Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

...

Most azon gondolkodom hogy ha legközelebb ilyen erősen kétesélyes dolog miatt akar megbüntetni, akkor mi van ha megtagadom a fizetést és azt mondom hogy én inkább szeretném közmunkában ledolgozni vagy leülni (utóbbi asszem 5000Ft/nap, 3 napot meg kibírok egy rendőrségi fogdában). A kérdés az hogy ez vajon nyomot hagy-e az erkölcsi bizonyítványomon (azaz innentől "priuszos" leszek-e?), mert ha igen, akkor nem éri meg. Meg egyáltalán van-e lehetőségem választani, vagy fogdára (közmunkára) csak akkor mehetek ha pénzben sehogy nem tudják rajtam behajtani? Azaz se a béremből letiltani nem tudják, se a végrehajtó nem tud foglalni tőlem semmit.

Utóbbi, vagyis ez nem úgy működik, hogy válogathatsz, hogy inkább leülöd. A húgom önkormányzatnál dolgozik, innen tudom, hogy a rendőrségi gyakorlat az közlekedési szabálysértések esetén, ha a delikvens nem fizeti be a bírságot, akkor átadják a lakóhely szerint illetékes önkormányzatnak behajtásra, nekik pedig a törvény szerint először ezt pénzben kell megtenni, vagyis ők tiltják le a fizetésedből, stb. Ha ez nem jár eredménnyel, vagyis nincs semmilyen jövedelme, bankszámlája, egyéb, amiből ezt meg tudná tenni, csak akkor jöhet szóba, hogy közmunkában ledolgozza. Ha az sem működik, akkor visszakerül a rendőrséghez, de azt már nem tudom, hogy ők mit kezdenek vele, tényleg leültetik-e.

Amúgy ha a helyszínen megtagadod a bírság kifizetését a rendőrnek, akkor gondolom simán feljelent, és a legújabb csodás törvényeinknek köszönhetően egyes esetekben kapásból duplázódik a bírság összege, ha nem adnak neked igazat. Amire gondolom elég kevés az esély.

Link to comment
Megosztás:

Egy pár éve megállították öcsémet apám kocsijával.Nem volt nála a forgalmi,éppen apámért ment a kocsmába és nála volt.Mondta tesóm,hogy jöjjenek el vele és megmutatja a forgalmit.Kb.1 km-re van a kocsma.A rendőrök persze egyből le akarták húzni 10 ezerre.Tesóm nem fizette ki,mert nem is volt nála pénz.Azt mondta,hogy se munkahelye se pénze,a szüleinél lakik,úgyhogy jelentsék fel.Kapott is egy levelet pár hét múlva.Bement a rendőrségre és azt mondta,hogy ledolgozza.Azt mondták hogy nincsen közmunka.Azt mondta,hogy akkor leüli,és széttépte a rendőr előtt a levelet amit kapot és kidobta a kukába.Na azóta is üli:)Többe kerül az államnak ha minden hülyeségért leültetnék az embert.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy rosszul tudom, de most már nem úgy van, hogy ha a helyszínen nem fogadod el a csekket, akkor kötelező feljelentés lesz belőle.... és ilyenkor a rendőrnek kell bizonyítania, hogy hibáztál (záróvonal átlépés)?

(Vagy erre mondod, hogy addig keres valamit, amibe beleköthet, amíg nem talál?)

De, jól tudod. És igen, erre gondoltam.

@PGA: egyetértünk. :blush:

...amúgy ha a helyszínen megtagadod a bírság kifizetését a rendőrnek, akkor gondolom simán feljelent, és a legújabb csodás törvényeinknek köszönhetően egyes esetekben kapásból duplázódik a bírság összege, ha nem adnak neked igazat. Amire gondolom elég kevés az esély.

Na igen.

Az ominózus záróvonalas esetnél amikor megkért a rendőr hogy írjam alá a jegyzőkönyvet, óvatosan megkérdeztem hogy mi van ha nem ismerem el? Íme a rendkívül szakszerű válasz: "ugyanaz". :blink:

Bazz, komolyan mint a westernfilmekben: "Smith, magát felakasztjuk Joe megölése miatt!" "De nem én voltam!" "Nem baj, akkor is!"... :blink: :blush:

Most erre mit mondjon az ember? :D

Link to comment
Megosztás:

Láttam, a fácsén is hirdeted. Teljesen azt hittem, hogy legalább 10 éves koráig nálad marad....

