Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Múltkor a fék fórum zároltsága miatt egy másik fórumban volt szó a fékekről. Találtam egy linket, amely talán Benneteket is érdekelhet: http://www.juergen-tiegs.de/OPEL/fcaravan/fcaravan.HTM

A fék táblázat adatai arra utalnak, hogy 1996-tól már az 1.4-esbe is hűtött tárcsa került, illetve hogy az ABS szériafelszereltség volt. Jók ezek az adatok egyáltalán? Ez szerintetek feloldja a múltkori ellentmondást? Lehetséges, hogy ennek ellenére az 1998 után gyártott 1.4-es Classicok mégis olyan "fapadosak" voltak, hogy azokba ABS se került, sőt visszatért a tömör féktárcsa is?

Link to comment
Megosztás:

Az ABS dolgot megcáfolhatom, mert az enyém 1 utolsó szériás(még nem Classic) Astra F Caravan 1.4-es és nincs benne, pedig felszereltségileg a legjobb volt.Ugyanezzel a felszereltséggel ment N.O-tól nyugatabbra is, pl. Hollandia.

Érdekes módon a táblázatban nem szerepel az X14XE, X16XE.

Illetve a C20LET sztem nem létezett Astrában gyárilag.V. igen?

Link to comment
Megosztás:

Ez nem gyenge! Biztos Európában nem volt rá igény. :unsure:

Hivatalosan melegedés problámák voltak vele, de ezt szerintem könnyen orvosolhatták volna, ha akarják.

Pláne hogy Európában kicsit alacsonyabb az átlaghőmérséklet, mint Dél-Afrikában.

Egyébként Szentgotthárdon készültek a gépek. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Múltkor a fék fórum zároltsága miatt egy másik fórumban volt szó a fékekről. Találtam egy linket, amely talán Benneteket is érdekelhet: http://www.juergen-tiegs.de/OPEL/fcaravan/fcaravan.HTM

A fék táblázat adatai arra utalnak, hogy 1996-tól már az 1.4-esbe is hűtött tárcsa került, illetve hogy az ABS szériafelszereltség volt. Jók ezek az adatok egyáltalán? Ez szerintetek feloldja a múltkori ellentmondást? Lehetséges, hogy ennek ellenére az 1998 után gyártott 1.4-es Classicok mégis olyan "fapadosak" voltak, hogy azokba ABS se került, sőt visszatért a tömör féktárcsa is?

Nekem 97 évvégi X14XE-m volt és abban sem volt ABS, pedig viszonylag jó felszereltségű volt (klíma, légszák, villanyablak, minden színrefújva, stb).

Link to comment
Megosztás:

És az ABS-sel mi volt pontosan a 90-es években? Csak a nagyobb motorokba került szériaként (pl. C20NE), vagy egy felszereltség csomag része volt? Vagy elképzelhető, hogy csak az 1996 után Németországban forgalomba hozott Astra Caravanokban volt, ahogy a táblázatban szerepelt? Bosszant, hogy ennyi ellentmondás van az adatokban.

Link to comment
Megosztás:

ez az absdolog nagy hülyeség ha motorfüggő, 100rol nem kell tudni blokkolás nélkül megállni? azt az 1.4 es is viszi akármikor, ugyhogy szerintem felszereltség függőnek kellene lennie, a léghűtés, már inkább mocifüggő, de egy 1,4essel is ellehet égetni a féket szoval

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Segítséget kérnék hozzáértő forumosoktól. Lehet, hogy valakinek már unalmas a téma, de én csak most jutottam el idáig.

f_k1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az asztrán a legkisebb tárcsa van most: 236 (nem léghűtéses). szereztem egy GSi féknyerget amit szeretnék beépíteni a vasba.

Egy-két kérdés még felmerült bennem mielött nekiesnék.

Kérdés 1 A féknyerget ahol fel kell rögzíteni, az a két luktávolság megegyezik a két féknyergen, vagy az egész futóművet ki kell cserélni?

Mutatok képet, hogy mire gondolok:

f_k2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kérdés 2 A fékcső is más méret kell, vagy ugyanaz jó mint most? Lecserélem azt is, csak azért ,hogy mijet vegyek.

Egyébként a kocsim: amit a képen ládtok 92-es karaván.

A segítséget előre is köszönöm!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

A felfogatási pontok távolsága ua.,de ha leszeded érdemes csavar rögzítővel(kék folyadék) összerakni,gyárilag is úgy van.

A fékcső is ua az a méret,érdemes cserélni,persze a réz tömítésekkel együtt.

Légtelenítésre figyelni és nem lesz gond.

Tárcsák mérete persze nem 236 lesz! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ !!!!! :unsure:

Féktárcsában Brembo, fékbetétben ferrodora gondoltam.

Remélem nem fog nyikorogni mert megőrülök ha igen....

Kérdezhetek még?

A féknyereg munkahengerének kicserélem a gumigyűrűjét... ha visszarakom be kell kenni valamivel (mondjuk hőálló zsír) vagy elég kenést ad a fékfolyadék?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ !!!!! :unsure:

Féktárcsában Brembo, fékbetétben ferrodora gondoltam.

Remélem nem fog nyikorogni mert megőrülök ha igen....

Kérdezhetek még?

A féknyereg munkahengerének kicserélem a gumigyűrűjét... ha visszarakom be kell kenni valamivel (mondjuk hőálló zsír) vagy elég kenést ad a fékfolyadék?

Nem kell azt kenni semmivel,csak simán cserézni,de ha nincs semmi bajuk és nem repedezett,kár hozzányúlni.

Nyikorogni nem fog,ha a leszorító rugók jól állnak és amíg be nem kopik nem égeted meg a pofákat.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Lehet valahogy állitani vhogy, hogy hol fogjon a fékpedál?A tárcsák, betétek, fékolaj, két hátsó fékmunkahenger ki lett cserélve, de most se fog feljebb.

Pedig 1 B Corsában ültem a múltkor, ami sokkal feljebb fogott.

Igazából csak idegesit, hogy kb olyan, mint a Wartburgomban.Lent fog és nyomni kell mint állat.Na jó nézzük a jó oldalát!A Trabiban még jobban kell nyomni. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.