Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

4 órája, zotya975 írta:

Hát a Hogyan csináld-ban olvastam igaz F astrához írták, de a kuplung -lendkerék kapcsolat ugyanúgy működik itt is. Meg aztán ha elviszed szerelőhöz, ő sem fogja megbontani anélkül hogy ki ne próbálná, és máshogy nem nagyon lehet a csúszást letesztelni.

2834855-20180514-lyjD1A.png

 

Az nem jó megoldás, ha 2-es fokozatban nyom egy padlógázt, miközben alapjáraton gurul? Amikor még Peugeot 806 volt a családban, abban már nagy gázadásra is csak felpörgött a motor és nem ment az autó. Finoman kezelve a kuplungpedált nem volt gond, de menet közben a kigyorsítással már igen.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, KMilán írta:

 

Az nem jó megoldás, ha 2-es fokozatban nyom egy padlógázt, miközben alapjáraton gurul? Amikor még Peugeot 806 volt a családban, abban már nagy gázadásra is csak felpörgött a motor és nem ment az autó. Finoman kezelve a kuplungpedált nem volt gond, de menet közben a kigyorsítással már igen.

Valószinűleg az is jó, csak ott nem egyértelmű hogy egyáltalán nincs megcsúszás, vagy esetleg van egy kicsi. 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, KMilán írta:

 

Az nem jó megoldás, ha 2-es fokozatban nyom egy padlógázt, miközben alapjáraton gurul? Amikor még Peugeot 806 volt a családban, abban már nagy gázadásra is csak felpörgött a motor és nem ment az autó. Finoman kezelve a kuplungpedált nem volt gond, de menet közben a kigyorsítással már igen.

Ha menet közben akarod próbálni a kuplungot, akkor azt érdemes a legmagasabb fokozatban végezni, ott a legnagyobb a tehetetlenség, könnyebben megcsúszik, ha hajlamos rá. Észrevenni is könnyebb az indokolatlan felpörgést, mint amikor jobban tud gyorsulni. Ha már nagyon ratyi a kuplung, akkor persze mindegy a fokozat, de a kezdődő problémát könnyebb így kiszúrni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is mióta olaj és fagyálló cserén volt az autó pár hete, találomra a motortérből fura égett szag jön, olyan forró műanyag vagy olaj szag. Olajcsere óta kb 200 kmt mentem. A szag hol van hol nincs, előjön majd eltűnik majd újra előjön, egy út alatt. Létezhet hogy mellé öntötték az olajat és az 200km alatt sem égett le? Olajcserén és fagyálló cserén kívül még cserélték a flexibilis részt a kipufogón. Esetleg ott kenték be valamivel ami ég lefele? Olajszivárgásról nem tudok. A leömlőm hajszál-repedt. Először arra gondoltam hogy a kipufogó gázt érzem de a motortérből akkor is jön a szag ha már le van állítva a motor. És kissé égett a szag, nem olyan kipufogó gáz szag.

 

szerk: a hűtő víz kiegyenlítő tartályban a folyadék szint a jelölés alatt van kb 2-3cm-el. Hideg motornál. A tartályra az van írva a vonalhoz hogy cold tehát akkor ez így nem jó ugye?

Módosítva : nyolc8
Link to comment
Megosztás:

3 órája, nyolc8 írta:

Nekem is mióta olaj és fagyálló cserén volt az autó pár hete, találomra a motortérből fura égett szag jön, olyan forró műanyag vagy olaj szag. Olajcsere óta kb 200 kmt mentem. A szag hol van hol nincs, előjön majd eltűnik majd újra előjön, egy út alatt. Létezhet hogy mellé öntötték az olajat és az 200km alatt sem égett le? Olajcserén és fagyálló cserén kívül még cserélték a flexibilis részt a kipufogón. Esetleg ott kenték be valamivel ami ég lefele? Olajszivárgásról nem tudok. A leömlőm hajszál-repedt. Először arra gondoltam hogy a kipufogó gázt érzem de a motortérből akkor is jön a szag ha már le van állítva a motor. És kissé égett a szag, nem olyan kipufogó gáz szag.

 

szerk: a hűtő víz kiegyenlítő tartályban a folyadék szint a jelölés alatt van kb 2-3cm-el. Hideg motornál. A tartályra az van írva a vonalhoz hogy cold tehát akkor ez így nem jó ugye?

