Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ennyiféle leírás létezik? az én könyvemben Z12XE 165, Z14XE 175, Z16XE ÉS Z16XEP 183, Z18XE 200 ILL. Z17DTL 168 szerepel. :shock:

Az enyémben a Z12XE-re 170 km/h-t, Z16XE-re 188 km/h-t, Z18XE-re 205 km/h-t ír. Úgy látszik, mindegyikből levettek 5-öt az új gépkönyvben... Érdekes.

X16XE-t, X16XEL-t, Z17DTL-t nem említ az én verzióm. Z17DTL helyett Y17DT illetve Y17DT (ECO) van még nekem.

Ja, egyébként warwolf-nak eleve nem is G Astrája van, tehát a gépkönyve is más, nyilván ezért is lehet még eltérés az adatok között...

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben a Z12XE-re 170 km/h-t, Z16XE-re 188 km/h-t, Z18XE-re 205 km/h-t ír. Úgy látszik, mindegyikből levettek 5-öt az új gépkönyvben... Érdekes.

X16XE-t, X16XEL-t, Z17DTL-t nem említ az én verzióm. Z17DTL helyett Y17DT illetve Y17DT (ECO) van még nekem.

Ja, egyébként warwolf-nak eleve nem is G Astrája van, tehát a gépkönyve is más, nyilván ezért is lehet még eltérés az adatok között...

Gyanítom, hogy a váltó áttételén módosíthattak és szerintem azért, mert most már a klíma szériatartozék.

Link to comment
Megosztás:

Gyanítom, hogy a váltó áttételén módosíthattak és szerintem azért, mert most már a klíma szériatartozék.

Széria a klíma? Ezt sem tudtam... Rövidítettek volna az áttéteken a klíma miatt? Már eddig is rövidek voltak sztem... elviseltem volna pl egy picivel hosszabb 5-öst, vagy egy ráadás hatost is egy nyugodt kis suhanáshoz az ótópályán :wink: De azért így is jó gépkoccsi... :)

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, Astra F, de elvileg a szív benne nagyon nem kellene, hogy más legyen nem?Náhány kiló ide, váltóáttétel oda!Amúgy a gyári értéke 185km/h végre.Elvileg tudja is, igaz, csak 2X próbáltam.1X mikor megvettem, aztán pedig mikor kipróbáltam a V-power ereját.Nem volt neki több, mint a normál 95. :roll:

Link to comment
Megosztás:

KoPi: neked mennyit forog 5-ben 100-nál, vagy mondjuk 4-ben 60-nál? Ezekre az adatokra emlékszem az enyémnél így hirtelen... első esetben nálam 3000-et, másodiknál asszem 2250-et forog (bár ez utóbbit nem mondom most hirtelen 100%-ra, de mondjuk 90%, majd leellenőrzöm)..

warwolf: a 185 az kb OK sztem, 1.6 G Astrára sem sokkal többet ír (8 km/h-val), mint 1.4-re. Neked mennyit forog 4-ben ill. 5-ben a gép, tudsz vmi referencia értéket mondani?

Link to comment
Megosztás:

Egyébként ígérem, hogy amint kitör a tavasz, és fent lesznek a 195-ös  gumik, megvizsgálom.

u.i.:Már nagyon kíváncsi vagyok!!!! :wink:

OK, akkor majd írjál, ha van vmi... De nem muszáj feltétlenül 180-nál vizsgálni az 5-öst :wink:. Elég 100-nál is (nálam 3000) vagy 130-nál (nálam 4000). Vagy ha a végét akarod tesztelni, akkor nem szóltam :shock:

Link to comment
Megosztás:

KoPi: neked mennyit forog 5-ben 100-nál, vagy mondjuk 4-ben 60-nál? Ezekre az adatokra emlékszem az enyémnél így hirtelen... első esetben nálam 3000-et, másodiknál asszem 2250-et forog (bár ez utóbbit nem mondom most hirtelen 100%-ra, de mondjuk 90%, majd leellenőrzöm)..

warwolf: a 185 az kb OK sztem, 1.6 G Astrára sem sokkal többet ír (8 km/h-val), mint 1.4-re. Neked mennyit forog 4-ben ill. 5-ben a gép, tudsz vmi referencia értéket mondani?

