Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Egyértelműen igen, nem drága dolog, mindenképpen azzal kezdeném.

Kicseréltem a gyújtáselosztót és a rotort, és megoldódott a probléma. :)

Mekkora munka kicserélni ezt a gagyi szar rotoros gyújtást egy DIS gyújtás rendszerre? Ki lehet egyáltalán?

Link to comment
Megosztás:

Ez nálam is így van. Szerintem nem probléma, hanem így normális. A C12NZ nemigen gyújt hibalámpát, és nemigen dob hibakódot szinte semmiért. Lambdára nem dob. Amire biztosan dob, az a hőfok jeladó és a fojtószelep potenciométer. De ha megjavulnak ezek, akkor elaszik a hibalámpa és törlődik a hibakód is.

Nem hinném, hogy ez lambda szonda probléma, mert mint mondtam a C12NZ nemigen foglalkozik azzal se, ha nincs rádugva a lambda szonda. Én inkább a hőfokjeladóra gondolnék, meleg motornál túl dús keveréket kap a motor, ehhez sok levegő kell, ezért csak gázpedál nyomás mellett hajlandő elindulni. De ez csak tipp, le kell ellenőrizni. A szívósor hátulsó részéb van. Kiveszed, helyére behajtasz egy M12-es csavart, hogy nem folyjon el a víz. Multiméterrel megméred, hidegen 3000 ohm körül van, hajszárítóval elkezded szárítani, a végén közvetlen közelről, ha lemegy 320 ohmig az ellenállása és mindez szépen egyenletesen történik, akkor jó a jeladó, és más probléma lesz.

Hibakódra ha kíváncsi vagy, ki kell olvasni OP COMmal.

Köszönöm a tippet!

A hőfokjeladó jónak tűnik, holnap megmérem újból.

Ha a MAP szenzorról lehúzom a csatlakozót, kisímul a motor járása (gondolom a vészprogram fut).

Működés közben mértem a lamda feszültséget, ha a MAP csatlakoztatva van, össze vissza ugrál (0,3 és 0,7V), ha lehúzom a MAP-ról a kábelt, felmegy 1.4 V ig és egyenletesebb lesz.

Ebben csak 1 lamda szonda van? A katalizátornál nincs?

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

Lenne egy problémám van egy C12NZ B Corsám. Olyan jelenséget tapasztaltam, hogy amikor elkezdek gyorsítani elkezd rángatni ez addig tart amíg fel nem veszek egy egyenletes tempót. Lehet az autó hideg lehet üzemi meleg akkor is ugyan azt csinálja. Cseréltünk gyertyákat gyári GM kétpólusú lett beletéve (előtte Denso volt benne). Új elosztó fedél, rotor, gyújtás jeladó, A gyertyák szépen kivannak égve (szürkésbarna). Ezek után megnéztük mennyit nyom a tápszivattyú 0,5 Bár. A szerelő azt mondta ez kevés kb 3 Bárnak kellene leni. Kicseréltem a benzinszűrőt hátha az van eldugulva de úgy néz ki nem az volt. Néztem egy Bosch tápszivattyút annak a gyári nyomása 0,76 Bár ennyit számítana ez a 2.6 Bár ami még így is kevesebb mint a szerelő által mondott adat. Még nem vettem meg a tápszivattyút inkább kérdezek mert a szerelők is csak találgatnak csak ez nekem sokba kerül. Ha valaki járt már volna így és rájött a hibára és persze megosztaná velem azt megköszönném!

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv Wildanimal.

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a gyújtáselosztót és a rotort, és megoldódott a probléma. :)

Mekkora munka kicserélni ezt a gagyi szar rotoros gyújtást egy DIS gyújtás rendszerre? Ki lehet egyáltalán?

Ez engem is érdekelne.

