Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

1 óra, gezoli írta:

"B" mjogsival max. 3500kg az össztömeg, de vannak más megkötések is.

http://tobiasautosiskola.hu/jarmuszerelveny_b_kategoria/

Köszönöm. Azzal kapcsolatos tapasztalata lenne valakinek, hogy az 1.4-es motor hogyan tolerálná hegymenetben, két személlyel, ha az autó hátulja (az első ülések mögötti tér) és egy átlagos méretű utánfutó dugig meg van pakolva? Csak próbálom felmérni, hogy érdemes-e rá vonóhorgot tenni vagy gyenge a motor ilyesmihez.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, freddy_ írta:

Köszönöm. Azzal kapcsolatos tapasztalata lenne valakinek, hogy az 1.4-es motor hogyan tolerálná hegymenetben, két személlyel, ha az autó hátulja (az első ülések mögötti tér) és egy átlagos méretű utánfutó dugig meg van pakolva? Csak próbálom felmérni, hogy érdemes-e rá vonóhorgot tenni vagy gyenge a motor ilyesmihez.

Hááát - talán talán ki lehetne úgy elsőre próbálni a "nagy" hegyi mutatványt - mintegy kisérleti szinten - az M7-es érdi emelkedőjén.
De szerintem ott ötödikbe (ebben a felállásban -  2 személy + teljes hátsó rész és teli csomagolt utánfutó) már nemigen kapcsolsz fel, és persze a légkondit meg lazán  - DE gyorsan felejtsd el!   Egy 1,4-es Opel motor nemigen képes ilyen csodákra.
Nekem valójában meg az 1,2-esem van - viszont én már eléggé jól megszoktam vele együtt élni ....  Az emelkedőkön alapjában ez a széria már magában sem igazán nyerő, de a lejtőkön - ott valójában egy az egyben -  pl. motorfék helyett nagyon jó dolog a légkondi azonnali bekapcsolása (de mindezt persze csakis nyáron!)
Az ilyen autókra a vonóhorog inkább csak valami dísz (és persze felesleges vizsgáztatási költség), vagy rendszeresen az üres utánfutóra kell kiszámolni dolgokat. ...
Bááár - ha azt vesszük - láttam én - még az átkosban pl. Trabant után kötve autós utánfutót.  Vagy az MZ motorok után volt! Persze - akkoriban azok nem épp ólommal furikáztak ...

Amikor mi Románia felé (1988-ban) Nagylak tájékán átkeltünk a határon, előttünk a sorban NDK-s rendszámú Moszkvics 408-as huzgált magával egy komplett "szocreál"  lakókocsit.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

3 perce, L.Fazakas írta:

Hááát - talán talán ki lehetne úgy elsőre próbálni a "nagy" hegyi mutatványt - mintegy kisérleti szinten - az M7-es érdi emelkedőjén.
De szerintem ott ötödikbe már nemigen kapcsolsz fel, és persze a légkondit is lazán-gyorsan felejtsd el! Az 1,4-es Opel motor még nemigen képes ilyen csodákra.
Nekem valójában meg az 1,2-esem van - viszont én már eléggé jól megszoktam vele együtt élni ....  Az emelkedőkön alapjában ez a széria már magában sem igazán nyerő, de a lejtőkön - ott valójában egy az egyben -  pl. motorfék helyett nagyon jó dolog a légkondi azonnali bekapcsolása (de mindezt persze csakis nyáron!)
Az ilyen autókra a vonóhorog inkább csak valami dísz (és persze felesleges vizsgáztatási költség), vagy rendszeresen az üres utánfutóra kell kiszámolni dolgokat. ...
Bááár - ha azt vesszük - láttam én - még az átkosban pl. Trabant után kötve autós utánfutót.  Vagy az MZ motorok után volt! Persze - akkoriban azok nem épp ólommal furikáztak ...

Amikor mi Románia felé (1988-ban) Nagylak tájékán átkeltünk a határon, előttünk a sorban NDK-s rendszámú Moszkvics 408-as huzgált magával egy komplett "szocreál"  lakókocsit.

Konkrét, pontos tapasztalat érdekelne, nem "kísérleti szinten", mert költséges, ki kell fúrni a kasznit, plusz tömeg, stb. Most láttam, hogy 75kg maga a vonóhorog szerkezet, emiatt már nem lelkesedem érte annyira.

Korábban egy 20 éves, papíron 60 LE-s, nem éppen ereje teljében lévő F Astra-val vontattunk nehéz dolgokat (a cserépkályhát négyen emeltük és csak egy volt a sok nagyon nehéz holmi közül). Már nem emlékszem hogyan bírt el vele, de elbírt.

1.2-es új D Corsa-val én is mentem párszáz kilométert (kölcsönautó volt, amíg nem adták oda a sajátom). Nekem sem ment fel 5-ben gyenge emelkedőkön és mire visszakapcsoltam már 4-ben is csak vánszorgott. Az 1.2-esből átülni az 1.4-esbe fellélegzés volt. Használhatóság szempontjából nem lehet a két motort egy lapon említeni.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, freddy_ írta:

Használhatóság szempontjából nem lehet a két motort egy lapon említeni. 

