Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

On 2018. 05. 02. at 12:30, kukori írta:

Sziasztok! 

Elköltöztünk, így a megbízható és profi szerelőm sajnos nagyon messze van :(

Kérlek benneteket, segítsetek, aki tudna megbízható, hozzáértő és tisztességes szakit ajánlani Göd és környékén (Dunakeszi, Fót, de akár Vác vagy Pest is, de bárhol, nem 200km-re), az kérném szépen írjon, akár privátban is. Olyan kellene, aki nem teljes áron számláz Unix árakat, tehát normál áron dolgozik, nem a valós alkatrész ár dupláján, vagy vihetem én az alkatrészt, de akkor nem számol háromszoros díjjal (vagyis tisztességes, olyan, akihez sok-sok éven át vinném a két autót). 

Ahol voltam eddig, az mind vicc. Alkatrész=több, mint a normál ár duplája, munkadìj is rengeteg. 

Szeles Gábor. Régen nagyon sok Vectra klubbos oda hordta a kocsiját. Állítólag profi az ember.Nekem messze van csak azért nem mentem oda. https://foursquare.com/v/szeles-gábor-autószerelő/5117ff2ce4b02a68dc79fa91

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Janó32 írta:

Én annyira nem értem ezt a ragadós bevonatot... Mármint nekem nem ragad, egész karcálló (16 év használat után is makulátlan)... 

 

8 órája, hood 21 írta:

Nekem is ragadós volt, fekete.... Aki kitalálta nem tudom hol élt... erősebben ránéztél, karcolódott.Most cseréltem szürkére. Még jobban is néz ki, mivel bronz színű a műszerfalam...:-) 

Bontottra vagy újra cserélted?

Pontos színt, cikkszámot esetleg tudtok a nem ragadós fajtához? Gyorsan végigszaladva a katalóguson minimum ezek a színek léteztek: fekete, ezüst/szürke, szürke, metál antracit, matt króm, fegyver metálszürke, fa kivitel. A nagy részük már biztosan nem kapható.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, freddy_ írta:

 

Bontottra vagy újra cserélted?

Pontos színt, cikkszámot esetleg tudtok a nem ragadós fajtához? Gyorsan végigszaladva a katalóguson minimum ezek a színek léteztek: fekete, ezüst/szürke, szürke, metál antracit, matt króm, fegyver metálszürke, fa kivitel. A nagy részük már biztosan nem kapható.

Bontottra. Bementem a bontóba a feketék karcosak voltak ez a sötétszürke nem.... 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, freddy_ írta:

Jó ötlet, de én először gyakorolnék valami semleges dolgon, ahhoz már drága. A VTN fólia megtetszett. Kérek árajánlatot és próbálok nézni bontott alkatrészt, de nem zárom ki a javaslatodat sem.

Azért, mert többféle létezett. Nekem a ragadós van sajnos. A VTN fóliázáshoz nekem is olyan kellene, mint a tiéd. Bár még mindig opció lehet, hogy eleve olyat veszek újban, csak 40-ért nem éri meg.

Nem tudom, annyira azért nem. A Maston-ból 400ml 2600ért van. Én 4 réteggel fújtam a rácsot külső oldalon a belsőn 2 rétegben. A lökhárító rács és ködlámpa résznél 4 rétegben és még most is van a flakonban. Lenne gyakorlásra is pár réteg hidd el. Viszont maga ez, hogy gumifesték ad egyfajta plusszot a dologhoz. Nehezebben folyik meg, csak ha már valóban sokat fúj egy helyre belőle. Nálam se volt semmi festés tapasztalat előtte szóró spray szempontból mégis elég szép lett a végeredményt. Ezután meg már van annyi tapasztalatom hozzá, hogy egyenletes kézmozdulatokkal fújva :)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, freddy_ írta:

 

Bontottra vagy újra cserélted?

Pontos színt, cikkszámot esetleg tudtok a nem ragadós fajtához? Gyorsan végigszaladva a katalóguson minimum ezek a színek léteztek: fekete, ezüst/szürke, szürke, metál antracit, matt króm, fegyver metálszürke, fa kivitel. A nagy részük már biztosan nem kapható.