De gondolom, hogy szervízbe annyit öntöttek fagyállóból amennyi kell bele. Azóta csökkent ezzel a 2-3cm-el a szint? Nem nézted, hogy félig volt a tartály véletlen? Annak is elég frankó égett szaga van ahogy csepeg és ég a motoron fincsi...

Link to comment
Megosztás:

18 perce, AstryG írta:

De gondolom, hogy szervízbe annyit öntöttek fagyállóból amennyi kell bele. Azóta csökkent ezzel a 2-3cm-el a szint? Nem nézted, hogy félig volt a tartály véletlen? Annak is elég frankó égett szaga van ahogy csepeg és ég a motoron fincsi...

Nem sajnos, csak most néztem meg :/ Viszont a hűtő oldalán az egyik csavarnál ilyen:

YhOc1oB_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

Az ott ereszt? Más csavarnál nem ilyen.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, nyolc8 írta:

Nem sajnos, csak most néztem meg :/ Viszont a hűtő oldalán az egyik csavarnál ilyen:

YhOc1oB_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

Az ott ereszt? Más csavarnál nem ilyen.

A hiányzó hűtőfolyadék miatt nem aggódnék első körben, ugyanis mint írtad hűtőfolyadék csere volt, és ahogy a rendszer kidolgozza magából a levegőt (légtelenít) így csökkenhet a szintje, ez totál normális. Nekem hűtőcserém volt -erre mindjárt visszatérünk- és még egy hétig kellett utána pótolgatni addig a bizonyos jelzésig, majd szépen beállt és azóta fixen ott van hónapok óta. Az én hűtőm is pont ezen a részen, valahol a műanyag borítás alatt adta meg magát, eleinte édeskés szaga volt a garázsnak, majd megjelent pár csepp a padlón (hónapok kellettek hogy 1-2dl-t rá kelljen tölteni), aztán egy szép napsütéses napon hazafelé az autó tócsában állva várt rám miközben nem volt semmi csapadék. Indításkor konkrétan vékonyan folyt. a csepegés miatt volt nálam tartalék fagyálló, feltöltöttem, hazamentem, sapkát meglazítva nem folyt csak csepegett (ugye a nyomást csökkentettem a rendszerben) és reggel szerviz majd hűtőcsere. Töröld le a Tiédnél ezt a nyomot, de előtte szagold meg (édeskés illat) és meg is nyalhatod ha elég bátor vagy (nem a hűtőt, az ujjad miután belenyúltál, nem lesz ennyitől bajod de nincs fincsi íze) , ha kesernyésen édes akkor fagyálló. Miután letörölted néha ránézel és látni fogod mennyire jön onnan az anyag (ha jön)...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A képen látható, első ülések alatti "egységek" mi célt szolgálnak (1.kép az utas oldali, a 2. kép a vezető oldali ülés)? Tudtommal nincs se ülésfűtés, se oldallégzsák, se ülésfoglaltság érékelő (legalábbis a belső világításnál biztos nincs visszajelzője).

Köszönöm

faOkNLNuvSHn_KD0oyWgAjQzJuDiVyU1lUkbT6Xg

bHRRLHSloiRW0x5vlABGgBOn3GdUZzjH0bYOHWWd

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

A hiányzó hűtőfolyadék miatt nem aggódnék első körben, ugyanis mint írtad hűtőfolyadék csere volt, és ahogy a rendszer kidolgozza magából a levegőt (légtelenít) így csökkenhet a szintje, ez totál normális. Nekem hűtőcserém volt -erre mindjárt visszatérünk- és még egy hétig kellett utána pótolgatni addig a bizonyos jelzésig, majd szépen beállt és azóta fixen ott van hónapok óta. Az én hűtőm is pont ezen a részen, valahol a műanyag borítás alatt adta meg magát, eleinte édeskés szaga volt a garázsnak, majd megjelent pár csepp a padlón (hónapok kellettek hogy 1-2dl-t rá kelljen tölteni), aztán egy szép napsütéses napon hazafelé az autó tócsában állva várt rám miközben nem volt semmi csapadék. Indításkor konkrétan vékonyan folyt. a csepegés miatt volt nálam tartalék fagyálló, feltöltöttem, hazamentem, sapkát meglazítva nem folyt csak csepegett (ugye a nyomást csökkentettem a rendszerben) és reggel szerviz majd hűtőcsere. Töröld le a Tiédnél ezt a nyomot, de előtte szagold meg (édeskés illat) és meg is nyalhatod ha elég bátor vagy (nem a hűtőt, az ujjad miután belenyúltál, nem lesz ennyitől bajod de nincs fincsi íze) , ha kesernyésen édes akkor fagyálló. Miután letörölted néha ránézel és látni fogod mennyire jön onnan az anyag (ha jön)...

