Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sziasztok Feri vagyok. Lenne egy nagy problémám, ebben kérném segítségeteket.

Opel Astra Caravan 1.4 GL típusú autóról van szó.

Az autóban cseréltem első fékbetét (tárcsa még jó volt, nem cseréltem), mert már eléggé lent fogott a fék és hangja is volt neki.

A csere után a fék még kevésbé fogott és padlóig kellett nyomni a pedált hogy megfogja a kerekeket teljesen, ugye az ujj betét még nem fog úgy, ezért fékezgettem vele sokat hátha jobb lesz. Valamivel javult de nem normális dolog hogy még mindig padlóig kell lenyomni a pedált hogy fogon.

Ezután kicseréltük a fékolajat és légtelenítettük a rendszert, de csak minimális javulás van. A fék fog, 90 km/h sebességnél beleléptem, padlóig nyomtam és húzott egy jó 10 méteres féknyomot, de mielőtt elkezd fogni a fék van egy nagy üres útja, aminek nem kellene.

Ami még feltűnt, hogy légtelenítésnél a fékpedál bekeményedett, de úgy hogy előtte van neki egy üres rész. Tehát magyarul elkezdtem pumpálni, kemény lett de úgy lett kemény hogy nyomtam kb 5-6 centit a pedált, ott nem volt ellenállás utána pedig kőkemény.

Mi lehet a baj tudna valaki segíteni? Én konkrétan arra gondolok hogy a pedál nem jól van beállítva, de más ötletem nincs, de így nem tetszik, mert hatalmas a fölösleges út, vészfékezésnél sokat jelenthet.

Ja olaj nem folyik sehol, végignéztem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Feri vagyok. Lenne egy nagy problémám, ebben kérném segítségeteket.

Opel Astra Caravan 1.4 GL típusú autóról van szó.

Az autóban cseréltem első fékbetét (tárcsa még jó volt, nem cseréltem), mert már eléggé lent fogott a fék és hangja is volt neki.

A csere után a fék még kevésbé fogott és padlóig kellett nyomni a pedált hogy megfogja a kerekeket teljesen, ugye az ujj betét még nem fog úgy, ezért fékezgettem vele sokat hátha jobb lesz. Valamivel javult de nem normális dolog hogy még mindig padlóig kell lenyomni a pedált hogy fogon.

Ezután kicseréltük a fékolajat és légtelenítettük a rendszert, de csak minimális javulás van. A fék fog, 90 km/h sebességnél beleléptem, padlóig nyomtam és húzott egy jó 10 méteres féknyomot, de mielőtt elkezd fogni a fék van egy nagy üres útja, aminek nem kellene.

Ami még feltűnt, hogy légtelenítésnél a fékpedál bekeményedett, de úgy hogy előtte van neki egy üres rész. Tehát magyarul elkezdtem pumpálni, kemény lett de úgy lett kemény hogy nyomtam kb 5-6 centit a pedált, ott nem volt ellenállás utána pedig kőkemény.

Mi lehet a baj tudna valaki segíteni? Én konkrétan arra gondolok hogy a pedál nem jól van beállítva, de más ötletem nincs, de így nem tetszik, mert hatalmas a fölösleges út, vészfékezésnél sokat jelenthet.

Ja olaj nem folyik sehol, végignéztem.

Hátsó féket átnéztétek? Hátsóknál is légtelenítés és olajcsere megvolt?

Link to comment
Megosztás:

Igen.

A légtelenítés menete a következő volt:

Jobb hátsó - Bal hátsó - Jobb első - Bal első

A 4 fék egyszerre fog, kormány nem ráz, nem húz, hangja nincs a féknek.

Nem néztétek meg a hátsó munkahengereket, hogy a gumitömítéseknél szivárog e a fékolaj?

Ha felkeményedik pumpálásnál álló motornál és sokáig megtartja, akkor a rásegítő jó.

Link to comment
Megosztás:

Nem néztétek meg a hátsó munkahengereket, hogy a gumitömítéseknél szivárog e a fékolaj?

Ha felkeményedik pumpálásnál álló motornál és sokáig megtartja, akkor a rásegítő jó.

Nem ereszti sehol az olajat, de pedál keménységről megpróbálok videót csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Feri vagyok. Lenne egy nagy problémám, ebben kérném segítségeteket.

Opel Astra Caravan 1.4 GL típusú autóról van szó.

Az autóban cseréltem első fékbetét (tárcsa még jó volt, nem cseréltem), mert már eléggé lent fogott a fék és hangja is volt neki.

