Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

14 hours ago, FPepe írta:

Egy kérdés a szakértőkhöz: az Astra (1.4) alap főfékhengere 20.6mm-es, ha jól tudom. Ha előre 256-os féket tenne vki, úgy, hogy hátul marad a dob, és nem ABS-es a jármű, kell-e nagyobbra cserélni a főfékhengert? És ha igen, mekkora javasolt? 22.2-es már elég lehet?, pl. ez: katt

Csatlakozok Wookie véleményéhez.

Ha nagy fék akarsz előre, addig ne rakd fel, míg kis főfékhenger van a kocsin. Nem tud elég olajat nyomni a rendes működéshez.

Én először nagy ffékhengert tettem fel és hát a kis fékkel apró pöccintésre is túrta az orra a földet.

Miután feltettem a nagy fékeket, már nem pöccintésre, hanem kicsit lentebb kezd fogni, de határozottan és iszonyatosan... :)

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, pszilaj írta:

Csatlakozok Wookie véleményéhez.

Ha nagy fék akarsz előre, addig ne rakd fel, míg kis főfékhenger van a kocsin. Nem tud elég olajat nyomni a rendes működéshez.

Én először nagy ffékhengert tettem fel és hát a kis fékkel apró pöccintésre is túrta az orra a földet.

Miután feltettem a nagy fékeket, már nem pöccintésre, hanem kicsit lentebb kezd fogni, de határozottan és iszonyatosan... :)

23-as, vagy 25-ös főfék szerinted kell a 280-as tárcsákhoz, nyergekhez, vagy 22-es elég lehet??

Link to comment
Megosztás:

Nekem 25ös van fent. kell az oda. :) Még ezzel is furi, bár még nem tudom hogy a konkrét darabnak van valami kehe, vagy ez az egész alapból ilyen. 

Pont most szeretlem át az astrára az egész pakkot. Még szerencse hogy a kadett tárcsás kézi kötél pont passzol az astrára is. :) 2.15 óra. 

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, pszilaj írta:

Csatlakozok Wookie véleményéhez.

Ha nagy fék akarsz előre, addig ne rakd fel, míg kis főfékhenger van a kocsin. Nem tud elég olajat nyomni a rendes működéshez.

Én először nagy ffékhengert tettem fel és hát a kis fékkel apró pöccintésre is túrta az orra a földet.

Miután feltettem a nagy fékeket, már nem pöccintésre, hanem kicsit lentebb kezd fogni, de határozottan és iszonyatosan... :)

Nekem elég sokáig volt fent nagyfék+kis ffh kombó és teljesen használható volt. Azóta kicseréltem 22-es ffh-re, de ugyanúgy taposni kell ha lassulni akarsz. Talán egy mégnagyobb ffh mégnagyobb szervóval lenne az igazi.

Link to comment
Megosztás:

Igazából a sok év opelezés után már azt kell mondjam, hogy nem mindegy, mi van a fékben. Mert egy jó cuccokból összerakott kisebb fék (Róóóbi, kadett, elöl 256 opel tárcsa, roadhouse betét, hátul isten tudja milyen, nagy dob, daewoo  abs nélküli 22-es ffh, illetve bátyám vectra, elöl 256 brembo tárcsa textar betét, hátul nem tudom milyen cuccokból 260-as tárcsa, opel abs-es 22-es ffh) rohadtul tud fogni, rálépsz és kifejeled a szélvédőt, míg egy nagyobb (én, vectra/astra elöl 280-as fék, hátul 260-as tárcsa, minden roadhouse, 25-ös ismeretlen előéletű ffh)  meg lehet hót fos, hiába nagyobb. 

Az előbbi említettekben betonkemény a pedál, és szinte azonnal van fékhatás, míg nálam azért van egy kis "holttér" a pedálútban, és utána is nyomni kell, viszont a nyomással arányosan nő a fékerő, és 180-ról is ugyanúgy lassul mint 100-ról. (lassulna, ha nem lennének kicsik a gumik)

Nekem ugye a nagyon nagy fék volt fent 20-as főfékkel, és persze, megállt, meg fogott, meg átment a vizsgán is, de olyan volt mint ha egy felfújt belsőbe taposnál bele. Csak nyomtad a pedált a méter hosszú úton, de nem éreztél semmit abból hogy mit csinál. 

Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, Bundee írta:

Nekem elég sokáig volt fent nagyfék+kis ffh kombó és teljesen használható volt. Azóta kicseréltem 22-es ffh-re, de ugyanúgy taposni kell ha lassulni akarsz. Talán egy mégnagyobb ffh mégnagyobb szervóval lenne az igazi.

Ezé van nekem dupla devanderes főfék.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 11. at 18:16, wookie írta:

Igazából a sok év opelezés után már azt kell mondjam, hogy nem mindegy, mi van a fékben. Mert egy jó cuccokból összerakott kisebb fék (Róóóbi, kadett, elöl 256 opel tárcsa, roadhouse betét, hátul isten tudja milyen, nagy dob, daewoo  abs nélküli 22-es ffh, illetve bátyám vectra, elöl 256 brembo tárcsa textar betét, hátul nem tudom milyen cuccokból 260-as tárcsa, opel abs-es 22-es ffh) rohadtul tud fogni, rálépsz és kifejeled a szélvédőt, míg egy nagyobb (én, vectra/astra elöl 280-as fék, hátul 260-as tárcsa, minden roadhouse, 25-ös ismeretlen előéletű ffh)  meg lehet hót fos, hiába nagyobb. 

