Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Szívások


manta

Recommended Posts

  • Hozzászólások 134
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Orosházán van egy srác, aki rendberakta a Mantát, és mikor elkészült, és minden papírja rendbe volt, egy köcsög részeg barom (rendőr volt, vagy az még mindig) lebontotta az autó oldalát. Átment az Ő sávjába, és a lehúzodással is csak annyit tudot elérni a srác, hogy nem frontálisan ütköztek össze. Az oldala csere, és mindkét futómű kapott. A biztosító 160e ft-ot fizetet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nemsemmi. Én anno egy tőlünk két utcára lakó CC-st akartam beszervezni a klubba. Felajánlottam neki ingyen a mantámról feleslegessé vált varázs kettes karbi t és pár cuccot, azok helyett, ami neki furcsa ciril betűs volt a motortérben. Sajna a lada hűtő helyett nem volt eredetim. :lol:

A gyertyáját nem láttam. Lehet lada gyertya is jó bele? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Orosházán van egy srác, aki rendberakta a Mantát, és mikor elkészült, és minden papírja rendbe volt, egy köcsög részeg barom (rendőr volt, vagy az még mindig) lebontotta az autó oldalát.

Igen, Gregma. Itt Fehérváron készült az új első sárvédője üvegszálból. Csórónak jól le lett bontva az autója. De én úgy tudom, hogy az az alkoholista fickó vagyonőr.

Link to comment
Megosztás:

Az egyhatosom nekem is olyan volt, szívatós. Az istennek nem akart jó lenni. Én szerencsére könnyen találtam jó injektoros motort, azóta semmi bajom (a motorral). Gondolom, neked ez ott nem igazán megoldható.

Csak a napi elso inditasnal szarakodik, utana jol megy es az etvagya is kielegito ugyanis sikerult megjarnom a Fekete tenger partot vele atlag 7 literrel es kepzeljetek SEMMI hiba nem jott elo az uton hogy kopogjam le... :lol:

Link to comment
Megosztás:

7 liter? Kétezres a motor? Mert ha igen, akkor gratula! Itt párunknak az a véleménye, hogy nincs Manta 10 liter alatti fogyasztással. :lol: Persze erre már jópárszor rácáfoltak mások. :lol:

mivel koztudott hogy mutat a benzinszint mutato a MANTAKON mielott elindultunk volna , csinaltunk egy proba utat es egy flakonbol taplaltam meg ugy hogy egy kilometeres konel kotottem fel a flakont es addig mentunk mig kifogyott. Az uton volt emelkedo is, lejto is meg csigazas is egy oreg hapsi jovoltabol . Kerek 33 km mentunk. Nem zaklattam nagyon az oreg lanyt mert meg a kasztnit nem javitottam fel es vannak gyenge pontok rajta de hala annak a bizonyos econ feliratu oranak torekedtem hogy 5 dik sebessegben 2800 as fordulaton jarjon a motor. Sajnos a sebesseg merom nem mukodik igy nem tudom milyen sebesseggel kozlekedtem. Hat ezek volnanak a tapasztalataim. En is azt gondoltam hogy kb 10 liter az etvagy de igy nagyon le vagyok nyugodva. Akartam egy par fotot feltenni de az oldal valahogy nem akarja elfogadni. Mi lehet az oka ?

Link to comment
Megosztás:

mivel koztudott hogy mutat a benzinszint mutato a MANTAKON mielott elindultunk volna , csinaltunk egy proba utat es egy flakonbol taplaltam meg ugy hogy egy kilometeres konel kotottem fel a flakont es addig mentunk mig kifogyott. Az uton volt emelkedo is, lejto is meg csigazas is egy oreg hapsi jovoltabol . Kerek 33 km mentunk. Nem zaklattam nagyon az oreg lanyt mert meg a kasztnit nem javitottam fel es vannak gyenge pontok rajta de hala annak a bizonyos econ feliratu oranak torekedtem hogy 5 dik sebessegben 2800 as fordulaton jarjon a motor. Sajnos a sebesseg merom nem mukodik igy nem tudom milyen sebesseggel kozlekedtem. Hat ezek volnanak a tapasztalataim. En is azt gondoltam hogy kb 10 liter az etvagy de igy nagyon le vagyok nyugodva. Akartam egy par fotot feltenni de az oldal valahogy nem akarja elfogadni. Mi lehet az oka ?

Elöször esetleg a kepfeltoltes.hu-ra rakd fel. Ide csak képet tudsz a fórumba linkelni, a kép vagy link beszúrása ikonka segítségével.

Benzinszint jelző rendberakását esetleg a tankban lévő csúszkás érzékelő rendberakásával lehetne kezdeni, majd folytatni a műszeregység hátulján lévő fémes lezárt háromlábú ellenállás micsoda cseréjével lehet.

Link to comment
Megosztás:

Elöször esetleg a kepfeltoltes.hu-ra rakd fel. Ide csak képet tudsz a fórumba linkelni, a kép vagy link beszúrása ikonka segítségével.

Benzinszint jelző rendberakását esetleg a tankban lévő csúszkás érzékelő rendberakásával lehetne kezdeni, majd folytatni a műszeregység hátulján lévő fémes lezárt háromlábú ellenállás micsoda cseréjével lehet.

en fogalmaztam rosszul , a mutato aranylag jol mutat gondolom , csak hianyolom azt a bizonyos kis sarga lampat mely megtalalhato mas autokon es ami kigyullad mikor mar csak 5 liter van a tankban. Eleg zsebbe nyulos hogy mindig tele tankoljon az ember. Koszi az eligazitast a kepfeltoltessel kapcsolatosan

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

A jó hír: megvan, hogy hová tűnt az a rengeteg benzin.

A rossz hír: az a rengeteg benzin az olajban van.

:huh:

Tehát az anyag valóban nem vész el... csak átvándorol.

Egyébként sok hengerfejes motort láttam már, de ilyet, amit most mi produkáltunk még nem... Most vagy MrManta fújta a taknyát a kezébe és azt mutogatta, vagy valóban az olaj, a víz és a benzin keverékéből állt össze ez a massza. Számítottam rá, hogy előbb-utóbb ez lesz, csak reméltem, hogy kihúzzuk még tavaszig a dolgot. De most már nincs vissza út: be kell tenni azt a 2,4-et... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Céééhúszikszeeeet beleeeee... :)

nem gányolom szét az autóm annnyira hogy belemenjen ;) egyébként kacérkodtam vele, de miután többeknek kikértem a véleményét úgy döntöttem, hogy inkább járkálnék a mantával, mintsem nézegessem, ahogy hebrákolják. Ez gyorsabb megoldás és nem is akkora átalakítás :lol:

De egyébként van benne valami, hogy szart szarra cserélünk... :huh: -> új motor -> 1993-ból :) végülis, majdnem fele annyi idős lesz, mint ami ebben van most :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.