Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Henger veszteségméréssel (leak down test) kapcsolatban lenne pár kérdésem.

Hogy lehet megtalálni pontosan az egyes hengerek felső holtpontját illetve hogyan/mivel érdemes ezt a pozíciót beállítani? Hogy lehet ebben a pozícióban rögzíteni a főtengelyt (hogy a sűrített levegő ne mozdítsa el) anélkül, hogy bármi is károsodna az autóban (akár a motorban, akár a környezetében)? A gyújtógyertyának pontosan milyen menete van? Gumicsöves kínlódás helyett egy fémcső végére szerelném azt a menetes csatlakozót, amit a gyertya helyére csavarnék be, csak ehhez tudnom kéne a pontos méretet. A műszer 2 manométere közti "etalon fojtó" megoldható egy egyszerű 1mm furatú rövid csőszakasszal (valahol láttam egy ilyen megoldást, csak nem vagyok benne biztos, hogy jó is)?

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

38 perce, nzozz írta:

Sziasztok!

Henger veszteségméréssel (leak down test) kapcsolatban lenne pár kérdésem.

Hogy lehet megtalálni pontosan az egyes hengerek felső holtpontját illetve hogyan/mivel érdemes ezt a pozíciót beállítani? Hogy lehet ebben a pozícióban rögzíteni a főtengelyt (hogy a sűrített levegő ne mozdítsa el) anélkül, hogy bármi is károsodna az autóban (akár a motorban, akár a környezetében)? A gyújtógyertyának pontosan milyen menete van?

Később lehet, hogy valaki mond okosabbat, én saját házi módszeremet adom elő. Régebbi kocsimnál asszem gyújtásbeállításhoz kerestem holtpontot, a gyertya helyére betolt sublerrel elég jól sikerült. Minden gyertyát kiszedsz, tekered a motort az ékszíjnál, megnézed, meddig tolta fel a subler szárát a dugattyú, vissza egy kicsit, és akkor már tudod, meddig mehetsz (lehet, hogy kell még egy fordulat, ha éppen nem a sűrítési fázist találtad el). Ennél nagyobb pontosság nemigen kell, a lényeg úgyis csak az, hogy a szelepek zárva legyenek, ahhoz meg nem kell tizedfokra pontosan eltalálni. Persze megeshet, hogy ennél a gyertya furata nem úgy áll, hogy ez a művelet működjön, de komolyabb bontás nélkül szerintem ez a legegyszerűbb. Rögzíteni talán elég 1-es vagy hátramenet fokozat és kézifék, de ha mégsem, ahhoz meg már úgyis annyira meg kell bontani, hogy a főtengely tárcsáján lévő jelölést is megtalálod, ami gondolom itt is az 1-es henger felső holtpontját mutatja.

Ha ezek esetleg nem is stimmelnek, legalább annyi biztos, hogy a gyertya M14x1,25-ös menetű.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, AstryG írta:

Semmi baj, nem akarom kendácsolni, jobb lesz a csere, köszönöm! Veszek egy Swag-et az elég jó minőségű, mit gondolsz? https://cromax.hu/hutorendszer/termosztat_es_alkatreszei/termosztat/termosztat_opel_26238 És ahogy nézem akkor tömítés is kell hozzá abból legyen inkább gyári? https://cromax.hu/termosztat_tomites_opel_32798 

Inkább Wahler. A dobozban benne lesz a tömítés (Wahler-nál biztosan, múlt ősszel cseréltem.). 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, gezoli írta:

Whaler

 

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Inkább Wahler. A dobozban benne lesz a tömítés (Wahler-nál biztosan, múlt ősszel cseréltem.). 

Rendben. Nem akartam ennyit feccölni rá. De ha KA-tól rendelek akkor kevesebből ki jön mint a Cromax-ról, és a szállítás is kedvezőbb. Ha ezt ajánljátok ez lesz az új termosztát :) Csak még külső torx dugókulcsot is szereznem kell hozzá. Megtudnád mondani mekkora fogja? Rákérdezek, tudok e kölcsönbe egyet. Ha meg nem akkor lesz egy ilyen szettem is a belső torx készlet mellett, ahogy rá kerestem lenne már 2100ért Yato szett belőle.

