Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

28 perce, fork írta:

Ismet egy kerdes!

Opel Corsa B 1.2

Hogy/hol szoktatok felemelni az autot hogy alabakoljatok? Mert oke hogy van kijelolt pont, de ha odateszem az emelomet akkor az emelo miatt ott nem tudom alatenni a bakot. Hol mashol tudnam felemelni biztonsagosan? A kocsi eleje erdekel elsosorban, de a hatuljara is kivancsi volnek.

Én mindíg a küszöbnél támasztok alá, ugyanazon a  vonalon ahol az emelő emel. Ha van lehetőség akkor a kerék és az emelő között, ha nincs, mert kicsi a hely akkor az emelő másik oldalán. Én mondjuk nem bakot hanem fa stafnikat ( gerenda véget) használok, mert az udvar lejt, és attól félek a bak kifordul alóla. A stafni szélesebben támaszkodik a talajon, ha nem sík a terület akkor szerintem biztonságosabb. De az alátámasztási pont ugyanaz mint a baknál: az emelő valamelyik oldalán. 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, tgabika76 írta:

Én a futómű bekötési pontjait szoktam használni (a szilenteknél), sok autónál a küszöbnél való alátámasztás nem megoldott mer lefelé van egy függőleges pereme. Mármint vagy az emelési pontnál emelek és a szilentnél támasztom alá, vagy fordítva.

Én mindíg annál a peremnél támasztom alá, az tulajdonképpen a belső merevítés folytatása . ( már ahol még van) Ugye van külső és belső küszöb, a kettő között van egy elválasztás az folytatódik lent amit látsz perem.

a315a1d7e4f2b569437fe7b9037019ce.jpg

Van amikor nem húzódik végig teljesen bent az az elválasztó, de az emelési pontoknál ( és közvetlenül mellettük)mindíg van szerintem. 

Amikor már " roszog" emeléskor akkor ez a belső elválasztó-merevítő már elporladt. 

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello.

Fékügyben egy kérdés. Külső fékbetétről van szó Kép:

20200901-201058.jpg

Kérdésem az lenne, hogy ennek a betétnek kell-e mozognia könnyedén előre hátra? Vagy ha nem, akkor lehet-e állítani a pozicióját?

Bővebben: szorul ez a betét, de a féknyerget nem gondolom hibásnak mert könnyen csúszkál a csapszegeken. A munkahengert sem gondolom hibásnak, mert a belső betét nincs úgy elkopva mint a külső (1.1 mm az eltérés a kettő között).

Amit észrevettem így szemmel hogy ez a betét mindig beszorul a 2. képen lévő pozícióban és ott már hallkan súrolja a tárcsát fékezés nélkül is. Ezért gondolnám hogy valamivel lehetne-e rögzíteni a pozicióját hogy ne szaladjon annyira be, vagy talán  be kéne olajoznom ott meg ledrótkeféznem?

Link to comment
Megosztás:

7 órája, fork írta:

Hello.

Fékügyben egy kérdés. Külső fékbetétről van szó Kép:

 

Kérdésem az lenne, hogy ennek a betétnek kell-e mozognia könnyedén előre hátra? Vagy ha nem, akkor lehet-e állítani a pozicióját?

Bővebben: szorul ez a betét, de a féknyerget nem gondolom hibásnak mert könnyen csúszkál a csapszegeken. A munkahengert sem gondolom hibásnak, mert a belső betét nincs úgy elkopva mint a külső (1.1 mm az eltérés a kettő között).

Amit észrevettem így szemmel hogy ez a betét mindig beszorul a 2. képen lévő pozícióban és ott már hallkan súrolja a tárcsát fékezés nélkül is. Ezért gondolnám hogy valamivel lehetne-e rögzíteni a pozicióját hogy ne szaladjon annyira be, vagy talán  be kéne olajoznom ott meg ledrótkeféznem?

A féknyeregben a betétnek szabadon kell mozognia, drótkefézni sőt csiszolni-reszelni szokták ezt a  részt, hogy sima legyen, majd hőálló zsírral, rézpasztával megkenni vékonyan. Olaj az nem biztos hogy jó, mert véletlenül is rákerülhet menet közben a fékbetétre, másrészt ha porosodik. vagy fékpor megy rá hamar elmegy a kenő hatás. Ezen a videón mondjuk pont nem csinál vele a csávó semmit, de az látszik hogy könnyen rakja be a helyére, nem szorul, feszül neki.