Ecat szerint az én autómba Bochum-ban a "charcoal metallic" középkonzol került... 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, hood 21 írta:

Bontottra. Bementem a bontóba a feketék karcosak voltak ez a sötétszürke nem.... 

Nem fényképezted le a véletlenül a cikkszámát beépítés előtt? A metál antracit sötétszürke, elvileg a képeken ez látható. Újban feketét és metál antracitot találtam. Kiszerelés után lefényképeztem a sajátom hátoldalát. A gyártási száma alapján fekete vagy szürke lehet, de a szürke OPC-be való, így fekete. Ez a sérülékeny fajta, ilyet biztosan nem fogok venni mégegyszer. Jó lenne tudni, hogy a metál antracit bevonata bírja-e. 120 EUR-t nem ér meg újban, de akkor legalább már tudnám, hogy ilyet kell-e keresnem.

 

6 órája, Janó32 írta:

Ecat szerint az én autómba Bochum-ban a "charcoal metallic" középkonzol került... 

A charcoal metallic szín valószínűleg csak kombinál létezett, az 5 ajtósomhoz nincs ilyen. Az ecat jó ötlet. Az ecat24.com-on VIN alapján az opciók részen nekem minden fekete, de konkrétan ez az alkatrész nincs kiírva. A tartalék alkatrészeknél csak általános információ van az összes létező színnel felsorolva az autótípushoz. Sajnos ebből nem tudtam meg melyik cikkszámú van az enyémben pontosan.

Link to comment
Megosztás:

A VTN fóliázástól több dolog miatt elment a kedvem. Tükröződő felület. A minták borzalmasak. Nem találtam homogén színeket (létezhet, de nincs fent a weboldalukon). 20 alatt nem lesz meg. A másik 20 a bontott alkatrész ára (az eredetit nem áldoznám erre fel). Nagyon távol vagyok mindentől, mindenre rámegy a borsos szállítási vagy utazási költség. 50-ért már gyári új alkatrész van, akkor már egyértelműen az, csak ennyit nem ér egyik sem.

AstryG ötlete a gumibevonatra nem rossz. Szerintem inkább az autó külsejére való. A gumi egészségre erősen ártalmas lehet, nem szeretném beltérbe. Kétségeim vannak a tartóssága és tisztán tarthatósága felől. Végleges megoldást szeretnék, szerintem ez nem az.

Felmerült, hogy mi lenne ha csak leszedném róla a sérülékeny külső réteget. Valakitől azt a tanácsot kaptam, hogy denaturált szesz leviszi (nem próbáltam ki). Réteg nélkül eszétikailag egyenértékű maradna? Csináltatok már ilyet, ha igen milyen lett a végeredmény?

Őket próbálta már valaki?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Hát eljött ez a nap is, búcsúzok a fórumtól. 2 év 6 hónap és 26.000 Km után útjaink külön váltak. Már az új tulajdonosnál az autó, aki remélhetőleg szintén vigyáz majd rá.

Köszönök mindent az itt jelen lévőknek.

További jó utat kívánok nektek! Viszont látásra!

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 09. at 18:24, KMilán írta:

Üdv!

Hát eljött ez a nap is, búcsúzok a fórumtól. 2 év 6 hónap és 26.000 Km után útjaink külön váltak. Már az új tulajdonosnál az autó, aki remélhetőleg szintén vigyáz majd rá.

Köszönök mindent az itt jelen lévőknek.

További jó utat kívánok nektek! Viszont látásra!

Most nem azért, de szerintem attól hogy már nincs még a vas a fórumon maradhatsz, szerintem nem kizáró ok. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Most nem azért, de szerintem attól hogy már nincs még a vas a fórumon maradhatsz, szerintem nem kizáró ok. 

