Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Felmerült bennem egy kérdés, vissza olvasgatva a témákat, azt láttam mindenhol írva hogy az XEP motorkódos autók már "butítottak" mert lengyel országban készültek. Az enyém XEP-es, angliában készült, mégsem Vauxhall, hanem Opel, de nem Classic II. 

Alváz szám dekóderrel azt is kiderítettem (az összes gyári tartozék, kárpit színek, kormánykerék típus, díszléc típus, lámpa búra színek, stb-stb mellett - szerencsére minden stimmel, még a gyári alufelnik is) hogy németországi piacra készült (mondjuk ez a német nyelvű matricákból is kiderül). Nem látok benne semmi spórolást, gyárilag ott a motorház tetőn és tűzfalon a szigetelés, gyárilag hátul ott az olvasólámpa, gyárilag oldal légzsák, gyárilag 6 hangszóró, gyárilag elektromosak a tükrök és mind a 4 ablak elektromos (ezeket is alvázszám dekóderrel látom).

Tehát szerintem az XEP motorkód nem egyenlő a butított autóval, tempomat kérdésekben láttam ezt tényként állítva felbukkanni. Vagy az enyém az valami ritka átmenet az eredeti és a Classic II közt? Tud erről valaki valamit hogy akár csak arányokban mekkora mennyiség készült angliában ezekből Opel márkajelzéssel? Mert én eddig úgy tudtam hogy angliában Vauxhall van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G astrába 190mm, vagy 175 mm magas aksikat szoktatok venni? 2éve vettem a kocsit használtan, most érett meg az aksi cseréje ami benne volt(190mm magas), de feltűnt már korábban hogy nagyon feszül a kábele, és most hogy elkezdtem nézegetni az aksikat, látom hogy a típushoz 175mm magasat ajánl több oldal is. Nézegettem a kocsit is és látom ám, hogy a motorháztető szigetelésébe negatív saru bele is van nyomódva. Van valami előnye a 190-esnek, azon kívül hogy picit olcsóbb?

Link to comment
Megosztás:

7 órája, nyolc8 írta:

Felmerült bennem egy kérdés, vissza olvasgatva a témákat, azt láttam mindenhol írva hogy az XEP motorkódos autók már "butítottak" mert lengyel országban készültek. Az enyém XEP-es, angliában készült, mégsem Vauxhall, hanem Opel, de nem Classic II. 

Alváz szám dekóderrel azt is kiderítettem (az összes gyári tartozék, kárpit színek, kormánykerék típus, díszléc típus, lámpa búra színek, stb-stb mellett - szerencsére minden stimmel, még a gyári alufelnik is) hogy németországi piacra készült (mondjuk ez a német nyelvű matricákból is kiderül). Nem látok benne semmi spórolást, gyárilag ott a motorház tetőn és tűzfalon a szigetelés, gyárilag hátul ott az olvasólámpa, gyárilag oldal légzsák, gyárilag 6 hangszóró, gyárilag elektromosak a tükrök és mind a 4 ablak elektromos (ezeket is alvázszám dekóderrel látom).

Tehát szerintem az XEP motorkód nem egyenlő a butított autóval, tempomat kérdésekben láttam ezt tényként állítva felbukkanni. Vagy az enyém az valami ritka átmenet az eredeti és a Classic II közt? Tud erről valaki valamit hogy akár csak arányokban mekkora mennyiség készült angliában ezekből Opel márkajelzéssel? Mert én eddig úgy tudtam hogy angliában Vauxhall van.

Biztos, hogy a motorkód XEP? 2003-ban még csak XE volt elméletileg.

Link to comment
Megosztás:

Sziaszok!

Eljött az ideje egy kis meg/felújításnak. Elég hosszú a listám, de ezekkel is kellene kezdenem valamit:

A tetőantenna talpgumi kezd szétmállani (ragad, és foszlik szét). Emlékszem, hogy volt angliai/ebay beszerzés anno, és leszerelés nélkül lehet cserélni.  Van itt valaki aki megcsinálta és már van elég tapasztalat, hogy nem ázik be utána? 

Más, kívül a szélvédő alján a takaró gumi kétoldalt már jól szétrozsdásodott, eláll a rögzitése, de imég tartja magát. Cserélni kell beázás/fagyás ellen vagy inkább csak szélzaj, esztétika miatt javallott?

 

Link to comment
Megosztás:

22 perce, gezoli írta:

Biztos, hogy a motorkód XEP? 2003-ban még csak XE volt elméletileg.

Az a durva hogy igen. Valóban volt egy év (2003), amikor 1.6 Twinportokat szereltek G Astrákba, párhuzamosan a H Astrákkal. Valószínűleg ezért is készült Ellesmere Port-ban, mert a németországi gyártósorokat már elfoglalták a H Astrák, a lengyeleknél meg akkor még csak 1.4 Twinportok készültek. Amúgy készültek angliában jobbkormányos Astrák Opel márkajelzéssel is, ciprusi piacra, de a fordítottjáról (balkormányos Vauxhall, ami gyárilag ilyen, nem átépítés) nem tudok.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

25 perce, akoskombi írta:

Sziaszok!

