Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

18 órája, nyolc8 írta:

Igen köszönöm, de láttam olyan autót aminek 2 matrica is van ezen a műanyagon. Egyébként ez mi akar lenni? Riasztó drasztikus kikapcsolása? :D

 

Köszönöm, megnézem ezeket a fóliákat is :)

Érdemes, ilyen kafa kártyát kapsz rMmETRx.png

Illetve 1m hosszú x30cm széles darabot kapsz ezerért, máshol ez éppen a duplája. És küldik nagyon hamar. Másik boltban akartam elsőnek rendelni, de voltak olyan kedvesek és korrektek, hogy miután leadtam a rendelést egy hétre rá szóltak, hogy hiánycikk a fólia és még egy hét kb hogy megérkezzen. Na mondom akkor felejtős :closedeyes: Innen meg 2 napra meg is hozta a posta. Egy nagy PVC csőbe csomagolták szóval védve van elég rendesen.

Módosítva : AstryG
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Látott már valaki a képen láthatóhoz hasonló jelvényt?

Twinportos Astra G CC-n van, az első ajtók elején, közvetlenül a sárvédők mögött. Először azt hittem, hogy a felszereltségi szintet jelöli, de már abban sem vagyok biztos, hogy eredeti gyári tartozék, és esetleg nem utólag rakta -e rá valamelyik előző tulaj.

LRg7Suh.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Aster írta:

Sziasztok!

Látott már valaki a képen láthatóhoz hasonló jelvényt?

Twinportos Astra G CC-n van, az első ajtók elején, közvetlenül a sárvédők mögött. Először azt hittem, hogy a felszereltségi szintet jelöli, de már abban sem vagyok biztos, hogy eredeti gyári tartozék, és esetleg nem utólag rakta -e rá valamelyik előző tulaj.

 

 

Gyári. Classic II-t jelöli

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 minute ago, gezoli said:

Gyári. Classic II-t jelöli

Nagyon köszi. Közben én is belebotlottam ebbe: https://www.ebay.com/itm/Genuine-New-VAUXHALL-R-BREEZE-BADGE-Opel-Corsa-Astra-Vectra-Zafira-Meriva-Signum/183242366249

Nem tudod, hogy hol lehetne ilyen jelvényeket venni? Úgy értem a fenti linken ugyan kapható egy, de viszonylag húzós az ára, meg egyébként is úgy néz ki, hogy csak egy van neki belőle. Nekem meg kettő kellene.

Link to comment
Megosztás:

26 perce, Aster írta:

Nagyon köszi. Közben én is belebotlottam ebbe: https://www.ebay.com/itm/Genuine-New-VAUXHALL-R-BREEZE-BADGE-Opel-Corsa-Astra-Vectra-Zafira-Meriva-Signum/183242366249

Nem tudod, hogy hol lehetne ilyen jelvényeket venni? Úgy értem a fenti linken ugyan kapható egy, de viszonylag húzós az ára, meg egyébként is úgy néz ki, hogy csak egy van neki belőle. Nekem meg kettő kellene.

https://cromax.hu/karosszeria/karosszeriara_szerelt_reszek/felirat/r_felirat_riviera_53699

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, gezoli said:

Ó, nagyon köszi. Ez ugyan még drágább, de legalább így már tudom, hogy az "R" a "Riviera"-t jelöli. Meg azt se tudtam, hogy a Cromaxnál feliratokat is lehet kapni. Már ennyivel is többet tudok. Legközelebb majd ott nézek körül először. Kösz még egyszer.

Módosítva : Aster
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Aster írta:

Ó, nagyon köszi. Ez ugyan még drágább, de legalább így már tudom, hogy az "R" a "Riviera"-t jelöli. Meg azt se tudtam, hogy a Cromaxnál feliratokat is lehet kapni. Már ennyivel is többet tudok. Legközelebb majd ott nézek körül először. Kösz még egyszer.

Ők olcsóbbak http://csergowebshop.hu/szo-kereso?text=13318976&t=n

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, nyikszi írta:

Sziasztok! Első lökhárítót, ködlámpásat és merevítőt keresnék fehér színben. Felhívtam egy csomó bontót, de sehol nincs. Valaki esetleg tud valahol ilyeneket? Még a merevítővel is ki lennék segítve! Ha esetleg nem jó topikba írtam akkor bocsánat!

Sajnos jófogáson is csak olyan van aminek nincs ködlámpa  helye. Meg a merevítők is más színben vannak, vagy új ami meg fekete alapozó színű. Nem könnyű találni színben megfelelőt. Én coupe-t akartam elsőt ezüstben, de mire megtudtam volna venni már nem volt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok, van aki esetleg "az meisterteile" csomagtartó fedél dugattyut/gátlót (nem jut eszembe a neve) vett Caravanhoz? Túl erősnek tűnik, a belső fogantyút használva le sem lehet csukni a fedelet. Mikor felnyilik akkor meg úgy kilövi az  csomagtartó ajtót hogy az egész autó megmozdul. Esetleg eleinte ilyen aztán majd bekopik? Unixban lett véve, típusnak megfelelő, nem spoileres fedélhez való.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, nyolc8 írta:

Sziasztok, van aki esetleg "az meisterteile" csomagtartó fedél dugattyut/gátlót (nem jut eszembe a neve) vett Caravanhoz? Túl erősnek tűnik, a belső fogantyút használva le sem lehet csukni a fedelet. Mikor felnyilik akkor meg úgy kilövi az  csomagtartó ajtót hogy az egész autó megmozdul. Esetleg eleinte ilyen aztán majd bekopik? Unixban lett véve, típusnak megfelelő, nem spoileres fedélhez való.

