Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

18 perce, Tatika81 írta:

Üdv.

Az egr szelepet lefalaztam és oldalra kiraktam.

Azt észrevettem ha több benne az üzemanyag nem csinálja.

De akkor van egy vissza ág a tank alján?

Vagy hol megy be az a cső? Most nem igazán látom magam előtt.

Nincs közvetlen tapasztalatom G astrával kapcsolatban, de képeken két darab kék csövel látok a pumpa fedeléhez csatlakozni, feltételezem az egyik az injektorhoz vezető a másik a visszafolyó ág. Nem tudom pontosan hogyan megy bent a cső előfordulhat hogy visszacsukáskor a pohár mellé került? 

Link to comment
Megosztás:

50 perce, Tatika81 írta:

A napokban megnézem és jelentkezem.

Alapjárat ingadozással kapcsolatban valami tipp?

Köszönöm az eddigi segítséget.

Először: alapjárati motornak és a fészkének a kitakarítása, repedt-lecsúszott vákumcsövek ellenőrzése, injektor-szívócsonk közti talptömítés ellenőrzése. Ez utóbbira alkalmas a féktisztító, amit ( hideg ) járó motornál a kérdéses részre fújunk, ha van tömítetlenség a motor beszívja és felpörög. 

Link to comment
Megosztás:

40 perce, Tatika81 írta:

Ez mind megtörtént.

És még is ingadozik az alapjárat. Lehet attól,hogy a szelepre felrakodott korom stb miatt nem zár vissza rendesen és ezért ingadozik.?

Az alapjárati motor kúpjára? Le kell róla tisztítani, és a fészkéről is, akkor rendesen kell zárnia. De én 10 év alatt sem tudtam megoldani az alapjárati ingadozás problémát, hiába cseréltem mindent, a fojtószelepház is patyolat tiszta volt, aztán végül át lett építve a motor és azóta nincs vele gond. Talán a motorvezérlő volt a hibás ki tudja, a 8 szelepes központi injektoros motoroknál ez elég gyakori probléma. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.Tudnátok nekem segíteni abban ,hogy minek hívják és esetleg hol lehet kapni ,azokat a műanyag ill egy része fém micsodákat amit ( Fejtámlák kihúzásakor )kell megnyomni.A hátsó ülés lehajtásakor nem figyeltem eléggé oda,és túl közel volt az ülőke rész lehajtáskor és eltörtek.Nagyon megköszönném ha segítenétek.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, medve75 írta:

Sziasztok.Tudnátok nekem segíteni abban ,hogy minek hívják és esetleg hol lehet kapni ,azokat a műanyag ill egy része fém micsodákat amit ( Fejtámlák kihúzásakor )kell megnyomni.A hátsó ülés lehajtásakor nem figyeltem eléggé oda,és túl közel volt az ülőke rész lehajtáskor és eltörtek.Nagyon megköszönném ha segítenétek.

Erre gondolsz? http://www.patacsi.hu/pages/product_info.php?partn=202&acs=_3015_&alcs=&prod=09173130f&sid=-&catf=3

Link to comment
Megosztás:

6 órája, gedikart írta:

Üdv. Hol tudok méretni kipufogó-gáz értéket? CO érdekelne, februárban lesz műszaki, és tudni szeretném, hogy áll az autó. Veszprém, Székesfehérvár, esetleg Budaörs. Köszi!

Ahol van műszaki vizsgáztatás. De igazából szerintem nem sok értelme van csak azért külön elvinni. Én előműszaki vizsgára szoktam vinni az autót ott átnézik , a kipuf gáz értékeket is, ha valami gond van hibalistát kapok , általában 2 héttel a műszaki lejárta előtt viszem el, így ennyi időm van a hibák kijavítására. Ezért legutóbb 6 ezer forintot fizettem ami lejön a műszaki árából, tehát ott már ennyivel kevesebbet fizetek. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném cserélni a hosszbordás szíjat, meg a feszítőnek a görgőjét. Anno már szereltem ki a teljes  feszítőt (http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/600/2541/26870/ 18-as számú alkatrész), de akkor nem néztem, hogy kell oldani a görgő csavarját. Gondolom a csavar balmenetes. Ha csak a görgőt cserélem akkor ugye nem kell kiszedni a teljes feszítőt? Magán a görgőn (19-es számú alkatrész) kívül kell-e mást beszerezni? A görgő csavarjának mekkora a meghúzási nyomatéka? A válaszokat előre is köszönöm!

Módosítva : Fulmen
Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Ahol van műszaki vizsgáztatás. De igazából szerintem nem sok értelme van csak azért külön elvinni. Én előműszaki vizsgára szoktam vinni az autót ott átnézik , a kipuf gáz értékeket is, ha valami gond van hibalistát kapok , általában 2 héttel a műszaki lejárta előtt viszem el, így ennyi időm van a hibák kijavítására. Ezért legutóbb 6 ezer forintot fizettem ami lejön a műszaki árából, tehát ott már ennyivel kevesebbet fizetek. 

Ahova én viszem, ott a kipuf értéket csak műszakin nézik meg, előzeteskor csak a fék, lengéscsillapító, kormányzás, stb értéket nézik. A környezetvédelmi értékkel nem foglalkoznak, ami csak vizsgakor derül ki... és eléggé határon szokott lenni az értéke. A rendeli határérték CO 0.2 , nekem pedig alapvetően 0.3-at tud (gyári érték is 0.3). Mostanában sokat autópályáztam, ezért is lenne érdekes ránézni, hogy segített-e.

Valakinek van tapasztalata erről? www.carboncleaner.hu

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Ki akartam venni az akkut, de a leszorító csavart nem bírom kitekerni úgy beállt. De mitől? Ez a kérdés, mert az előző Banner-t ki tudtam szedni könnyedén. Nem tudom mit basztak vele generátor javításnál mert akkor csavarták így le. Csak mivel nem néztem azóta nem is gondoltam, hogy ilyen lett. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, AstryG írta:

Ki akartam venni az akkut, de a leszorító csavart nem bírom kitekerni úgy beállt. De mitől? Ez a kérdés, mert az előző Banner-t ki tudtam szedni könnyedén. Nem tudom mit basztak vele generátor javításnál mert akkor csavarták így le. Csak mivel nem néztem azóta nem is gondoltam, hogy ilyen lett. 

Lehet csak simán túlhúzták. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Lehet csak simán túlhúzták. 

Mozdítani megy egy minimálisat, de tovább nem. Egy videónál olvastam olyat, hogy egy anya van rajta az elforog, persze nincs hanem benne a műanyag tartó részben van menete a csavarnak ahogy sejtettem. Akkor ennyi, cseszhetem?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, AstryG írta:

Mozdítani megy egy minimálisat, de tovább nem. Egy videónál olvastam olyat, hogy egy anya van rajta az elforog, persze nincs hanem benne a műanyag tartó részben van menete a csavarnak ahogy sejtettem. Akkor ennyi, cseszhetem?

Szerintem ne finomkodj vele. Legjobb esetben elszakad a csavar. a rosszabb eset ha a müanyag házban lévő anya elforog, mert akkor nem jön ki a csavar.

Az akksit próbáld meg előszőr kifordítani a lemez alól, mert ha kint van az akksi, akkor ki lehet venni a tartóját egyben, és könnyebb azzal a csavarral utána kint bűvészkedni.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.