Lepucoltam a foltot, és feltöltöttem a szintet. Sajnos nem éreztem semmit de fura trutyis a tövében, mintha valaki zsírral kente volna meg. De vannak nyomok is ott a fémen mintha csináltak volna valamit vele ott. Majd kiderül hogy mi lesz... Csak ezek még mindig nem magyarázzák a szagot amit érzek...

Link to comment
Megosztás:

35 perce, nyolc8 írta:

Lepucoltam a foltot, és feltöltöttem a szintet. Sajnos nem éreztem semmit de fura trutyis a tövében, mintha valaki zsírral kente volna meg. De vannak nyomok is ott a fémen mintha csináltak volna valamit vele ott. Majd kiderül hogy mi lesz... Csak ezek még mindig nem magyarázzák a szagot amit érzek...

Az égett olajnak és a párolgó hűtővíznek jellegzetes szaga van. Aki érezte az később egyből ráismer. Az olajat egyszerűbb "megtanulni, megismerni". Elég, ha beleszagolsz a levegőbe, miközben előtted egy kezdődő hengerfejes kék füstöt okádó autó (persze miért ne...kövér gázzal) közlekedik, vagy egy régi tehergépkocsi, pl IFA mellett haladsz el. Kb ezekhez lehet hasonlítani. A hűtőfolyadékot meg talán úgy tudod érzékelni, ha kicsit járattad  a motort, de nem ment üzemi hőfokig, majd leveszed a kiegyenlítő tartály kupakját. Így talán elég erősen érezhető a szaga.

 

Egyébként olajcsere alkalmával a régebbi tömítéseken simán szivároghat picit pár száz kilométerig az olaj, amit érezhetsz is akár.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

A képen látható, első ülések alatti "egységek" mi célt szolgálnak (1.kép az utas oldali, a 2. kép a vezető oldali ülés)? Tudtommal nincs se ülésfűtés, se oldallégzsák, se ülésfoglaltság érékelő (legalábbis a belső világításnál biztos nincs visszajelzője).

Köszönöm

 

 

A két első légzsáknak is van érzékelője az ülésben, ha jól tudom. Elvileg csak akkor nyílnak, ha ül benne valaki. (plusz még pár érzékelő együttes jelzésére nyílik a légzsák)

Link to comment
Megosztás:

1 perc, KMilán írta:

A két első légzsáknak is van érzékelője az ülésben, ha jól tudom. Elvileg csak akkor nyílnak, ha ül benne valaki. (plusz még pár érzékelő együttes jelzésére nyílik a légzsák)

A múltkor kérdeztem, hogy van-e ezekben az autókban ülésfoglaltság érzékelő és abban maradtunk, hogy nem volt alap felszereltség a légzsák "mellé" és a belső világításnál van/lenne a visszajelzője, de nálam nincs ilyen. Akkor hogy van ez? Eddig sehol nem találtam infót erre vonatkozóan. 

Link to comment
Megosztás:

57 perce, nyolc8 írta:

Lepucoltam a foltot, és feltöltöttem a szintet. Sajnos nem éreztem semmit de fura trutyis a tövében, mintha valaki zsírral kente volna meg. De vannak nyomok is ott a fémen mintha csináltak volna valamit vele ott. Majd kiderül hogy mi lesz... Csak ezek még mindig nem magyarázzák a szagot amit érzek...

