Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, oggy írta:

A Bárdiban vettem tempomatos Magnetti Marelli indexkart.Akkor ez volt a legdrágább, de a boltban azt mondták, ne sajnáljam a jóra pénzt, mert az olcsóbbakkal csak a baj van.Mondjuk a kedvezményemre ennek az ára sem volt vészes (talán 3500Ft), eddig az elmúlt egy évben nem volt gond vele.

 

Most nekem is ilyen került bele. Mennyi km-van már bent a karban?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 07. at 5:44, gezoli írta:

Onnan tudod meg, hogy gyári a kar, hogy megnézed a a csatlakozó vezetékeit. Utángyártottnál csak négy különböző színt használnak míg a gyárinál megvan a vezetékek gyári színjelölése.

Zöld, kék, piros, szürke a karon levő vezetékek színe. Az autóban a csatlakozón elvileg: fekete, fekete-szürke, fekete-sárga, fekete-barna. Gyanús? Benne van a GM jelzés. Az illesztéseknél sorjás a kar.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Keresek vezető oldali szőnyeg lefogatást, reális áron. Nem a patentost, hanem a másik verziót. Esetleg valakinek elfekvőben? Vagy aki bont?

Vagy ha tudtok valami jó helyettesítő módszert szívesen fogadnám. Már próbálkoztam a gyári helyettesítésével, de sajna a ragasztás egy idő után megadja magát és az anya kijön a helyéről:

https://photos.app.goo.gl/4bDU5RGh6NOeDTY52

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

4 órája, kobraCode írta:

Sziasztok!

Keresek vezető oldali szőnyeg lefogatást, reális áron. Nem a patentost, hanem a másik verziót. Esetleg valakinek elfekvőben? Vagy aki bont?

Vagy ha tudtok valami jó helyettesítő módszert szívesen fogadnám. Már próbálkoztam a gyári helyettesítésével, de sajna a ragasztás egy idő után megadja magát és az anya kijön a helyéről:

https://photos.app.goo.gl/4bDU5RGh6NOeDTY52

 

Köszönöm

Hűha, hogyan ment ez ennyire szét? Nekem ilyen van link és semmi gond nincs vele. Olyan megoldást láttam még, hogy a szőnyeg alján öntapadós, tépőzáras vacak van. (ilyen kis műanyag karmok). Lehet egyáltalán cserélni különösebb macera nélkül? Vagy fel kell szedni a padló kárpitot a cseréhez?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, KMilán írta:

Hűha, hogyan ment ez ennyire szét? Nekem ilyen van link és semmi gond nincs vele. Olyan megoldást láttam még, hogy a szőnyeg alján öntapadós, tépőzáras vacak van. (ilyen kis műanyag karmok). Lehet egyáltalán cserélni különösebb macera nélkül? Vagy fel kell szedni a padló kárpitot a cseréhez?

Nem ment ez szét sehogy sem :-) mikor megvettem már akkor sem voltak meg hozzá a felső rögzítő pöckök. Vészemgoldásként meg ilyen cuccost gondoltam ki helyette...

Link to comment
Megosztás:

5 órája, kobraCode írta:

Nem ment ez szét sehogy sem :-) mikor megvettem már akkor sem voltak meg hozzá a felső rögzítő pöckök. Vészemgoldásként meg ilyen cuccost gondoltam ki helyette...

Tudnak törni sajnos. 10-es pakkban kapható Cromaxban, ha szerzel még embert rá bevállalhatjuk :)

Link to comment
Megosztás:

23 órája, kobraCode írta:

Sziasztok!

Keresek vezető oldali szőnyeg lefogatást, reális áron. Nem a patentost, hanem a másik verziót. Esetleg valakinek elfekvőben? Vagy aki bont?