Eljött az ideje egy kis meg/felújításnak. Elég hosszú a listám, de ezekkel is kellene kezdenem valamit:

A tetőantenna talpgumi kezd szétmállani (ragad, és foszlik szét). Emlékszem, hogy volt angliai/ebay beszerzés anno, és leszerelés nélkül lehet cserélni.  Van itt valaki aki megcsinálta és már van elég tapasztalat, hogy nem ázik be utána? 

Más, kívül a szélvédő alján a takaró gumi kétoldalt már jól szétrozsdásodott, eláll a rögzitése, de imég tartja magát. Cserélni kell beázás/fagyás ellen vagy inkább csak szélzaj, esztétika miatt javallott?

 

Csakis gyárit! Én utángyártottat vettem, szívok is vele rendszeresen. Mindig kijön a helyéről.

Link to comment
Megosztás:

26 perce, akoskombi írta:

Sziaszok!

Eljött az ideje egy kis meg/felújításnak. Elég hosszú a listám, de ezekkel is kellene kezdenem valamit:

A tetőantenna talpgumi kezd szétmállani (ragad, és foszlik szét). Emlékszem, hogy volt angliai/ebay beszerzés anno, és leszerelés nélkül lehet cserélni.  Van itt valaki aki megcsinálta és már van elég tapasztalat, hogy nem ázik be utána? 

Más, kívül a szélvédő alján a takaró gumi kétoldalt már jól szétrozsdásodott, eláll a rögzitése, de imég tartja magát. Cserélni kell beázás/fagyás ellen vagy inkább csak szélzaj, esztétika miatt javallott?

 

Én megcsináltam az antennatalp-cserét is, bő egy éve, azóta nem ázik be, de nem tudom a telet hogy viseli, mert én olyankor sosem használom az autót. Sajna a link már nincs meg hogy honnan rendeltem, de tényleg szétszedés nélkül cserélhető, felülről.

A szélvédő díszlécet cseréld, be tud ázni az autó ha nem illeszkedik rendesen.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gezoli írta:

Csakis gyárit! Én utángyártottat vettem, szívok is vele rendszeresen. Mindig kijön a helyéről.

Ha megnyugtat a gyárinak is eláll egy kicsit a két széle, többet vártam tőle, de nem tudhatom hogy valóban gyári e a gyári vagy csak a csomagolása volt az...

Link to comment
Megosztás:

4 órája, tgabika76 írta:

Az a durva hogy igen. Valóban volt egy év (2003), amikor 1.6 Twinportokat szereltek G Astrákba, párhuzamosan a H Astrákkal. Valószínűleg ezért is készült Ellesmere Port-ban, mert a németországi gyártósorokat már elfoglalták a H Astrák, a lengyeleknél meg akkor még csak 1.4 Twinportok készültek. Amúgy készültek angliában jobbkormányos Astrák Opel márkajelzéssel is, ciprusi piacra, de a fordítottjáról (balkormányos Vauxhall, ami gyárilag ilyen, nem átépítés) nem tudok.

Az enyém meg Lengyel 2005-ös és XE-s.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, kobraCode írta:

Ha megnyugtat a gyárinak is eláll egy kicsit a két széle, többet vártam tőle, de nem tudhatom hogy valóban gyári e a gyári vagy csak a csomagolása volt az...

Az enyém nem eláll hanem kipattan a helyéről. Nem csak a végein hanem akár középen is. Attól félek, hogy egyszer menet közben elszáll.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, gezoli írta:

Az enyém nem eláll hanem kipattan a helyéről. Nem csak a végein hanem akár középen is. Attól félek, hogy egyszer menet közben elszáll.

Értem, az nem túl jó. Anno mikor cseréltem kérdeztem is itt a fórumon kinek van vele tapasztalata, de akkor még túl új volt az utángyártott annak aki feltette. Lehet pont Te voltál? :-)

Nem mertem kockáztatni inkább gyárit vettem.

15e06muqzli63h0n3otr.jpg

2wo6trruch7mwus6r0nf.jpg

 

 

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez a gumi csík a szélvédő alján azért áll el két oldalt, mert az a rész ami bemegy az illesztésbe, az elszakadt, tehát ha azt vesszük hogy ez a gumi csík T formájú akkor a T függöleges része elvált a vízszintes részétől a két végén. Azthittem ez csak valami dísz, de akkor ezek szerint beázás-veszélyes tőle... Én meg teljesen nyugodtan hagytam tavaly télen meg egész évben a hatalmas viharokban az utcán... Plussz vígan nyomattam gőzborotvával két-három hetente (szerencsére nem ázott be).