A csere után a fék még kevésbé fogott és padlóig kellett nyomni a pedált hogy megfogja a kerekeket teljesen, ugye az ujj betét még nem fog úgy, ezért fékezgettem vele sokat hátha jobb lesz. Valamivel javult de nem normális dolog hogy még mindig padlóig kell lenyomni a pedált hogy fogon.

Ezután kicseréltük a fékolajat és légtelenítettük a rendszert, de csak minimális javulás van. A fék fog, 90 km/h sebességnél beleléptem, padlóig nyomtam és húzott egy jó 10 méteres féknyomot, de mielőtt elkezd fogni a fék van egy nagy üres útja, aminek nem kellene.

Ami még feltűnt, hogy légtelenítésnél a fékpedál bekeményedett, de úgy hogy előtte van neki egy üres rész. Tehát magyarul elkezdtem pumpálni, kemény lett de úgy lett kemény hogy nyomtam kb 5-6 centit a pedált, ott nem volt ellenállás utána pedig kőkemény.

Mi lehet a baj tudna valaki segíteni? Én konkrétan arra gondolok hogy a pedál nem jól van beállítva, de más ötletem nincs, de így nem tetszik, mert hatalmas a fölösleges út, vészfékezésnél sokat jelenthet.

Ja olaj nem folyik sehol, végignéztem.

Ez lehet attól is hogy a tárcsához nem nyúltál semmilyen formában! Ha betétet cserélsz, és tárcsát nem, illik felszabályozni a tárcsát, hogy az új pofa felfeküdjön 100% osan a tárcsára!

A régi pofa biztos csinált barázdákazt a tárcsába, és sok fékezzéssel nem fog pár kilóméteren belül összekopni, azzal csak azt éred el hogy megsütöd a féket és dobhatod ki!

Az Astrák nál ez megszokott, hogy eléggé bent fog a fék, de leírásod szerint annál is jobban!

Hátul is cseréltetek fék pofát?

Nem lehet hogy az utánállító nem állít utána és messze van a pofa a dobtól és ezért sokat kell benyomni a pedált? Azt még nézzétek meg....

Link to comment
Megosztás:

A kiskutya retkes férfinemiszervát...már bocsánat! :D

Tárcsát nem szabályozunk fel, hanem kukába dobjuk vagy a réti négereknek adjuk kilóra!

Má méne lehetne ha méreten belül van még, és nincs della az illetőnek újra? Ha lenne gondolom cserélt volna azt is! Tudom hogy ilyenkor kellene, illene cserélni, de ha nem teheti meg??

Ez olyan mint a nyárigumi, télen.... ha nincs rá keret de a gyereket vinni kell suliba, vagy dokihoz....

Link to comment
Megosztás:

Má méne lehetne ha méreten belül van még, és nincs della az illetőnek újra? Ha lenne gondolom cserélt volna azt is! Tudom hogy ilyenkor kellene, illene cserélni, de ha nem teheti meg??

Ez olyan mint a nyárigumi, télen.... ha nincs rá keret de a gyereket vinni kell suliba, vagy dokihoz....

Fékről, kormányról nem nyitok vitát! ;)

Aki akar játszon az életével, de ne az utakon, hanem üljön ki a sinek közé! ;)

Link to comment
Megosztás:

Fékről, kormányról nem nyitok vitát! ;)

Aki akar játszon az életével, de ne az utakon, hanem üljön ki a sinek közé! ;)

Mer az jobb ha úgy közlekedik az autóval az ember hogy nincs is jogsija??

Meg az autó olyan műszaki állapotban van hogy beleizzad a tulaj az autó úton tartásán??

Vagy jelen esetben egy rosszúl légtelenített autó, VAGY EGYÁLTALÁN nem légtelenített autóval való elindulás és egyből éles teszt pl 90 nél padlófék csakugye légtelenítés híjján nincs!!!

Vagy jobbik esetben kitolatás a műhelyből követő kapunak durrantás??? Az JOBB?? kérdezd, Daykillert... tudna mesélni...

Nem értem mi kivetnivalód van abban ha határértéken (vastagságon) belül, van a tárcsa és 10-ed milimétert leböknek belőle hogy egyenes legyen a felület! nameg hogy ne üssön!

Ezzel egyáltalán nem az életével játszik hanem biztosítja azt!

Az jobb hogy télen nyárigumival rohangál az ipse??? az nem halálos?

Link to comment
Megosztás:

Mer az jobb ha úgy közlekedik az autóval az ember hogy nincs is jogsija??

