Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, Lamb69 írta:

Sziasztok! 

Adott egy corsa b, x10xe motorkód. 

Motorcserés lenne.

Kell-e a motoron kívül bármi a donorból?

Kell-e valamit programozni rajta,  a csere után?

 

Ha ugyanilyen motor megy bele akkor nem. Kivesz-átrak, működik. Mi a gond amiért motort cserélsz?

Link to comment
Megosztás:

Találtam egy motort, 140000 van benne,  a régiben 465000. Felújítani már nem éri meg, a másik pedig inggombokért van.

A motorelektronika és az immo kulccsal jár a motorhoz. Ezért volt a kérdés.

Ezek szerint, ha a régi motorvezérlőt leveszem a motor oldaláról és felrakom az újra, akkor működni fog? Vagy ?

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Lamb69 írta:

Találtam egy motort, 140000 van benne,  a régiben 465000. Felújítani már nem éri meg, a másik pedig inggombokért van.

A motorelektronika és az immo kulccsal jár a motorhoz. Ezért volt a kérdés.

Ezek szerint, ha a régi motorvezérlőt leveszem a motor oldaláról és felrakom az újra, akkor működni fog? Vagy ?

Tudtommal a motorvezérlő nincs illesztve az adott motorhoz  csak motorkódnak kell passzolna, a kulcs viszont a motorvezérlőhöz van tanítva tehát vagy a régi kulcs kell a régi Ecuhoz vagy az új az újhoz. Ha hivatalosan akarod átrakni ami ugye okmányirodás móka akkor kell az új motorhoz egy adásvételi meg egy szerelő-szervíz aláírása/nyilatkozata hogy ő építette be ha jól értelmezem a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy problémám merült fel, mióta beköszöntött a hideg: Corsa b-n a középső konzol világít gyújtás levétele után is. Mutatni nem mutat semmit, csak halványan világít elindulás után kb ameddig nincs "jó" idő bent, addig ugyanaz, majd mikor "jó" az idő, csak utána kezdi mutatni az időt, dátumot, hőmérsékletet. Az akksi új, töltés van. Mi okozhatja a problémát?

Módosítva : Argand
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

1999-es corsa 1.2 16V (X12XE) melegen nagyon nehezen indul be időnként. A default 5. fordulatra szépen indul is hidegen, ahogy programozva van, de melegen olyanokat csinál (már 10 perces leaállás után is, közvetlenül azonnal nem!) hogy szinte járathatom  a motort 30 teljes fordulatot is, nem indul, de ha elengedem a kulcsot, lassan, mély hangon beindul.

Nekem hangra úgy tűnik, mintha túl benzindús keveréket kapna. De ezekben a regebbi autokban ha a lambda szonda lehalt, akkor beallt kozep default ertekre.

Ma majdnem nem tudtam elindulni, 3x inditoztam vagy 30-at, es a harmdiknál is elengedve, lassan beindult.

A check engine vilagit, de mivel 1999-es, ugy tudom ezen nincs reál time diagnosztikára lehetőség, a szerelom meg azt mondja, az EGR szelepek akadnak meg es ne foglalkozzak vele, régebben el-eltünt a check engine figyelmeztetés, mamár állandó.

Van valami ilyen tipus hibája ennek a motornak?

Köszönöm!

Módosítva : truebaba
Link to comment
Megosztás:

15 órája, truebaba írta:

Sziasztok,

1999-es corsa 1.2 16V (X12XE) melegen nagyon nehezen indul be időnként. A default 5. fordulatra szépen indul is hidegen, ahogy programozva van, de melegen olyanokat csinál (már 10 perces leaállás után is, közvetlenül azonnal nem!) hogy szinte járathatom  a motort 30 teljes fordulatot is, nem indul, de ha elengedem a kulcsot, lassan, mély hangon beindul.

Nekem hangra úgy tűnik, mintha túl benzindús keveréket kapna. De ezekben a regebbi autokban ha a lambda szonda lehalt, akkor beallt kozep default ertekre.

