astrámmal következő a problémám.

Általában hideg motorral való indítás után a motor fordulatszám felfut 1500 és 2500 fölé. A gázfröccs ezen általában rontani szokott, ha megyek vele kilométereket akkor sem áll vissza, nem rángat. Megfigyeltem, hogyha a motort leállítom, várakozom kb. 2 percet és elindítom, akkor jó lesz az alapjárat. Mi okozhatja?

Alapjársti sz. motor új.F Fojtószelepház patyolat minden hol. Egrszelep új. Injektorok cserélve. M. hőfok mérő, gázpedál jeladó cserélve.  Kartergázcső járat patyolat. Szivárgást, farsot nem tapasztalok! Gyertyák tökéletesek, csodás özbarnaszínű lenyomattal. Alapjárat nem ingadozik, csak a fentiek szerint néha magas és nagyon zavar. 

Köszönöm a segítséget! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milyen fajta vízhőfok jeladót tettél be?

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén átraktam a nyári kerekeket, kiganéztam az autót, kicseréltem a levegőszűrőt és a pollenszűrőt, és ha már ki volt véve kitakarítottam a klímát. Mondjuk ez erős túlzás, mert csak elfüstöltem egy Lidlis fertőtlenítőt ( de lehet csak illatosítót) az autóban, de most ez van. Át akartam rakni a pedálgumikat is, de amit küldtek, nem passzol:

febcfd7684d01b28a5fd7878b4d23230.jpg

Írtam a webáruháznak, mert én szerintem jól rendeltem, de még nem válaszoltak:

2c511890fbf95275d57ba80ac48774b2.png

 

Hátravan még a benzinszűrő, olajcsere, szelepfedél tömítés és a gyertyacsere. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.