Az olyan mintha zsíros lenne vagy ilyesmi. Nekem a klíma kompresszor házán olyasmi volt mint a vízkövesedés és nedves volt mert járás közben folyton csepegett. Amikor meg ,,eltörtem" a termosztát kis könyökét járó motornál rá ömlött a víz a motor szélére. Azóta is érzem ahogy ég. De nem csepeg mert a bilincset addig húztam míg abba nem hagyta. Nem tudom meddig fog érezni, azóta már többször mentem vele és még most is érzik ahogy melegszik. Szóval ha nem csepeg akkor rá ömlött a vízből cserekor, bár erre nem vennék mérget ha ugye alul engedték le, úgy hogy folyna a motorra. Vagy kiszivattyúzzák? Akkor meg télleg megeshet, hogy ráfröcsköltek belőle. De a lényeg, hogy ha érzik a szag akkor valahogy a motorra jutott. Viszont Janó is egy nagyon jót mondott, hogy újratöltés után kiegyenlítődik azért is lehet kevesebb a tartályban, ezt megjegyzem ha cserélik nekem is ne lepődjek meg rajta. Csak figyeld, hogy nehogy túl alacsonyra csökkenjen a szint. A szag meg majd elmúlik, már ha valóban nem ereszt.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

A képen látható, első ülések alatti "egységek" mi célt szolgálnak (1.kép az utas oldali, a 2. kép a vezető oldali ülés)? Tudtommal nincs se ülésfűtés, se oldallégzsák, se ülésfoglaltság érékelő (legalábbis a belső világításnál biztos nincs visszajelzője).

Amennyire tudom ez az oldallégzsák kábelkötege, ami idáig az ülés alá ki van vezetve gyárilag. Hogy miért azt nem tudom, lehet hogy ez az övfeszítő vezetékkötege is, de jól látszik hogy az ülés felé nem megy tovább, tehát az oldallégzsák hiánya egyértelmű. Ülésfűtés sincs, mert az egy újabb kis sárga csatlakozó lenne a nagy fekete mellett, oldalt.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, KMilán írta:

A két első légzsáknak is van érzékelője az ülésben, ha jól tudom. Elvileg csak akkor nyílnak, ha ül benne valaki. (plusz még pár érzékelő együttes jelzésére nyílik a légzsák)

Nincs.

Ülésfoglaltság-érzékelő extra volt (ha van, akkor van visszajelzője a belső világítás lámpatestjében), és kizárólag az anyósülésben volt, mert a gyártók feltételezték hogy ha gurul az autó, akkor remélhetőleg minden esetben ül valaki a vezetőülésben, tehát oda nem kell ülésfoglaltság-érzékelő. :-)

Ennek hiányában egyrészt nem javallott az anyósülésre gyerekülést szerelni, másrészt meg frontális ütközéskor mindkét első légzsák elműködik, akkor is ha nem ült senki a jobb egyben.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat! Bizakodom hogy nem ereszt.

Viszont újabb kérdés: a motorháztető támasztó pálca lefogató patentje van akinek citrom sárga? Nekem fekete van benne, de eltört, kaptam G Astrahoz valót Opel márka szervizben, ami citrom sárga. De ezen a pöcök ami a karosszériához rögzíti, 90 fokkal elforditva ahhoz képest mint ahogy az eredeti feketén van. Érdekelne hogy ez tuti jó e hozzá, van e esetleg valakinek már ilyen benne?

Link to comment
Megosztás:

20 perce, nyolc8 írta:

Köszönöm a válaszokat! Bizakodom hogy nem ereszt.

Viszont újabb kérdés: a motorháztető támasztó pálca lefogató patentje van akinek citrom sárga? Nekem fekete van benne, de eltört, kaptam G Astrahoz valót Opel márka szervizben, ami citrom sárga. De ezen a pöcök ami a karosszériához rögzíti, 90 fokkal elforditva ahhoz képest mint ahogy az eredeti feketén van. Érdekelne hogy ez tuti jó e hozzá, van e esetleg valakinek már ilyen benne?

Amit Cromax-ról rendeltem az fekete gyári. Én ilyen sárgán eddig csak azt a kis műanyagot láttam amibe a tartót tolják be amikor nyitva van a motor tető. Hogy elfordítva? Akkor, hogy akad bele a támasztó?

Link to comment
Megosztás:

13 órája, AstryG írta:

Amit Cromax-ról rendeltem az fekete gyári. Én ilyen sárgán eddig csak azt a kis műanyagot láttam amibe a tartót tolják be amikor nyitva van a motor tető. Hogy elfordítva? Akkor, hogy akad bele a támasztó?