Vagy ha tudtok valami jó helyettesítő módszert szívesen fogadnám. Már próbálkoztam a gyári helyettesítésével, de sajna a ragasztás egy idő után megadja magát és az anya kijön a helyéről:

https://photos.app.goo.gl/4bDU5RGh6NOeDTY52

 

Köszönöm

Én a saját "téli" univerzális gumiszőnyegemre varrtam 2 csík tépőzárat. Elég jól tartanak. Először csak felragasztottam őket, de az nem vált a be. A "nyári" szövet szőnyeg gyárilag tépőzáras, de már kezd lejönni, majd lassan azt is vissza kell varrni.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kukacka írta:

Hogyne, de gyári számra instant dobta az oldal, csak keresni kell:)

Köszi, ez valóban olyan ami nekem, nekünk kellene? Mert ha igen, akkor én is beneveznék a csomagra. Ha másnak is kell akkor szóljon, osztozunk :D

1 órával ezelőtt, Fulmen írta:

Én a saját "téli" univerzális gumiszőnyegemre varrtam 2 csík tépőzárat. Elég jól tartanak. Először csak felragasztottam őket, de az nem vált a be. A "nyári" szövet szőnyeg gyárilag tépőzáras, de már kezd lejönni, majd lassan azt is vissza kell varrni.

Köszi! Tépőzárazni nem nagyon szeretnék, ha már egyszer van gyári lefogatása.

Link to comment
Megosztás:

Valaki lefényképezné nekem hogy a test(?) kábel ami a blokkot és a zárhidat köti össze hogyan kell hogy álljon a zárhídon? Ma volt hűtő cserén az autó és gyanús hogy nem csak a lökhárítónak nem így kell állnia de ezt sem sikerült egészen úgy visszatenni mint volt... 

Link to comment
Megosztás:

19 perce, freddy_ írta:

Nekem pont ilyen van 11 éve és semmi baja. A vezető oldali szőnyegem cserés lenne, de egy miatt nem szeretnék négyet venni, ezért befoltoztattam varrónővel.

Itt: https://autoszonyeg.net/meretpontos-szovetszonyeg/opel-szovetszonyegek/opel-astra-g-1998-2004-szovetszonyeg 

lehet venni 1db-ot is, megkérdeztem. Azt írták kb 35%-os feláron a szetthez képest. Nekem is lyukas a vezető oldali, most tervezek majd rendelni.

 

Közben kutakodtam, találtam kínában univerzálisat, lehet ennyiért megérne egy próbát: https://www.ebay.com/itm/2-Pack-Anti-Slip-Buckle-Fixing-Grips-Clamps-Floor-Holders-Car-Mat-Carpet-Clips/301701636531?epid=623789133&hash=item463ed1a1b3:g:KKkAAOSwgQ9VvDki&vxp=mtr

Módosítva : kobraCode
kínai találat
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, kobraCode írta:

Itt: https://autoszonyeg.net/meretpontos-szovetszonyeg/opel-szovetszonyegek/opel-astra-g-1998-2004-szovetszonyeg 

lehet venni 1db-ot is, megkérdeztem. Azt írták kb 35%-os feláron a szetthez képest. Nekem is lyukas a vezető oldali, most tervezek majd rendelni.

Ez jó, csak nem gyári. Nálam az utólagos dolgok (hótálca, csomagtértálca) méretpontossága nem vált be tökéletesen. Ha esetleg vennél és jó, akkor talán egybe én is beruházok.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, freddy_ írta:

Nekem pont ilyen van 11 éve és semmi baja. A vezető oldali szőnyegem cserés lenne, de egy miatt nem szeretnék négyet venni, ezért befoltoztattam varrónővel.

Egyik füle eltört, elfáradt, 12 évet bírt, ez van. Gyári szőnyegek gyári állapotban, nálunk egész évben bent van a gumis tálca is. Nem kevés kiömlött cucctól mentették meg a kárpitot.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Kukacka írta:

Egyik füle eltört, elfáradt, 12 évet bírt, ez van. Gyári szőnyegek gyári állapotban, nálunk egész évben bent van a gumis tálca is. Nem kevés kiömlött cucctól mentették meg a kárpitot.

Ha rendeltek a Cromaxból,  kettőt elvinnék én is. Egy ideje nálam is bent van egész évben a hótálca, eltakarja a foltotozott részt és nem kopik alatta a szőnyeg, de így nem sok élvezhető a szőnyegből. Előnye, hogy sáros sem lesz a szövetszőnyeg, de kettővel kell takarításnál bajlódni. A többi szőnyegem nekem is gyári állapotú, csak a vezető oldali nem. Kilyukadásakor elkezdett volna kopni alatta az eredeti kárpit gumis része, még éppen időben vettem észre.

