Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

És azt tudja valaki hogy miben különbözik az astra classicé a hagyományos g-s astáéhoz képest az elsö fényszoro????

Mi az a DUen mi a cime?

semmiben, ugyanaz...

és nem lehet horror az ára, mert én 5.000 ért alig tudtam eladni a két első lámpámat... / db

Link to comment
Megosztás:

Mert azt hallottam hogy a régi astráé,vagyis a hagyományos G-s astrának más a foglalat stb,a classicé meg szintén más.

Neten nézegettem lámpa árakat amire a hagyományos g-s astrára 11-12 ezer forint körül voltak az árak,classicra meg 35-40 ezer környékén........

ez durva különbség.......

Állitolag a távolsági fényszoro foglalata is más,nem tudom..

mert a classicé egyben van a foglalattal,a hagyomás meg csak külön.......

és ilyenek miatt más...

Link to comment
Megosztás:

Mert azt hallottam hogy a régi astráé,vagyis a hagyományos G-s astrának más a foglalat stb,a classicé meg szintén más.

Neten nézegettem lámpa árakat amire a hagyományos g-s astrára 11-12 ezer forint körül voltak az árak,classicra meg 35-40 ezer környékén........

ez durva különbség.......

Állitolag a távolsági fényszoro foglalata is más,nem tudom..

mert a classicé egyben van a foglalattal,a hagyomás meg csak külön.......

és ilyenek miatt más...

Szerintem ha javítható ragasztással és az stabilan fogja tartani, meg úgysem látszik a lökös mögött, akkor ragasztással javítsd! Ezért felesleges bele egy új lámpa.... :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha javítható ragasztással és az stabilan fogja tartani, meg úgysem látszik a lökös mögött, akkor ragasztással javítsd! Ezért felesleges bele egy új lámpa.... :D

Egyetértek... A másik lehetőség elvinni műanyagoshoz és ő rakja össze.... stabilabb mint a ragasztó...

Link to comment
Megosztás:

Nos én azért imádom a diesel-t mert nyomatékos a drágám, persze az is jó, hogy csak 800 km-erenként kell tankolni bele. Kétségtelen, hogy 1 turbós autónak nagyobb a szervíz igénye, mint 1 szívósnak álltalában. Nekem eddig 1 hiba volt a gépsassal, melyet 1 hibás tömítés okozott..ezért egy később esedékes szervízt előrehoztunk és időben orvosoltuk a problémát..még 20.000km-er kell és már bőven visszahozta a felárat és nem mellesleg sokkal több örömöt okozott, mint 1 kisebb benyás. Arról nem is beszélve, hogy eladásnál is többet kapok majd érte és korábban fogom eladni..aki meg megveszi majd 1X marhára boldog lesz, hogy 1 igazi ékszerhez jutott, amin mindig időben elvégezték amit kellett és a cserénél, csak prémium termékek kerültek bele. Persze jó volna Z20LET a kocsiba, de sajnos azt nem tudnám fenntartani. Ha úgy állok anyagilag akkor is Diesel lesz a következő vas..csak az lehet, hogy V6-os twinturbós lesz.. :D

No ez az. Az Y20DTH 100 lóereje és nyomatéka elfogadható erős lenne dízelben, cserébe keveset eszik, de régi konsturkció, félek az adagolótól is, Uhuhu mondta, hogy sok szívás van a vaacummal ennél a motornál. De én nem megyek annyira sokat, szóval nem nagy baj, ha kicsit többet eszik és jól is megy, amúgy is nehéz lábam van, még szétesik alattam a dízel.... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Keresnék Opel Astra G új autó prospektust. Amiben benne vannak a rendelhető extrák, felszereltségi szintek mit takarnak mi van bennük, milyen színek, esetleg árak is.