A 3000 4-esben 80 5-ösben 100 körülvan.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, nekem is ezek a fordulatok. Akkor ezek szerint nincs nagy különbség áttételben a tied és az enyém között...

Lehet csak egyszerűen óvatosabbak az adatokkal. Mennyi az átlag fogyasztásod? Tankolástól tankolásig. Én kb 50-50 %-ban megyek városi ill. országúti forgalomban. Most még felesleges lenne mérnem, de azt mondják megeszi ami kell neki. :) Én ha 7-8 körül kijön már elégedett lennék. Hozzátartozik, hogy szeretem nyomni neki.

Link to comment
Megosztás:

Lehet csak egyszerűen óvatosabbak az adatokkal. Mennyi az átlag fogyasztásod? Tankolástól tankolásig. Én kb 50-50 %-ban megyek városi ill. országúti forgalomban. Most még felesleges lenne mérnem, de azt mondják megeszi ami kell neki. :) Én ha 7-8 körül kijön már elégedett lennék. Hozzátartozik, hogy szeretem nyomni neki.

Fogyasztás: húúú, hááát... a fogyasztás topicban írtam egy nemrég mért fogyasztást (bevallom itt viszonylag extrém értékre számítottam, de egész jól jött ki sztem). Amúgy meg már rég mértem: városban dugókkal akár 8.5-9; országúton, ha nem nyomom neki (90-110 körüli tempó), olyan 6.5 talán. Szal átlagban olyan 7.5-8 normál vezetési stílus mellett. Ezeket kb-ra mondtam most... mert tényleg régen mértem, és már nem pontosan emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

képzeld ma majdnem megtámogattam a munkáltatódat!

de aztán mégse, mert a K500i telcsi elég gagyinak tünik nekem..... másra meg nincs pénzem.....   ugyhogy maradt a szamszung.

Ez most jól ideillett ebbe a beszélgetésbe   :oops:  :roll:

Mééééé nem szántál meg engem? Egy kis támogatás jól jött volna pedig :wink:. De ezt a magán jellegű témát most itt lezárom :!:

Link to comment
Megosztás:

képzeld ma majdnem megtámogattam a munkáltatódat!

de aztán mégse, mert a K500i telcsi elég gagyinak tünik nekem..... másra meg nincs pénzem.....   ugyhogy maradt a szamszung.

Ez most jól ideillett ebbe a beszélgetésbe   :oops:  :roll:

Valóban, de az 1%-omat megszerezted, ennyivel új tulajdonosként tartozom a márkának. :) A belépést még fontolgatom. Győzzetek meg! 8)

Link to comment
Megosztás:

Valóban, de az 1%-omat megszerezted, ennyivel új tulajdonosként tartozom a márkának. :) A belépést még fontolgatom. Győzzetek meg! 8)

:prayer:

én nem akarlak meggyözni.

Körbenéztél itt, ismersz sok embert. Látod hogy mi történik itt mindennap.

Ennek elég meggyözőérvnek kéne lenni asszem.....

mert én már csak na!na!naaaaaaaa! t tudnék mondani.... és az már igy nézne ki: :smt064

Link to comment
Megosztás:

Valóban, de az 1%-omat megszerezted, ennyivel új tulajdonosként tartozom a márkának. :)  A belépést még fontolgatom. Győzzetek meg! 8)

Kapsz ingyen rendszámkeretet és matrinyát :D... Meg nem "Érdeklődő" leszel, hanem "MOTE klubtag". Ennyi nem elég? Mondjak még? :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.