Ma majdnem nem tudtam elindulni, 3x inditoztam vagy 30-at, es a harmdiknál is elengedve, lassan beindult.

A check engine vilagit, de mivel 1999-es, ugy tudom ezen nincs reál time diagnosztikára lehetőség, a szerelom meg azt mondja, az EGR szelepek akadnak meg es ne foglalkozzak vele, régebben el-eltünt a check engine figyelmeztetés, mamár állandó.

Van valami ilyen tipus hibája ennek a motornak?

Köszönöm!

Hibát ki lehet olvastatni ami tárolva van évjárattól függetlenül, ha megtudod mit jelez az nagy segítség lenne.  Rokon X12XE-jén pont az EGR-volt hibás, ettől függetlenül rendesen működött az autó , de a takarítás nem segített rajta, mert elektromos gondja volt.

3081554-20190228-lP2bPQ.jpg

Bontottat kapott mert az új drága. De nem törvényszerű hogy neked is ugyanazért világít a hibalámpa. 

Link to comment
Megosztás:

Szia,

 

Az egr-t hétvégén megtakaritom én is, amúgy szerintem sem ez a baja.

Arra gondolok most, hogy esetleg a benzinpumpa melegen nem ad akkora nyomást, mint hidegen, ezt ki lehet mérni.

Az ECU hőmérséklet szenzora is lehetne még, ha már romlik, akkor melegen adhat több benzint kevesebb levegőhöz, ez megmagyarázná a 9 literes (vidéki) városi fogyasztását is, valamint a lassú motor felpörgést..

Módosítva : truebaba
Link to comment
Megosztás:

20 órája, truebaba írta:

Sziasztok,

1999-es corsa 1.2 16V (X12XE) melegen nagyon nehezen indul be időnként. A default 5. fordulatra szépen indul is hidegen, ahogy programozva van, de melegen olyanokat csinál (már 10 perces leaállás után is, közvetlenül azonnal nem!) hogy szinte járathatom  a motort 30 teljes fordulatot is, nem indul, de ha elengedem a kulcsot, lassan, mély hangon beindul.

Nekem hangra úgy tűnik, mintha túl benzindús keveréket kapna. De ezekben a regebbi autokban ha a lambda szonda lehalt, akkor beallt kozep default ertekre.

Ma majdnem nem tudtam elindulni, 3x inditoztam vagy 30-at, es a harmdiknál is elengedve, lassan beindult.

A check engine vilagit, de mivel 1999-es, ugy tudom ezen nincs reál time diagnosztikára lehetőség, a szerelom meg azt mondja, az EGR szelepek akadnak meg es ne foglalkozzak vele, régebben el-eltünt a check engine figyelmeztetés, mamár állandó.

Van valami ilyen tipus hibája ennek a motornak?

Köszönöm!

Nekem akkor csinált ilyent, igaz nem ez a motor volt az autómban C12NZ, amikor a motor hőmérséklet jeladó rossz volt. Ez nem az ami az órát vezérli, hanem az ECU-t látja el a motorhőmérséklet infóval.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok a fórumon, ne haragudjatok, ha esetleg nem jó helyre írtam. Nem rég vásároltam egy opel corsa b 1.0 (x10xe motorkód)  autót, mely nagyobb gázadásra rángat, dadog nem gyorsul. Melegen kocsit nehezebben indul. Kis gázra minden rendben. Gyertyák rendben vannak. Átnéztem a szenzorokat, külsérelmi nyomot semmin nem tapasztaltam. Leszereltem az egr szelepet, kitakarítottam, a légtömegmérőt ugyan így. Ez után ki lett olvasva, lamda szonda és egr hiba volt benne. Törölve lett, a hiba nem szünt, kapott új benzinszűrőt, benzinnyomas lett mérve (3 bar). Megint felvillant alkalmanként a check engine, újra ki lett olvasva. "EGR  szelep visszacsatolás rossz" hibakód volt benne. Ez konkrétan egr szelep hiba vagy esetleg más idézi elő ezt a hibakódot? Előre ia köszönöm a válaszokat. :)

Módosítva : tusipeti1992
Link to comment
Megosztás:

A C12NZ motoron az óra és motorhőmérséklet jeladó külön volt. A motor tűzfal felőli részén a szívósor alatt, ha jól emlékszem. Az óráé az máshol volt.