Köszönöm:

Rumcice

beszaladsz egy márkaszervizbe, és leemelsz a polcról egyet :D

Link to comment
Megosztás:

No ez az. Az Y20DTH 100 lóereje és nyomatéka elfogadható erős lenne dízelben, cserébe keveset eszik, de régi konsturkció, félek az adagolótól is, Uhuhu mondta, hogy sok szívás van a vaacummal ennél a motornál. De én nem megyek annyira sokat, szóval nem nagy baj, ha kicsit többet eszik és jól is megy, amúgy is nehéz lábam van, még szétesik alattam a dízel.... :D

Szerintem félelmed alaptalan az adagolós Dieselektől..nincs több probléma velük, mint a Common Rail-ekkel, ellenben sokkal olcsóbb a szervízelése, ha gond van.. :D

Link to comment
Megosztás:

beszaladsz egy márkaszervizbe, és leemelsz a polcról egyet :D

Olyanom már van az Opel Tormásitól, de az Astra Classicról. Nekem az eredeti még nem Classic Astra G-ről kellene, azok sokkal jobban felszereltek.

De azért rákérdezek az Opel Tormásinál, hátha olyan is van.

Link to comment
Megosztás:

Olyanom már van az Opel Tormásitól, de az Astra Classicról. Nekem az eredeti még nem Classic Astra G-ről kellene, azok sokkal jobban felszereltek.

De azért rákérdezek az Opel Tormásinál, hátha olyan is van.

Sajnos olyat már úgy sem tudsz venni... :D csak használtat :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kis probléma a gépsárkánnyal: A bal hátsó ajtó nyitásakor erős súrlódó hangott hallottam, így egy kicsit tüzetesebben megvizsgáltam. Kiderült, hogy az a léptető, ami az ajtó nyitását szakaszolja, az a zaj forrása. A lépcsős idomot kétoldalról egy-egy görgő fogja közre az ajtóban, és azon az idomon gördülnek. A két görgő közül az egyik nem fordul, valamiért megszorult. Innen ered a súrlódó hang, mert a görgő nyitáskor/csukáskor csúszik az idomon, és nem gördül rajta.

Volt már valakinek ilyen probléma? Mi volt a megoldás? Valakinek javaslat, ötlet?

A zsírzással már próbálkoztam, és MoS2 spray-t is kapott már, de hasztalan, a görgő nem fordul, eddig legalábbis.

Ha valaki tud segíteni, azt megköszönném, mert kifogytam az ötletekből, legalábbis szétszedni még nem akarom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kis probléma a gépsárkánnyal: A bal hátsó ajtó nyitásakor erős súrlódó hangott hallottam, így egy kicsit tüzetesebben megvizsgáltam. Kiderült, hogy az a léptető, ami az ajtó nyitását szakaszolja, az a zaj forrása. A lépcsős idomot kétoldalról egy-egy görgő fogja közre az ajtóban, és azon az idomon gördülnek. A két görgő közül az egyik nem fordul, valamiért megszorult. Innen ered a súrlódó hang, mert a görgő nyitáskor/csukáskor csúszik az idomon, és nem gördül rajta.

Volt már valakinek ilyen probléma? Mi volt a megoldás? Valakinek javaslat, ötlet?

A zsírzással már próbálkoztam, és MoS2 spray-t is kapott már, de hasztalan, a görgő nem fordul, eddig legalábbis.

Ha valaki tud segíteni, azt megköszönném, mert kifogytam az ötletekből, legalábbis szétszedni még nem akarom.

pedig a szétszedés következik :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

szerintetek az elsö lökhárito lebontása mennyi idöbe tellik,mondjuk egy kezdönek,vagyis aki ilyet még nem csinált?

Akna van...gondolom annélkül nem is érdemes nekiállni.

És visszarakásnál ugyanolyan jol passzosan vissza lehet rakni mint gyárilag van,vagy azért ez már nem olyan egyszerü...

Amugy lámpacsere miatt szedném le sajna.......