Nem is említi fel senki.
Az 1,2-es az annyit tud - amennyit, az 1,4-es meg - tán egy kicsivel többet. De valójában király az 1,8-as, vagy a 2,0-es. (nem tudom, mert én nem ismerem annyira az Astra G szériát)

Link to comment
Megosztás:

14 perce, L.Fazakas írta:

Nem is említi fel senki.
Az 1,2-es az annyit tud - amennyit, az 1,4-es meg - tán egy kicsivel többet. De valójában király az 1,8-as, vagy a 2,0-es. (nem tudom, mert én nem ismerem annyira az Astra G szériát)

Akkor pont jó helyen jársz...  :icon13:  :-)  :whistle:

Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Hááát - talán talán ki lehetne úgy elsőre próbálni a "nagy" hegyi mutatványt - mintegy kisérleti szinten - az M7-es érdi emelkedőjén.
De szerintem ott ötödikbe (ebben a felállásban -  2 személy + teljes hátsó rész és teli csomagolt utánfutó) már nemigen kapcsolsz fel, és persze a légkondit meg lazán  - DE gyorsan felejtsd el!   Egy 1,4-es Opel motor nemigen képes ilyen csodákra.
Nekem valójában meg az 1,2-esem van - viszont én már eléggé jól megszoktam vele együtt élni ....  Az emelkedőkön alapjában ez a széria már magában sem igazán nyerő, de a lejtőkön - ott valójában egy az egyben -  pl. motorfék helyett nagyon jó dolog a légkondi azonnali bekapcsolása (de mindezt persze csakis nyáron!)
Az ilyen autókra a vonóhorog inkább csak valami dísz (és persze felesleges vizsgáztatási költség), vagy rendszeresen az üres utánfutóra kell kiszámolni dolgokat. ...
Bááár - ha azt vesszük - láttam én - még az átkosban pl. Trabant után kötve autós utánfutót.  Vagy az MZ motorok után volt! Persze - akkoriban azok nem épp ólommal furikáztak ...

Amikor mi Románia felé (1988-ban) Nagylak tájékán átkeltünk a határon, előttünk a sorban NDK-s rendszámú Moszkvics 408-as huzgált magával egy komplett "szocreál"  lakókocsit.

Ekkora marhaságot még soha nem olvastam.

Kezdem unni.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

5 órája, freddy_ írta:

Konkrét, pontos tapasztalat érdekelne, nem "kísérleti szinten", mert költséges, ki kell fúrni a kasznit, plusz tömeg, stb. Most láttam, hogy 75kg maga a vonóhorog szerkezet, emiatt már nem lelkesedem érte annyira.

Korábban egy 20 éves, papíron 60 LE-s, nem éppen ereje teljében lévő F Astra-val vontattunk nehéz dolgokat (a cserépkályhát négyen emeltük és csak egy volt a sok nagyon nehéz holmi közül). Már nem emlékszem hogyan bírt el vele, de elbírt.

1.2-es új D Corsa-val én is mentem párszáz kilométert (kölcsönautó volt, amíg nem adták oda a sajátom). Nekem sem ment fel 5-ben gyenge emelkedőkön és mire visszakapcsoltam már 4-ben is csak vánszorgott. Az 1.2-esből átülni az 1.4-esbe fellélegzés volt. Használhatóság szempontjából nem lehet a két motort egy lapon említeni.

Néhány gondolat:

Szerintem nem 75 kg a vonóhorog tömege,hanem a függőleges terhelhetősége ennyi.(szabvány)

Én csak laprugósat,125x200cm körülit  szereznék.A torziós rugózásúak kevés teherrel sajnos pattognak,a túlterhelést sem tolerálják.

1.4 motor:Vontattam már 1200kg-ot,max 50km/h-val lehetett.(1 raklap cserép)nem melegedett,igaz sík út volt.Extrém eset.

Az,hogy hogy bírja az utánfutót az autó,relatív dolog:mihez képest.Ha türelmes vagy,bírja.Ha nem,2x ekkora motor is kevés...

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, freddy_ írta:

Kicsit más: Kerékfordulat jeladót csak kompletten, aggyal együtt lehet kapni? Illetve lehetne, mert sehol nem találok GM-et, csak utángyártottat. Ha a kerékfordulat jeladómmal gond lenne, akkor egy bontott agyból átrakható vagy csak kompletten, aggyal együtt?

Egybe van építve a csapággyal, nem lehet szétszedni. Kompletten vehető meg.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 07. 05. at 20:58, gezoli írta:

Ekkora marhaságot még soha nem olvastam.

Kezdem unni.

 

19 órája, kobraCode írta:

Nem csak te...

"Szeressük egymást gyerekek" de ami nem megy azt nem kell erőltetni.

2869316-20180707-W5kI0Y.png

Talán jobb is így mint állandóan egymást marni a semmin. 

  • Like 1
  • Köszi! 2
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Szép lett.Találtál színazonos bontott sárvédőt végül?

