Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Corsa B c14nz analóg fordulatszám nélküli km-óracsoportját most szeretném lecserélni fordulatszámosra. Viszont amire cserélni akarom, abban a km óra elektromos. Honnan kapja a jelet az elektromos km óra (úgyértem hogy oljam meg :) ? Vagy inkább felejtsem el, és a régiből tegyem át a bowdenes km-órát a fordulatszám mérő mellé valahogy?

Köszönöm,
Balázs

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! Viszont ha azt elmondod hogyan kell és hogy hol keressem, baromi hálás leszek!! Újonc opelos vagyok!! Köszönöm még egyszer!

Bocs mobilról írtam és lemaradt :)

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/14/alapjarati_motor_karbantartas

Sziasztok!

Corsa B c14nz analóg fordulatszám nélküli km-óracsoportját most szeretném lecserélni fordulatszámosra. Viszont amire cserélni akarom, abban a km óra elektromos. Honnan kapja a jelet az elektromos km óra (úgyértem hogy oljam meg :) ? Vagy inkább felejtsem el, és a régiből tegyem át a bowdenes km-órát a fordulatszám mérő mellé valahogy?

Köszönöm,

Balázs

Elektromosnál a váltóban ahova csatlakozik a bowden oda kell egy jeladót betenni és bekábelezni, de egyébként a számlapot ha leveszed az óra csereszabatos, szerintem egyszerűbb átenni a saját órádat és kész.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Bocs mobilról írtam és lemaradt :)

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/14/alapjarati_motor_karbantartas

Elektromosnál a váltóban ahova csatlakozik a bowden oda kell egy jeladót betenni és bekábelezni, de egyébként a számlapot ha leveszed az óra csereszabatos, szerintem egyszerűbb átenni a saját órádat és kész.

Rendben, így fogok tenni. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Bocs mobilról írtam és lemaradt :)

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/14/alapjarati_motor_karbantartas

Elektromosnál a váltóban ahova csatlakozik a bowden oda kell egy jeladót betenni és bekábelezni, de egyébként a számlapot ha leveszed az óra csereszabatos, szerintem egyszerűbb átenni a saját órádat és kész.

Rendben, így fogok tenni. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Opel Corsa B GSI a jószág és azt szeretném megtudni, hogy az üzemanyag szintjelző jeladója milyen ohm értékeket ad pl.: fél és teli tanknál?

A műszer átszerelése után szeretnénk bekalibrálni a mutatót.

Hasonló helyzetben vagyok a vízhőmérővel is, de azt hiszem ott komolyabb a gondom.

Itt egy fotó:https://plus.google.com/photos/101840674198012974565/albums/5979815907771069601/5979846373999818194?sort=4&pid=5979846373999818194&oid=101840674198012974565

Módosítva : Vekarx
Link to comment
Megosztás:

Bocs mobilról írtam és lemaradt :)

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/14/alapjarati_motor_karbantartas

Elektromosnál a váltóban ahova csatlakozik a bowden oda kell egy jeladót betenni és bekábelezni, de egyébként a számlapot ha leveszed az óra csereszabatos, szerintem egyszerűbb átenni a saját órádat és kész.

Úgy érted, a fordulatszámmérős, és a fordulatszámmérő nélküli műszeregység km órája csere szabatos?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget, remélem meglelem az enyémben is. Úgy látom elég komolyan értesz a márkához! Jól működő lambda szonda mellett vagy után mi lehet ami a leginkább befolyásolja a fogyasztásomat? A szondám egy vezetékes.

Kedves kollegák és segítő társak... hát én megpróbáltam levadászni ezt az alapjárati motort X14XE motor esetén... l Leszedtem a szívósor felső részét, és megfagytam.. Ott van olyan zűrzavar, injektor, kábelek, egyszerűen nem is látni semmit.. Feladtam!! Annyira zsúfolt, szűk minden hogy hihetetlen!! Esetleg azt sejti valaki milyen kartel cső vagy hasonló fut a szívósor alsó részénél?? Köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Úgy érted, a fordulatszámmérős, és a fordulatszámmérő nélküli műszeregység km órája csere szabatos?

Számlap kivételével igen, az 1.2-es nálam az fszámmérő nélküli km órával fut, mert a fszámmérősben szétesett a km óra.

A "óraszerkezetet" kell áttenni, annyi a lényeg.

Link to comment
Megosztás:

Számlap kivételével igen, az 1.2-es nálam az fszámmérő nélküli km órával fut, mert a fszámmérősben szétesett a km óra.

A "óraszerkezetet" kell áttenni, annyi a lényeg.

Ezt nem is néztem, mert együtt nem volt kiszerelve mindkettő. Mielőtt az új műszeregységet beszereltem a kocsiba, kivettem belőle az óra egységet, hogy beállítsam a km számlálón a megfeleló óra állást. De meg sem fordult a fejemben, hogy egyezne a másikkal.