Az új telók mindíg erősek, ez főleg akkor feltűnő ha a régi már alig emelte meg az ajtót. Én sem tudom elengedni fent mert akkor felvágódik.

Link to comment
Megosztás:

Nézegetem a Corsa C ködlámpáját. Annak a csatlakozója olyan mint a G Astra ködlámpájának? Olyasminek látom. Ez a Corsa ködlámpa a körülötte lévő műanyagkeretbe illeszkedik az pedig a lökhárítóba? Azon gondolkodtam, hogy be lehetne ókumlálni az Astra coupe lökhárítójába és ez kiváltaná a drága ködlámpát amit amúgy is nehezebb beszerezni. Csak nem nézne ki rosszul vele.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, AstryG írta:

Nézegetem a Corsa C ködlámpáját. Annak a csatlakozója olyan mint a G Astra ködlámpájának? Olyasminek látom. Ez a Corsa ködlámpa a körülötte lévő műanyagkeretbe illeszkedik az pedig a lökhárítóba? Azon gondolkodtam, hogy be lehetne ókumlálni az Astra coupe lökhárítójába és ez kiváltaná a drága ködlámpát amit amúgy is nehezebb beszerezni. Csak nem nézne ki rosszul vele.

Nem tudom a C Corsának milyen a ködlámpa csatlakozója, de az Astráé ú.n. 9006-os csatlakozó, ilyen:

ködlámpa csati.jpg

A coupé ködlámpa helyére a Corsáé nem megy be, más a kialakítása és a mérete is. Sajnos a coupé lökhárítójába műanyagos munka nélkül nem megy be semelyik másik típus ködfényszórója, pedig pl. a Mazda 626-é is hasonló formájú, de mégsem ugyanaz. Lehet viszont újat kapni belőle, oldalanként ~30000Ft körüli áron, míg a sima G Astra ködfényszóró kb. 6000Ft egy oldalra.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tudtok jellemző ázási helyekről a tűzfal környékén? Eddig is gyanús volt, de most már biztos hogy valahol beázik a paripa. Vezető oldalon a szőnyeg vizes, valahol a kerékjárat fölött indul. Ahogy néztem elég szépen össze van ott minden építve, így ha van jellemző pont elsőnek azt bontanám ki és nem az egész műszerfalat.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ginola írta:

Köszönöm, milyen spray ajánlott, WD 40 jó lehet?

Nem... Olyan kell ami jó kúszóképességű (tehát a kis résekbe de még az összenyomott felületek közé is "bemászik"), cserébe gyorsan elillan belőle a hordozó folyadék és egy nyomásálló és bizonyos határok közt hőálló zsíros felület marad utána. 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Janó32 írta:

Nem... Olyan kell ami jó kúszóképességű (tehát a kis résekbe de még az összenyomott felületek közé is "bemászik"), cserébe gyorsan elillan belőle a hordozó folyadék és egy nyomásálló és bizonyos határok közt hőálló zsíros felület marad utána. 

Tudnál konkrét sprayt mondani?

Link to comment
Megosztás:

Idézek egy cikkből:

"Kedves Doki! 
A 16 szelepes ECOTEC Astrák elso szériái (95/96) bizony legalább 2-4 dl/1000 km olajat esznek, amit elégetve korommal el szokták tömni az EGR szelepet elég rendszeresen. A konsturkciós hiba a szelepszárszimmering méretezése - kicsit lazára vették a fiúk. 
Sajnos az Opel Hungária engem elhajtott még 96-ban a garanciális panaszommal (3 dl/1000km olajfogyasztás), rámutatva a gyári megengedett 7 dl/1000 km adatra. 
Az autó azóta is fogyasztja az olajat, standard feladat az EGR tisztogatása (jó franciás a hozzáférés), de Castrol Softec-kel megy, azzal inkább 2 dl lehet a fogyasztás. 5000 km alatt azonban így is lemegy a max-ról a minre. ... 

Válasz:

"Próbálj meg olajcserénként egy kék dobozos STP olajadalékot önteni az olajba, vagy WYNN'S super charge-t! Látványos lesz a javulás. Az EGR-szelepet tisztítás után fújd be egy kis szilikon spray-vel, hogy ne tömődjön el, és figyeld meg, tovább bírja!"

 

Próbálta már valaki a fent említett adalékok valamelyikét? 

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 24. at 18:35, tgabika76 írta:

Nem tudom a C Corsának milyen a ködlámpa csatlakozója, de az Astráé ú.n. 9006-os csatlakozó, ilyen:

ködlámpa csati.jpg

A coupé ködlámpa helyére a Corsáé nem megy be, más a kialakítása és a mérete is. Sajnos a coupé lökhárítójába műanyagos munka nélkül nem megy be semelyik másik típus ködfényszórója, pedig pl. a Mazda 626-é is hasonló formájú, de mégsem ugyanaz. Lehet viszont újat kapni belőle, oldalanként ~30000Ft körüli áron, míg a sima G Astra ködfényszóró kb. 6000Ft egy oldalra.

 

Igen azt néztem is, hogy 30 darabja. Nekem ami lökös van az kókányolva javított, mert hiába kérdeztem az eladót nincs törve se javítva Ő azt álította nincs. És bár törvevalóban nem volt a két felső fül újra lett alkotva a jobb oldali ködlámpa tartók pedig visszataknyolva valami műanyag ragasztóval gondolom. A jobb ködlámpának az alsó lába le is van törve, az is vissza volt taknyolva, szállításkor levált. Ezért nincs sok kedvem bedobni 60ért két lámpát egy félig ócska lökhárítóba As0snFU.png

Így gondoltam, hátha bele lehet faragni egy másik Opel-ét ami nincs ilyen ,,drága" ha netán kitörne és pótolni kellene. Illetve a csatlakozót se kellene érte levágni és új csatiba kötni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.