Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Nincs különbség a nyomtávban hátul.

 

de akkor az hogy van? hát ha vastagabb a dob, ako kijjebb kéne lennie nem? vagyis kijjebb nem lehet, mert felfekszik az agyra, de akkor meg befelé kéne jobban "mennie".....nem értem

fura mód külső méretben csak 1,5cm eltérés van

 

kisebbik:

http://media.mister-auto.com/ate/fekdob/624x390/00324-0220-0011-2-1.jpg

 

nagyobbik:

http://media.mister-auto.com/ate/fekdob/624x390/00324-0220-0001-2-1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hetyke kiderítette amúgy, hogy gyárilag hátsó tárcsa csak C20XE és X20XEV motorral szerelt F Astrákon volt. Ezért sem fogadják el műszakin. Aszondják, hogy az alvázszám is utal erre, hogy abból lehet tudni, de ezt nem tudom honnan, mivel nem tartalmaz ilyen adatot.

Tehát ezekszerint ha hivatalosítok az astrámban egy X20XEV-et, akkor rakhatok rá legálisan tárcsát is hátulra.

De azt végképp nem tudom felfogni, hogy miért bűn az, hogy meg akarok állni. A dobfék egy hányadék.

 

Igen, de a féket állítólag terveztetni kell! :S Most várok egy másik cég válaszára, hogy mi a franc lesz... Végül is külföldről behozott autó, és így a kutya sem tudja megmondani, hogy korábban milyen átalakítás volt rajta. Ránézésre gyári, tehát ebbe sem köthetnek bele... Próbálok lavírozni, hogy sikerüljön. Az OPEL nem ad típusbizonyítványt. Most keresek x20xev motoros astra caravan-t, hogy a tulaj kérje ki, mert úgy kiadják, ha saját autóra kéri valaki. Ha van külföldi kivont forgalmis, arra is kérheti az ember, de a lényeg, hogy alvázszám alapján adnak csak az adott autóra. utána néztem, hogy t92-es a kocsi, és 91-től az volt, tehát a karosszéria Classicnál is ugyan az! Nem értem miért nem adják ki azt a véleményt, hogy beépíthető, és létező konstrukció... :S

Link to comment
Megosztás:

Igen, de a féket állítólag terveztetni kell! :S Most várok egy másik cég válaszára, hogy mi a franc lesz... Végül is külföldről behozott autó, és így a kutya sem tudja megmondani, hogy korábban milyen átalakítás volt rajta. Ránézésre gyári, tehát ebbe sem köthetnek bele... Próbálok lavírozni, hogy sikerüljön. Az OPEL nem ad típusbizonyítványt. Most keresek x20xev motoros astra caravan-t, hogy a tulaj kérje ki, mert úgy kiadják, ha saját autóra kéri valaki. Ha van külföldi kivont forgalmis, arra is kérheti az ember, de a lényeg, hogy alvázszám alapján adnak csak az adott autóra. utána néztem, hogy t92-es a kocsi, és 91-től az volt, tehát a karosszéria Classicnál is ugyan az! Nem értem miért nem adják ki azt a véleményt, hogy beépíthető, és létező konstrukció... :S

na várjál neked most classic astrád van?

Link to comment
Megosztás:

Ééééétem, hátul ha nagyobb dob van az azt jelenti, hogy szélesebb dob ugye? Ha jól tom karavánon, meg dizelen van/volt ilyen. Ilyenkor kijjebb van a kerék vagy hogy van ez?

 

Ha jól tudom 3 féle dob van.

-kis átmérő, kis szélesség (200x37)

-kis átmérő, széles dob (200x66)

