Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Hi!

Lehet valahogy állitani vhogy, hogy hol fogjon a fékpedál?A tárcsák, betétek, fékolaj, két hátsó fékmunkahenger ki lett cserélve, de most se fog feljebb.

Pedig 1 B Corsában ültem a múltkor, ami sokkal feljebb fogott.

Igazából csak idegesit, hogy kb olyan, mint a Wartburgomban.Lent fog és nyomni kell mint állat.Na jó nézzük a jó oldalát!A Trabiban még jobban kell nyomni. :unsure:

A rásegítőd lesz kuka valszeg,de azért nézd át a rámenő vákumcsöveket!

Link to comment
Megosztás:

A rásegítőd lesz kuka valszeg,de azért nézd át a rámenő vákumcsöveket!

Jaja, lehet a rásegítő rossz. Egyszerűen leellenőrizhető: álló motornál lépj a fékre, nyomd be amennyire tudod, tartsd nyomva, és indítsd be az autót. Ha a motor beindulása után pedál beljebb megy, akkor műxik a rásegítő, ha nem, akkor nem. Ha műxik, akkor lehet még levegős a rendszer, vagy a főfékhenger rossz. Sztem.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Lehet valahogy állitani vhogy, hogy hol fogjon a fékpedál?A tárcsák, betétek, fékolaj, két hátsó fékmunkahenger ki lett cserélve, de most se fog feljebb.

Pedig 1 B Corsában ültem a múltkor, ami sokkal feljebb fogott.

Igazából csak idegesit, hogy kb olyan, mint a Wartburgomban.Lent fog és nyomni kell mint állat.Na jó nézzük a jó oldalát!A Trabiban még jobban kell nyomni. :unsure:

Nagyon valószinű, hogy a főfékhenger kuka. Elerszti a nyomást.

Nekem áló motornál beton kemény, kb. 1- 1,5 cm mélységbe tudom nyomni. Nenet közben + 5- 6 cm, és érzem az orromon a szélvédőt. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Nekem azért fogott mélyen, mert a hátsó utánállító szerkezet nem müködött. Igy félévente mélyebb lett. Ezt onnan is láttam, hogy a kézifék kezdett 7-8 kattogásos lenni. Ilyenkor fékdobok le, manuális utánállítás addig, hogy kézifék 4-5 kattra fogjon. Nem valami szép megoldás, de nem volt kedvem szétszedni... tulajdonképpen szerintem a szerelő kurta el, mikor felrakta annak idején az uj fékpofákat.

Szóval nézd meg, hol fog a kézifék: ha 4-5 kattig tudod csak behuzni, akkor nem hátul van a problem, ha pedig hosszan lehet tépni, akkor szerintem a doboknál keresd.....

Link to comment
Megosztás:

jaja én is ezt tartom még egy megoldásnak, de nekem is van ezzel bibim.

kéziféken kettő katra jobboldalt fogja a kereket, baloldalt meg vigan gurul:S

legalábbis mikor a hidat cseréltem ez volt vele, mert leszedtem a dobot a bololdalárol, és mivel van egy kis vála visszább kelett allátani az automatán, hogy visszamenjen a dob.

na most azóta nem néztem, de szerintetek visszaálltt vajon?

a kocsi nem huzz keresztbe erőteljes fékezéskor se, de mikor összeraktam, behuztam jopárszor a kéziféket, még ott, de nem változott, a kar kb 4-5 kattra megáll, nem megy tovább, bár a kocsit nem tartja meg rendesen, lehet utána kellene állitani.

ha lesz idő, meg pénz, akkor szabályozva lesz a dob is meg a tárcsa is, akkor majd ugy rakom össze, hogy a lehető legjoban kiállitom a hátsó betéteket, akkor már valszin jolesz:)

hello

Link to comment
Megosztás:

Na az a helyzet, hogy mióta volt ez a sok csere, amit korábban leírtam, minimálisan javult csak a helyzet.A rásegítő műkszik, mert indításnál beljebb megy a pedál.A kézifék 2 kattanásnál fog.Az utánállítót ellenőrizték az orrom előtt.Eszembe jutott az is, hogy a kombikban van vmi szerkezet, ami terhelésnek megfelelően állítja a fékhatást.Ez is lehet baj.

A főfékhengert hogy lehet ellenőrizni? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!! 4 krdés fékügyben.

Ha megcsinálom az első féket tutira:

Ez van:

236 tömör tárcsa

gyári fékbetét

Ez lesz:

256 léghűtéses barázdás (brembo max)

Ferrodo fékbetét

Akkor az nem gond ha a hátsók maradnak úgy ahogy vannak?

Ugye lecserélem a féknyerget is....

maradhat a főfékhenger ugyan az?

vagy azt is le kell cserélni?

Egyáltalán van különbség a kettő főfékhenger között? Ha igen, mi (jobban nyomja a folyadékot? :unsure: )

Link to comment
Megosztás:

Ha megcsinálom az első féket tutira:

Ez van:

236 tömör tárcsa

gyári fékbetét

Ez lesz:

256 léghűtéses barázdás (brembo max)

Ferrodo fékbetét

Akkor az nem gond ha a hátsók úgy maradnak (dobfék)? Nem lessz gond a fékerőkülömbségből?

Ugye lecserélem a féknyerget is....

maradhat a főfékhenger ugyan az?

vagy azt is le kell cserélni?

Egyáltalán van különbség a kettő főfékhenger között? Ha igen, mi (jobban nyomja a folyadékot? :unsure: )

Link to comment
Megosztás:

Persze igy nem lehet elemezni a fékhatást.

De!Még mindig nem mondta meg senki, hogy ha a főfékhenger a ludas, akkor miből tudom.Nekem most az lenne a fontos, hogy azt kizárjam.

Tipikus jelenség, ha finoman, lassan nyomod, elég mélyen fog és folyamatosan süllyed le a pedál. Hirtelen taposásnál, már az elején keményen fog, de szép lassan be csúszik a pedál.

Körölbelül ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Vezettem már más típusú kocsikat is és azt tapasztaltam, hogy a fék aránylag finom nyomásra is elég komolyan reagál. Az én öreg Astrámon viszont eléggé bele kell állni a pedálba. Nektek is elég komolyan kell taposni a pedált vagy csak én jártam így? Lehet, hogy a szervó cseréjével ez kedvezően változna? Megjegyzem, különben a fékem hibátlan.

Laci

Link to comment
Megosztás:

...

Igaz nekem Corsa-A van, de hasonló "korszak" C14NZ motorral, és nekem is így fogott, aztán nemrég volt fékcsőcsere és azóta sokkal jobb. Persze biztos nem a cső miatt, hanem gondolom a hozzá tartozó légtelenítéssel és beállítással, de lehet, hogy a szervó csere előtt érdemes átnézni a gépet, ha nagyon rossznak érzed a féket.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.