Az előbbi említettekben betonkemény a pedál, és szinte azonnal van fékhatás, míg nálam azért van egy kis "holttér" a pedálútban, és utána is nyomni kell, viszont a nyomással arányosan nő a fékerő, és 180-ról is ugyanúgy lassul mint 100-ról. (lassulna, ha nem lennének kicsik a gumik)

Nekem ugye a nagyon nagy fék volt fent 20-as főfékkel, és persze, megállt, meg fogott, meg átment a vizsgán is, de olyan volt mint ha egy felfújt belsőbe taposnál bele. Csak nyomtad a pedált a méter hosszú úton, de nem éreztél semmit abból hogy mit csinál. 

Akkor haver törött 2.2-es B Vekijéből tarháljam el a főfékhengert szervóstul? :D És csak kicsavaroz/becsavaroz a régi helyére? A fékelosztó kockába bele lehet tekerni a régifajta patronokat?

Link to comment
Megosztás:

Hát ugye gyárilag 4 csavr fogja a devandert, na a b vectráét csak kettő, de nem pont azon az osztókörön van mint a mienk. De egyik csavart beakasztva, anyát rákapatva, kicsit feszítve a tartókonzolon be lehet tenni a másik csavart is. :) Ilyen max 5mm-ről van szó, és áll mint katiban a gyerek. 

Link to comment
Megosztás:

Hmm nekem tökéletes a fék az x16xel caravanon. Elől a 256, hátul a GSi 260as tárcsa, de 23 mmes főfék Cali V6/Turbo alól.

A 22esem kiszakadt, volt 23as a polcon. Fentebb fog a pedál, határozottabb és jól megáll a verda.

 

Dupla szervodob.

- B Omega - Ott "lépcsős" a főfékhenger. 25 mm előre 20 mm hátra a dugó átmérő. A "két" dob átmérője megegyezik.

- B Veki - 23 mm vagy 25 mm főfékhenger, a "két" dob átmérője nem egyezik meg, egyik kisebb. Felfogatása egy az egyben stimmel Astrával.

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, wookie írta:

Patronos sajnos. Onnan hogy lemértem. Elöl 2.5kn fölött van, hátul meg 1-1.5 de akkor már hajlik a pedál úgy taposom, és nem is dobja ki a pad az autót.

De patronból van többféle is, és lehet cserélgetni, vmi szám van rajta nem? A másik meg hogy a padon nem tudod szimulálni a fékezéskor előretolódó súlypontot, ami ugye elkönnyíti a hátulját. Ha most belövöd úgy hogy szerinted jó lesz, nem fogja eldobni a seggét, ha pölö pálya lehajtó kanyarban nyomsz egy satut esőben valamiért?

Link to comment
Megosztás:

Annyit azért nem könnyül. A hasonló súlyú/súlyelosztású miniknek kényelmesen tud 1.5-1.6 körül a hátsó fékük. Szóval ez sehogyse normális. Mondjuk az astra az már így marad, a vectrán meg úgyis terhelésfüggőt akarok feltenni. Meg nekem mindig van valami súly a hátuljában. 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, wookie írta:

Annyit azért nem könnyül. A hasonló súlyú/súlyelosztású miniknek kényelmesen tud 1.5-1.6 körül a hátsó fékük. Szóval ez sehogyse normális. Mondjuk az astra az már így marad, a vectrán meg úgyis terhelésfüggőt akarok feltenni. Meg nekem mindig van valami súly a hátuljában. 

Nekem egyszer elállítódott a terhelésfüggő, fingom sincs hogyan de állandóan a hátulja blokkolt. Nem tudtam hogy lehet csúsztatni a hídon a konzolt, mert amikor a helyén van nem látszik hogy a furat ovális. Pár hónap nyomozás után ( mitől van ez mit lehet vele kezdeni konkrétan senki nem tudott okosat mondani) aztán pár kísérlet után sikerült belőni, gondolom hogy jól, mert műszakin is megfelelt.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. december 13. at 0:13, wookie írta:

Hát ugye gyárilag 4 csavr fogja a devandert, na a b vectráét csak kettő...

Na tegnap mentem egy kört manó-gabesz Vectrájával. Hát kicsit meglepődtem mit ne mondjak. Egyrészt a váltó, mintha tök más autóba ültem volna, másik a fék. Elől kis fék van neki, 20-as ffh-el, hátul meg tárcsa. Akkorát lassult az autó, hogy majdnem átestem a kormányon. És a fogáspontja is határozott. Ja és van rendes végállása a pedálnak, nem olyan mintha mocsárba lépnék. Csak a kérdés mostmár, hogy az enyém miért nem ilyen :(

Módosítva : Bundee
Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, wookie írta:

Kisfék-kis ffh-hátul tárcsa? Na hát az úgy masszívan perverz... Kíváncsi lennék a fékerő eloszlásra... 

Előtte 256 volt fent elől, de azzal lett valami aztán visszatette a kisféket. Állítása szerint nem bólint az autó :D Én csak egy karikát mentem vele, ott elég meggyőző volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.