Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

56 perce, freddy_ írta:

Megnéztem, 25 Nm a gyertyák meghúzási nyomatéka. A gyertyacsatlakozók meghúzási nyomatéka 8 Nm. Kevertem valamivel... Így viszont teljesen máshogy néz ki a dolog, mert az a nyomatékkulcsom, ami ezt lefedi, nincs nálam. Viszont 3/8"-os, így adapter nélkül jó lesz a BGS 2405 hosszú gyertyakulcsra (végül ennél maradtam, csak nehezen beszerezhető).

Ha már utánanéztem, KM-6009 a célszerszám a gyertyacsatlakozók kivételéhez. Ez olyan, mint két csavarhúzó menetes véggel. Találtam olcsóbb utángyártottat az amazon.de-n, meg is rendeltem az utolsó darabot. Talán még a fogása is jobb. (Tudom, hogy random laposvas, de ha ennyiért van, inkább nem állok neki barkácsolni.)

 

Szerintem én úgy csinálom mint a videón amit belinkeltél. Ugye nem saját autó valószinűleg sosem lesz vele több dolgom, így nem érdemes szerszámokat beszereznem.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Szerintem én úgy csinálom mint a videón amit belinkeltél. Ugye nem saját autó valószinűleg sosem lesz vele több dolgom, így nem érdemes szerszámokat beszereznem.

Csak sajnos nekem nincs olyan vasam és semmi hasonló. Talán fából tudnék gyártani, de rendes műhelyem sincs, elmenne egy napom vele. Többe kerülne, mint ~3500 forintért a kész szerszám. Talán még egy-két alkalommal fogom használni.

3 órája, kobraCode írta:

Egy ilyen nekem is jó lenne néha :D

Nem emlékszem mennyi volt a posta, de ha hozzám kevesebb, szívesen beszerzem. Kellemetlen, amikor valamit nem lehet megcsinálni adapter nélkül és az üzleteknek sincs készleten, csak rendelni tudnak. Eltört egy adapterem, akkor vettem a készletet és nem bántam meg.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, freddy_ írta:

Csak sajnos nekem nincs olyan vasam és semmi hasonló. Talán fából tudnék gyártani, de rendes műhelyem sincs, elmenne egy napom vele. Többe kerülne, mint ~3500 forintért a kész szerszám. Talán még egy-két alkalommal fogom használni.

Nem emlékszem mennyi volt a posta, de ha hozzám kevesebb, szívesen beszerzem. Kellemetlen, amikor valamit nem lehet megcsinálni adapter nélkül és az üzleteknek sincs készleten, csak rendelni tudnak. Eltört egy adapterem, akkor vettem a készletet és nem bántam meg.

Na én pont fordítva vagyok, sokszor hamarabb meg tudom csinálni, mint hogy elinduljak venni, nyilván mások a körülmények és nem sokszor használatos célszerszámról van szó . Meg jó néhányszor jártam úgy hogy szétszedtem a kocsit ( ha másét akkor sem vagyok előbbre, mert ezzel elmegyek és otthagyom azt meg elhozom, így megint csak egy autó van)és közben derült ki hogy kell még valami, akkor vagy motor, vagy rögtönzök valamit.  Viszont még mindíg az udvaron szerelek, mert garázs még mindíg nincs. Van ugyan egy fedett beálló, de keskeny, nem lehet körbejárni az autót, és azért hidegben elég kellemetlen ott ténykedni. A pincébe meg ugye csak darabokban fér le az autó.

2850904-20180608-tYOPJT.jpg

 

 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Janó32 írta:

Ki "szeretném" szedni az egyik első lámpát és ehhez ugyebár az első lökhárító lebontása szükségeltetik. Totál le kell bontani az autó elejét vagy "csak" elég egy szintig szétszedni ehhez a mutatványhoz? 

