Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyári rádió


Recommended Posts

Megvan a hiányzó adat! A sikertelen kódbevitelt követően 1 óra szünetet kell tartani A RÁDIÓ BEKAPCSOLT ÁLLAPOTÁBAN! A hasonló cipőben járó sorstársak okulására egy kis ismertető a témában (angol nyelven):

ismertető

A kód jó, a rádió működik. :lol:

uhuhu és bazs: köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

hogy lehet megcsinálni ugy a központi kijelzőt hogy az totál független legyen a rádiótól(nem opel), és ne kapcsoljon be ha pl nincs rajta a gyujtás.

vagy hogyha rádió szól akkor a dátum van kiirva, de ha CDre nyomok akkor elmegy a dátum, de üres marad a kijelző, szóval ezt kéne megszüntetni. valamiket keresztbe-kasul kötögetni, vagy marad a villamosságis? (Zafira2002 CAR300 vala eddig benne)

valaki ::?: ::?:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Fura dolgot tapasztaltam - kicsit tanácstalan is vagyok.

Van a szép régi autómban egy CAR 300-as magnó. Ennek a kijelzője szépen mutatta, hogy SAFE, korrekten mutatott mindent, miközben megadtam a kódját. Most szól is, rádiókat beprogramoztam vakon, csakhogy a kijelzőn nem mutat semmit.

Ilyenkor mi van? Elrontottam volna valamit?

Azt elfelejtettem, hogy interneten rákerestem, de nem találtam semmi fogódzót a témában.

Link to comment
Megosztás:

programozni k ell a kijelzőt. de lehet hogy át kell kötni valamelyik kábelt...

de inkább programozni kell a kijelzőt. valamelyik 8 karakteres, valamelyik 10. és ezért nem mümködik...

Szerintem nekem is v.mi ilyesmi lesz a GSI-ben, mert beraktam a C-300-at, aztán látja hogy rádió, de nem ír ki semmit, se kódot nem kér sesemmi.

Ja, és meg se mukkan.

Link to comment
Megosztás:

Hölgyeim és Uraim!

Autócserém, mely már több topicban is vetett fel kérdéseket, újabb pontjához érkezett.

Rádiocsere.

Mivel a gyári rádiót az Elegance felszereltségű C Corsámba (én balek) nem kértem, és "jó áron" a kereskedő megvette, én azt sosem láttam. Az autó teljes kibelezése (gyári hangszorók visszaszerelése erősítőhöz/ből jövő/menő kábelek megszüntetése után azt hittem már csak a legegyszerűbb van hátra. maga a rádió (car2003) csatlakoztatása és betolása.

Ez megtörtént (ISO csati mindhárom része + antenna simán ment) majd bekapcsoltam a rádiót hogy a kódot beüssem.

De nem jelez a kijelzőm SEMMIT sem, csak a dátum marad a sorban. Ha a rádió kódját vakon beütöm, a rádió megkeresi az állomásokat és hiba nélkül müxik, de a kijelzőn természetesen semmi sem látható.

- a kijelző elvíleg jó, mert a dátumot szépen mutatja...

- a kábelezés benne szinétén jónak kell legyen, hisz azt nem szedték ki a opel szervizben amikor a rádióm kicserélték még 0km es korában egy másikra.

- a rádió jó, mert akitől vettem, az ő C corsájában kipróbáltuk, és ott tökéletesen ment.

Van e valami ötletetek, hogy most hogyan tovább.

Lehet hogy valahogy másképp van kötve a kijelző csatija az autómban, mert abban gyárilag mondjuk CAR2005 volt/lehetett?

A csatlakozó kijelzőt vezérlő részéről valakinek leírása/lábkiosztása van esetleg?

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

És az autócsere rádiós másik kérdése...

Az új autóból(az is C Corsa) meg minden probálkozásom ellenére sem sikerül kioperálni a CAR2005-öt...

A siker azért is jó lenne mert akkor az előző problémámra is találnék egyel több tesztesetet, illetve azért is mert arra a 2005-ösre sincs szükségem egyáltalán.

Próbálkoztam megfelelő vastagságú szögek letolásával a rádio oldalán található csavarhelyek torkén, hogy kiakasszam a kis pöcköket... ennek jó eséllyel sikerülni kellet, de a rádió meg sem moccant. a szögek feszítésével húzásával nem tudtam olyan erőt kifejteni hogy a rádió kijöjjön.

Elképzéelhető hogy a rádió fenekén fogja egy csavar még a rádiót az aljzatban?

A kesztyűtartó kiszedése után sem fértem annyira hozzá a rádióhoz hogy ezt meglássam. Ráadásul ahogy egy másik autóban jártam a gyári beépítőkeret olyan hogy a fenekie is majdnem zárt, így magát a rádiót hátulról nem tudom megtolni előre...

Valaki tud ebben nekem segíteni? tanáccsal, vagy ha kell akkor egy spec eszköz kölcsönadásával? :oops:

Azért msot csodálom azokat a fránya tolvajokat.... 1 perc alatt kiszedni egy ilyen rádiót....áhhhh... :smt019

Köszönöm...

Link to comment
Megosztás:

várjácsak...

te most nem rádiot cseréltél, autot???

amibe a 2003-ast most raktad, még nem volt rádio???

Akkor tömören

- Volt/van egy 1.4es Elegance C Crosám amibe 0kmes korában nem kértem a fejegységet, és azt leszámolta az árból a kereskedő. Én vittem neki egy Kenwood fejegységet hogy azt rakja be...

- Most vettem egy másik C Corsát, amibe benne van a gyári fejegység (CAR2005).

- A régebbi C Corsa rádióját teljesen gyárira alakítom vissza mert ugye senki nem fogja nekem megfizetni az erősítőm stb-m. Ide szereztem egy CAR2003-ast, ami sajna nem hajtja a kijelzőm, és nem tudom miért nem...

- Az újból meg ki akarom operálni a bentlevőt, mert aba is komolyabb zene megy majd be de ez az operáció meg nem sikerül.

Stimt?

Link to comment
Megosztás:

, ami sajna nem hajtja a kijelzőm, és nem tudom miért nem...

no igy már tiszta.

azért nem hajtja meg, mert ki van programozva belőle a rádio kijelzés.

azért csinálják igy,mert ha beleraksz egy kenwúdot, akkor amikor bekacsolod, eltünik a kijelző. de ha átállitod a kijelzőt rádio nélkülire, akkor nem tünik el.

ugyhogy tech2 vel át kell programozni a kijelzőt rádios kijelzővé.

Link to comment
Megosztás:

ugyhogy tech2 vel át kell programozni a kijelzőt rádios kijelzővé.

na így már tiszta a teendő...

Köszönöm szépen...

Holnap felhívom a szerelőm hogy mit szól ehhez :wink: és gondolom neki tuti van tech2-je

Esetleg ha valakinél jó vagyok egy ilyenre akkor szóljon please...

köszi

Link to comment
Megosztás:

Én is folytatnám a rádiócserés threadet. B corsámba szeretnék mp3-mat vinni, ha jól sejtem, akkor az kb. esélytelen, hogy a jelenleg benne levő CAR 300-as helyére olyan mp3-mas fejegységet szerezzek, ami vezérli a kijelzőt. /Ahogy néztem, ilyenek csak 2 dinesben vannak./

A rádió kiszedését -ha jól tudom, spec. eszköz kell hozzá- és a kijelző függetlenítését a rádiótól meg tudja valaki oldani sör szintű ellenszolgáltatásért, vagy mindenképpen márkaszervizbe kell mennem vele?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.