Jump to content
uhuhu

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról

Recommended Posts

6 órája, zotya975 írta:

Én sebességben szoktam hagyni inkább ilyenkor, de a kéziféknek sem lesz baja , max nem kell izomból betépni. A kiékelés is jó ötlet, de ha valaki kiveszi az éket és elgurul az autó, esetleg kárt csinál az is a te sarad lesz. Én úgy szoktam ilyen helyre beállni, hogy az anyósoldal legyen védve, mert ugye sofőr mindenképpen kiszáll a szomszédos autóból ( ajtórányitás) utas nem biztos. Inkább átmászok a másik oldalról, ha a be-kiszállás nem lehetséges a fal miatt. 

Ez hely azért különleges, mert nem tudnak mellém állni és az autó mögé befér akár egy kerékpár is:
beallo.jpg

A többi elérhető beállónál, ahol túl közel nem, vagy csak egy oldalon tudnak mellém állni oldalra lejt (például a képen balra) vagy csak betolatni lehetne és nem férek hozzá a csomagtartóhoz. "Tömegnyomor" közepén eleve felejtős az ajtórányitás miatt (nagyon szűken mérik a helyeket).

Ilyen ékem van, de amíg ez aktuális lesz csináltatnom kellene egy szélesebbet fából, amire rágurul a kerék, akkor nem tudják kivenni.

A kép alapján továbbra is vállalható?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 órája, freddy_ írta:

Ez hely azért különleges, mert nem tudnak mellém állni és az autó mögé befér akár egy kerékpár is:

A többi elérhető beállónál, ahol túl közel nem, vagy csak egy oldalon tudnak mellém állni oldalra lejt (például a képen balra) vagy csak betolatni lehetne és nem férek hozzá a csomagtartóhoz. "Tömegnyomor" közepén eleve felejtős az ajtórányitás miatt (nagyon szűken mérik a helyeket).

Ilyen ékem van, de amíg ez aktuális lesz csináltatnom kellene egy szélesebbet fából, amire rágurul a kerék, akkor nem tudják kivenni.

A kép alapján továbbra is vállalható?

Szerintem simán. Győrben az egyik parkolóház legfelső emelete padlástért és le van csapva a tető sarka, de ugye betonból, és ki van írva hogy kombival nem lehet betolatni.:hehe:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
16 órája, freddy_ írta:

Beállót kellene választanom teremgarázsban. Legjobban egy fal melletti hely tetszene, amelynek sajnos ránézésre 10-15%-os emelkedése van (két szint közötti átjáró). Orral felfelé tudnék állni, a hátsó kerekek mögé tennék valamit, hogy ne tudjon elgurulni, ha a kézifék elengedne. Vállalható egy ilyen beálló vagy hosszútávon ártalmas, inkább keressek másikat? Beragadhat, károsodhat a kézifékbowden, ha 1-2 hétig áll az autó? A hidegindítás miatti emelkedőnek indulás elkerülésére beállhatok orral lefelé is, csak akkor a falat kicentizve nehéz lenne ki-be szállni és kilógna az oldala a garázs belső útjára.

Ne haragudj, de nagyon fárasztó vagy!

• Like 2

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 perc, gezoli írta:

Ne haragudj, de nagyon fárasztó vagy!

Béke legyen veletek, ami az egyik embernek fontos a másiknak unalmas, nem vagyunk egyformák. :rolleyes:

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, zotya975 írta:

Béke legyen veletek, ami az egyik embernek fontos a másiknak unalmas, nem vagyunk egyformák. :rolleyes:

Meleg van, épp most jegyeztem meg egy másik topicban.

Egyébként kézifék kímélésnek padlóhoz fixen rögzített széles ékeket tartanék a legjobb megoldásnak,  ekkora lejtőnél már nem terhelném a motort-hajtásláncot sebességben hagyással.

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
26 perce, koopal írta:

Meleg van, épp most jegyeztem meg egy másik topicban.

Egyébként kézifék kímélésnek padlóhoz fixen rögzített széles ékeket tartanék a legjobb megoldásnak,  ekkora lejtőnél már nem terhelném a motort-hajtásláncot sebességben hagyással.

Hát főleg ha szíjas a motor ( nem tudom milyen) annak azért nem olyan jó a folyamatos feszülés  ugyanabban a pozícióban, bár elvileg ki kell bírnia, amúgy is nagy a terhelése. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, koopal írta:

Lefúrni nem szabad. Ilyesmire gondoltam fából (mindkét kerék alá), esetleg a falnak támasztva. A legyártatása a probléma (nekem nincs rá lehetőségem).
beallo_ek.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, zotya975 írta:

Hát főleg ha szíjas a motor ( nem tudom milyen) annak azért nem olyan jó a folyamatos feszülés  ugyanabban a pozícióban, bár elvileg ki kell bírnia, amúgy is nagy a terhelése. 

Nekem az rémlik hogy a láncos tolerálja rosszabbul... 

17 perce, freddy_ írta:

Lefúrni nem szabad. Ilyesmire gondoltam fából (mindkét kerék alá), esetleg a falnak támasztva. A legyártatása a probléma (nekem nincs rá lehetőségem).
beallo_ek.jpg

Egy mezei barkács boltban meg tudod venni hozzá a cuccokat. OSB lap meg némi léc meg csavar, a kerék meg tud támaszkodni akkor is ha nem ék alaknak gurítod neki... Szerintem két stafni is elég lenne a hosszát úgy vágod le hogy leméred a faltól a távot és úgy leteszed a padlóra. Amikor a kocsi nekigurul akkor a fal megtámasztja/ellentart és meg is vagy... (Sőt, talán két ki raklap is elég a célra...) 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, Cs. Zoltán írta:

Sziasztok! 

Kauffertől rendeltetek már? Elég jó árai vannak, de vajon megbízható is (pl. olaj téren)? 

Egyszer rendeltem (nem olajat). Probléma volt a termékkel, feleslegesen vitatkoztam velük. Nem tudom ajánlani.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, freddy_ írta:

Egyszer rendeltem (nem olajat). Probléma volt a termékkel, feleslegesen vitatkoztam velük. Nem tudom ajánlani.

Köszi! Milyen alkatrész volt, ha kérdezhetem? Igazából, Eneos Sustinát tervezek rendelni, nem olcsó, de náluk a legkedvezőbb az árfekvése. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
9 órája, Cs. Zoltán írta:

Köszi! Milyen alkatrész volt, ha kérdezhetem? Igazából, Eneos Sustinát tervezek rendelni, nem olcsó, de náluk a legkedvezőbb az árfekvése. 

Én már 3 alkalommal vásároltam tőlük olajat, meg szűrőket. Gond nem volt egyszer sem. Előre utalással szoktam fizetni PayPalon keresztül, így még a szállítás is kicsit olcsóbb.

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 08. 12. at 17:31, Cs. Zoltán írta:

Sziasztok! 

Kauffertől rendeltetek már? Elég jó árai vannak, de vajon megbízható is (pl. olaj téren)? 

Olajat, szűrőt, légszűrőt és kerékcsavarokat. A csavaroknál érdekesség, hogy Swag-eket rendeltem 480/db áron miközben volt külföldi raktáron lévő is ebből a típusból 370körüli áron asszem. Mikor megjött a csomag ezt láttam

vfredwjxz8dj8lbrmem7.jpg

Gondolom a GM logo az egyet jelent. Nem akarok túl sokat belegondolni, hogy netán mert Astra-hoz való szűrőket meg Dexos minősítésű olajat rendeltem és esetleg ezért kaptam pont ilyeneket. Ez inkább csak merő véletlen.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.