Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

A nagy melegben jutott eszébe. Nem csodálom, jobb lenne most 5 fokkal hidegebb. :D

:D :D :D Látom jó kérdést dobtam fel :D

Ez még 99'es Club felszereltség, NO ABS :)

Akkor folyamatosan benyomott gombbal fogom rángatni. Behúzáskor és kiengedéskor is benyomott gombbal.

Azért kérdeztem, mert időt vesz el benyomni a gombot és úgy kiengedni a kart és ilyen szorult helyzetben minden sec számít :D Köszi a hozzászólásokat!

Link to comment
Megosztás:

Akinek hibakódot dobott annak elalszik a lámpa egy idő után, vagy tárolja is?

Egyik haver nemrég vett 1.6as G Astrát az már ABS-es. Ha télen csúszkálni akar itt a nagy placcon nem hiszem hogy örülne neki ha menni kellene diagnosztikára kiütni a hiba kódot....

Én még erről nem is hallottam soha hogy hibakódot dob kézi fékes csúszkálástól....

Tudom hogy nem erre való és hogy nem szereti, de itt van egy nagy placc és ha csúszik nagyon akkor nem gyepálja annyira a vasat :)

Más: a nevem alatt ez miért van kiírva? "Figyelmeztetés státusz" Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Akinek hibakódot dobott annak elalszik a lámpa egy idő után, vagy tárolja is?

Egyik haver nemrég vett 1.6as G Astrát az már ABS-es. Ha télen csúszkálni akar itt a nagy placcon nem hiszem hogy örülne neki ha menni kellene diagnosztikára kiütni a hiba kódot....

Én még erről nem is hallottam soha hogy hibakódot dob kézi fékes csúszkálástól....

Tudom hogy nem erre való és hogy nem szereti, de itt van egy nagy placc és ha csúszik nagyon akkor nem gyepálja annyira a vasat :)

Más: a nevem alatt ez miért van kiírva? "Figyelmeztetés státusz" Köszönöm a válaszokat!

nekem nem dobott még ki hibakódot csúszás közben.

Link to comment
Megosztás:

Akinek hibakódot dobott annak elalszik a lámpa egy idő után, vagy tárolja is?

Amennyire emlékszem a lámpa elalszik következő gyújtásráadásnál, de a tárolt kód megmarad.

Más: a nevem alatt ez miért van kiírva? "Figyelmeztetés státusz" Köszönöm a válaszokat!

Ott tudod megnézni hogy voltál-e már figyelmeztetve és ha igen akkor mit követtél el amiért ezt érdemelted. A fórumfrissítés óta létező új feature.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy Opel Astra G 1.6 benzines gk. tulajdonosa vagyok és segítséget szeretnék kérni, hogy ha megyek a kocsival, akkor egy idő után mintha tanuló lennék elkezd rángatni a motor és ha 1000 alá esik a fordulat, akkor leáll. Tud nekem ebben segíteni, hogy mi baja lehet? Most csináltattam meg a feszültség szabályzót szval az kilőve. Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy Opel Astra G 1.6 benzines gk. tulajdonosa vagyok és segítséget szeretnék kérni, hogy ha megyek a kocsival, akkor egy idő után mintha tanuló lennék elkezd rángatni a motor és ha 1000 alá esik a fordulat, akkor leáll. Tud nekem ebben segíteni, hogy mi baja lehet? Most csináltattam meg a feszültség szabályzót szval az kilőve. Előre is köszönöm.

Szia!

Először is üdv közöttünk!

Sok minden lehet a baj okozója.

Első körben a szívótorok, az EGR szelep tisztítás ellenőrzés, ill. tisztítás jöhet szóba.

Amúgy nem írtad, hogy mi a motor kódja, fontos információ.

Tárolt hibakód van esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Szia. Köszönöm a köszöntést. A motorkód Z16XE. Hibakód nincs. Legalább is tavaly decemberben megnézettem akkor nem volt. És ezt januártól csinálja. De nincs is jelenleg olyan ismerős aki megnézné. Ebben is tudtok segíteni. Bp. 13. ker-ben lakom. Illetve hol található az a bizonyos EGR szelep?

Link to comment
Megosztás:

És? Félsz, h megbokrosodna? Egyébként meg 2.2-ben sem félelmetesen erős... 2.0 turbo, na, az már alakul... :wub:

Csak vicceltem, Zafira B OPChez volt szerencsém, tette a dolgát, csak ugye nagy felépítmény egy astrában jobban produkált volna az a motor :). De egy Astra G 1,6nak is örülnék, na azt nem fogta meg a klíma és 6,5el elmentem vele (bérautó volt). Digitklíma minden földi jóóó :) szerettem két napig amíg nálam volt :)

Nos nekem be kell érnem az 1,2 vel, de sebaj, nekem az is elég. ;) azt fogja a klíma :S :)

Link to comment
Megosztás:

Azt ugye tudjátok hogy ez büntetendő?

Egyedi azonosítójel meghamisításának számít, ahogy az is ha a lekopott betűket újra festitek. A lyukfúrás a rendszámtáblára ebből a szempontból olyan mintha a személyidet vagy a jogsidat dekorálnád ki ollóval vagy lyukasztóval. Azt se díjaznák, még akkor sem ha ettől nem lett olvashatatlanabb...

majd ha neked is ellopják mind a kettöt és 1 orán belül tankolnak vele és az önkormányzatnál ugy beszélnek veled mint egy bünözövel akkor te sem mondasz ilyeneket ,nekem már szolt rendör a csavarozásért de megmutattam a forgalmit a rsz.cseréröl és utána befogta a csörét.egyébként 1hét kiesés a munkábol és 20000ft , nem beszélve a méreg és az utánjárás

, mert munka auto a drága .

Link to comment
Megosztás:

majd ha neked is ellopják mind a kettöt és 1 orán belül tankolnak vele és az önkormányzatnál ugy beszélnek veled mint egy bünözövel akkor te sem mondasz ilyeneket...

Figyu, ezen nem veszünk össze... a fenti hozzászólásom nem szubjektív vélemény, hanem a törvényi rendelkezés szövege nem szó szerint idézve. A saját véleményem most jön: sztem azzal a rendőrrel szerencséd volt, de egy akkor sem követhetsz el törvényszegést ha ezzel amúgy megakadályozol egy másik törvényszegést (vagy verjem pofán a hentest ha romlott húst ad?), szóval lehet hogy egy újabb rendőr még megbüntet ugyanezért.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.