Egy darabig maradok akkor. :) Bár így kicsit feleslegesnek érzem magam. Maximum azt tudom elmondani, hogy amíg nálam volt az autó, mi volt..... A következő autóm meg nem biztos, hogy Opel lesz. Most amúgy is egy ideig marad a busz (vagy lábbusz...), mivel semmi sem indokolja, hogy elsiessem a döntést. Egy biztos, kombi, vagy egyterű lesz a következő. De, hogy pár hónapon belül, vagy egy év múlva, az még kérdéses.

Módosítva : KMilán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma átmentem egy 1220 méter magas alpesi hágón (többön is, egy volt a sok közül). Hármasban alig ment fel, de voltam már ettől sokkal vadabb hágón is. Felérve, kiszállva az autóból gumiszerű égett szag volt, de nem igazán gumiszag. Először a hátsó kerekekre gyanakodtam (befogó kézifék), főleg mert a bal hátsó keréknél éreztem a szagot. Végül úgy tűnt, hogy nem onnan jött a szag és a felnik is csak langyosak voltak. Miután a fékeket többször körbejártam, kinyitottam a motorháztetőt. Onnan jött, de nem tudom pontosan honnan. Ekkor ráadtam a gyújtást, 90°C felett volt a hűtőfolyadék hőmérséklete kicsivel (sosem megy 90°C fölé), beindítottam, teljes fordulaton ment a ventilátor, hamar lehűtötte. Csökkent a szag intenzitása. Az utasom az anyósülésről már a hegynek felfele is érezte. Kell aggódnom, esetleg ellenőrizni valamit?

Link to comment
Megosztás:

20 perce, freddy_ írta:

Ma átmentem egy 1220 méter magas alpesi hágón (többön is, egy volt a sok közül). Hármasban alig ment fel, de voltam már ettől sokkal vadabb hágón is. Felérve, kiszállva az autóból gumiszerű égett szag volt, de nem igazán gumiszag. Először a hátsó kerekekre gyanakodtam (befogó kézifék), főleg mert a bal hátsó keréknél éreztem a szagot. Végül úgy tűnt, hogy nem onnan jött a szag és a felnik is csak langyosak voltak. Miután a fékeket többször körbejártam, kinyitottam a motorháztetőt. Onnan jött, de nem tudom pontosan honnan. Ekkor ráadtam a gyújtást, 90°C felett volt a hűtőfolyadék hőmérséklete kicsivel (sosem megy 90°C fölé), beindítottam, teljes fordulaton ment a ventilátor, hamar lehűtötte. Csökkent a szag intenzitása. Az utasom az anyósülésről már a hegynek felfele is érezte. Kell aggódnom, esetleg ellenőrizni valamit?

Kuplung esetleg?

Link to comment
Megosztás:

22 perce, freddy_ írta:

Ma átmentem egy 1220 méter magas alpesi hágón (többön is, egy volt a sok közül). Hármasban alig ment fel, de voltam már ettől sokkal vadabb hágón is. Felérve, kiszállva az autóból gumiszerű égett szag volt, de nem igazán gumiszag. Először a hátsó kerekekre gyanakodtam (befogó kézifék), főleg mert a bal hátsó keréknél éreztem a szagot. Végül úgy tűnt, hogy nem onnan jött a szag és a felnik is csak langyosak voltak. Miután a fékeket többször körbejártam, kinyitottam a motorháztetőt. Onnan jött, de nem tudom pontosan honnan. Ekkor ráadtam a gyújtást, 90°C felett volt a hűtőfolyadék hőmérséklete kicsivel (sosem megy 90°C fölé), beindítottam, teljes fordulaton ment a ventilátor, hamar lehűtötte. Csökkent a szag intenzitása. Az utasom az anyósülésről már a hegynek felfele is érezte. Kell aggódnom, esetleg ellenőrizni valamit?

Hűtővíz nem enged vlhol? Az is eléggé tud érezni ha ég, bár nem annyira gumiszerűnek mondanám. Nem hiányzik a tartályból?

Link to comment
Megosztás:

11 perce, nzozz írta:

Kuplung esetleg?