-Nagy átmérő, keskeny kivitel (230x50)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Úgy látom pont jókor csöppentem bele a hátsó dobos témába. C14NZ-s 3 ajtós astrámon már megérett a hátsó fékcsere, de azt hallottam, hogy csak a szétszedés után derül ki, hogy pontosan mekkora dobot és pofát kell bele venni. Igaz ez? Mert ebben az esetben szép nagy szívás, ha találomra megveszek egyet és hétvégén nekiülve kiderül, hogy nem jót vettem, mert ugye becserélni csak hétfőn tudom. Esetleg tippeket tudtok adni, hogy hol vegyek jó áron alkatrészeket? A legegyszerűbb hátsó dobot szeretném, nem nagyon akarom túlspilázni a dolgokat, bár tudom, hogy spórolni nem a fékeken kell. sőt... ezért is van elöl 256-os tárcsám :)
köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Úgy látom pont jókor csöppentem bele a hátsó dobos témába. C14NZ-s 3 ajtós astrámon már megérett a hátsó fékcsere, de azt hallottam, hogy csak a szétszedés után derül ki, hogy pontosan mekkora dobot és pofát kell bele venni. Igaz ez? Mert ebben az esetben szép nagy szívás, ha találomra megveszek egyet és hétvégén nekiülve kiderül, hogy nem jót vettem, mert ugye becserélni csak hétfőn tudom. Esetleg tippeket tudtok adni, hogy hol vegyek jó áron alkatrészeket? A legegyszerűbb hátsó dobot szeretném, nem nagyon akarom túlspilázni a dolgokat, bár tudom, hogy spórolni nem a fékeken kell. sőt... ezért is van elöl 256-os tárcsám :)

köszönöm a segítséget.

 

Szia!

Nagyon egyszerű a dolog.

Hátulját felemeled, kereket leveszed, majd egy mérőszalaggal leméred a szélességét és az átmérőjét. ;)

Ezekkel az adatokkal már lehet menni vásárolni... :D

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nagyon egyszerű a dolog.

Hátulját felemeled, kereket leveszed, majd egy mérőszalaggal leméred a szélességét és az átmérőjét. ;)

Ezekkel az adatokkal már lehet menni vásárolni... :D

 

Köszi! Ezek szerint akkor az nem igaz, hogy valami belső méret lehet eltérő.

Így már nyugodtabb lettem. Köszönöm mégegyszer. :)

Link to comment
Megosztás:

Műszakiról tudok mesélni. :) 

 

Hetyke kiderítette amúgy, hogy gyárilag hátsó tárcsa csak C20XE és X20XEV motorral szerelt F Astrákon volt. Ezért sem fogadják el műszakin. Aszondják, hogy az alvázszám is utal erre, hogy abból lehet tudni, de ezt nem tudom honnan, mivel nem tartalmaz ilyen adatot.

Tehát ezekszerint ha hivatalosítok az astrámban egy X20XEV-et, akkor rakhatok rá legálisan tárcsát is hátulra.

De azt végképp nem tudom felfogni, hogy miért bűn az, hogy meg akarok állni. A dobfék egy hányadék.

 

Link to comment
Megosztás:

Hetyke kiderítette amúgy, hogy gyárilag hátsó tárcsa csak C20XE és X20XEV motorral szerelt F Astrákon volt. Ezért sem fogadják el műszakin. Aszondják, hogy az alvázszám is utal erre, hogy abból lehet tudni, de ezt nem tudom honnan, mivel nem tartalmaz ilyen adatot.

Tehát ezekszerint ha hivatalosítok az astrámban egy X20XEV-et, akkor rakhatok rá legálisan tárcsát is hátulra.

De azt végképp nem tudom felfogni, hogy miért bűn az, hogy meg akarok állni. A dobfék egy hányadék.

 

Igen, annyira rossz a  dobfék hatásfoka hogy még fékerőszabályzót is beszereltek a fékhatás növelésére hátul..vagy a csökkentésére? :D

Link to comment
Megosztás:

Nanemár hogy a c20ne astra hátul dobos volt .Főleg egy kombi. Ezt nem vagyok hajlandó elhinni. 

Pedig nálam is dob van hátul. Be is rohad mindig ha több napig áll az autó. Ettől függetlenül elégedett vagyok a fékekkel. Az 1,4 -eshez képest érezhetően jobban fog az enyém. Múltkor mentem apáméval is (azaz 1,4) és aztán szidtam, hogy milyen sz@rok a fékei. Alig tudtam megállni a lejtő alján az útkereszteződésnél mert a sajátomhoz vagyok szokva. Értetlenül nézett, hogy ő nem érzi meg hogy ez mindig ilyen volt. Aztán rájöttem, hogy az övén a kisebb fékek vannak és valószínűleg ez okozza a különbséget bár nem tudom milyen fékbetéteket használ, de nem hiszem, hogy gond lenne vele csak elsőre szokatlan volt.