 

Köszi. Igen, mázlim volt. Igaz írtam vagy 40 embernek, bontónak... És 1-et sikerült találni, azonos színben, gyári bontott. Sokat nem is kellett igazítani rajta, szépen felpasszolt a helyére.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2018‎.‎07‎.‎06‎. at 0:15, Vezeték írta:

Szerintem nem 75 kg a vonóhorog tömege,hanem a függőleges terhelhetősége ennyi.(szabvány)

Rendesen elnéztem. Igaz, a 75 kg a függőleges terhelhetőség. Több okból is elvetettem a vonóhorog ötletét egyelőre. Talán majd egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Hidraulikus krokodil emelőből milyen emelési magasságút lenne érdemes venni? Két tonnásból interneten maximum 34.2cm-ig láttam emelőket (az általános 33-34cm). A környező üzletekből csak 30.5cm-est tudnék egyszerűen szerezni. Tartok tőle, hogy a kereket éppen csak a levegőbe emelné és ha visszaengedném bakra, leérne a kerék. Sajnos nem tudnék egyszerűen magasabbat szerezni, csak 2.5-3 tonnásban magasabb áron.

Szerk.: Alaposabban megnézve, 30.5cm-es terheletlen emelési magassága 33cm. Ezt az emelőt néztem ki. Jól sejtem, hogy az otthon megadott emelési magasságok terheletlen állapotra vonatkoznak?

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumozók! 
Friss G astra tulajdonos vagyok, és az alábbi "hibára" keresek megoldást, magyarázatot:
középen található a kis kijelző (TID) óra hőm. stb. ha felkapcsolom a lámpát akkor rögtön elalszik és nem is világít, ha viszont leveszem a világítást akkor ismét régi fényében tündököl..
Tudtok nekem ebben segíteni?

Előre is köszönöm a válaszokat
Üdv

b.

Link to comment
Megosztás:

38 perce, blazsej írta:

Kedves Fórumozók! 
Friss G astra tulajdonos vagyok, és az alábbi "hibára" keresek megoldást, magyarázatot:
középen található a kis kijelző (TID) óra hőm. stb. ha felkapcsolom a lámpát akkor rögtön elalszik és nem is világít, ha viszont leveszem a világítást akkor ismét régi fényében tündököl..
Tudtok nekem ebben segíteni?

Előre is köszönöm a válaszokat
Üdv

b.

Nincs a világítás kapcsolón egy fényerő szabályzó tekerő-potméter? Ha van, azt próbáld meg állítani. 

Link to comment
Megosztás:

Megérkezett a gumibetétes gyertyakulcsom. Kívülről úgy néz ki, mint egy ütött-kopott förmedvény (ezügyben még írok a gyártónak). A felső érintkezőnek és a kerámiának külön gumibetétje van. Belepróbáltam egy gyertyát. Már a felső érintkező is nagyon szorosan megy bele, úgy kell beletuszkolni, hogy beleüljön a gyertya. Lehúzni még nehezebb. Két kézzel milliméterenként húztam ki, vigyázva, hogy hirtelen ki ne ugorjon. Jó lesz ez így szerintetek? Nem tehet kárt a gyertyában lehúzáskor ez az erőhatás?

Link to comment
Megosztás:

23 perce, freddy_ írta:

Megérkezett a gumibetétes gyertyakulcsom. Kívülről úgy néz ki, mint egy ütött-kopott förmedvény (ezügyben még írok a gyártónak). A felső érintkezőnek és a kerámiának külön gumibetétje van. Belepróbáltam egy gyertyát. Már a felső érintkező is nagyon szorosan megy bele, úgy kell beletuszkolni, hogy beleüljön a gyertya. Lehúzni még nehezebb. Két kézzel milliméterenként húztam ki, vigyázva, hogy hirtelen ki ne ugorjon. Jó lesz ez így szerintetek? Nem tehet kárt a gyertyában lehúzáskor ez az erőhatás?

Ha befújnád például szilikonnal, nem jönne le könnyebben? 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Az, de fém a fémmel érintkezik alapból ha rátolod a trafóhidat, és ugye 20-30Kilovoltról van szó. Nem fogja megállítani egy kis szilikonréteg. 

Lehet, de inkább nem fújom be. :) Azon az egy gyertyán, amit kézzel beletettem és kihúztam kétszer egymás után, nem látszik elváltozás. Ha a felső érintkezőnél vagy a kerámiánál húzva könnyen szétjöhet a gyertya, akkor ez a kulcs is megy vissza. Nem tudnak egyetlen normális kulcsot sem gyártani.

Link to comment
Megosztás:

49 perce, freddy_ írta:

Lehet, de inkább nem fújom be. :) Azon az egy gyertyán, amit kézzel beletettem és kihúztam kétszer egymás után, nem látszik elváltozás. Ha a felső érintkezőnél vagy a kerámiánál húzva könnyen szétjöhet a gyertya, akkor ez a kulcs is megy vissza. Nem tudnak egyetlen normális kulcsot sem gyártani.

Nem lehet, hogy veled van a baj?

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.