Meg az autó olyan műszaki állapotban van hogy beleizzad a tulaj az autó úton tartásán??

Vagy jelen esetben egy rosszúl légtelenített autó, VAGY EGYÁLTALÁN nem légtelenített autóval való elindulás és egyből éles teszt pl 90 nél padlófék csakugye légtelenítés híjján nincs!!!

Vagy jobbik esetben kitolatás a műhelyből követő kapunak durrantás??? Az JOBB?? kérdezd, Daykillert... tudna mesélni...

Nem értem mi kivetnivalód van abban ha határértéken (vastagságon) belül, van a tárcsa és 10-ed milimétert leböknek belőle hogy egyenes legyen a felület! nameg hogy ne üssön!

Ezzel egyáltalán nem az életével játszik hanem biztosítja azt!

Az jobb hogy télen nyárigumival rohangál az ipse??? az nem halálos?

Ki mondta itt, hogy az jobb?!

Pont arról van szó, hogy fék és kormány esetében nincs vita, mindennek jónak kell lenni. Különben életekkel játszol. Nincs kókányolás, nincs 'jó az még' hozzáállás...

A többi baromságot amúgy honnan vetted?

Link to comment
Megosztás:

Ez lehet attól is hogy a tárcsához nem nyúltál semmilyen formában! Ha betétet cserélsz, és tárcsát nem, illik felszabályozni a tárcsát, hogy az új pofa felfeküdjön 100% osan a tárcsára!

A régi pofa biztos csinált barázdákazt a tárcsába, és sok fékezzéssel nem fog pár kilóméteren belül összekopni, azzal csak azt éred el hogy megsütöd a féket és dobhatod ki!

Az Astrák nál ez megszokott, hogy eléggé bent fog a fék, de leírásod szerint annál is jobban!

Hátul is cseréltetek fék pofát?

Nem lehet hogy az utánállító nem állít utána és messze van a pofa a dobtól és ezért sokat kell benyomni a pedált? Azt még nézzétek meg....

Biztos, hogy nem fogom a mondjuk 19mm-re lekopott hűtött tárcsáimat leszabályoztatni 18mm-re új betétek miatt, hogy aztán 17mm-nél cserélhessem a tárcsát. A betétet meg nem kell, mert az még nem kopott el annyira.

Felszabályozni akkor kell, ha üt a tárcsa.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat Uraim.

Nem pénz dolog állt a dologban, mert nem egy két ezer forintot hagytam az Unixnál hanem több mint negyvenet semmi nem múlt volna azon a két tárcsán, illetve semmi pénzért nem kockáztatnám a családom életét.

Az autó szerelőnél volt a futóművet újították fel, és figyelmeztettek hogy cserélni kéne az első féket. Megkérdeztem hogy kompletten, erre ők azt válaszolták hogy nem, elég csak a betétet cserélni, mert a tárcsa még kibír egy betétet.Megkérdeztem hogy nem kell leszabályoztatni a tárcsát? Erre azt a választ kaptam, hogy nem szabad, mert gyengül, és veszélyes lehet, elég egy szett betétet venni, és ha elkopott utánna kompletten cserélni.

Mivel már cseréltem másik autóba minden gond nélkül, úgy gondoltam nem gazdagítom őket, mert akkor inkább a gyerekre költöm a maradékot (3000 ft/óra).

Szóval szervizben tanácsolták így a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Mer az jobb ha úgy közlekedik az autóval az ember hogy nincs is jogsija??

Meg az autó olyan műszaki állapotban van hogy beleizzad a tulaj az autó úton tartásán??

Vagy jelen esetben egy rosszúl légtelenített autó, VAGY EGYÁLTALÁN nem légtelenített autóval való elindulás és egyből éles teszt pl 90 nél padlófék csakugye légtelenítés híjján nincs!!!

Vagy jobbik esetben kitolatás a műhelyből követő kapunak durrantás??? Az JOBB?? kérdezd, Daykillert... tudna mesélni...

Nem értem mi kivetnivalód van abban ha határértéken (vastagságon) belül, van a tárcsa és 10-ed milimétert leböknek belőle hogy egyenes legyen a felület! nameg hogy ne üssön!

Ezzel egyáltalán nem az életével játszik hanem biztosítja azt!

Az jobb hogy télen nyárigumival rohangál az ipse??? az nem halálos?

Az nem nagy kunszt. Elfelejtettük. De mire csattantam a kapuba, már a kézifék a tetőkárpitig fel volt húzva és az üzemi fék is megjött. Három pumpálás. Aki bepánikol, az csak tapossa és várja a messiást.

