Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kadett GSI - kérdések


lassze

Recommended Posts

A négy oldalas leírást el tudod juttatni valahogy hozzám? (e-mail, fax, fénymásolat?)

Én konkrétan Astra G műszerfal beépítésén gondolkodom, állítólag csak a tetejéből kell 10 centit vágni, és a Kadett szélvédőfúvókákat beleépíteni. Ez azonban egy kicsit kevés az elinduláshoz...

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 120
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Hi.

Valami más gond van a gsi-vel.Meló után megint szarakodott,már második napja.Mintha csak 3 henger menne.De kb 1 km megtétele után minden rendbe jön és többet nem is szarakszik másnap meló után való elindulásig.Na most mi a szent sz*r van?Van valakinek valami ötlete?

MB31

Link to comment
Megosztás:

Hi.

Valami más gond van a gsi-vel.Meló után megint szarakodott,már második napja.Mintha csak 3 henger menne.De kb 1 km megtétele után minden rendbe jön és többet nem is szarakszik másnap meló után való elindulásig.Na most mi a szent sz*r van?Van valakinek valami ötlete?

MB31

Nekem is volt ilyen néha. Gyújtókábel és gyertyacsere megoldotta.

Gyújtókábel sima kadett-e GSI-hez való, autósboltban van.

Gyertya: NGK BPR5ES (c20ne-hez ez a jó biztos, a többit katalógusból megmondják. Bosch-om volt, na az egy szar...)

Aztán lehet még elosztófedél is. Fújjál bele WD40-et.

Gyújtótrafó is szarakodhat, annak is cseréld a kábelét, meg nézd meg hol van és hol nincs szikra.

Ha még mindig fos, akkor talán injektor lehet még, tölts bele injektortisztítót.

Én ezeket végigjácottam, és azóta minden ok. 1 kábel majdnem szakadt volt, és a Bosch gyertyák azóta a garázs sarkában hevernek.

Link to comment
Megosztás:

A négy oldalas leírást el tudod juttatni valahogy hozzám? (e-mail, fax, fénymásolat?)

Én konkrétan Astra G műszerfal beépítésén gondolkodom, állítólag csak a tetejéből kell 10 centit vágni, és a Kadett szélvédőfúvókákat beleépíteni. Ez azonban egy kicsit kevés az elinduláshoz...

felejtsd el, mások a felfogatási pontok.

ha minden igaz G Astránál a műszerfal párna allatt megy végig egy merevítés, ami a Kadettből "még" hiányzik

F Astra komolyabb átalakítás nélkül beépíthető

Link to comment
Megosztás:

Az egyik Flash-ben volt nemrég egy Kadett GSI, amibe G Astra műszerfal volt működőképes navigációval és minden egyéb extrával. Ott volt leírva néhány sorban, hogy a szélesség megfelelő, de a szélvédő sokkal közelebb van a Kadettban, ezért a szélvédő légkiömlőket le kell vágni a G Astra műszerfalról. Ezek helyére kell beszabni a Kadett réseket.

Ennyi információval azért nem vágnék bele egy ekkora átépítésbe, ráadásul úgy, hogy hétköznapi használatban van az autó. Előtte még úgyis kupkungot kell cserélnem, a karosszériát is rendbe kéne rakni és le kellene fényezni az autót. Valamikor ez után, leghamarabb jövőre jönne a műszerfal csere.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok! Van valakinek kárpitozásitapasztalata?

Gondolok itt arra, hogy a kárpitot már egyedül le tudom szedni :lol: Csak valahogy fel kéne rá fogatni az új kárpitanyagot, és ebben hátha valaki már ügyeskedett, és nem kell tönkretennem a bal hátsó ajtókárpitot.

Lényege, hogy a régi textilt meg bőrt leszedem, a szivacsot meghagyom, de ezek a rafinált németek valahogy belülről kapcsozták fel a kárpitot, alul meg belenyomták a fába valami fóliaheggesztő szerűséggel.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...