Csak ne legyen túl feltűnő a másik, nehogy szemet vessenek rá.

Meg a vevődnek mondd meg, hogy sufnituninggal vannak beszerelve az extrák <_<

Pénzügyileg ne számolj utána, megérte-e ennyit szerelgetni.

Bár, ahogy ismerlek, hobbiból csinálod, akkor meg nem anyagilag kell nézni.

Aki megveszi, jól jár vele...

Link to comment
Megosztás:

nem értelek :) mi az hogy sufni tuning ?? minden hibátlan rajta nem számolok ,mert felesleges... én azt az árat írtam amennyiért talán elmegy..

Tom, hogy minden jó, a sufnit úgy értettem, hogy te csináltad. :)

Láttam, hogy dolgozol, ezért írtam, hogy jól járnak vele.

Amúgy nem adod drágán sztem, most néztem az árat, középmezőny.

A következő kiszemelt már megvan, vagy még nem tudod?

Szerk.: látom, a vásárlósban már kitárgyaltátok, akkor nem fárasztalak itt vele...

Link to comment
Megosztás:

Méghogy eredeti gyári LPG-s autó... senki ne mondja nekem hogy a Vauxhall ilyen igénytelenül a sárvédő közepére rakta volna az LPG töltőnyílást... :omg:

engem egyből a visszanyíl nyomására kényszerített a kép :)

na de ez :)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_j/opel_astra_j_sports_tourer_1.4_t_lpg_enjoy_beerkezo_keszletrol-5910917

Link to comment
Megosztás:

Méghogy eredeti gyári LPG-s autó... senki ne mondja nekem hogy a Vauxhall ilyen igénytelenül a sárvédő közepére rakta volna az LPG töltőnyílást... :omg:

(Ráadásul amennyire tudom a közelmúltig (C Vectrát is beleértve) a GM-nek nem is volt gyári LPG-s autója, csak CNG-s.)

Nemrég láttam az utcán egy B Vectrat hasonlóan igénytelenül elhelyezett töltőnyílással. Gondoltam is akkor magamban, hogy különösen okos dolog átfúrni a sárvédőt, hogy aztán ott rozsdásodjon körülötte :omg: Ettől sokkal igényesebb a lökhárítót fúrni ki a kerék mögött és oda tenni a töltőnyílást, ha már a benzintank mellé nem tudják betenni...

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek légyszíves!

Van egy problémám, ami sztem. 1.000.000 emberből csak velem fordult elő. Van egy 2000-es évjáratú, G Astra sedanom. 1.4, 16 szelep. Motorkódja: X14XE

Volt két gyári kulcsom az autóhoz. Az egyik bedöglött, a motor nem indul vele. Eltűnt a kulcs részéből a chip is. Azóta a pótkulccsal jártam, viszont annak pedig valamilyen úton módon eltűnt a kulcs része, csak a távirányítós része van meg. Az Opelnál elhajtottak, mondván, hogy lopott dologgal nem foglalkoznak:) Ez azért vicces volt egy picit, mert tudom igazolni, hogy enyém az autó.

Hol tudnám megcsináltatni olcsón a kulcsomat, melyből a chip hiányzik? Valamint mivel gondolom újra kell programoztatni, ezért a kocsiból ki kellene szednem valamit? Mivel másik kulcsról nem tudják beprogramozni.

segítségetek előre is köszi!

Remélem, nem volt nagyon zagyva a leírás, mivel, ha az egész történetet pontosan leírnám, estig gépelhetném:)

Link to comment
Megosztás:

Uhh, na várjál.

Először is immo transzponder nélkül evidens hogy nem fog elindulni az autód, szóval az hogy "bedöglött a kulcs, ráadásul a chip is eltűnt belőle" már önmagában érdekes, ugyanis az a kulcs éppen attól nem jó hogy nincs benne transzponder. Egyébként nem látok egyszerű megoldást, lévén az immo transzponder a motorvezérlőhöz van programozva, de nem tudok olyat hogy arról felprogramoznák újra. Sztem a legegyszerűbb ha veszel úgy kulcsot/immokarikát a hozzá való motorvezérlővel együtt (motorkódhoz, évjárathoz stimmeljen!), és kicseréled. Lehet nem lesz olcsó, de így legalább garantált a siker. Amúgy hogy a túróba lehet elhagyni egy transzponderchipet a kulcs belsejéből?