Hát a pattintó rész máshogy van, tehát 90 fokkal elforditva kellene bepattintani a kasztniba a tartót. És ezt nem tudom hogy most ez esetleg valami újabb kiadás és változtattak rajta vagy mi. Mert maga az a rész amibe a rúd bepattan az ugyanolyan egy az egyben.

Link to comment
Megosztás:

Most, hogy így megnéztem a két punci pöcköt a gyári azért rögtön szembetűnik mennyivel másabb. Na igen ha már annyival drágább is akkor legyen minőségibb a cucc. Ami most 600ba kerül mikor én vettem meg 550 körül volt asszem.

kepatmeretezes_hu_img_20180518_163356.jp

Értem az alsó része áll így 

kepatmeretezes_hu_img_20180518_163443.jp

A felső meg mint ahogy kell. Hát ha megfogja a tartó pálcát akkor gondolom ugyan olyan jó mint a régi verzió. Amúgy nem tán a franciák keze van a dologban...

Link to comment
Megosztás:

A Veramon-t próbálom bekalibrálni két tankolás között, de hiába ugyanaz a kút, beálló és pisztoly, nem sikerült úgy tankolnom (rossz értékek jöttek ki). A srác azt írta ő úgy tölt, hogy a betöltő oldalában látszódjon az üzemanyag. A pisztolyt teljesen betolva belement valamennyi lekattanásig. Utána kijjebb és kijjebb húzva a pisztolyt, próbáltam annyira rátölteni, hogy egészen fent legyen az üzemanyag szintje. Ezt sokszor ismételtem, egészen addig amíg a cső éppen csak kinyitotta a kis ajtót és még úgy is legalább tízszer töltöttem rá lekattanásig, szinte tized decinként. Az üzemanyag mindig lement és nem jött fel az ajtóig, feladtam. Ez nem vezet sehova, így nem lehet két töltés között pontosan mérni. Csak néhány decinek néztem a rátöltött mennyiséget, óra szerint 3.3L volt (csak a teletanktól). Valós lehet vagy a levegőt számolta az óra? Talán nagyon buta kérdés, de félremehet az üzemanyag valahova vagy a tank ilyenformán teljesen zárt? Árthat valaminek ennyire túltölteni? Nem gondolom, hogy félremegy, mert akkor arra el is párologhatna.

Azt olvastam, hogy a tartályban van egy tágulási tér a felmelegedő üzemanyagnak. Ha ez tele van, akkor a táguló üzemanyag kárt tehet az autóban. Kell emiatt paráznom? Szívjam le a felesleget vagy most éjszaka fogyasszam le, várhatóan nem melegszik fel a tank annyira?

A betöltő nyílásnál van olyan szelep, ami a levegőt kiengedi a tágulási térből?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 17. at 19:00, nyolc8 írta:

Lepucoltam a foltot, és feltöltöttem a szintet. Sajnos nem éreztem semmit de fura trutyis a tövében, mintha valaki zsírral kente volna meg. De vannak nyomok is ott a fémen mintha csináltak volna valamit vele ott. Majd kiderül hogy mi lesz... Csak ezek még mindig nem magyarázzák a szagot amit érzek...

Lehet h olaj ment mellé a szervizben... 

Link to comment
Megosztás:

56 perce, freddy_ írta:

A Veramon-t próbálom bekalibrálni két tankolás között, de hiába ugyanaz a kút, beálló és pisztoly, nem sikerült úgy tankolnom (rossz értékek jöttek ki). A srác azt írta ő úgy tölt, hogy a betöltő oldalában látszódjon az üzemanyag. A pisztolyt teljesen betolva belement valamennyi lekattanásig. Utána kijjebb és kijjebb húzva a pisztolyt, próbáltam annyira rátölteni, hogy egészen fent legyen az üzemanyag szintje. Ezt sokszor ismételtem, egészen addig amíg a cső éppen csak kinyitotta a kis ajtót és még úgy is legalább tízszer töltöttem rá lekattanásig, szinte tized decinként. Az üzemanyag mindig lement és nem jött fel az ajtóig, feladtam. Ez nem vezet sehova, így nem lehet két töltés között pontosan mérni. Csak néhány decinek néztem a rátöltött mennyiséget, óra szerint 3.3L volt (csak a teletanktól). Valós lehet vagy a levegőt számolta az óra? Talán nagyon buta kérdés, de félremehet az üzemanyag valahova vagy a tank ilyenformán teljesen zárt? Árthat valaminek ennyire túltölteni? Nem gondolom, hogy félremegy, mert akkor arra el is párologhatna.