Aláírásomban benne van a leírás, képekkel. Nézd meg utána már tudni fogod a kérdésedre a választ.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Na én pont fordítva vagyok, sokszor hamarabb meg tudom csinálni, mint hogy elinduljak venni, nyilván mások a körülmények és nem sokszor használatos célszerszámról van szó . Meg jó néhányszor jártam úgy hogy szétszedtem a kocsit ( ha másét akkor sem vagyok előbbre, mert ezzel elmegyek és otthagyom azt meg elhozom, így megint csak egy autó van)és közben derült ki hogy kell még valami, akkor vagy motor, vagy rögtönzök valamit.  Viszont még mindíg az udvaron szerelek, mert garázs még mindíg nincs. Van ugyan egy fedett beálló, de keskeny, nem lehet körbejárni az autót, és azért hidegben elég kellemetlen ott ténykedni. A pincébe meg ugye csak darabokban fér le az autó.

A lakóhelyemen (Ausztria) csak sötét teremmélygarázs van, tilos szerelni. A karbantartó leszerelte a konnektort, hogy még porszívózni se lehessen. Az utcán senki sem szerel, én sem tudnék hol. Itthon fűtött garázs van, de ez még a 80-as évekbeli autókhoz készült (szélességben). Az ajtó két kattanásig éppen nem nyílik ki, ha a jobb oldalra teljesen ráállok (kicsit oda is van pakolva). Ha középre állok sem lehet jól körbejárni az autót. Általában előre-hátra tologatom, attól függően, hogy a csomagtartóban vagy a motortérben tevékenykedem. Nem ideális emeléssel járó szerelésekhez (rámpát szeretnék csináltatni, de a hossza miatt necces). Az udvar sem igazán alkalmas. Emiatt is hordtam el még olajcserére is, de 11 év alatt elegem lett a márkaszervizek "mestereiből". Jó lenne (Pécs vagy Sopron környékén) egy lelkiismeretes, hozzáértő szerelő, akár szerelhetek is vele és mindent lepapíroz. Ha esetleg tudna valaki ajánlani, megköszönném.

Nagyon szeretnék egy felszerelt műhelyt, tudnék a gépekkel bánni. Nem tudom mikor lesz, ha valaha is.

Link to comment
Megosztás:

58 perce, freddy_ írta:

A lakóhelyemen (Ausztria) csak sötét teremmélygarázs van, tilos szerelni. A karbantartó leszerelte a konnektort, hogy még porszívózni se lehessen. Az utcán senki sem szerel, én sem tudnék hol. Itthon fűtött garázs van, de ez még a 80-as évekbeli autókhoz készült (szélességben). Az ajtó két kattanásig éppen nem nyílik ki, ha a jobb oldalra teljesen ráállok (kicsit oda is van pakolva). Ha középre állok sem lehet jól körbejárni az autót. Általában előre-hátra tologatom, attól függően, hogy a csomagtartóban vagy a motortérben tevékenykedem. Nem ideális emeléssel járó szerelésekhez (rámpát szeretnék csináltatni, de a hossza miatt necces). Az udvar sem igazán alkalmas. Emiatt is hordtam el még olajcserére is, de 11 év alatt elegem lett a márkaszervizek "mestereiből". Jó lenne (Pécs vagy Sopron környékén) egy lelkiismeretes, hozzáértő szerelő, akár szerelhetek is vele és mindent lepapíroz. Ha esetleg tudna valaki ajánlani, megköszönném.

Nagyon szeretnék egy felszerelt műhelyt, tudnék a gépekkel bánni. Nem tudom mikor lesz, ha valaha is.

Német ismerőst megkufircolták mert parkolóban ügyködött a verdán. Arrafelé nem szórakoznak. Mondjuk olyan árak mellett én is agyalnék rajta, hogy valahol megoldom. Mert itthon okay, ex autószerelő faterral meg garázzsal, aknával, 1,5 hektár udvarral és kerttel nincs gond, de kint ezt nem 10 millából hozod elő:-)

Link to comment
Megosztás:

12 órája, AstryG írta:

Akkor ha beállítom a nyomatékot 25re és bele veszem, hogy a kulcs csalhat pár százalékot úgy már 27 körül fogom meghúzni a gyertyát vele mondjuk. Az meg még a tűréshatáron belül lesz úgyis?