Nem nagyon kuplungoltam felfelé, alig váltogattam és akkor sem csúsztatom a kuplungot. Szerintem nem kuplung, tudom milyen szaga van. Inkább égett műanyag/gumi. Leginkább a hűtőventillátor felől jött, legalábbis a motortér autó elejéhez közelebbi feléből. A hűtőventilátor bekapcsolása után kezdett teljesen eltűnni a szag. Nem is pörgettem szét, 2000-3000-es fordulat körül lehetett. Hegynek felfelé nem melegedett a hűtővíz (csak leállítás után). Utána több hágón is átmentem és egyiknél sem volt szag. (Ha mégis a kézifékkötél húzta volna a hátsó féket, gondolom a felni hőmérsékletén éreztem volna, de mind a négy felni egyformán langyos volt.) Olajfilm/enyhe sár van a motoron, annak nem lehet ilyen szaga, bírnia kell a hőt. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi kezdhetett el megpörkölődni.

8 perce, AstryG írta:

Hűtővíz nem enged vlhol? Az is eléggé tud érezni ha ég, bár nem annyira gumiszerűnek mondanám. Nem hiányzik a tartályból?

Nem hiányzik a tartályból.

Link to comment
Megosztás:

25 perce, freddy_ írta:

Nem nagyon kuplungoltam felfelé, alig váltogattam és akkor sem csúsztatom a kuplungot. Szerintem nem kuplung, tudom milyen szaga van. Inkább égett műanyag/gumi. Leginkább a hűtőventillátor felől jött, legalábbis a motortér autó elejéhez közelebbi feléből. A hűtőventilátor bekapcsolása után kezdett teljesen eltűnni a szag. Nem is pörgettem szét, 2000-3000-es fordulat körül lehetett. Hegynek felfelé nem melegedett a hűtővíz (csak leállítás után). Utána több hágón is átmentem és egyiknél sem volt szag. (Ha mégis a kézifékkötél húzta volna a hátsó féket, gondolom a felni hőmérsékletén éreztem volna, de mind a négy felni egyformán langyos volt.) Olajfilm/enyhe sár van a motoron, annak nem lehet ilyen szaga, bírnia kell a hőt. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi kezdhetett el megpörkölődni.

Nem hiányzik a tartályból.

Valamelyik burkolat túl közel lehet egyik forró részhez?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

27 perce, AstryG írta:

Valamelyik burkolat túl közel lehet egyik forró részhez?

Gyárilag előfordulhat ilyesmi? Néhány kábelen kívül (amelyek eddig sem voltak közel) elvileg minden gyári. A Veramon bekötésekor a 4-es injektorszelepnél a gyári (valószínűleg hőálló) szigetelést 2-3cm hosszan lebontottam a csatlakozó felé eső oldalon és textil szigetelőszalaggal pótoltam (amit az utastéri kábelezéshez használnak). Lehetséges, hogy a szövet szigetelőszalag kezdett el égni? Feleslegesen nem szeretném újra lebontani ezt a részt (a képek szerelés közben készültek).

Gyárilag így néz ki  a szigetelés (ez egy másik injektorszelep csatlakozója):
injektorszelep_gyari.jpg

Az átalakítás után:
injektorszelep_utana.jpg

Link to comment
Megosztás:

19 perce, freddy_ írta:

Gyárilag előfordulhat ilyesmi? Néhány kábelen kívül (amelyek eddig sem voltak közel) elvileg minden gyári. A Veramon bekötésekor a 4-es injektorszelepnél a gyári (valószínűleg hőálló) szigetelést 2-3cm hosszan lebontottam a csatlakozó felé eső oldalon és textil szigetelőszalaggal pótoltam (amit az utastéri kábelezéshez használnak). Lehetséges, hogy a szövet szigetelőszalag kezdett el égni? Feleslegesen nem szeretném újra lebontani ezt a részt (a képek szerelés közben készültek).

