Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Szívások


manta

Recommended Posts

Nem volt semmi az tény :rolleyes: Nem is jutott volna eszembe ez a megoldás ha nem kapok egy tuti tippet más Mantás ismerőstől ;) a legtutibb ,hogy pénteken lefele menet egy Omegával mentem az meg felforralta a vizet és haza kellet húzatni Keneséről :S Szóval ez a hétvége valahogy nem kedvezett a hűtés szempontjából :S Majd legközelebb ;)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 134
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

JA. ezek a víz problémák elég opeles dolgok sajnos. Nagy meglepimre a g astrában eddig nem volt ilyen, kivétel hogy abba meg az öntvénnyel együtt kel cserélni a termosztátot, hogy 20X annyiba kerüljön és sajnos itt meg ez megy tönkre mindig. Én most olaszt vettem bele, de a gyári gm is kifingik mindig.

Most szombaton jöttem horvátból és kifogtam egy 3 órás dugót a hegyekben, mert volt egy tömegbaleset egy 6,5km-es alagútban. Felment a víz pár percre 96 fok körülire aztán vissza állt 90-re. Fullra klímáztunk is, mert 34 fok volt. Szóval nem forrt fel a víz.

Az én mantámba be volt építve, pont ilyen víz felforrós esetek megelőzésére egy volvo kiegyenlítő tartálya és működött.

Link to comment
Megosztás:

Igen veszem észre :S de ,hogy egy hétvégén két kocsival is beszívjam a hűtést az picit meleg :rolleyes:

Az omegában frankón azt hittem ,hogy megfőtt a motor kész vége ,mert ahogy hallottam X20Xev elég könnyen lesz hengerfejes. Én viszont piros mező felett autókáztam fehérvártól keneséig amikor a filmbe illő jelenetnek megfelelően dőlt ki a füst a motortérből. Azt hiszem megsértődött a gép mert előtte épp a Mantát dícsértük kedvesemmel ,hogy milyen jól kibírta februárban a Szlovéniai túrát, gondolom ez nem tetszett neki és beadta a törölközőt. Azzal viszont helyben semmi sem tudtam csinálni, olyan ultra modern hájtek a motortérben minden ,hogy azt sem tudom mi micsoda ;) Sosem szerettem a nagyon modern dolgokat és lám beigazolódott , ha nem kapcsol a venti 95 nél akkor bizony baj lesz belőle :S Nem csináltam vele semmit csak feltöltöttem vízzel és a hétvégén nem is volt semmi baja ,szóval nem értem na sebaj.

Link to comment
Megosztás:

Nekem most faca elektromos ventillátorom van, kapcsol, ha kapcsolnia kell ;) néha ugyan szokatlan, hogy felbúg, és elhallgat, majd megint ugyanez :rolleyes: de majd megszokom. Ha leparkolok, akkor van hogy még hűt, és az olyan furcsa, hogy áll a kocsi, és zúg, mint a franc ;) csak az a ciki, ha elromlik valami, és elfelejt kapcsolni....

Link to comment
Megosztás:

Az jó ha kapcsol ;) de mi van ha nem? :S most totál nem merek Omival menni a külföldre mert ha kint megadja magát akkor a nyaralásra szánt pénzt szépen lehet a trélerre költeni vagy szerelőre :S Azt hiszem marad a Manta :lol: sőt ott legalább néhány ember meg is áll ,hogy kell -e segítség :rolleyes::);) és ahhoz van minden pótalkatrész úgyhogy nagyon nem izgulnék miatta.

Nekem is fura ,hogy búg valami elől :lol: az meg mégfurább ha nem búg semmi :S :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

VAlami szemét lopós banda megint lelopta a szelepsapkák felét . angry.gif És mindig csak péntek este, és mindig csak 2 db. de most tényleg felbosszantottak. SAnyi kocsija is kinn ált , neki meg tavaly opelemblémás szepelsapit vettem, annak is elvitték a felét. nekem már a 3. garnitúrám tünik el. Megbeszéltünk, hogy most pénteken mindkét autóra hozok szép ,új sapikat és kinnhagyjuk őket. Őrködünk az ablakban. ninja.giflesz harc, meg vendetta. én tépem a fülét, sanyi meg lerúgra a veséit.

Link to comment
Megosztás:

VAlami szemét lopós banda megint lelopta a szelepsapkák felét . angry.gif És mindig csak péntek este, és mindig csak 2 db. de most tényleg felbosszantottak. SAnyi kocsija is kinn ált , neki meg tavaly opelemblémás szepelsapit vettem, annak is elvitték a felét. nekem már a 3. garnitúrám tünik el. Megbeszéltünk, hogy most pénteken mindkét autóra hozok szép ,új sapikat és kinnhagyjuk őket. Őrködünk az ablakban. ninja.giflesz harc, meg vendetta. én tépem a fülét, sanyi meg lerúgra a veséit.

Ez pesten általános! Én nem rakok fel szelepsapkát sem. Minek.

A legkeményebb az a storym, amikor átmentem xv kerbe haverhoz, kiszállok autóból, csöngettem és várok a kapunál amíg kijön. Hátranézek egy pillanatra és hat év körüli cigánygyerek apukával úttesten el kocsim mellett kerül. Simán volt király járda, de nem! Ott nem. Mert neki a szelepsapkám kellett, ami sima fekete gagyi volt. Nem értem. A kisebbséget majd onnan lehet felismerni hogy hol laknak hogy szelepsapka házak fognak kinőni a földből?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is most nyúlták le az opeljeles szelepsapkát, pedig csak pár óráig állt a ház előtt a kocsi...

Sanyi kitalálta: veszünk rá jó drágákat szerdán. akkor a sok kis .....-nek lesz ideje meglesni, és akkor péntek este kommandós megfigyelést tartunk. szerintem kinn alszok a kocsiban :lol: . fekete csíkok lesznek az arcomon, és katonai harci felszerelésben, ninja kiáltással fogok kiugrani, frászt hozva ezzel a kis taknyosokra.

új szívás ,hogy igencsak csöpög a hűtővizem :lol: . 2 naponta másfél liter vizet kell beletöltenem egy nagyobb hajtás után. lassan szereznem kell hűtőt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.