A lekattanós típusú nyomatékkulcs pontatlan a tartomány alsó vagy felső részében. Csak akkor használnám, ha a tartomány középső részébe esik a 25 Nm. Tapasztalatból írom, hogy ha túlhúzod az alu alkatrészt, akkor "megjegyzi" és legközelebb is "igényli" a túlhúzást jó érzéssel meghúzva. Nekem a lekattanós már egyszer lett kalibrálva, ami több referenciamérést takar. Ezekből lehet látni, hogy a tartomány melyik részén milyen irányban és mértékben csal. Ha van egy megfelelő nyomatékkulcs, először aláállítanám (15-20 Nm) akár több lépésben és csak a végén a kívánt nyomatékra. Érzésre húznám meg, ha megszorul, akkor sem húznám tovább, ha még nem kattant le. Nem szabad ész nélkül rá hagyatkozni. Nem biztos, hogy jól van kalibrálva és a nyomatékkulcsok nyele elég nagy, könnyű vele túlhúzni.

Link to comment
Megosztás:

59 perce, freddy_ írta:

A lekattanós típusú nyomatékkulcs pontatlan a tartomány alsó vagy felső részében. Csak akkor használnám, ha a tartomány középső részébe esik a 25 Nm. Tapasztalatból írom, hogy ha túlhúzod az alu alkatrészt, akkor "megjegyzi" és legközelebb is "igényli" a túlhúzást jó érzéssel meghúzva. Nekem a lekattanós már egyszer lett kalibrálva, ami több referenciamérést takar. Ezekből lehet látni, hogy a tartomány melyik részén milyen irányban és mértékben csal. Ha van egy megfelelő nyomatékkulcs, először aláállítanám (15-20 Nm) akár több lépésben és csak a végén a kívánt nyomatékra. Érzésre húznám meg, ha megszorul, akkor sem húznám tovább, ha még nem kattant le. Nem szabad ész nélkül rá hagyatkozni. Nem biztos, hogy jól van kalibrálva és a nyomatékkulcsok nyele elég nagy, könnyű vele túlhúzni.

Akkor minek a nyomatékkulcs? Csak azért, hogy el lehessen mondani, hogy márpedig ez és ez a csavar nyomatékkulccsal lett meghúzva? Ha érzésre húzod, akkor egyszerűbb, ha töredék áron veszel egy racsnis hajtókart vagy egy egyenes hajtókart (magyarul nem is nagyon tudom mi a rendes neve, angolul breaker bar) és meg van oldva. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, freddy_ írta:

A lekattanós típusú nyomatékkulcs pontatlan a tartomány alsó vagy felső részében. Csak akkor használnám, ha a tartomány középső részébe esik a 25 Nm. Tapasztalatból írom, hogy ha túlhúzod az alu alkatrészt, akkor "megjegyzi" és legközelebb is "igényli" a túlhúzást jó érzéssel meghúzva. Nekem a lekattanós már egyszer lett kalibrálva, ami több referenciamérést takar. Ezekből lehet látni, hogy a tartomány melyik részén milyen irányban és mértékben csal. Ha van egy megfelelő nyomatékkulcs, először aláállítanám (15-20 Nm) akár több lépésben és csak a végén a kívánt nyomatékra. Érzésre húznám meg, ha megszorul, akkor sem húznám tovább, ha még nem kattant le. Nem szabad ész nélkül rá hagyatkozni. Nem biztos, hogy jól van kalibrálva és a nyomatékkulcsok nyele elég nagy, könnyű vele túlhúzni.

Akkor jobb lett volna ha nyomaték adaptert veszek. Már bánom.

Link to comment
Megosztás:

33 perce, Kukacka írta:

Adapter kicsit nagyobb, de amire kell, ott elfért eddig mindenhol. Cserébe tényleg gusztustalanul pontos.

Igen, plusz ha kell ráteszem egy 25centis karra ha meg nem elég mehet rá egy 50centisre. Nem tudom miért nem azt választottam végül, 1500 volt a különbség a között meg a kulcs között. Pillanatnyi elmezavar, amit legalább drágán megfizet az ember.

Link to comment
Megosztás:

Srácok kis segitség kellene nekem, G Astraba szeretném beszerelni a tempomatot,olvastam gezoli leirását a müveletröl,viszont az én motorvezérlö csatlakozóm csak 48pines,igy a leirás sajnos nem sokat segit.Pedig az enyém is Z14XE motorkódos.Kuplungkapcsoló vezetékét megtaláltam,a féklámpakapcsoló 4 érintkezős.Kérdésem tulajdonképpen az lenne hogy ennél a tipusnál melyik az ecu-n a kuplungkapcsoló pinje?mert nem biztos hogy be van kötve a motortér és az utastér között.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, nzozz írta:

Akkor minek a nyomatékkulcs? Csak azért, hogy el lehessen mondani, hogy márpedig ez és ez a csavar nyomatékkulccsal lett meghúzva? Ha érzésre húzod, akkor egyszerűbb, ha töredék áron veszel egy racsnis hajtókart vagy egy egyenes hajtókart (magyarul nem is nagyon tudom mi a rendes neve, angolul breaker bar) és meg van oldva. 