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, fork írta:

Epp az a baj hogy alig vilagitja be az utat. Gyarilag lehet rajta? Vajon le lehet szerelni mindenfele gond (buntetes?) nelkul?

Szerintem nem kellene bántani, alig hiszem hogy utólagos, minden lámpán látni.

a85e795c780e9fba5ab48238f7fad07e.jpg

Próbáltál már izzót cserélni? Van hogy látszólag semmi baja, de a szál elmozdult-megnyúlt, és nem ott van ahol lennie kell.

733f8d2cd7977bc358e8b06ea4602987.jpg

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, fork írta:

Epp az a baj hogy alig vilagitja be az utat. Gyarilag lehet rajta? Vajon le lehet szerelni mindenfele gond (buntetes?) nelkul?

Semmit nem érnél vele ha leszereled, mert a halogén izzók búrája (H1, H4, H7, tökmindegy) amúgyis olyan kialakítású, hogy a csúcsa fekete, tehát előrefelé nem világít.

 h4izzo.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
2 órája, fork írta:

Hello!

Opel Corsa B 2000 evjarat. Hatso ablakon talalhato fűtőszalakat melyik kapcsoloval kell bekapcsolni?

Tudomásom szerintem a középső főtéstekerővel, ( a befújás sebességét ezzel választod, illetve kapcsolod be) elvileg ott van a közepén az ablakfűtés piktorgramm, aminek világítania kell ha kihúzod a kapcsolót. 

76c92488f9ee27030ed34c69b945a865.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Koszi. Sikerult bekapcsolni vele. Milyen felnit/teli gumit lehet ratenni ezekre? Jelenleg 165/70/R13 van rajta. Meg ugy lattam a gyarto is a 165-osoket ajanlja, az acel felnim is 13 colos, de lecserelnem azt is nagyobbra ha lehet. Ramenne 14 colos felni 185-os gumival pl?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, fork írta:

Koszi. Sikerult bekapcsolni vele. Milyen felnit/teli gumit lehet ratenni ezekre? Jelenleg 165/70/R13 van rajta. Meg ugy lattam a gyarto is a 165-osoket ajanlja, az acel felnim is 13 colos, de lecserelnem azt is nagyobbra ha lehet. Ramenne 14 colos felni 185-os gumival pl?

Elvileg mehet rá nagyobb felni, ha az nem olyan magas oldalfalú mint az eredeti, így összességében a kerékátmérő nem sokat változik. itt van egy váltóméret kalkulátor ahol meg tudod nézni a régihez képest az új felnivel-gumival hogyan alakul a hasmagasság, sebesség stb:https://www.autoguminet.hu/valtomeret-kalkulator

Szélesebb gumival nő a fogyasztás menetzaj, a nyomvájukat jobban észreveszed. Figyelni kell még a felni ET-számára, ez jó ha közeli a régihez: https://www.maxigumi.hu/gumiabroncs-tanacsadas/felni-et-szam

11 órája, fork írta:

Meg egy kerdes. A kep amit kuldtel a kurt gombok be vannak torve. Nem lehet olyat kapni/rendelni valahol?

Van komplett fedél is: http://feherautoalkatresz.hu/opel-legzsak-fedel-opel-astra-g-agila-a-corsa-b-combo-b Vagy csak dudagomb javító ( ezt most pont nem találok) mindegyikhez a gyujtás lekötése után le kell szedni a légzsákot a koplett cseréről pölö itt egy videó:

 

Ez ugyan zafira, de a művelet ugyanaz. Mivel ugye a légszék életet menthet csak akkor szabad nekiállni, ha biztos vagy benne hogy vissza is tudod tenni. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

98-as 1 literes "B" Corsa. Kigyulladt a check lámpa, nagyon rángatva megy a motor. Légtömegmérőt takarítottam, gyertyákat, vákuumcsöveket ellenőriztem, de sajnos nem lett jobb. Alapjárati motor rendben, megnéztem.

Alapjárat szép Emelem a gázt, elkezd rángatni a motor. magasabb fordultnál már jó.