És akkor ez csak oda be van szorítva vagy valami ragasztó is tartja gyárilag? Azért nem mertem hozzá nyúlni mert azt hittem a szélvédőhöz van ragasztva. Az ablakmosó burkolat (amibe a spricnik vannak pattintva) már volt levéve "Insignia-sítás" miatt, de ez a csík akkor is ott volt stabilan a szélvédőhöz ragadva nekem.

Módosítva : nyolc8
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 06. at 17:33, tgabika76 írta:

Én megcsináltam az antennatalp-cserét is, bő egy éve, azóta nem ázik be, de nem tudom a telet hogy viseli, mert én olyankor sosem használom az autót. Sajna a link már nincs meg hogy honnan rendeltem, de tényleg szétszedés nélkül cserélhető, felülről.

A szélvédő díszlécet cseréld, be tud ázni az autó ha nem illeszkedik rendesen.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F400112150054

Én talán innen vettem...

De a hasonló termékek között van több. Nekem vmi 2e Ft rémlik postával....

Link to comment
Megosztás:

5 órája, tgabika76 írta:

Nincs odaragasztva, van benne egy erős fém merevítőprofil, az tartja a helyén. Jellemzően ezért is áll el mert bemegy oda a nedvesség valahogy, és ez a fém profil korrodálódik, és a rozsda elnyomja az üvegtől. 

Nekem is le volt rohadva a gyári.Után gyártottat vettem de egy kicsit eláll a két széle.Visszanyomom pár napig úgy marad.Majd ha ez is elrohad kipróbálom az eredetit.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Geopake írta:

Nekem is le volt rohadva a gyári.Után gyártottat vettem de egy kicsit eláll a két széle.Visszanyomom pár napig úgy marad.Majd ha ez is elrohad kipróbálom az eredetit.

Nem próbáltátok odaragasztani, mondjuk sziloplasztal? Az még "oldható" ha esetleg szerelni kell. Nekem is kéne vennem, akkor Utángyártottat nem érdemes?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Handbrake írta:

Nem próbáltátok odaragasztani, mondjuk sziloplasztal? Az még "oldható" ha esetleg szerelni kell. Nekem is kéne vennem, akkor Utángyártottat nem érdemes?

Én most cseréltem nyáron.
E-bay-ről rendeltem, és hát nagyobb jött mint a gyári. kb 0,5cm van körben hézag belül az antennáig.
Szóval felraktam és kicsit kiszilóztam.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Handbrake írta:

Nem próbáltátok odaragasztani, mondjuk sziloplasztal? Az még "oldható" ha esetleg szerelni kell. Nekem is kéne vennem, akkor Utángyártottat nem érdemes?

Pont 4 éve vettem német utángyártott díszlécet 6400 Ft-ért. kicsit eláll a vége már az elejétől kezdve, de a 4 év alatt sem lett rosszabb, nekem megérte.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Janó32 írta:

Többeknél olvasom h milyen bátran kenegeti a sziloplasztot az autón ide-oda... Biztos hogy egy erősen korrozív anyagot jó ötlet rákenni a kocsira?... 

Van már belőle semleges, nem ecetsavas is. http://www.mester.hu/Semleges-Szilikon-Tomito/22/  Alapból ablakpárkányhoz vettem, de a maradékot elhasználtam az autóhoz. 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, zotya975 írta:

Van már belőle semleges, nem ecetsavas is. http://www.mester.hu/Semleges-Szilikon-Tomito/22/  Alapból ablakpárkányhoz vettem, de a maradékot elhasználtam az autóhoz. 

Tudom jól h van ilyen is, bár létezik ebből kimondottan autóipari felhasználásra szánt termékcsalád. Ellenben abban közel sem vagyok biztos, hogy akik "sziloplasztot" emlegetnek, azok nem a régi módi hagyományos ecetes variánsra gondolnak és azt kenik ide-oda az autóra... 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Handbrake írta:

Nem próbáltátok odaragasztani, mondjuk sziloplasztal? Az még "oldható" ha esetleg szerelni kell. Nekem is kéne vennem, akkor Utángyártottat nem érdemes?

Lehet érdemes de nem foglalkozom vele.Ha nagyon elválik kicserélem gyárira és tanulok az esetből :)

Link to comment
Megosztás:

32 perce, Janó32 írta:

Tudom jól h van ilyen is, bár létezik ebből kimondottan autóipari felhasználásra szánt termékcsalád. Ellenben abban közel sem vagyok biztos, hogy akik "sziloplasztot" emlegetnek, azok nem a régi módi hagyományos ecetes variánsra gondolnak és azt kenik ide-oda az autóra... 

Hát, használtam pölö direkt kasztnitömítőt, de szerintem az közel sem keményedett ki annyira mint más termékek. Túl puha maradt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.