Ha ezt tudom, akkor nem várok bowdenesre, mert elektromos lett volna előbb :)

Amúgy az elektromosban mi hajtja a km számlálót? Egy kis léptető motor?

Link to comment
Megosztás:

Kedves kollegák és segítő társak... hát én megpróbáltam levadászni ezt az alapjárati motort X14XE motor esetén... l Leszedtem a szívósor felső részét, és megfagytam.. Ott van olyan zűrzavar, injektor, kábelek, egyszerűen nem is látni semmit.. Feladtam!! Annyira zsúfolt, szűk minden hogy hihetetlen!! Esetleg azt sejti valaki milyen kartel cső vagy hasonló fut a szívósor alsó részénél?? Köszönöm!!

Amikor kipucoltam az enyémet a kiegyelítő tartályt is kivettem. Nem volt az olyan egyszerű, de nem is lehetetlen ;) Azt tudom mondani hogy kitrtást ott van az ki lehet szedni! Ne add fel!!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, szétszedtem a középkonzolom hogy kicseréljem a két izzót a fűtés kapcsolónál és a középső kijelzőbe. Sikerült is viszont a kijelző szalagkábele lecsúszott a kijelző csatlakozójáról amire rá volt tűzbe és most nem tudom visszanyomni a csatlakozó tüskéire. Erre van valami speciális szerszám ?

UPDATE: Vásároltam egy LG CD -s Rádiót az autóba, beszereltem minden működik is viszont csak gyújtáson lehet bekapcsolni és ha leállítom az autót el is tűnik az összes beállítás. Valami rosszul lehet bekötve vagy a rádiót kéne beállítani (átnéztem a könyvét, abban nincs hasonlóról szó).

Előre is köszönöm.

Módosítva : morde
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, szétszedtem a középkonzolom hogy kicseréljem a két izzót a fűtés kapcsolónál és a középső kijelzőbe. Sikerült is viszont a kijelző szalagkábele lecsúszott a kijelző csatlakozójáról amire rá volt tűzbe és most nem tudom visszanyomni a csatlakozó tüskéire. Erre van valami speciális szerszám ?

UPDATE: Vásároltam egy LG CD -s Rádiót az autóba, beszereltem minden működik is viszont csak gyújtáson lehet bekapcsolni és ha leállítom az autót el is tűnik az összes beállítás. Valami rosszul lehet bekötve vagy a rádiót kéne beállítani (átnéztem a könyvét, abban nincs hasonlóról szó).

Előre is köszönöm.

A szalagkábelhez nem kell speckó szerszám csak egyenletesen kell nyomni akkor tudod benyomni a helyére, a két szélén 2-2 újjal megfogod és úgy nyomod picit széthúzva akkor menni fog.

Az Opelek esetében a rádió tápkábelei nem egyeznek a szabvánnyal, pont a fordítottja ezért a utólag berakott nem gyári rádióknál fel kell cserélni a két táp vezetéket.

Igényesebb fejegység gyártók ezt a két vezetéket csatlakozóval oldják meg, csak széthúzod és felcseréled, ezután nem felejti el a beállításokat, viszont csak gyújtáson lesz rádiód, ha folyamatosan szeretnéd akkor az egyik vezetéket amin akksi +12 van ikresíted és azt kötöd be a másik helyére ami a gyújtás 12 lenne. A szabadon maradt szálat pedig szigetelve félrenyomod.

Jótanács ebben az esetben, hogy a rádión ha van Power Save funkció akkor aktiváld, mert így folyamatosan megy a rádió ha nem kapcsolod ki és leszívja az akksit, ez a funkció 1-2 óra után offolja az egységet.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Termosztát kicserélve, hőmérséklet jeladó cserélve, valamint gyertyák is cserélve lettek. A szívótorok, alapjárati motor kipucolva és a vákum csövek is ellenőrizve/pucolva.

Motor gyönyörűen működik, köszönöm a tanácsokat!

Most már csak az a gondom, hogy az akkusarut is levettem, a rádió kéri a kódot, ami nincs meg :confused: Grundig Car 200.

Remélem a volt gazdinak sikerül megtalálni....

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Termosztát kicserélve, hőmérséklet jeladó cserélve, valamint gyertyák is cserélve lettek. A szívótorok, alapjárati motor kipucolva és a vákum csövek is ellenőrizve/pucolva.

Motor gyönyörűen működik, köszönöm a tanácsokat!

Most már csak az a gondom, hogy az akkusarut is levettem, a rádió kéri a kódot, ami nincs meg :confused: Grundig Car 200.

Remélem a volt gazdinak sikerül megtalálni....

Ha meg nem sikerül neki, akkor csinálsz magadnak...

http://5mp.eu/web.php?a=carradio&o=s7bxzuJTu0

Link to comment
Megosztás:

Na ne... akkor lehet hogy nem is a radiátor szar, hanem a csap nem nyit ki rendesen.