Üdv,

Él még ez a téma...? 2005 óta. :D

Valaki meg tudná adni, hogy a GSI digit műszerfalba

milyen típusú halogén izzó kell - az LCDt megvilágító izzókra gondolok.

Most szereztem egy falat és nem a halogén (gyári) megoldású izzó van benne, hanem

egy átmeneti megoldással vannak belerakva más izzók. De így ugye halványabb.

Valami típus/technikai adat kellene (hogy milyet keressek a boltban ; 2/3db? ).

Illetve még egy dolog:

Van valakinek egy kép valahol a neten amiből látni, hogy az óra alatti visszajelző

lámpák pontosan mit is mutatnak (mondjuk balról jobbra haladva).

Index, kézifék, fényszóró.... stb-re gondolok. Elég sötét a plexi és így nem látszanak a piktogrammok.

Ha ezek bekötéséről is van valami akkor meg pláne jó lenne.

Link to comment
Megosztás:

Ezek a kijelzések vannak rajta elvileg:

/kép/

Ha van izzód, de nem tudod mi a megnevezése (én sem szoktam tudni :D ),

akkor szedd ki és vidd el, hogy ilyet szeretnél. Legalább tuti, hogy jót adnak :D

Kösz a gyors reakciót.

Sajnos nincs egyáltalán ilyen izzó - ezért a probléma.

Egy "sima" izzó van beleapplikálva (lábai odaforrasztva) így nincs kiindulási pontom.

A boldban meg ha el kezdem mondogatni, hogy "hát tudjátok az a Kadett.. az a régi..., de nem a sima hanem GSI"

nem biztos segít.

Egyébként nekem kettő darabot említettek, hogy kell, de 3 foglalat van nem...(?)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Így látatlanban mit tudnátok arra mondani, hogy mitől lehet az, hogy digit műszerfalnál csak a sebességmérő vagy, ha egy másik jeladót próbálunk, akkor a km számláló működik csak (persze a többi visszajelző, fordulatszámmérő, stb. működik rendesen, csak a sebesség, meg a távolságmérő nem megy egyszerre)? Létezik harmadik típusú jeladó is, vagy valami más trükk van?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Hello Srácok!

Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni.

Az uccsó Kadett GSi-ben alkalmazott olajhűtőnél, magában a hűtő testben, van hőszabályzó szelep? Ha van az hány foknál vált át az elkerülőágról a léghűtés használatra.

Egy OFF autó átépítése miatt lenne nagyon fontos a dolog.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Hello Srácok!

Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni.

Az uccsó Kadett GSi-ben alkalmazott olajhűtőnél, magában a hűtő testben, van hőszabályzó szelep? Ha van az hány foknál vált át az elkerülőágról a léghűtés használatra.

Egy OFF autó átépítése miatt lenne nagyon fontos a dolog.

Előre is köszi!

nem a hűtőben van . az olajszivattyú házánál vagy hogyan mondjam. pontosan nem emlékszem mikor is nyit........

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Hali!

Tudna vki küldeni nekem egy képet, hogy hogyan van egy GSi motorfedelén lévő légbeömlő(kopoltyú) gyárilag felfogatva a motortér felől?

Azért kérdezem, mert én egy A Corsa motorfedelébe akarom belevágni!

Vagy van vkinek széria motorfedelébe ilyen rakva? Az segítene a legtöbbet!

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tudna vki küldeni nekem egy képet, hogy hogyan van egy GSi motorfedelén lévő légbeömlő(kopoltyú) gyárilag felfogatva a motortér felől?

Azért kérdezem, mert én egy A Corsa motorfedelébe akarom belevágni!

Vagy van vkinek széria motorfedelébe ilyen rakva? Az segítene a legtöbbet!

Köszönöm!

be van sülyesztve... csak ugy tudod szépen felrakni ha kivágsz egy gyári gsi-ből egy nagyobb kockát.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.