Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyári rádió


Recommended Posts

Ugy-ugy.. ezert kerdeztem, hogy esetleg meg tudja-e csinalni valaki mas..

Azt meg megkerdezhetem, hogy a gyari radio kiszedese az annyibol all, hogy 4 db kototuvel lenyulok a jaratokon, vagy szet kell berhelni a fel muszerfalat?

Koszi a valaszokat!

Én magam szedtem ki.

Beledugtam a lukakba valami erősebb drótszerüséget és "simán" kihúztam a rádiót.

A "simán" nem volt könnyű, mert jól be volt szorulva, úgyhogy meg kellett erőszakolni!

Módszer: ujjak a kazetta helyére és ráncigál, mint állat.

Eredmény: eleinte mm-enként jött kifelé, kb 5 percet szenvedtem vele.

Link to comment
Megosztás:

de inkább programozni kell a kijelzőt. valamelyik 8 karakteres, valamelyik 10. és ezért nem mümködik...

Gratulálok! Ön nyert!

No, akkor mindenki okulására elmesélem, hogy én mit és hogyan csináltam:

Először is CAR300-as rádió van a kocsiban, melynek előbb a kódját kellett megfejteni. Interneten rákeresve itt találtam egy blaupunkt CAR 300 nevű programocskát, ami cserébe a rádió számáért megmondta nekem a kódját. Így szólt a rádió, vakon lehetett programozni, csak épp a kijelző nem működött.

Fenti program lelőhelyéért cserébe megkaptam, hogy hogyan lehet a kijelzőt állítani: A 2000 előtt gyártott rádiókhoz (többi típust passzolom) a 3 és 5 gombok nyomva tartása mellett kell a rádiót bekapcsolni. A kijelzőn azonnal megjelenik, hogy hány digitesre van állítva. Várni kell, míg átáll a másikra, majd felengedni a gombokat. A 2000 után gyártottak esetében a 4, 6 gombokkal ugyanez.

No, ennyi. Most minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Gratulálok! Ön nyert!

No, akkor mindenki okulására elmesélem, hogy én mit és hogyan csináltam:

Először is CAR300-as rádió van a kocsiban, melynek előbb a kódját kellett megfejteni. Interneten rákeresve itt találtam egy blaupunkt CAR 300 nevű programocskát, ami cserébe a rádió számáért megmondta nekem a kódját. Így szólt a rádió, vakon lehetett programozni, csak épp a kijelző nem működött.

Fenti program lelőhelyéért cserébe megkaptam, hogy hogyan lehet a kijelzőt állítani: A 2000 előtt gyártott rádiókhoz (többi típust passzolom) a 3 és 5 gombok nyomva tartása mellett kell a rádiót bekapcsolni. A kijelzőn azonnal megjelenik, hogy hány digitesre van állítva. Várni kell, míg átáll a másikra, majd felengedni a gombokat. A 2000 után gyártottak esetében a 4, 6 gombokkal ugyanez.

No, ennyi. Most minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve. :wink:

Ez mind majdnem tökéletes.

- a Car2003ason nincs 6 gomb csak 5 db összesen

- a kijelzőt igen is le lehet tiltani mármint hogy ne jelezze ki a rádiót egyáltalán. Ezt a tech2-vel programozva lehet visszaállítani (nekem a szervizben azzal csinálták), kb 1 perc alatt.

Ennek a díjja persze 4000HUF de ha ugyes vagy olcsobban is megcsinálják, de az nem hivatalos.

Most kész van szépen müxik. Már csak a car2005 kioperálása van hátra, de az a hét végén remélhetőleg megtörténik.

Link to comment
Megosztás:

- a Car2003ason nincs 6 gomb csak 5 db összesen
Lásd melléklet.

- a kijelzőt igen is le lehet tiltani mármint hogy ne jelezze ki a rádiót egyáltalán.
Biztosan. Én ezt nem tudom, de ha egy picit visszaolvasol, akkor láthatod, hogy nekem nem ilyen gondom volt.
Link to comment
Megosztás:

Én is folytatnám a rádiócserés threadet. B corsámba szeretnék mp3-mat vinni, ha jól sejtem, akkor az kb. esélytelen, hogy a jelenleg benne levő CAR 300-as helyére olyan mp3-mas fejegységet szerezzek, ami vezérli a kijelzőt. /Ahogy néztem, ilyenek csak 2 dinesben vannak./

A rádió kiszedését -ha jól tudom, spec. eszköz kell hozzá- és a kijelző függetlenítését a rádiótól meg tudja valaki oldani sör szintű ellenszolgáltatásért, vagy mindenképpen márkaszervizbe kell mennem vele?

Köszi!

Ha jópofaságon kívűl kiszedésre is vágysz küldj 1 PÜ-t azt segítek.

Üdv Blau

Link to comment
Megosztás:

Ivannorbi, koszi a biztatast!

A te leirasodon fellelkesedve, es az itt talalt kepek alapjan sokadikra, de megtalaltam a megfelelo eszkozoket /2 hegyes csavarhuzo + 2 eros drot/, amelyek segitsegevel igazan egyszeruen kijott a helyerol a dolog.

Megegyszer koszi a tippet.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Hellóka emberek!