Gyárilag így néz ki  a szigetelés (ez egy másik injektorszelep csatlakozója):
injektorszelep_gyari.jpg

Az átalakítás után:
injektorszelep_utana.jpg

Nem hiszem. De ahogy telik az idő a rezgéstől elmozdulhat vezeték vagy eltörhet/szakadhat vezeték rögzítése.  Persze ne is állj neki lebontani, csak figyeld honnan érződik leginkább meg, hogy nem látszik olvadt nyom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

48 perce, freddy_ írta:

Nem nagyon kuplungoltam felfelé, alig váltogattam és akkor sem csúsztatom a kuplungot. Szerintem nem kuplung, tudom milyen szaga van. Inkább égett műanyag/gumi. Leginkább a hűtőventillátor felől jött, legalábbis a motortér autó elejéhez közelebbi feléből. A hűtőventilátor bekapcsolása után kezdett teljesen eltűnni a szag. Nem is pörgettem szét, 2000-3000-es fordulat körül lehetett.

Nem is feltétlen kell ahhoz váltani. Ha már kezd kopni a kuplung, lehet, hogy nagy terhelés, nagy nyomaték (hát már amennyire az ebből a motorból "kijövő" nyomatékot nagynak lehet nevezni...) esetén folyamatosan csúszik és emiatt melegszik illetve "megég". De csak egy ötlet volt. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 perce, AstryG írta:

Nem hiszem. De ahogy telik az idő a rezgéstől elmozdulhat vezeték vagy eltörhet/szakadhat vezeték rögzítése.  Persze ne is állj neki lebontani, csak figyeld honnan érződik leginkább meg, hogy nem látszik olvadt nyom.

A rögzítés egy vastag vas/acél lemez. Amíg nem törik el, a vezeték elmozdulása szinte kizárható. Ha az eltörik, akkor ott már nagyon nagy bajok vannak. Sajnos az a probléma, hogy ilyen helyzet nagyon ritkán adódik. Talán még a nyáron egyszer átmegyek hasonlóan "motornyúzó" helyen, de ez sem biztos. Utána is felmentem két 1000m feletti hágóra, bár a meredek szakaszok talán rövidebbek voltak, de biztosan megterhelték a motort. Semmi szag nem volt.

3 perce, nzozz írta:

Nem is feltétlen kell ahhoz váltani. Ha már kezd kopni a kuplung, lehet, hogy nagy terhelés, nagy nyomaték (hát már amennyire az ebből a motorból "kijövő" nyomatékot nagynak lehet nevezni...) esetén folyamatosan csúszik és emiatt melegszik illetve "megég". De csak egy ötlet volt. 

116 ezernél jellemző lehet? Szétszedés nélkül meg lehet állapítani? Nem kellene éreznem az autó erejében változást (nem érzek) vagy fogyasztásban (5.4L/100km)? Eléggé fent fog a kuplung, de úgy emlékszem új korától kezdve ilyen volt.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, freddy_ írta:

116 ezernél jellemző lehet? Szétszedés nélkül meg lehet állapítani? Nem kellene éreznem az autó erejében változást (nem érzek) vagy fogyasztásban (5.4L/100km)? Eléggé fent fog a kuplung, de úgy emlékszem új korától kezdve ilyen volt.

Jellemzőnek nem jellemző, de kizárni se lehet ennyi alapján. Túl nagy esélyt én se látok erre (bár az éget szagot árasztó autó se szokványos :D ). A motor és a váltó "széthúzásával", a kuplung kiszerelésével látható a kopás illetve a túlhevülés eredménye (elszíneződött nyomólap, stb). Okozhat ilyet a (túl)kopás mellett a motor, a váltó vagy a kinyomó csapágy felőli olajszivárgás vagy nem megfelelően működő kinyomó rendszer (szorul, nem enged vissza teljesen). Technikailag mind lehetséges, még ha nem is jellemző hibák. Nyilván látatlanban illetve az autó előéletének részletes ismerete nélkül (pl tényleg lehet egy új kábel, kábelszigetelés, stb) ez csak ötletelés.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 perce, nzozz írta:

Jellemzőnek nem jellemző, de kizárni se lehet ennyi alapján. Túl nagy esélyt én se látok erre (bár az éget szagot árasztó autó se szokványos :D ). A motor és a váltó "széthúzásával", a kuplung kiszerelésével látható a kopás illetve a túlhevülés eredménye (elszíneződött nyomólap, stb). Okozhat ilyet a (túl)kopás mellett a motor, a váltó vagy a kinyomó csapágy felőli olajszivárgás vagy nem megfelelően működő kinyomó rendszer (szorul, nem enged vissza teljesen). Technikailag mind lehetséges, még ha nem is jellemző hibák. Nyilván látatlanban illetve az autó előéletének részletes ismerete nélkül (pl tényleg lehet egy új kábel, kábelszigetelés, stb) ez csak ötletelés.

Az autóra új korától kezdve úgy vigyáztam, ahogyan senki nem vigyáz egy autóra általában. A garázsfelállónknál muszáj csúsztatni a kuplungot, az első 60 ezer kilométeren mindig úgy álltam be (városi használat mellett ez sokszor megtörtént), ezért nem zárható ki a kopás, de csak találgatás miatt nem szedetném szét ilyen mértékben.

Olajszivárgásom biztosan van több helyen is, de minimális. A klímakompresszor körül (magán a klímakompresszoron is) meglehetősen sok olaj van, ami még a főtengelyszimmering szivárgásának maradványa és/vagy új szivárgás. (Amiatt, hogy a márkaszerviz gyakorlatilag pajszerrel püfölte az olajpumpaház fedelét - itt is okozhattak repedést/kárt, a főtengelyszimmeringet úgy vésték ki, hogy berágódott a ház külső finomra munkált éle és úgy kalapálták be, hogy elkalapálták a ház peremét is kívülről körben - megtapogattam, egyenletlenné vált. Nagy cirkusz volt, eredmény semmi.) Ha a váltóolaj szivárogna a szimmeringnél, ez is okozhatja? Mintha ott is láttam volna szivárgási nyomokat. (A szerviz hasonló módon járt el ezzel a szimmeringcserével is...)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, freddy_ írta:

A rögzítés egy vastag vas/acél lemez. Amíg nem törik el, a vezeték elmozdulása szinte kizárható. Ha az eltörik, akkor ott már nagyon nagy bajok vannak. Sajnos az a probléma, hogy ilyen helyzet nagyon ritkán adódik. Talán még a nyáron egyszer átmegyek hasonlóan "motornyúzó" helyen, de ez sem biztos. Utána is felmentem két 1000m feletti hágóra, bár a meredek szakaszok talán rövidebbek voltak, de biztosan megterhelték a motort. Semmi szag nem volt.

116 ezernél jellemző lehet? Szétszedés nélkül meg lehet állapítani? Nem kellene éreznem az autó erejében változást (nem érzek) vagy fogyasztásban (5.4L/100km)? Eléggé fent fog a kuplung, de úgy emlékszem új korától kezdve ilyen volt.

Kuplung csúszás teszt: elindítod a ( meleg) motort behúzod a kéziféket, kapcsolsz 3-at felpörgeted a motort kábé 3000-ig és lelépsz a kuplungról. Ha azonnal lefullad jó, ha nem, akkor csúszik. 

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Kuplung csúszás teszt: elindítod a ( meleg) motort behúzod a kéziféket, kapcsolsz 3-at felpörgeted a motort kábé 3000-ig és lelépsz a kuplungról. Ha azonnal lefullad jó, ha nem, akkor csúszik. 

Nem hangzik jól, de jobb, mint szétszerelni az alkatrészeket. :) Megpróbálom.

Link to comment
Megosztás:

38 perce, freddy_ írta:

Nem hangzik jól, de jobb, mint szétszerelni az alkatrészeket. :) Megpróbálom.

Hát a Hogyan csináld-ban olvastam igaz F astrához írták, de a kuplung -lendkerék kapcsolat ugyanúgy működik itt is. Meg aztán ha elviszed szerelőhöz, ő sem fogja megbontani anélkül hogy ki ne próbálná, és máshogy nem nagyon lehet a csúszást letesztelni.

2834855-20180514-lyjD1A.png

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.