Módosítva : AstryG
Link to comment
Megosztás:

1 óra, AstryG írta:

 

Rendben. Nem akartam ennyit feccölni rá. De ha KA-tól rendelek akkor kevesebből ki jön mint a Cromax-ról, és a szállítás is kedvezőbb. Ha ezt ajánljátok ez lesz az új termosztát :) Csak még külső torx dugókulcsot is szereznem kell hozzá. Megtudnád mondani mekkora fogja? Rákérdezek, tudok e kölcsönbe egyet. Ha meg nem akkor lesz egy ilyen szettem is a belső torx készlet mellett, ahogy rá kerestem lenne már 2100ért Yato szett belőle.

Nemrég ugyanígy jártam.Gyári GM et vettem,az is volt benne.13 évig bírta. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Geopake írta:

Nemrég ugyanígy jártam.Gyári GM et vettem,az is volt benne.13 évig bírta. 

Ez is addig. Amikor vettem már csepegett, csak én totál amatőr lévén nem gondoltam, hogy a klíma kompresszor háza azért vizes kívűlről mert a termosztát könyökéből csepeg rá :brooding: Pedig ez is jó alku lehetőség lett volna, hogy még lentebb nyomjam az árát pár tizessel. Mindegy ennyi szerencsém volt, hogy álltó helyben tört le. Menet közben észre se veszem csak mire megfő a motor... :cry: Mekkora torx fogja!?!

Módosítva : AstryG
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Szervizbe készülve lett egy újabb gondom, valaki ... összetörte a ház előtt parkoló autómon a vezető oldali tükörházat (szinre fújt). Persze a letört festett darab nincs meg. Annyi a kárörömöm, hogy pár méterrel arrébb megtaláltam az ő jobb törött tükörlapját a tartókeretével együtt.

A tükörlap nem tört el, motorja működik, de a tükör külső fekete kerete is sérült - kitört egy darabja az ütközés helyén.

Mit javasoltok, lehet szinazonosat találni, vagy festetni kell egy cseredarabot?

Élénk kék, Z 20Q a szine. Nem motoros tükörházba ét lehet pakolni az enyémből a motoros részt, tükörlapot?

Link to comment
Megosztás:

6 órája, AstryG írta:

Ez is addig. Amikor vettem már csepegett, csak én totál amatőr lévén nem gondoltam, hogy a klíma kompresszor háza azért vizes kívűlről mert a termosztát könyökéből csepeg rá :brooding: Pedig ez is jó alku lehetőség lett volna, hogy még lentebb nyomjam az árát pár tizessel. Mindegy ennyi szerencsém volt, hogy álltó helyben tört le. Menet közben észre se veszem csak mire megfő a motor... :cry: Mekkora torx fogja!?!

Én is a garázsba vettem észre hogy csöpög.Azt vettem észre én is hogy vizes a klímakompresszor.Azt nem tudom mekkora etorx megy rá van készletem ráraktam azt amelyik passzolt :) 

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Geopake írta:

Én is a garázsba vettem észre hogy csöpög.Azt vettem észre én is hogy vizes a klímakompresszor.Azt nem tudom mekkora etorx megy rá van készletem ráraktam azt amelyik passzolt :) 

Azon jól látszik, hogy vizes meg lerakódásos lesz a külseje tőle. Értem, csak így nem tudom milyen készletet rendeljek, hogy biztos benne legyen a hozzá passzoló dugókulcs :huh: 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, AstryG írta:

 

Rendben. Nem akartam ennyit feccölni rá. De ha KA-tól rendelek akkor kevesebből ki jön mint a Cromax-ról, és a szállítás is kedvezőbb. Ha ezt ajánljátok ez lesz az új termosztát :) Csak még külső torx dugókulcsot is szereznem kell hozzá. Megtudnád mondani mekkora fogja? Rákérdezek, tudok e kölcsönbe egyet. Ha meg nem akkor lesz egy ilyen szettem is a belső torx készlet mellett, ahogy rá kerestem lenne már 2100ért Yato szett belőle.