Azt olvastam, hogy a tartályban van egy tágulási tér a felmelegedő üzemanyagnak. Ha ez tele van, akkor a táguló üzemanyag kárt tehet az autóban. Kell emiatt paráznom? Szívjam le a felesleget vagy most éjszaka fogyasszam le, várhatóan nem melegszik fel a tank annyira?

A betöltő nyílásnál van olyan szelep, ami a levegőt kiengedi a tágulási térből?

Én ennyire nem aggódnám túl a dolgot. Eleve a Veramonban az üzemanyagtank mérete állítható, gyárilag ugye 52 literes az Astra tankja, nekem 51-re van állítva biztonsági okokból, gondolva arra hogy úgysem tudom szinültig tankolni, még akkor sem ha úgy csepegtetem bele a benzint, ahogy te is leírtad. Meg aztán mihez hasonlítod a Veramon által kiírt értékeket (ugye az tudja az elfogyasztott üzemanyag mennyiségét is literben, és a még tankban maradó üzemanyag mennyiségét is, a kettő öszsege elvileg annyi, amennyit a tank űrtartalmának beállítottál, feltéve ha taletankoltad az autót), ha a gyári szintjelző nem lineárisan mutatja a mennyiséget? Értsd: 52 literes űrtartalomból kiindulva a gyári műszeren a fél tank elvileg 26,  a negyed pedig 13 liter kellene hogy legyen, ennek ellenére nálam 16 liter üzemanyag van a tankban a Veramon szerint akkor, amikor a mutató pontosan a negyedet jelző vonalon áll. Valamint: teletank után már megtettem 100km-t, de a Veramon szerint változatlanul 51 liter üzemanyag van a tankban...

Szerintem engedd ezt el, ennyire ne akarj pontos mérést. Op-Com-al esetleg ki lehetne deríteni hogy a motorvezérlő mennyinek látja a tankban levő üzemanyag mennyiségét, de mivel az is ugyanazt a tankban levő szintjelzőt használja mint a gyári műszer és mint a Veramon, sanszos hogy az eredmény is ugyanaz lenne... A mért érték szerintem ugyanaz mindhárom metódussal, a kijelzés pontossága az, ami a gyári műszerrel hagy némi kívánnivalót maga után. De minél többet mész/többször tankolsz, a fogyasztás értékek annál inkább közelíteni fognak a valóshoz idővel.

Tágulási térről a tankban nem tudok, szerintem nincs, ennek ellenére a túltöltött tankban a hőmérséklet hatására táguló üzemanyag különösebb kárt nem okoz, simán csak kifolyik az amúgy nem légmentesen záródó tanksapkán. De ha úgy tankolsz hogy rögtön utána mész is még 10-20km-t, vagy esetleg beállsz egy hűvös garázsba, akkor ennek a veszélye sem fenyeget.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 18. at 21:26, tgabika76 írta:

Én ennyire nem aggódnám túl a dolgot. Eleve a Veramonban az üzemanyagtank mérete állítható, gyárilag ugye 52 literes az Astra tankja, nekem 51-re van állítva biztonsági okokból, gondolva arra hogy úgysem tudom szinültig tankolni, még akkor sem ha úgy csepegtetem bele a benzint, ahogy te is leírtad. Meg aztán mihez hasonlítod a Veramon által kiírt értékeket (ugye az tudja az elfogyasztott üzemanyag mennyiségét is literben, és a még tankban maradó üzemanyag mennyiségét is, a kettő öszsege elvileg annyi, amennyit a tank űrtartalmának beállítottál, feltéve ha taletankoltad az autót), ha a gyári szintjelző nem lineárisan mutatja a mennyiséget? Értsd: 52 literes űrtartalomból kiindulva a gyári műszeren a fél tank elvileg 26,  a negyed pedig 13 liter kellene hogy legyen, ennek ellenére nálam 16 liter üzemanyag van a tankban a Veramon szerint akkor, amikor a mutató pontosan a negyedet jelző vonalon áll. Valamint: teletank után már megtettem 100km-t, de a Veramon szerint változatlanul 51 liter üzemanyag van a tankban...