Ha leegyszerűsítve nézzük a dolgot, kábelköteget kell cserélni, ECU-t, a rotort DIS-re, de emiatt vezérműtengelyt és a házát is, mivel a simán nincs fent a 3 csavarozási pont, illetve a tengely le van dugózva, hogy ne nyomjon olajat a DIS felé. Továbbá kell egy kopogásérzékelő is ami alapján az ECU tudja szabályozni az előgyújtást ergo a DIS kockát.

Szóval szerintem felejtős vele szenvedni :)

Helló mindenki!

Lenne egy problémám van egy C12NZ B Corsám. Olyan jelenséget tapasztaltam, hogy amikor elkezdek gyorsítani elkezd rángatni ez addig tart amíg fel nem veszek egy egyenletes tempót. Lehet az autó hideg lehet üzemi meleg akkor is ugyan azt csinálja. Cseréltünk gyertyákat gyári GM kétpólusú lett beletéve (előtte Denso volt benne). Új elosztó fedél, rotor, gyújtás jeladó, A gyertyák szépen kivannak égve (szürkésbarna). Ezek után megnéztük mennyit nyom a tápszivattyú 0,5 Bár. A szerelő azt mondta ez kevés kb 3 Bárnak kellene leni. Kicseréltem a benzinszűrőt hátha az van eldugulva de úgy néz ki nem az volt. Néztem egy Bosch tápszivattyút annak a gyári nyomása 0,76 Bár ennyit számítana ez a 2.6 Bár ami még így is kevesebb mint a szerelő által mondott adat. Még nem vettem meg a tápszivattyút inkább kérdezek mert a szerelők is csak találgatnak csak ez nekem sokba kerül. Ha valaki járt már volna így és rájött a hibára és persze megosztaná velem azt megköszönném!

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv Wildanimal.

A szerelőd téved. X14XE-ben van emelt nyomású AC pumpa aminek 3 bart kell tudnia, sima NZ-s motor előtöltéses (gyújtáson feltermel) és 0,73-0,75 bart kell tudnia. Amit mértetek az alacsony, valószínűleg haldoklik a pumpa, vagy az alján található mikroszűrő megtellett kosszal.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha leegyszerűsítve nézzük a dolgot, kábelköteget kell cserélni, ECU-t, a rotort DIS-re, de emiatt vezérműtengelyt és a házát is, mivel a simán nincs fent a 3 csavarozási pont, illetve a tengely le van dugózva, hogy ne nyomjon olajat a DIS felé. Továbbá kell egy kopogásérzékelő is ami alapján az ECU tudja szabályozni az előgyújtást ergo a DIS kockát.

Szóval szerintem felejtős vele szenvedni :)

A szerelőd téved. X14XE-ben van emelt nyomású AC pumpa aminek 3 bart kell tudnia, sima NZ-s motor előtöltéses (gyújtáson feltermel) és 0,73-0,75 bart kell tudnia. Amit mértetek az alacsony, valószínűleg haldoklik a pumpa, vagy az alján található mikroszűrő megtellett kosszal.

Köszönöm ez igazán gyors válasz volt! Megnézem a szŰrőt aztán meglátjuk. Üdv Wildanimal.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

Lenne egy problémám van egy C12NZ B Corsám. Olyan jelenséget tapasztaltam, hogy amikor elkezdek gyorsítani elkezd rángatni ez addig tart amíg fel nem veszek egy egyenletes tempót. Lehet az autó hideg lehet üzemi meleg akkor is ugyan azt csinálja. Cseréltünk gyertyákat gyári GM kétpólusú lett beletéve (előtte Denso volt benne). Új elosztó fedél, rotor, gyújtás jeladó, A gyertyák szépen kivannak égve (szürkésbarna). Ezek után megnéztük mennyit nyom a tápszivattyú 0,5 Bár. A szerelő azt mondta ez kevés kb 3 Bárnak kellene leni. Kicseréltem a benzinszűrőt hátha az van eldugulva de úgy néz ki nem az volt. Néztem egy Bosch tápszivattyút annak a gyári nyomása 0,76 Bár ennyit számítana ez a 2.6 Bár ami még így is kevesebb mint a szerelő által mondott adat. Még nem vettem meg a tápszivattyút inkább kérdezek mert a szerelők is csak találgatnak csak ez nekem sokba kerül. Ha valaki járt már volna így és rájött a hibára és persze megosztaná velem azt megköszönném!