Egyébként minden elindulásnál féktesztet kell végezni, mielőtt kimész a forgalomba pl a parkolóból.

Link to comment
Megosztás:

Mer az jobb ha úgy közlekedik az autóval az ember hogy nincs is jogsija??

Meg az autó olyan műszaki állapotban van hogy beleizzad a tulaj az autó úton tartásán??

Vagy jelen esetben egy rosszúl légtelenített autó, VAGY EGYÁLTALÁN nem légtelenített autóval való elindulás és egyből éles teszt pl 90 nél padlófék csakugye légtelenítés híjján nincs!!!

Vagy jobbik esetben kitolatás a műhelyből követő kapunak durrantás??? Az JOBB?? kérdezd, Daykillert... tudna mesélni...

Nem értem mi kivetnivalód van abban ha határértéken (vastagságon) belül, van a tárcsa és 10-ed milimétert leböknek belőle hogy egyenes legyen a felület! nameg hogy ne üssön!

Ezzel egyáltalán nem az életével játszik hanem biztosítja azt!

Az jobb hogy télen nyárigumival rohangál az ipse??? az nem halálos?

Figy öreg!

Nem nyitok vitát erről, mondtam már, a cartársak leírták utánam, hogy mit miért!

Mielőtt meséket írsz, számolj el tízig! ;)

Link to comment
Megosztás:

Figy öreg!

Nem nyitok vitát erről, mondtam már, a cartársak leírták utánam, hogy mit miért!

Mielőtt meséket írsz, számolj el tízig! ;)

Melyik része volt mese?

Én nem vitázom veled, hanem az alsó 10e anyagi prob. szenvedők olcsóbbik megoldását írtam le!

Az egy dolog hogy nektek az alap hogy hűtött bordás van bennt! Azt köztudott hogy nagyon nem kell esztergálni..

De a sima tömört azért kereteken belül lehet felszabályozni! Mert ha a i kicseréli a betétet és akkora kráterek vannak a tárcsában hogy csak 40% ban ér a felülethez a pofa akkor sz@rnak egy pofon.....

És amelyik szaki így adja át az autót az húzza le magát!

Daykiller: Amúgy én nem azt mondom hogy 1mm van a határig és akkor még elviheti hanem ha bőven határértéken belül van, és az még mindig olcsóbb ha halványan lebökik mint venni egy újat!

J0hnny tudom a fék számodra nem játék, a nyárigumi télen? az még elmegy? vagy sz@r lengéscsillapító, és kotyogó kormányösszekötő gömbfejek??

Ezek mind mind nem mesék hanem átélt tapasztalt TÉNYEK!

Ezeket nem én találom ki hanem átéltem őket, ha nem is az én autómban de volt ilyen, és halálfélelmem is volt rendesen, mikor kanyarban belementünk egy kátyúba és odébb ugrott az autó 50 cm-t! Ekkor nem vontam kérdőre a tulajt hogy vajon esztergált e a tárcsából vagy sem!

Link to comment
Megosztás:

Melyik része volt mese?

Én nem vitázom veled, hanem az alsó 10e anyagi prob. szenvedők olcsóbbik megoldását írtam le!

Az egy dolog hogy nektek az alap hogy hűtött bordás van bennt! Azt köztudott hogy nagyon nem kell esztergálni..

De a sima tömört azért kereteken belül lehet felszabályozni! Mert ha a ######i kicseréli a betétet és akkora kráterek vannak a tárcsában hogy csak 40% ban ér a felülethez a pofa akkor sz@rnak egy pofon.....

És amelyik szaki így adja át az autót az húzza le magát!

Daykiller: Amúgy én nem azt mondom hogy 1mm van a határig és akkor még elviheti hanem ha bőven határértéken belül van, és az még mindig olcsóbb ha halványan lebökik mint venni egy újat!

J0hnny tudom a fék számodra nem játék, a nyárigumi télen? az még elmegy? vagy sz@r lengéscsillapító, és kotyogó kormányösszekötő gömbfejek??

Ezek mind mind nem mesék hanem átélt tapasztalt TÉNYEK!

Ezeket nem én találom ki hanem átéltem őket, ha nem is az én autómban de volt ilyen, és halálfélelmem is volt rendesen, mikor kanyarban belementünk egy kátyúba és odébb ugrott az autó 50 cm-t! Ekkor nem vontam kérdőre a tulajt hogy vajon esztergált e a tárcsából vagy sem!