Nem tudom tudtok-e nekem segíteni, de nekem meg megtetszett a gyári nyekergő, viszont mivel kazettásként rendeltem a kocsit, szeretnék helyébe egy cd-set. Slussz poénként matt krómot ( ezüstöt, kinek hogy tetszik). :blink: Ha tudtok olyan illetőt aki jutányos áron eladná nekem, megköszönném és a hálám is a sírig üldözné azt aki segít... :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Ákos és Bazs hozzászólásai alapján sikerült belőni főnök Astráján a rádiót így akkucsere után :blink: THX

Az enyémen is próbáltuk, de sehogy sem akarja vezérelni a kijelzőt. Így anélkül nyomkodtuk, és sikerült is beadni neki a kódot vakon, mert már sziszeg FM-en. Sajna csatornát nem talál, pedig rá van kötve az antenna. Délután kipróbáljuk kazival mit tud.

Link to comment
Megosztás:

Ákos és Bazs hozzászólásai alapján sikerült belőni főnök Astráján a rádiót így akkucsere után :blink: THX

Az enyémen is próbáltuk, de sehogy sem akarja vezérelni a kijelzőt. Így anélkül nyomkodtuk, és sikerült is beadni neki a kódot vakon, mert már sziszeg FM-en. Sajna csatornát nem talál, pedig rá van kötve az antenna. Délután kipróbáljuk kazival mit tud.

Mint már korábban említettem, más a csatikiosztás, szal nem ártana olyannak megmutatni, akinek van CAR300-hoz kapcs.rajza.

Valszeg más "hifi" volt benne, és a hátsó hangfalak nincsenek bekötve, mert mikor üveget raktam össze meg vissza, (fóliázás és tsai) nem kötöttem vissza, mert úgy is kiszedtem volna a kárpitokat takarítás céljából.

Szal csatikiosztás vizsgálat!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok,

Nekem is CAR400-al van gondom.

Zafira-ban akkucsere után 7 SAFE állapot ált be, majd anélkül hogy betudtam volna ütni a kódot

másnapra 1 SAFE lett, belőle, azóta lelkiismeretesen ezt írja ki, odáig nem enged hogy be tudjam

adni a kódot.

Nincs valakinek valami 5lete ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nekem is CAR400-al van gondom.

Zafira-ban akkucsere után 7 SAFE állapot ált be, majd anélkül hogy betudtam volna ütni a kódot

másnapra 1 SAFE lett, belőle, azóta lelkiismeretesen ezt írja ki, odáig nem enged hogy be tudjam

adni a kódot.

Nincs valakinek valami 5lete ?

Van egy kis bibi... nagyon nem kéne piszkálni "csak úgy"!!! :)

Ha van hozzá leírásod, akkor tudhatod, hogy ezzel nem szabad kísérletezni, mert 10 után vége...

Ha nincs, akkor mutatok egyet ITT!!!

De röviden a lényeg:

Ráadott gyújtásnál AS gomb nyomvatartása(és addig nyomni, míg nem pittyen bekapcsolás után) közben bekapcsolni.

ekkor megjelenik a CODE, majd következik 10-től 1-ig egy szám(ez a még lehetséges kísérleteket jelzi) és 4 vonalka... a 4 vonal a kód helye, melyet az 1-4-ig gombokkal kell beadni, vagyis addig nyomkodni, míg a helyes kód látható(persze az első számmal kezdve kell beadni). Ha megvan, akkor AS-t megint hosszan nyomni! (azért írtam le, hogy ne csak .pdf-ben legyen... hanem itt is) :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek, ha tudtok.

Adott egy Astra G 1.4 Classic (fapad), nem gyári rádióval, amit valószínűleg később szerelték bele. Mivel a benne levő rádió elég vacak (Kenwood, szakadozik a vétel, stb.) szeretnék bele tenni egy CAR400-ast (elfekvőben van ilyenem). A gond ott van, hogy a multifunkciós kijelzőn egyáltalán nem megy, a CAR400 csatlakoztatása és bekapcsolása után továbbra is csak a dátum, idő és külső hőmérsékletet jelzi. Ha a rádiót próbálom vakon kikódolni, a megfelelő csipogások hallhatók (végig azért nem csináltam).

A CAR400 majdnem biztos, hogy jó, én szedtem ki egy másik Opel-ből, amibe CDR500 került.

Hogy kell aktiválni a beépített kijelzőt?

Előre is köszi,

Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előző hozzászólásokban olvastam a Tech2 programozásról, mint megoldás a kijelző problémára. Gyári szervizen kívül hol csinálják? Az 1 perc/4000 Ft-ot egy kicsit sokallom (240 000Ft-os óradíj).

Tamás

Ezt ne így számoldd. Minden megkezdett óra mondjuk 4k. Ha végez 1 perc alatt akkor is, ha egy órán belül (59 perc) akkor is. Mondjuk ha csak 4k akkor nem is olyan sok.

Link to comment
Megosztás:

udv pata egy oltletem van de kerek mindenkit ha rosszat irok ne b.sszatok le. ha a radio bekapcsolasakor nem tunik el a datum es ido valszeg megszakitottak az adatvezeteket de azt nemtudom melyik az. ha eltunne a datum es ido akkor csak a 8-10 digites atallitast kell megcsinalni. valahol mintha lattam volna utalast ezen a honlapon vlmi service manual rajzokra de nem emlekszem. udv

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válaszokat, marad a programozás.

Nem tudtok olyan szervizet, ahol jutányos áron megcsinálják? A 4000 Ft-ot még mindig sokallom egy kicsit.

www.autocomputer.hu, kérdezz rá, szerintem ők olcsóbban megcsinálják, kb egy perces művelet :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.