Szerintem engedd ezt el, ennyire ne akarj pontos mérést. Op-Com-al esetleg ki lehetne deríteni hogy a motorvezérlő mennyinek látja a tankban levő üzemanyag mennyiségét, de mivel az is ugyanazt a tankban levő szintjelzőt használja mint a gyári műszer és mint a Veramon, sanszos hogy az eredmény is ugyanaz lenne... A mért érték szerintem ugyanaz mindhárom metódussal, a kijelzés pontossága az, ami a gyári műszerrel hagy némi kívánnivalót maga után. De minél többet mész/többször tankolsz, a fogyasztás értékek annál inkább közelíteni fognak a valóshoz idővel.

Tágulási térről a tankban nem tudok, szerintem nincs, ennek ellenére a túltöltött tankban a hőmérséklet hatására táguló üzemanyag különösebb kárt nem okoz, simán csak kifolyik az amúgy nem légmentesen záródó tanksapkán. De ha úgy tankolsz hogy rögtön utána mész is még 10-20km-t, vagy esetleg beállsz egy hűvös garázsba, akkor ennek a veszélye sem fenyeget.

Köszönöm a gyors válaszod. A legfőbb gondom most már nem a Veramon kalibráció. Bár amiatt töltöttem túl, de most beugrott, hogy régen még a kutasnak sem engedtem egy kattanásnál tovább nyomni erre én 30 kattanásig szórakozok vele teljesen fent a kis ajtónál. Holnap hosszú útra mennék (lehet napos idő, az autó fekete) és beparáztam, hogy a túltöltés miatt gond lehet. Éppen most készítem az üvegeket, hogy 100mL-es fecskendővel apránként leszívok 3L-t. Vagy egyszerűen csak kimegyek és megyek vele 60km-t még az éjszaka, egyszerűbb, mint leszívni.

Az elsődleges problméma az volt, hogy a Z14XEP motornál nincs fogyasztási információ. Nekem az injektorszelepre kellett kötnöm egy optocsatolót, a motornál injektor szelep 4V-t választani. A Veramon kb. 25-30%-al több fogyasztást mér, mint a valós (értsd 30L elfogyasztott üzemanyagnál 41-42L-t). A srác leírta, hogy mit csináljak. Telitank, fogyasszam ki a tankot amennyire csak lehet, telitank. Ekkor van két számom, amit a Veramon mér és amit beletöltöttem. A kettő hányadosa a korrekciós érték. Ezt beírtam neki, így 46L-nél 1.2L-el kevesebbet számolt. Ekkor a srác azt írta, hogy ugyanaz a kút, beálló, pisztoly és a külső hőmérséklet is ugyanaz legyen. Megcsináltam, de rosszabb lett a korrekciós érték (mégkevesebbet számolna vele, mint előzőleg). Erre írta, hogy ő úgy tankol, hogy látja az üzemanyagot a betöltő nyaknál, akkor van tele. Nem tudom mit értett ez alatt, de biztosan nem azt, amit én ma műveltem. Mindenesetre annyi gondom volt már a Veramon-al (jelenleg a belső hőmérőm is szarakodik), hogy már kétszer küldött utánam alkatrészt (beleértve egy új hőmérőt) és tegnap felajánlott egy új Veramont.

Úgy vettem észre, hogy a Veramon által kiírt üzemanyagszint csak tájékoztató jellegű. Minden fogyasztási infót az injektorszelepről vesz le. Tehát az mindegy, hogy a tankot 49L-re vagy 52L-re töltöm, az a lényeg, hogy két teljesen egyforma tankolást tudjak csinálni. Csak ez úgy nem fog menni, ahogyan ma próbáltam...