Link to comment
Megosztás:

Ez szerintem simán megszokás kérdése...nekem viszont pont az nem tetszett amikor beültem a Wagon R+-be rátettem a lábam a fékpedálra és "kiestem" a szélvédőn. Ha már meg kell állni inkább a tapadás szokott kevés lenni és nem a fék. Száraz úton is beblokkolom a kereket, de ha vísitt a 175-ös virsligumi sokra nem mennék nagyfékkel sem. Volt már olyan hogy elfogyott a fék, mert túlmelegedett, egyszer a 100 ezer kilóméter alatt, de ez nem túl mindennapos. Amúgy próbáljatok meg bal lábbal fékezni, csak legyetek bekötve és ne legyen senki mögöttetek. Ugye hogy fog? :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez szerintem simán megszokás kérdése...nekem viszont pont az nem tetszett amikor beültem a Wagon R+-be rátettem a lábam a fékpedálra és "kiestem" a szélvédőn. Ha már meg kell állni inkább a tapadás szokott kevés lenni és nem a fék. Száraz úton is beblokkolom a kereket, de ha vísitt a 175-ös virsligumi sokra nem mennék nagyfékkel sem. Volt már olyan hogy elfogyott a fék, mert túlmelegedett, egyszer a 100 ezer kilóméter alatt, de ez nem túl mindennapos. Amúgy próbáljatok meg bal lábbal fékezni, csak legyetek bekötve és ne legyen senki mögöttetek. Ugye hogy fog? :D

 

Amilyen hülye vagyok, kipróbáltam és ha nem vagyok bekötve, kifejelem a szélvédőt. Pedig milyen óvatosan nyomtam :)

 

Link to comment
Megosztás:

de akkor az hogy van? hát ha vastagabb a dob, ako kijjebb kéne lennie nem? vagyis kijjebb nem lehet, mert felfekszik az agyra, de akkor meg befelé kéne jobban "mennie".....nem értem

fura mód külső méretben csak 1,5cm eltérés van

 

kisebbik:

http://media.mister-auto.com/ate/fekdob/624x390/00324-0220-0011-2-1.jpg

 

nagyobbik:

http://media.mister-auto.com/ate/fekdob/624x390/00324-0220-0001-2-1.jpg

 

A fékfal is más, ami minden típusnál ugyanoda van felfogatva. A szélesebb dobnál ez is beljebb van. ;)

 

Link to comment
Megosztás:

Hi

 

volt nemrég műszakin a jószág, mondták a bal hátulja gyengélkedik

na fogtam magam cseréltem mind2 oldalt munkahengert, meg fékcsöveket (betétek 4-5mmesek)

gondolatom megméretem mit műveltem

a gyors-szervizbe 45ször megkérdezték MINEK akarom megméretni?  baja van? nem akarták elfogadni, hogy "csakúgy"...nem is értem

na mind1 megmérték, (papírt sajnos nem kaptam) nem kértek pénzt

aszonta (egyformán) gyenge a hátulja, de "van benne egy patron ki szokták fúrni" - mondta

szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Hi

 

volt nemrég műszakin a jószág, mondták a bal hátulja gyengélkedik

na fogtam magam cseréltem mind2 oldalt munkahengert, meg fékcsöveket (betétek 4-5mmesek)

gondolatom megméretem mit műveltem

a gyors-szervizbe 45ször megkérdezték MINEK akarom megméretni?  baja van? nem akarták elfogadni, hogy "csakúgy"...nem is értem

na mind1 megmérték, (papírt sajnos nem kaptam) nem kértek pénzt

aszonta (egyformán) gyenge a hátulja, de "van benne egy patron ki szokták fúrni" - mondta

szerintetek?

 

Ha nem kellene oda a patron, akkor a mérnökök nem tették volna bele... ;)

 

Bár, ki tudja... lehet, hogy egy idő után a patron is kidöglik és cserélni kellene.

Tényleg. Hogyan működik a patron?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.