E8 rémlik... De ha veszel egy szettet abban benne lesz. Én ezt az üzletet ajánlom... Korrektek, segítőkészek ha esetleg más kiegészítő is kellene. 

http://albaszerszam.hu/229-torx-es-e-torx-dugokulcs-keszletek

 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Janó32 írta:

E8 rémlik... De ha veszel egy szettet abban benne lesz. Én ezt az üzletet ajánlom... Korrektek, segítőkészek ha esetleg más kiegészítő is kellene. 

http://albaszerszam.hu/229-torx-es-e-torx-dugokulcs-keszletek

 

Pontosan innen rendeltem egy pár órával ezelőtt! :-) A 9 részes 3/8 - 1/4-es Yato szettet. Meg egy 3/8ból 1/4re alakító adaptert és ha már úgyis rendelni kellett egy T20-as torx csavarhúzót ami jó lesz a kesztyűtartóhoz meg a hátsó lökös alsó és a csomagtartónál lévő csavarokhoz. Viszont akkor jól gondolkoztam mert képek és videók alapján szemre E10-nél nem mondtam volna nagyobbat, de ha mégse az úgy viszont E8 lesz. Még szerencse nem az E10-E24 közötti szettet vettem drágábban... Köszi szépen, így nyugodt vagyok! :icon13:

Módosítva : AstryG
Link to comment
Megosztás:

23 órája, AstryG írta:

Pontosan innen rendeltem egy pár órával ezelőtt! :-) A 9 részes 3/8 - 1/4-es Yato szettet. Meg egy 3/8ból 1/4re alakító adaptert és ha már úgyis rendelni kellett egy T20-as torx csavarhúzót ami jó lesz a kesztyűtartóhoz meg a hátsó lökös alsó és a csomagtartónál lévő csavarokhoz. Viszont akkor jól gondolkoztam mert képek és videók alapján szemre E10-nél nem mondtam volna nagyobbat, de ha mégse az úgy viszont E8 lesz. Még szerencse nem az E10-E24 közötti szettet vettem drágábban... Köszi szépen, így nyugodt vagyok! :icon13:

Pont ilyen van nekem is.Benne lesz amelyik kell neked :) https://muhelynet.hu/spd/mb10520/Torx-fej-keszlet-sinen-1-4-3-8-Yato

 

Link to comment
Megosztás:

Az Omega B intervallumos karhoz keresek 6 pólusú csatlakozót (nem szeretném megbontani a kar kábeleit) egyre kevesebb reménnyel. 15-20 után feladtam a bontókat. Ebben a cikkben ezen a képen látható a csatlakozó, méghozzá vadi új. Írtam a szerzőnek, nem válaszol. Próbálnám kideríteni a márkát, akkor van esélyem megtalálni a csatlakozót. A csatlakozón egy nagyon pici logó van, csak nagyítóval tudtam megnézni: háromszögben (amelynek mindkét oldala meg van törve cikkcakkban, mint a "feszültség logója") egy repülőgép. Ugyanez a logó van a fékpedál-kapcsoló és az ablaktörlőkar csatlakozón is. Mindegyiken sárga biztonsági rögzítő van. Minek a logója lehet?

Link to comment
Megosztás:

18 órája, freddy_ írta:

Az Omega B intervallumos karhoz keresek 6 pólusú csatlakozót (nem szeretném megbontani a kar kábeleit) egyre kevesebb reménnyel. 15-20 után feladtam a bontókat. Ebben a cikkben ezen a képen látható a csatlakozó, méghozzá vadi új. Írtam a szerzőnek, nem válaszol. Próbálnám kideríteni a márkát, akkor van esélyem megtalálni a csatlakozót. A csatlakozón egy nagyon pici logó van, csak nagyítóval tudtam megnézni: háromszögben (amelynek mindkét oldala meg van törve cikkcakkban, mint a "feszültség logója") egy repülőgép. Ugyanez a logó van a fékpedál-kapcsoló és az ablaktörlőkar csatlakozón is. Mindegyiken sárga biztonsági rögzítő van. Minek a logója lehet?

http://opelhez-alkatreszek.hupont.hu/88/opel-omega-b-alkatreszek-akcios

Link to comment
Megosztás:

6 órája, AstryG írta:

Itt pont nem látok olyat, de azért köszönöm. Körülbelül 10, kimondottan Omega B bontott alkatrészt hirdető eladótól érdeklődtem csak e-mailben. A fele nem válaszolt, a többinek nem volt. Egy sima intervallumos karral szerelt autóban nem volt benne a csatlakozó. Szerintem ritka volt a fedélzeti számítógépes Omega B változat, így a keresett csatlakozó is. Bár új kart vettem, megvenném használt karral együtt is, ha ad hozzá csatlakozót, de úgy sem találok. Többször nekifutottam a keresésnek több irányból és nem jutottam semmire. Már csak azt látom reálisnak, hogy új csatlakozót veszek. Sajnos a gyártó nélkül képtelenség lesz megtalálni a típusát, a logóról nem ismerem fel. Megpróbálok képet készíteni a logóról, de nem lesz egyszerű, nagyon kicsi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, freddy_ írta:

Itt pont nem látok olyat, de azért köszönöm. Körülbelül 10, kimondottan Omega B bontott alkatrészt hirdető eladótól érdeklődtem csak e-mailben. A fele nem válaszolt, a többinek nem volt. Egy sima intervallumos karral szerelt autóban nem volt benne a csatlakozó. Szerintem ritka volt a fedélzeti számítógépes Omega B változat, így a keresett csatlakozó is. Bár új kart vettem, megvenném használt karral együtt is, ha ad hozzá csatlakozót, de úgy sem találok. Többször nekifutottam a keresésnek több irányból és nem jutottam semmire. Már csak azt látom reálisnak, hogy új csatlakozót veszek. Sajnos a gyártó nélkül képtelenség lesz megtalálni a típusát, a logóról nem ismerem fel. Megpróbálok képet készíteni a logóról, de nem lesz egyszerű, nagyon kicsi.

Érden van egy bontó, a Jófogáson megtalálod az elérhetőségüket. Rengeteg elektromos alkatrészt árulnak. Próbáld meg Őket. Egyébként szerintem az Astrákat is nézegedheted amiben BC-s kar van. Külön ilyen csatit szerintem nem fogsz újat kapni, mert ez benne van a kábelkötegben. Komplett köteget kellene megvenni. A bontósok nem szivesen vágják le a kötegről.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, gezoli írta:

Érden van egy bontó, a Jófogáson megtalálod az elérhetőségüket. Rengeteg elektromos alkatrészt árulnak. Próbáld meg Őket. Egyébként szerintem az Astrákat is nézegedheted amiben BC-s kar van. Külön ilyen csatit szerintem nem fogsz újat kapni, mert ez benne van a kábelkötegben. Komplett köteget kellene megvenni. A bontósok nem szivesen vágják le a kötegről.

Az Astra G csatlakozója 4 érintkezős, az Omega B 6 érintkezős. Ebay-en vettem komplett kábelköteget. Itthon nem divat kibontani a kábelköteget az autókból és az sem "éri meg" nekik, hogy kivágják a csatlakozót. Úgy vettem észre, hogy sok helyen meg sem akarják nézni van-e benne vagy nincs. Csak a triviális alkatrészekkel foglalkoznak a bontók. Ha az érdi bontót javasoltad korábban, akkor nekik nincs, de köszönöm, megnézem mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

Kivettem az óracsoportot a mögötte lévő fehér műanyag kerettel együtt. Összeszereléskor feltűnt, hogy felül a jobb oldalon rés van, a plexin át 1mm-es csíkban beláttam hátulra (világítottam lámpával a szőnyegnél). Újból kivettem mindent. Kis eséllyel lehetséges, hogy a fehér műnyag keret nem jól volt a helyén. A rés megszűnt, de a külső fekete keret jobb felső gumitappancsa nem fekszik fel a plexire (csak ezen az egy ponton). Mintha az óracsoport jobb felső fele hátrébb lenne. Mégegyszer szétszedtem mindent. A műszerfalban (ahova a keret illeszkedik) semmi komoly nem látszik, bár a középső felfogatóról az anyag felületesen elkezdett foszlani a sok szétszereléstől, de az élei, formája egyben vannak. A fehér műanyag kereten és alul, az óracsoportot felfogató a két csavar helyén sincs látható sérülés. (Nem tetszik, hogy a jobb alsó csavarnál a fekete műanyag keretet lefelé kellett nyomni, mintha nagyon fent lenne az illeszkedési pont. A szét- és összeszerelésekkel sem változott.) A fekete műanyag keretet legalább hatszor vettem ki, ennyiszer ellenőriztem az illeszkedéseket. Berakott óracsoporttal próbáltam igazgatni a fehér műanyag keretet is, amibe az óracsoport megy, de úgy tűnik masszívan a helyén van. A fekete műanyag keretet a jobb felső oldalon teljesen hátranyomva rögzítettem, így is van 1mm hézag a gumitappancs és a plexi között. A plexin rajta van a gumitappancs nyoma (feltételezhetően az), ezért gondolom, hogy korábban nem volt rés ott. A korábbi összeszereléseknél semmi rendellenes nem tűnt fel, hátranyomni sem kellett a keretet. Mi lehet a gond? Eldeformálódhatott a műszerfalban a fehér műanyag keret helye, annak ellenére, hogy nem látszik?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, freddy_ írta:

Az Astra G csatlakozója 4 érintkezős, az Omega B 6 érintkezős. Ebay-en vettem komplett kábelköteget. Itthon nem divat kibontani a kábelköteget az autókból és az sem "éri meg" nekik, hogy kivágják a csatlakozót. Úgy vettem észre, hogy sok helyen meg sem akarják nézni van-e benne vagy nincs. Csak a triviális alkatrészekkel foglalkoznak a bontók. Ha az érdi bontót javasoltad korábban, akkor nekik nincs, de köszönöm, megnézem mégegyszer.

Igazad lehet részben, mert az Omegaban az intervallum poti miatt van 6 érintkező (már amelyikben van mert létezik poti nélküli kar is). Az Astraba viszont azért nem került ilyen kar mert ezekbe már esőérzékelő került.

Link to comment
Megosztás:

Mennyire függ a kipuffogó a motor változattól? Van egyáltalán motorspecifikus kipuffogó ezekre, vagy csak a kasztnitól függ milyen és mindegyik motorosra ugyanazt tették? Gondolom azért a dízelnél csak más valami, de a benzinesek közt, pl az 1.4-1.6 motorokra ugyanaz a kipuffogó megy?

Azért vetődött fel bennem a kérdés mert a hátsó dobom már barna, és kb csoda hogy még nem esett le a helyéről, viszont lehet lenne ingyen egy féléves dob. Csak épp nem tudom milyen motorhoz való.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, nyolc8 írta:

Mennyire függ a kipuffogó a motor változattól? Van egyáltalán motorspecifikus kipuffogó ezekre, vagy csak a kasztnitól függ milyen és mindegyik motorosra ugyanazt tették? Gondolom azért a dízelnél csak más valami, de a benzinesek közt, pl az 1.4-1.6 motorokra ugyanaz a kipuffogó megy?

Azért vetődött fel bennem a kérdés mert a hátsó dobom már barna, és kb csoda hogy még nem esett le a helyéről, viszont lehet lenne ingyen egy féléves dob. Csak épp nem tudom milyen motorhoz való.

Az hogy a hátsó dobod kívül már barnul a rozsdától, ne aggasszon különösebben, hacsak nem bántja az esztétikai érzékedet. A G Astra hátsó dobok gyárilag két rétegűek, és a belső rozsdamentes acél, azon van kívülről egy második, immár nem rozsdamentes réteg zajcsillapítás céljából. Ezt a külső réteget simán levághatod róla, ettől még a dob nem lesz lyukas.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, tgabika76 írta:

Az hogy a hátsó dobod kívül már barnul a rozsdától, ne aggasszon különösebben, hacsak nem bántja az esztétikai érzékedet. A G Astra hátsó dobok gyárilag két rétegűek, és a belső rozsdamentes acél, azon van kívülről egy második, immár nem rozsdamentes réteg zajcsillapítás céljából. Ezt a külső réteget simán levághatod róla, ettől még a dob nem lesz lyukas.

De az egyik tartó rúdja/akasztója már konkrétan ketté rozsdásodott, úgy lett visszaheggesztve, a dob és a cső közül is jött a lecsapódott víz indításkor a hidegben (és a kipuffogó végén is, tehát eléggé lyukas gyanús),  és van egy lágy extra plumplumplum hangja. Ja és a középső kipuffogó szakasz vége is rozsdásodik szét (miközben maga a szakasz kb újnak tűnik) ott ahol csatlakozik ezzel a hátsó - rozsdás - szakasszal.

De a kérdés továbbra is adott, van különbség kipuffogóknál motoroknak megfelelően? Vagy ugyanaz a kipuffogó megy mindre?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.