Az Opelnél mivel próbáltad igazolni hogy tied az autó hogy így elhajtottak?

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek légyszíves!

Van egy problémám, ami sztem. 1.000.000 emberből csak velem fordult elő. Van egy 2000-es évjáratú, G Astra sedanom. 1.4, 16 szelep. Motorkódja: X14XE

Volt két gyári kulcsom az autóhoz. Az egyik bedöglött, a motor nem indul vele. Eltűnt a kulcs részéből a chip is. Azóta a pótkulccsal jártam, viszont annak pedig valamilyen úton módon eltűnt a kulcs része, csak a távirányítós része van meg. Az Opelnál elhajtottak, mondván, hogy lopott dologgal nem foglalkoznak:) Ez azért vicces volt egy picit, mert tudom igazolni, hogy enyém az autó.

Hol tudnám megcsináltatni olcsón a kulcsomat, melyből a chip hiányzik? Valamint mivel gondolom újra kell programoztatni, ezért a kocsiból ki kellene szednem valamit? Mivel másik kulcsról nem tudják beprogramozni.

segítségetek előre is köszi!

Remélem, nem volt nagyon zagyva a leírás, mivel, ha az egész történetet pontosan leírnám, estig gépelhetném:)

A távirányítót szét szeded, és abban van az immó chip, azt átrakod abba, amiből az immó chip hiányzik....

Link to comment
Megosztás:

Uhh, na várjál.

Először is immo transzponder nélkül evidens hogy nem fog elindulni az autód, szóval az hogy "bedöglött a kulcs, ráadásul a chip is eltűnt belőle" már önmagában érdekes, ugyanis az a kulcs éppen attól nem jó hogy nincs benne transzponder. Egyébként nem látok egyszerű megoldást, lévén az immo transzponder a motorvezérlőhöz van programozva, de nem tudok olyat hogy arról felprogramoznák újra. Sztem a legegyszerűbb ha veszel úgy kulcsot/immokarikát a hozzá való motorvezérlővel együtt (motorkódhoz, évjárathoz stimmeljen!), és kicseréled. Lehet nem lesz olcsó, de így legalább garantált a siker. Amúgy hogy a túróba lehet elhagyni egy transzponderchipet a kulcs belsejéből?

Az Opelnél mivel próbáltad igazolni hogy tied az autó hogy így elhajtottak?

Vittem a forgalmim, és mondtam nekik, hogy az autót is ide tudom vontatni, és a motorszámból, ill. alvázszámból meg tudják nézni.

Egyébként nem tudom, hogy esett ki belőle. A két kulcs ami van a kocsihoz, elég könnyen szétjön. Rengetegszer volt olyan, hogy amikor kivettem a gyújtáskapcsolóból szétcsúszott. Lehet egy ilyen alkalommal eset ki belőle. Én meg nem is figyeltem, a porszívót meg már feltalálták:)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy hogy a túróba lehet elhagyni egy transzponderchipet a kulcs belsejéből?

Az Opelnél mivel próbáltad igazolni hogy tied az autó hogy így elhajtottak?

másnak is sikerült már :)

leejtették a kulcsot .. szétesett ... össze rak ,és senki sehová :)

mi lett a megoldás??

elküldtem bontóba őket

vettek egy chip-et (1000ft)

elmentek opelékhez,kértek egy carpass-t (6000ft volt akkor)

majd összetanítottam

Link to comment
Megosztás:

másnak is sikerült már :)

leejtették a kulcsot .. szétesett ... össze rak ,és senki sehová :)

mi lett a megoldás??

elküldtem bontóba őket

vettek egy chip-et (1000ft)

elmentek opelékhez,kértek egy carpass-t (6000ft volt akkor)

majd összetanítottam

Hogy lehet a carpass-t is elhagyni, nekem meg van 2 példányban, vagyis a kulcson ami rajt volt az is megvan...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.