Link to comment
Megosztás:

17 perce, freddy_ írta:

Ha rendeltek a Cromaxból,  kettőt elvinnék én is. Egy ideje nálam is bent van egész évben a hótálca, eltakarja a foltotozott részt és nem kopik alatta a szőnyeg, de így nem sok élvezhető a szőnyegből. Előnye, hogy sáros sem lesz a szövetszőnyeg, de kettővel kell takarításnál bajlódni. A többi szőnyegem nekem is gyári állapotú, csak a vezető oldali nem. Kilyukadásakor elkezdett volna kopni alatta az eredeti kárpit gumis része, még éppen időben vettem észre.

Na holnapig még rendezem soraimat aztán ha kell mehet a menet, a többit max eladjuk facsén meg aprón.

Szőnyegben sok élvezendő nincs, ültem Rollsban, na ott már van:-)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, freddy_ írta:

Ha rendeltek a Cromaxból,  kettőt elvinnék én is. Egy ideje nálam is bent van egész évben a hótálca, eltakarja a foltotozott részt és nem kopik alatta a szőnyeg, de így nem sok élvezhető a szőnyegből. Előnye, hogy sáros sem lesz a szövetszőnyeg, de kettővel kell takarításnál bajlódni. A többi szőnyegem nekem is gyári állapotú, csak a vezető oldali nem. Kilyukadásakor elkezdett volna kopni alatta az eredeti kárpit gumis része, még éppen időben vettem észre.

Kettő darabra, vagy kettő párra gondoltál? :D

9 órája, Kukacka írta:

Na holnapig még rendezem soraimat aztán ha kell mehet a menet, a többit max eladjuk facsén meg aprón.

Szőnyegben sok élvezendő nincs, ültem Rollsban, na ott már van:-)

Lassan összejön a 10db. Mondjuk nekem is 2db kell ha elindítjuk a bulit :D

Link to comment
Megosztás:

Keresek Omega B intervallumos, BCs ablaktörlőkar 6 pólusú csatlakozót az autó kábelkötegéből. Az ablaktörlőkaron lévő csatlakozó, aminek az ellenpárja kellene:
omega_6_polusu_ablaktorlokar_csatlakozo.jpg.64faadecf95ab203f7ef97fcf8d1b2e3.jpg

Körülbelül 15 felkeresett bontóból kimondottan Omega B bontott alkatrészeket hirdetőknek sem volt. Ki tudom cserélni más csatlakozóra, de nagyon nem szeretném megbontani a kar vezetékeit. Bármilyen ötlet hol nézzem még meg?

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Cs. Zoltán írta:

2005. 12. havi G Astrám újjabb szomorú jelenséget tár elém. Motorháztető alsó, levélráccsal szemközti részén, a tetőn levő műanyag díszléc mellett pattog le a lakk, a csomagtartónál, az ajtó alatt rügyezik a rozsda. Még nem vészes, de na...

Royal kék, nem volt törve, sérülve.

Javítást tervezel? Én valamivel lekezelném, ha hozzáférhető belülről a kárpit lebontásával. Zsír vagy olaj megállítja a rozsdát, csak vigyázni kell, bánthatja a fényezést. Esetleg kimondottan rozsdára való festék és rá egy fedőréteg.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, freddy_ írta:

Javítást tervezel? Én valamivel lekezelném, ha hozzáférhető belülről a kárpit lebontásával. Zsír vagy olaj megállítja a rozsdát, csak vigyázni kell, bánthatja a fényezést. Esetleg kimondottan rozsdára való festék és rá egy fedőréteg.

A rozsdafelület mindössze egy újjhegynyi rész csupán, a csomagtér nyílásnál oldalt, a gumikéder mellett.

A festék pergés aggasztóbb. A motorháztetőt tervezem lefestetni kavicsfelverődések miatt, így azzal együtt a tetőn levő műanyag díszléc melletti hámló részt is kijavíttatom.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Cs. Zoltán írta:

A rozsdafelület mindössze egy újjhegynyi rész csupán, a csomagtér nyílásnál oldalt, a gumikéder mellett.

A festék pergés aggasztóbb. A motorháztetőt tervezem lefestetni kavicsfelverődések miatt, így azzal együtt a tetőn levő műanyag díszléc melletti hámló részt is kijavíttatom.

A festék szerintem a mögötte levő korroziótól pereg. Akkor hiába fényezteted újra, kiújul ahogy növekszik a rozsdafolt. Tévedhetek is, de nekem ez tűnik logikusnak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.