Gyanús, hogy valami szenzor vacakol, de melyik? Csináltam egy kis videót a rángatásról:

https://youtu.be/Z7yUgFe0K74

Video

Hogy lehet beszúrni a videót, hogy meg is jelenjen? :)

 

Módosítva : levest
Link to comment
Megosztás:

28 perce, levest írta:

Sziasztok!

98-as 1 literes "B" Corsa. Kigyulladt a check lámpa, nagyon rángatva megy a motor. Légtömegmérőt takarítottam, gyertyákat, vákuumcsöveket ellenőriztem, de sajnos nem lett jobb. Alapjárati motor rendben, megnéztem.

Alapjárat szép Emelem a gázt, elkezd rángatni a motor. magasabb fordultnál már jó.

Gyanús, hogy valami szenzor vacakol, de melyik? Csináltam egy kis videót a rángatásról:

https://youtu.be/Z7yUgFe0K74

Video

Hogy lehet beszúrni a videót, hogy meg is jelenjen? :)

 

Jó lenne tudni a hibakódot.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, kingblue írta:

Jó lenne tudni a hibakódot.

Sajnos nem megy a kiolvasás. Ennél a modellnél elszabtak valamit a vezérlőn. Se gémkapocs, se diag műszer nem mutat semmit. Vakon megy a javítás, mint a hőskorban. Csak egy kicsit több a szenzor, mint akkor. :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, levest írta:

Sajnos nem megy a kiolvasás. Ennél a modellnél elszabtak valamit a vezérlőn. Se gémkapocs, se diag műszer nem mutat semmit. Vakon megy a javítás, mint a hőskorban. Csak egy kicsit több a szenzor, mint akkor. :)

Van ilyen, anyuék Corsáját sem lehet kiolvasni. Azon amúgy az EGR volt kuka. Nyitott állapotban maradt, először kitakarítottam, de nem javult meg, igazából elektromosan volt hibás, nem mozgatta a szelepet. Bontott került bele. 

A videót linkjért simán csak be kell másolni a hozzászólás ablakba. 

Link to comment
Megosztás:

35 perce, zotya975 írta:

Van ilyen, anyuék Corsáját sem lehet kiolvasni. Azon amúgy az EGR volt kuka. Nyitott állapotban maradt, először kitakarítottam, de nem javult meg, igazából elektromosan volt hibás, nem mozgatta a szelepet. Bontott került bele. 

A videót linkjért simán csak be kell másolni a hozzászólás ablakba. 

Beillesztettem a linket, mégsem jelent meg úgy, mint az előző hozzászólásban. 

Köszi a tippet, megnézem az EGR szelepet. Illetve most csak levakolom, a teszt erejéig, ha edgyáltalán le lehet.

Le lehet? (Ez is egy hibaforrás kizárása lenne.)

Ma reggel megmértem a pillangószelep jeladóját, de az rendben van. 

Link to comment
Megosztás:

17 perce, levest írta:

Beillesztettem a linket, mégsem jelent meg úgy, mint az előző hozzászólásban. 

Köszi a tippet, megnézem az EGR szelepet. Illetve most csak levakolom, a teszt erejéig, ha edgyáltalán le lehet.

Le lehet? (Ez is egy hibaforrás kizárása lenne.)

Ma reggel megmértem a pillangószelep jeladóját, de az rendben van. 

Nem tudom neked pontosan milyen van, ezen a motor oldalán volt, a vízkörbe is be van kötve. Végülis le lehet vakolni, de olyan lemezt kell hozzá készíteni ami a vízjáratot szabadon hagyja. 

16dd3b8948e318adf3d24c7e55446b02.jpg

Egy teszt erejéig nem kell komoly lezárás, elég egy sörösdoboz oldalából vágott darab. Egy próbakörön nem fog áttégni a kipufogó gázoktól. Aztán ha ez a hiba csinálhatsz tartósabbat. Leszedés után látni fogod hogy melyik a kipufogó gáz járata amit le kell zárni és melyik a vízé amit szabadon kell hagyni. 

Valami ilyesmi kell: https://race-shop.hu/egr-tartozekok-es-dugok/44911-egr-szelep-potlek-opel-10-12v-12-16v-x10xe-x12xe.html

Mivel a sörösdoboz lemez elég vékony jobb ha fenthagyod a régi tömítést is, és arra rakod rá a levakoltat, mert önmagában nem biztos hogy vízzáró lesz. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.