Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

On 2018. 01. 20. at 14:01, outsider írta:

Tegnap toltam céges kocsival 600 km-t. Most már kombit se vennék, jó nekem a Sedan :)

4 liter szélvédőmosót használtam el, főleg a hátsó szélvédőre, és többnyire így sem láttam :-)

Az 1.6 TDI (vw konszern) továbbra is egy f#s. Autópályán elmegy, de padlógázas téma, mint az 1.4 G. Gyorsulni nem akar, de ha már lendületben van a bódé, akkor elviselhető. :)

Előzni módjával. Ja és többet eszik, mint az 1.9-es, de legalább nem megy.

Tolattál ? :)

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Geopake írta:

Tolattál ? :)

 

Persze. Pályán úgy izgalmasabb. :-)

Könnyen beszélsz, te dobozos autón szocializálódtál, ott nincs (értelme a)  középső tükör(nek). :)

On 2018. 01. 20. at 18:16, Janó32 írta:

Mi meg hirtelen felindulásból egy tetőtári szoba 4 komplett bútorát (lapra szerelten) bevásároltunk a Praktikerben, beszórtam a kocsiba az ülések hajtogatásával, a 2m-es doboz is befért (igaz, a műszerfalon ültünk hazáig de simán vállalható volt 10km-en), ez sedan-al (is) esélytelen lett volna... Nem ezért mentünk, megint csak így alakult az alkalmi lehetőség (honlapon nem is volt hirdetve ez az akció se a szórólapban), nem kellet logisztikázni meg megoldást keresni, csak lehajtani az üléseket és uzsgyi. :-) 2013-óta van a kombi, de én eddig talán 2x ha használtam a hátsó ablakmosót a kosz miatt, nem volt rá szükség (gyári sárfogó van rajta)... 

Pontosan...

Már a Mann szűrők nekem is így érkeztek decemberben... 

Max 2 körből megoldottam volna. :)

Nemrég vittem egy 4 személyes ebédlő garnitúrát, úgy, hogy a nejem ott ült mellettem. De ha nem fért volna be, nem esem kétségbe, elviszem 2 körrel.

Visszatérve az 1.6 dízelre. Valaki említette itt, hogy nem venne már autót 10kg/LE alatt. Egyet tudok érteni, már én se :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

22 órája, outsider írta:

Persze. Pályán úgy izgalmasabb. :-)

Könnyen beszélsz, te dobozos autón szocializálódtál, ott nincs (értelme a)  középső tükör(nek). :)

 

Trabanton,Jettán,Vectrán szocializálodtam.Csak elöl volt rajtuk ablaktörlő :) A caravanon van de nem nagyon használom a hátsót.Előre megyek :)

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Lenne egy kijelző, ami egy kicsit hibás. Lehet javítani vagy cserélni kell ? Plusz multis kormányom van, vettem hozzá gyári magnót, összedugom a 2db csatit, és nem csinál semmit, bármit nyomok! A vezetékeknél látok egy telefonzsinór szerűséget, ez gyári vagy vaalmi maszekolás?Minden segítséget szívesen fogadok!

 

Link to comment
Megosztás:

Srácok, úgy néz ki, hogy meg kell válnom a G CARAVAN Y17DT-től, ha valakit érdekel keressen meg privátban, vagy esetleg tud valaki aki ilyet keresne. Hahu-ra még nem tettem fel egyenlőre.

2002 Y17DT 270 ezer km ( napi használatban, ezért ez változik), NO ABS, NO ESP szervó, 2 el. ablak, kp. zár, riasztó, tempomat, első - hátsó ködlámpa, 2 lufi, manuális klíma.

Egyéb infó miatt és képekért, privátba, vagy e-mailen!

Köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Caravan hátsó ablaktörlő lapátból melyik megy rá? Lett véve SWF márkájú, csontra ugyanúgy néz ki és ugyanakkora mint ami rajta van, minden kis pöcök, ív, ugyanúgy van, de a kar csatlakozásnál kb 3mm-el vastagabb a lapát műanyag váza, emiatt nem fér bele a karba. Nektek milyen márkájú van? Láttam Valeo-t, Bosch-t, Champion-t, Hella-t.

Gyárilag tudja valaki milyen márkájú lapáttal jöttek ki a gyárból a G Astrák? GM?

Link to comment
Megosztás:

8 perce, nyolc8 írta:

Sziasztok!

Caravan hátsó ablaktörlő lapátból melyik megy rá? Lett véve SWF márkájú, csontra ugyanúgy néz ki és ugyanakkora mint ami rajta van, minden kis pöcök, ív, ugyanúgy van, de a kar csatlakozásnál kb 3mm-el vastagabb a lapát műanyag váza, emiatt nem fér bele a karba. Nektek milyen márkájú van? Láttam Valeo-t, Bosch-t, Champion-t, Hella-t.

Gyárilag tudja valaki milyen márkájú lapáttal jöttek ki a gyárból a G Astrák? GM?

3 éve vettem Cromax-ban "eredeti Opel"-ként...

https://cromax.hu/autofelszereles_tartozek/kulso_felszereles/ablaktorlo_lapat_oximo/ablaktorlo_lapat_hatso_tipusfuggo_290mm_134287

 

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, akkor ezek szerint nekem is 290mm-es lesz. Most 300mm-es (lemértem, és a boltban is láttam hogy a 290mm-es tényleg kisebb, tehát nem csak máshogy van írva) van rajta, de ilyet nem látok egyik boltban sem, amit találtam ilyen hosszban az volt vastagabb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne két kérdésem Astra G első lámpájába milyen helyzetjelző izzót kell tenni? Esetleg típus és a többi adatot is leírnátok.