Az üzemanyagszint méréshez: A Veramon nagyjából ugyanazt mutatja, amit az üzemanyagszintmérő, de nem teljesen. A Veramon csak akkor frissíti az értéket, ha az autó megáll 10 másodpercre. (Első utamon autópályán mentem és az érték nem akart frissülni, amikor már a negyed tanknyi benzin hiányzott. Megálltam, de nem jöttem rá, hogy akkor azért frissült, mert utána megint nem. A srác megírta, hogy ez így normális.) A másik különbség, hogy Veramon-nál literekkel ugrál az üzemanyagszint érték fel-le folyamatosan (álló autónál nézve), amíg az üzemanyagszintmérő nagyjából állandó szintet és fokozatos csökkenést jelez, ahogyan fogy az üzemanyag. Az üzemanyagszintmérő által kijelzett szint csak akkor változik észrevehetően, ha a vízszintestől jelentősen eltérő szögben áll az autó (például padkán parkolás, extrém szög, meredek felálló, hegy, völgy, stb.), de ezt gondolom már mindenki megfigyelte az autóján. Az üzemanyagszintmérő szerinti negyed tanknál (13L kellene legyen) én is megfigyeltem kb. 3L eltérést. De ahogyan fent is írtam, nem az a cél, hogy ez pontos legyen. A fogyasztás mérésének semmi köze a tank szintjéhez, amivel a Veramon nem is számol, csak megjeleníti (úgy mint a sebességet, fordulatszámot).

Szerk.: Megpróbáltam leszívni a felesleget egy kb. 40cm hosszú csővel. Teljesen esélytelen, levegőben volt a cső.

Szerk2.: A benzint normál használattal lefogyasztottam (szerencsére nem volt gond). Az első 100km-en az üzemanyagszintmérő meg sem mozdult a maximumról. Tényleg beleöltöttem 3.3L-el többet. Ezentúl is csak egy kattanásig fogom tölteni, ahogyan eddig is. Ha két tankolás között nem tudom pontosan ugyanarra a mennyiségre tölteni, akkor sajnos csak ekkora hibával tudom kalibrálni a Veramon-t.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki tud abban segíteni, hogyan lehet szétszedni G astra OPC visszapillantó tükrét? Tipikus jelenség, hogy a tükör tartó konzolról lepereg a fekete festék és fehér oxid réteg rakodik ki, ezt szeretném lepucolni, újrafesteni. A tükörház belsejét már kipakoltam (motort is kiszereltem), de nem látszanak a csavarok fejei, amivel összerakták. Ha valakinek van tapasztalata vagy egy link videóval/leírással, azért nagyon hálás lennék.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 24. at 22:15, freddy_ írta:

Nemrég vettem vadi új világításkapcsolót. Kivettem, visszaraktam. Azóta főleg a holtjátékában recseg-nyikorog, mintha homok lenne benne vagy eltört darabkák. Eddig élesen fordult, most rugalmas érzés, amikor elkezd fordulni. Talán azért lehet, mert valamennyire meghúztam kiszereléskor? Az eredeti világításkapcsolóját sokszor vettem ki és semmi baja, ezt is többször... 37 ezer forintba került és fél éves. Garancia lehet erre beépítési számla nélkül? Vagy szedjem szét? Láttatok már hasonlót? Működik, de nem tetszik ez így. Nagyon nem akarnék újat venni helyette...

Szerk.: 3 hónapos a kapcsoló. El kell vinnem egy Opel szervizbe megmutatni. Ők döntik el, hogy lesz-e rá garancia.

Két Opel szervizben is jártam, szándékosan nem írnám melyikben. Az első helyen azt mondták annyira minimális, hogy ezzel kevés esély lesz elintézni a garanciát. A második helyen kivették, így megnézte 3-4 ember is és szerintük semmi baja. Sajnos van baja, mert egyrészt újonnan nem ilyen volt, másrészt a 11 éves eredeti világításkapcsoló nem ad ki semmilyen "mellékhangot" átkapcsoláskor. Nagyon elegem van a GM-ből, a garanciájukból és a szervizekből is. Nem tudom mit csináljak ezzel a kapcsolóval. Veszek egy újat a legolcsóbb beszerzési forrásból, teljesen mindegy ki építi be, garancia úgysincs rá...

Más: Eltört az ablakmosó tartályban lévő szintmérő pálcám viszonylag fent. Az eltört hosszabb része becsúszott a tartályba. Nehéz lenne kiszedni? Ha benne marad, okozhat dugulást?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.