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv Wildanimal.

Szia!

Csiginek igaza van! Nem hinném hogy az AC rossz lenne. Valami más lesz ott. Nem lehet jó a keverék képzés. Esetleg valami szenzor :) De inkább csak tippjeim vannak! Légszűrővel mi a helyzet? :) Egyéb észrevétel? Töltés feszkó jó? 14v felett van?

Módosítva : Lacq
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A multkor írtam,hogy baj van a vízhőfokkal v a termosztáttal és a fűtés se a legjobb...

Nos megvettem a jeladót,kicseréltem és jó lett,a hőfokot szépen mutatja viszont a 90et nem igazán érte még el,szóval érdekes számomra és nem tudom normális-e?szóval,ha elérné a hőfokot bekapcsolna-e?jah és sokkal melegebbet fúj,sokkal.befojásolhatta-e a jeladó???

Link to comment
Megosztás:

Ha leegyszerűsítve nézzük a dolgot, kábelköteget kell cserélni, ECU-t, a rotort DIS-re, de emiatt vezérműtengelyt és a házát is, mivel a simán nincs fent a 3 csavarozási pont, illetve a tengely le van dugózva, hogy ne nyomjon olajat a DIS felé. Továbbá kell egy kopogásérzékelő is ami alapján az ECU tudja szabályozni az előgyújtást ergo a DIS kockát.

Szóval szerintem felejtős vele szenvedni

Ezek alapján teljes mértékben felejtős :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Opel Corsa B GSI a jószág és azt szeretném megtudni, hogy az üzemanyag szintjelző jeladója milyen ohm értékeket ad pl.: fél és teli tanknál?

A műszer átszerelése után szeretnénk bekalibrálni a mutatót.

Hasonló helyzetben vagyok a vízhőmérővel is, de azt hiszem ott komolyabb a gondom.

Link to comment
Megosztás:

Vekarx!

Nálam a jeladó volt a bibi.nálad mire gondolsz?

Köszi, hogy válaszolsz :-) Nem hibás alkatrészről van szó, hanem összeépítésről! Az említett két műszert szereltük át egy-egy foglaltba, kaptak új számlapot és ehhez le kellett venni a mutatókat és hogy mielőtt lezárnánk a házat pontosan akarjuk beállítani. Félünk, hogy esetleg a tengely elmozdulhatott a szerelés közben! Sajnos nem vagyunk sem a benzintank sem a motor közelében, de úgy akarjuk odavinni, hogy pontosak legyenek a beépítésnél. Itt egy fotó a műszerekről: https://plus.google.com/photos/101840674198012974565/albums/5979815907771069601/5979846373999818194?sort=4&pid=5979846373999818194&oid=101840674198012974565

Módosítva : Vekarx
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A multkor írtam,hogy baj van a vízhőfokkal v a termosztáttal és a fűtés se a legjobb...

Nos megvettem a jeladót,kicseréltem és jó lett,a hőfokot szépen mutatja viszont a 90et nem igazán érte még el,szóval érdekes számomra és nem tudom normális-e?szóval,ha elérné a hőfokot bekapcsolna-e?jah és sokkal melegebbet fúj,sokkal.befojásolhatta-e a jeladó???

üdv! csréld már ki a termosztátot és akkor lezártanak tekintheted a dolgot,

az hogy melegebbet fúj csak az enyhe időjárásnak köszönhető ,olyan fűtésnek kell lenni a kocsiban hogy egy tojást meg lehessen főzni ,legendásan jók a fűtése a corsáknak

szép napot!