Rendszám tábla világításba milyen izzó kell tenni Asra G kombi? Esetleg típus és a többi adatot is leírnátok.

Válaszokat előre köszönöm.

Módosítva : Lóránd0607
Link to comment
Megosztás:

45 perce, Lóránd0607 írta:

Sziasztok!

Lenne két kérdésem Astra G első lámpájába milyen helyzetjelző izzót kell tenni? Esetleg típus és a többi adatot is leírnátok.

Rendszám tábla világításba milyen izzó kell tenni Asra G kombi? Esetleg típus és a többi adatot is leírnátok.

Válaszokat előre köszönöm.

Szia!

Első helyzetjelzőhöz w5w izzó kell. A hátsót sajnos nem tudom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Lóránd0607 írta:

Sziasztok!

Lenne két kérdésem Astra G első lámpájába milyen helyzetjelző izzót kell tenni? Esetleg típus és a többi adatot is leírnátok.

Rendszám tábla világításba milyen izzó kell tenni Asra G kombi? Esetleg típus és a többi adatot is leírnátok.

Válaszokat előre köszönöm.

Redszám tábla világítás R10W https://lumenet.hu/r10w-jelzoizzo

Helyzetjelző W5W https://lumenet.hu/w5w-jelzoizzo

Nekem ezek vannak benne https://lumenet.hu/ge-blue-4200k-w5w

És így néz ki

 kepatmeretezes_hu_sdc10769.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, blacksout írta:

Sziasztok! Mosta már le valaki mosóban a motorteret? Mire kell az aksin kívül figyelni hogy ne érje víz? 

Előre is köszi!

Üdv,

blacksout90

Generátor..az akku végül is vízálló. A gyertyáknál is meg tud állni a víz. De mondjuk úgy általánosságban jobb egy poros motor mint egy zárlatos. A csatik elméletileg vízállóak, de ha nem dzsuvás nagyon minek kockáztatni? 

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

5 perce, zotya975 írta:

Generátor..az akku végül is vízálló. A gyertyáknál is meg tud állni a víz. De mondjuk úgy általánosságban jobb egy poros motor mint egy zárlatos. A csatik elméletileg vízállóak, de ha nem dzsuvás nagyon minek kockáztatni? 

Köszi, csak az olajat picit melléöntöttem és menne műszakira, aztán azokat el kell addig takarítani mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, blacksout írta:

Köszi, csak az olajat picit melléöntöttem és menne műszakira, aztán azokat el kell addig takarítani mindenképp.

Azokat a részeket amiket nem akarsz mosni, takard le nejlonnal, generátort mindenképpen. Ha van kompresszorod, sűrített levegő, azzal ki tudod fújkálni a vizet ott ahol megáll, gyertyától , nem tudom milyen motor, ehhez lehet le kell venni burkolatot, esetleg trafóhidat. Ha jól körülhatárolható helyre jutott olaj, akkor tömködhetsz oda-alá rongyot, és a féktisztító is leviszi, és hamar elpárolog. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Csak egy kulcsom van az autóhoz, anak a távirányitolya sem müködik.  Probáltam viszaforasztani az elemtartot de nem sokáig birta.Szeretnék hozá két teljes értékű kulcsot . Van valakinek tapasztalata hogyan a leg kölcséghatékonyabb? Másik távirányitója hozá tanitható?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, kalmim írta:

Sziasztok.Csak egy kulcsom van az autóhoz, anak a távirányitolya sem müködik.  Probáltam viszaforasztani az elemtartot de nem sokáig birta.Szeretnék hozá két teljes értékű kulcsot . Van valakinek tapasztalata hogyan a leg kölcséghatékonyabb? Másik távirányitója hozá tanitható?

Igen, hozzátanítható, Op-Com-mal (lehet hogy kell hozzá a biztonsági kódod a Car-Pass-ról, bár hallottam olyat hogy az csak gyári riasztós autókhoz kell)

Veszel két komplett kulcsot (nem csak a kulcsházat, hanem az elektronikát is, hiszen a megbízhatatlan elemtartót akarod kiküszöbölni), de fontos hogy olyat vegyél, ami új, még nem volt felprogramozva egyetlen autóra sem. Ez azért kell mert egy kulcs értelemszerűen csak egy autóra lehet felprogramozva, tehát ha használt kulcsot veszel, azt előbb le kéne programozni arról az autóról amihez való, ezt meg autó nélkül elég nehézkes... Kulcsmásolónál rámásolod a mintázatot, felprogramozod Op-Com-mal, és átrakod bele az immo érzékelőjét a régi kulcsból (ha most csak egy kulcsod van, akkor a másikba immo chipet is kell másoltatnod). Nagyjából ennyi.

Link to comment
Megosztás:

43 perce, tgabika76 írta:

Igen, hozzátanítható, Op-Com-mal (lehet hogy kell hozzá a biztonsági kódod a Car-Pass-ról, bár hallottam olyat hogy az csak gyári riasztós autókhoz kell)

Veszel két komplett kulcsot (nem csak a kulcsházat, hanem az elektronikát is, hiszen a megbízhatatlan elemtartót akarod kiküszöbölni), de fontos hogy olyat vegyél, ami új, még nem volt felprogramozva egyetlen autóra sem. Ez azért kell mert egy kulcs értelemszerűen csak egy autóra lehet felprogramozva, tehát ha használt kulcsot veszel, azt előbb le kéne programozni arról az autóról amihez való, ezt meg autó nélkül elég nehézkes... Kulcsmásolónál rámásolod a mintázatot, felprogramozod Op-Com-mal, és átrakod bele az immo érzékelőjét a régi kulcsból (ha most csak egy kulcsod van, akkor a másikba immo chipet is kell másoltatnod). Nagyjából ennyi.

És ilyen kulcsot hol lehet veni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.