Nem értem miért a lekattanós terjedt el. Az egyetlen előnye, hogy nem kell látni, mert lekattan, minden más hátrány. Drága (egy minőségi,, megbízható darab 30-60 ezer forintba kerül), időközönként vagy bizonyos számú használat után kalibrálást igényel. Nem jó a kínai, mert "évente csak kétszer van használva". Ha elmegy a kalibráció (hosszú állás vagy anyaghiba miatt), vagy nem küldöd el időben kalibrációra, esetleg eleve úgy jött ki a gyárból, hogy tolerancián kívüli a pontossága és elnyalsz vele valamit, akkor még az is jobb, ha érzésre húzod meg.

Nekem két analóg számlapos van (példa), amelynek egy hátránya, hogy bizonyos helyeken nem lehet látni a számlapot lehúzás közben. Cserében olcsó, pontos (a teljes tartományban, ellentétben a lekattanóssal), nem igényel kalibrálást (ha elmegy a mutató nullpozíciója, vissza kell hajlítani kézzel), lehúzás közben folyamatosan látható a nyomaték, ha nincs anyaghibája és a számlap nem görbül el vagy törik le, életen át kiszolgáló darab. Sajnos nem sok fajtát gyártanak belőle, amelyeknek a minősége is eléggé változó (például leesik a számlap vagy a nyél felfogatása nem megfelelő), nehéz jót szerezni. 0-7 és 0-70 Nm között nagy a választék, de 110 Nm-hez (kerékcsavarhoz) még nem találtam megfelelőt.

Link to comment
Megosztás:

32 perce, vitya1978 írta:

Srácok kis segitség kellene nekem, G Astraba szeretném beszerelni a tempomatot,olvastam gezoli leirását a müveletröl,viszont az én motorvezérlö csatlakozóm csak 48pines,igy a leirás sajnos nem sokat segit.Pedig az enyém is Z14XE motorkódos.Kuplungkapcsoló vezetékét megtaláltam,a féklámpakapcsoló 4 érintkezős.Kérdésem tulajdonképpen az lenne hogy ennél a tipusnál melyik az ecu-n a kuplungkapcsoló pinje?mert nem biztos hogy be van kötve a motortér és az utastér között.

Javaslom Gezoli leírását.

Link to comment
Megosztás:

15 perce, vitya1978 írta:

Olvastam,úgy néz ki az ö motorvezérlöje teljesen más........nekem nincs 61-es pin kuplungkapcsolónak összesen 48 pines a csati....

Sorry, én voltam figyelmetlen, hogy már olvastad. Mikori évjáratú az autód? Multec ECU-d van, esetleg más?

Link to comment
Megosztás:

3 perce, freddy_ írta:

Sorry, én voltam figyelmetlen, hogy már olvastad. Mikori évjáratú az autód? Multec ECU-d van, esetleg más?

A kocsi 2003-as azt nem tudom megmondani milyen az ECU.Fényképem van a csatlakozóról de nem lehet beszúrni csatolmányként

 

Módosítva : vitya1978
Link to comment
Megosztás:

3 perce, vitya1978 írta:

Hogy tudnám átküldeni a képet a csatiról neked?

Tedd fel valamilyen ingyenes képfeltöltő oldalra, azt már be tudod ide linkelni. TIS szerint (Astra G, model 2003, motor Z14XE, 5 sebességes manuális) az X71-es csatlakozó 64 érintkezős, négy sor van, mindegyikben 16 érintkező. Ezen a 64 érintkezősön a 61-es érintkező a kuplungpedál csatlakozóé. Az X120 viszont 48 érintkezős, ezen a 20-as láb. Nem keverted össze a kettőt? Az X120 a kettő között van, az X71 az ECU-n.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.