Hogy lehet hozzáférni? Mi vezérli?

Te vezérled egy toló-húzó bowdenen keresztül a hideg/meleg potival.

A csap inkább csak engedni szokott, dugulás vagy az egész rendszerben van, vagy a radiátorban.

Ki kell bontani kb az egész műszerfalat hozzá, de csak is jó időben, mert rengetek törékeny műanyag van bent, ilyen időben még nem ajánlott.

Link to comment
Megosztás:

Te vezérled egy toló-húzó bowdenen keresztül a hideg/meleg potival.

A csap inkább csak engedni szokott, dugulás vagy az egész rendszerben van, vagy a radiátorban.

Ki kell bontani kb az egész műszerfalat hozzá, de csak is jó időben, mert rengetek törékeny műanyag van bent, ilyen időben még nem ajánlott.

Nem akarom kétségbe vonni, amit mondasz, viszont van néhány dolog, ami azt sejteti, hogy mégsincs fűtéscsap:

A Cromax, ami Opelekhez elég jó alkatrészkereső, csak klímával szerelt benzines változatokhoz hoz fűtés csapot, 1,2 és 1,4 motoroknál.

A radiátort ha megnézem, az olyan, hogy a csőcsonkja a tűzfalon át kiér a motortérbe

https://cromax.hu/300000000-futorendszer/300860000-futesrenszer-alkatreszei/300860228-futoradiator/145274-futoradiator-opel-corsa-b-1993-2000

Ha hidegen van a tekerentyű, és áttekerem melegre, akkor egyből jön a meleg levegő, ez azt sejteti számomra, hogy a meleg víz folyamatosan átjárja a radiátort, csak egy csappantyűt mozgatok vele a fűtésboxon belül.

Ha csap zárná el a melegvíz útját, az szerintem a motortérben lenne, és akkor a fűtés nem egyből jönne, hanem kis idő múlva, mire a radiátor átforrósodna.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom kétségbe vonni, amit mondasz, viszont van néhány dolog, ami azt sejteti, hogy mégsincs fűtéscsap:

A Cromax, ami Opelekhez elég jó alkatrészkereső, csak klímával szerelt benzines változatokhoz hoz fűtés csapot, 1,2 és 1,4 motoroknál.

A radiátort ha megnézem, az olyan, hogy a csőcsonkja a tűzfalon át kiér a motortérbe

https://cromax.hu/300000000-futorendszer/300860000-futesrenszer-alkatreszei/300860228-futoradiator/145274-futoradiator-opel-corsa-b-1993-2000

Ha hidegen van a tekerentyű, és áttekerem melegre, akkor egyből jön a meleg levegő, ez azt sejteti számomra, hogy a meleg víz folyamatosan átjárja a radiátort, csak egy csappantyűt mozgatok vele a fűtésboxon belül.

Ha csap zárná el a melegvíz útját, az szerintem a motortérben lenne, és akkor a fűtés nem egyből jönne, hanem kis idő múlva, mire a radiátor átforrósodna.

Valóban igazad van, két opelt bontottam amikben találkoztam vele és visszagondolva mindkettő klímás volt, sima Corsa-ban csak a középkonzolt fordítottam ki mélyebbre nem mentem, nem követtem a bowdent.

Akkor a simák esetében valószínű egy nagy zsalut mozgatsz.

Link to comment
Megosztás:

Valóban igazad van, két opelt bontottam amikben találkoztam vele és visszagondolva mindkettő klímás volt, sima Corsa-ban csak a középkonzolt fordítottam ki mélyebbre nem mentem, nem követtem a bowdent.

Akkor a simák esetében valószínű egy nagy zsalut mozgatsz.

A zsalu mozgatás valószínű a klímás modelleknél is megvan a fűtéscsap mozgatás mellett...

Link to comment
Megosztás:

A C14NZ motorokon van EGR szelep? Az unix hozza, a cromax nem hozza, az opel infos szerint nincs, egyesek sterint viszont van. C12NZ-n tuti nincs.

Nincs bent, F astra esetében volt némelyik korabeli NZ-n vákuumos EGR, ami úgy néz ki mint egy UFO űrhajó, de ritkaság és csak F astra.

A zsalu mozgatás valószínű a klímás modelleknél is megvan a fűtéscsap mozgatás mellett...

Ebben nem vagyok biztos, a csapot elnézve 3 ágú, 1 bemenet és két kimenet, mivel lezárni nem szabad ezért minden bizonnyal a két kimenet közt mozgatja a vizet, ha lezárod nem a radiátoron keresztül járatja a vizet, hanem direktbe vissza egy csövön szerintem. Persze csak találgatok, mert ennyire nem ástam bele magam, mert nem volt rá szükségem bontáskor, csak láttam a csöveket.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.