Módosítva : krapi
Link to comment
Megosztás:

üdv! csréld már ki a termosztátot és akkor lezártanak tekintheted a dolgot,

az hogy melegebbet fúj csak az enyhe időjárásnak köszönhető ,olyan fűtésnek kell lenni a kocsiban hogy egy tojást meg lehessen főzni ,legendásan jók a fűtése a corsáknak

szép napot!

Még a radiátor lehet szar, mint nálam. 92 fokos vízzel átjárt radiátorral nem langyosat kellene fújnia a fűtésnek :)

Link to comment
Megosztás:

Helló márkatársak!!! Csak szeretném mindenkinek megköszönni a segítő válaszokat tippeket!! Illetve még egy kérdés, az is rendben van hogy néha lassan megy vissza a fordulatszám mintha felakadt volna? X14XE. Számomra elég bosszantó. Főleg váltás között illetve ha huzamosabb ideig megyek egy sebesség fokozatban utána szinte úgy marad 1-2 másodpercig. Jó ez így? Mi lehet az oka? Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Helló márkatársak!!! Csak szeretném mindenkinek megköszönni a segítő válaszokat tippeket!! Illetve még egy kérdés, az is rendben van hogy néha lassan megy vissza a fordulatszám mintha felakadt volna? X14XE. Számomra elég bosszantó. Főleg váltás között illetve ha huzamosabb ideig megyek egy sebesség fokozatban utána szinte úgy marad 1-2 másodpercig. Jó ez így? Mi lehet az oka? Köszönöm!

Alapjárati motor tisztítás, a foglalatát is.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! Viszont ha azt elmondod hogyan kell és hogy hol keressem, baromi hálás leszek!! Újonc opelos vagyok!! Köszönöm még egyszer!

Ilyet keress. Pucolás: fémtisztára a kúpot a végén, valamint a helyét, ahová a motorka beépítődik. Magát a motort ne szedd szét. Azt is vizsgáld meg, hogy a kúp nincs-e csúnyán elkopva.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azért valamennyire gázelvétel után megtartja a fordulatot a motor nem?

Amit még észrevettem, hogy a fordulatszámmérő is kicsit késve követi a fordulatszám visszaesését. Pl ha leállítom a motort, akkor kb 1 másodperc, amíg lemegy a fordulatszámmérő nullára.

Link to comment
Megosztás:

X14xe-n úgy kezdődik, hogy szívósor felső részét levesz.

Igen, mindenképpen le kell vegyem mert valamilyen rejtélyes okból kifolyólag kartel gáz illetve pici kartel füst szivárog a szívósor alól ami egyenesen az utastérbe kerül be amint áll az autó. Nagyon kellemetlen. Lehet valamilyen gumicső van elrepedve... remélem!

Link to comment
Megosztás:

Ilyet keress. Pucolás: fémtisztára a kúpot a végén, valamint a helyét, ahová a motorka beépítődik. Magát a motort ne szedd szét. Azt is vizsgáld meg, hogy a kúp nincs-e csúnyán elkopva.

Köszönöm a segítséget, remélem meglelem az enyémben is. Úgy látom elég komolyan értesz a márkához! Jól működő lambda szonda mellett vagy után mi lehet ami a leginkább befolyásolja a fogyasztásomat? A szondám egy vezetékes.

Link to comment
Megosztás:

[...] Úgy látom elég komolyan értesz a márkához! Jól működő lambda szonda mellett vagy után mi lehet ami a leginkább befolyásolja a fogyasztásomat? A szondám egy vezetékes.

Jaj dehogy is. Én csak egy lelkes laikus vagyok, némi műszaki érdeklődéssel megfűszerezve. (Ezért írok néha hülyeséget is.)

A fogyasztásra elsősorban a jobb láb van hatással, de erről nemrég már írtam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.