Az is pénzkidobás, ha felszabályoztatja a tárcsát, pedig felesleges. Akkor kell, ha üt a tárcsa és kész ennyi. Azt meg fékezésnél úgyis érezni. Ha gond nem volt a fékkel, csak elkoptak a betétek, akkor mehetnek fel az újak, párszor "megvasalni" és ugyanúgy fog. Szerencsére a betét igazodik a kopott tárcsához és nem fordítva.

Link to comment
Megosztás:

J0hnny tudom a fék számodra nem játék, a nyárigumi télen? az még elmegy? vagy sz@r lengéscsillapító, és kotyogó kormányösszekötő gömbfejek??

Ezek mind mind nem mesék hanem átélt tapasztalt TÉNYEK!

Ezeket nem én találom ki hanem átéltem őket, ha nem is az én autómban de volt ilyen, és halálfélelmem is volt rendesen, mikor kanyarban belementünk egy kátyúba és odébb ugrott az autó 50 cm-t! Ekkor nem vontam kérdőre a tulajt hogy vajon esztergált e a tárcsából vagy sem!

Erről a meséről beszélek!

Ne csináljunk az egérből eleféntot.

Én nagyon nem vagyok híve a felszabályzásnak, aki ment már olyan autóval, amiben elszabták a tárcsát a frenetikus drehások, az tudja miről beszélek.

Akinek meg nincs pénze fékre, kormányra, az ne tartson kocsit....az, hogy az emberek szarnak rá, arról nem tehetek.

Max a tárcsa vállát szoktuk lehúzatni, ha a felület annyira barázdált, kukába való.

Betét cserénél pedig nem fura, ha az első pár úton nem fog igazán jól, nem a legolcsóbb, kemény, szar betét kell megvenni.

De tudod mit Morfi!

IGAZAD VAN!

Lehet szabályozni! :)

Link to comment
Megosztás:

Készítettem képeket, hogy hátha valaki ráismer a hibára.

Az első opelem, tehát nem ismerem az opel sajátosságait, ha a képek alapján valaki megtudná írni hogy ez normális dolog-e nagyon megköszönném.

Alapjáraton, ha benyomod a fékpedált, az alapjárati fordulatszám, vagy hang, változik?

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom én leszek az ellenzék, de leírva ez vagyon: ;)

"mindig mind a két tárcsát együtt kell cserélni, illetve esztergályozni"

"a megengedett legnagyobb oldalütés beszerelt tárcsán 0,1 mm"

"a megengedett legnagyobb barázdamélység: 0,4 mm"

... a többi urban legend. :icon1:

Biztos unalomból gyártanak mostanában a féknyereg helyére szerelhető szabályozó cuccokat. ;)

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a fék játék, mert nem az, de nem csak fekete és fehér létezik itt sem.

Ha a példáknál maradunk, én biztos nem cserélem ki a tárcsát előbb, mert mire az 1mm elkopik még több 10e km megtehető, ami esetenként több év.

Sőt igaz más téma, de kuplungnál is csak a kinyomócsapágyat cseréltem, a többit majd ha elkopik. Mondjuk ez is az ablakos váltóra igaz csak és az is befolyásol, hogy csinálom vagy csináltatom.

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom én leszek az ellenzék, de leírva ez vagyon: ;)

"mindig mind a két tárcsát együtt kell cserélni, illetve esztergályozni"

"a megengedett legnagyobb oldalütés beszerelt tárcsán 0,1 mm"

"a megengedett legnagyobb barázdamélység: 0,4 mm"

... a többi urban legend. :icon1:

Biztos unalomból gyártanak mostanában a féknyereg helyére szerelhető szabályozó cuccokat. ;)

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a fék játék, mert nem az, de nem csak fekete és fehér létezik itt sem.

Ha a példáknál maradunk, én biztos nem cserélem ki a tárcsát előbb, mert mire az 1mm elkopik még több 10e km megtehető, ami esetenként több év.

Sőt igaz más téma, de kuplungnál is csak a kinyomócsapágyat cseréltem, a többit majd ha elkopik. Mondjuk ez is az ablakos váltóra igaz csak és az is befolyásol, hogy csinálom vagy csináltatom.

Naigen, de egy jó minőségű betét nem fog 0,4mm-es barázdát vájni a jó minőségű tárcsába. :) Egyébként én úgy tudom, hogy esztergálni csak nagy oldalütés esetén szükséges és ezért gyárthatják a nyereg helyére szerelhető szabályozó cuccokat. :)

Én sem fogok cserélni tárcsát, ha kibír még annyit, hogy a következő textar betétszett is elkopik vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.