Unixtradenél elég olcson lehet kapni lámát gondolom kidobom akkor.....a töröttet meg megforasztatom majd ha lehet hátha kell majd még...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

szerintetek az elsö lökhárito lebontása mennyi idöbe tellik,mondjuk egy kezdönek,vagyis aki ilyet még nem csinált?

Akna van...gondolom annélkül nem is érdemes nekiállni.

És visszarakásnál ugyanolyan jol passzosan vissza lehet rakni mint gyárilag van,vagy azért ez már nem olyan egyszerü...

Amugy lámpacsere miatt szedném le sajna.......

Unixtradenél elég olcson lehet kapni lámát gondolom kidobom akkor.....a töröttet meg megforasztatom majd ha lehet hátha kell majd még...

én már csináltam párszor, kb fél óra a lámpacsere. A lökös levételéhez 4 csavart kell kicsavarni+2 bolhát kivenni.

Link to comment
Megosztás:

én már csináltam párszor, kb fél óra a lámpacsere. A lökös levételéhez 4 csavart kell kicsavarni+2 bolhát kivenni.

Köszi,és muszáj teljesen levenni a kökháritot lámpacseréhez?

Also rögzitése tört el,nem tudom még igy járjak e egy darabig,az a gond hogy kézzel lehet emelgetni picit alulrol,föl-le-föl-le...nem tudom menetközben mennyire rázkodna.....?

Link to comment
Megosztás:

Köszi,és muszáj teljesen levenni a kökháritot lámpacseréhez?

Also rögzitése tört el,nem tudom még igy járjak e egy darabig,az a gond hogy kézzel lehet emelgetni picit alulrol,föl-le-föl-le...nem tudom menetközben mennyire rázkodna.....?

nem muszáj levenni teljesen. hogy mennyire rázkódik így menet közben? no hát arról fogalmam sincs...de gondolom nem is világít jó helyre. meg lehet a rázkódástól eltörik a felső fül is, aztán ragasztgathatsz...

Link to comment
Megosztás:

Köszi,és muszáj teljesen levenni a kökháritot lámpacseréhez?

Also rögzitése tört el,nem tudom még igy járjak e egy darabig,az a gond hogy kézzel lehet emelgetni picit alulrol,föl-le-föl-le...nem tudom menetközben mennyire rázkodna.....?

Nem kell teljesen levenni. A kérdéses oldalt és a közepét, meg az alját megbontva kicsit lefelé húzva a lököst hozzá lehet férni az alsó csavarhoz.... Nem bonyolult. Én már túl vagyok rajta egyszer. De megint neki kell állnom majd....(xenon) :D

Link to comment
Megosztás:

Nem kell teljesen levenni. A kérdéses oldalt és a közepét, meg az alját megbontva kicsit lefelé húzva a lököst hozzá lehet férni az alsó csavarhoz.... Nem bonyolult. Én már túl vagyok rajta egyszer. De megint neki kell állnom majd....(xenon) :D

Azért el lehet vele bábozni.... Ennek ellenére még én is meg tudtam csinálni a Lurdynál, mindenféle szervíztől távol, tehát nem olyan vészes.

Link to comment
Megosztás:

Az teljesen természetes hogy a G Astrának az olajleeresztő csavarja, mindenkinek aluminium anyagból van? Ez SUX, mert nekem annyira begyógyult, hogy elforog benne a torx. :D

Ide nem lehet kapni valami tuning csavart? Ez legalább egy értelmes tuning alkatrész lenne. :D

Ha sikerül kioperálnod, cseréld le hatlap-fejűre....

Ha nem sikerül kivenni, dekni csere, de az igen drága dolog... :D

Link to comment
Megosztás:

Nem kell teljesen levenni. A kérdéses oldalt és a közepét, meg az alját megbontva kicsit lefelé húzva a lököst hozzá lehet férni az alsó csavarhoz.... Nem bonyolult. Én már túl vagyok rajta egyszer. De megint neki kell állnom majd....(xenon) :D

Köszi,és esetleg nem tudod milyen csavarok rögzitik,mikre készüljek fel?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.