Amit vettél az óra jeladó. A hőmérsékletet jól mutatta az enyém, csak ha kicsit ment és melegebb volt a motor, nagyon nehezen indult. 2 csatlakozós volt.

Talán ez az:

 

Módosítva : iberkes
Link to comment
Megosztás:

iberkes: köszönöm szépen, sokat segítettél. Kicseréltem a 2 pólusóra, tükéletesen működik  az autó meleg iinditásra is, akár 30 percre is. A rögtön inditás eddig is jó volt melegen.

Jelzem a többi kollégának, hogy a bal oldalon lévő (generator szijtól visszafele jobbra picit) temp sensort nem tudják a hagyományos kulcsokkal kikapni!

próbálkoztam gyertya kulcsokkal, de rá kellett volna itt ott verni a kulcsra, inkább vettem egy profi 19-es végig hosszitott dugo fejet 800 ft-ért, a csőkulcsok drágábbak, és rövidebbek, belelóg a csatlakozó neki, szóval nem jók, és 1500ft-tól kezdődnek.

Sok forumon szidják a x12xe motort, mint pl kerékpárláncnál vékonyabb a vezérműlánca és elszakad, leugrik,  meg hengerfejes lesz mind. stb...

192 000 km-er van benne (20 éves), a lényeg végig 10 000 km-erenként cseréltek full szintetikus olajat benne, és gondolom nem zavarták szét, mert sehol 1 olaj folyás nincs a blokkon, na jó a váltó bovdennál már kezd 1 picit.

Remélem a 9 literes fogyasztás csökkenni fog a új temp sensor miatt, de én eléggé letaposom a gázt, de nem lépem túl a városban büntethető max sebesség határt. 59 még jó gps szerint.

 

Egr-t csak nem pucoltam ki, mert nagyon jól megy az autó, lehet a fogyasztás csökkentéshez azt is kellene?

 

 

Módosítva : truebaba
Link to comment
Megosztás:

13 órája, truebaba írta:

iberkes: köszönöm szépen, sokat segítettél. Kicseréltem a 2 pólusóra, tükéletesen működik  az autó meleg iinditásra is, akár 30 percre is. A rögtön inditás eddig is jó volt melegen.

Jelzem a többi kollégának, hogy a bal oldalon lévő (generator szijtól visszafele jobbra picit) temp sensort nem tudják a hagyományos kulcsokkal kikapni!

próbálkoztam gyertya kulcsokkal, de rá kellett volna itt ott verni a kulcsra, inkább vettem egy profi 19-es végig hosszitott dugo fejet 800 ft-ért, a csőkulcsok drágábbak, és rövidebbek, belelóg a csatlakozó neki, szóval nem jók, és 1500ft-tól kezdődnek.

Sok forumon szidják a x12xe motort, mint pl kerékpárláncnál vékonyabb a vezérműlánca és elszakad, leugrik,  meg hengerfejes lesz mind. stb...

192 000 km-er van benne (20 éves), a lényeg végig 10 000 km-erenként cseréltek full szintetikus olajat benne, és gondolom nem zavarták szét, mert sehol 1 olaj folyás nincs a blokkon, na jó a váltó bovdennál már kezd 1 picit.

Remélem a 9 literes fogyasztás csökkenni fog a új temp sensor miatt, de én eléggé letaposom a gázt, de nem lépem túl a városban büntethető max sebesség határt. 59 még jó gps szerint.

 

Egr-t csak nem pucoltam ki, mert nagyon jól megy az autó, lehet a fogyasztás csökkentéshez azt is kellene?

 

 

Az egr koszolódásának ( kokszolódásának) nem igazán a magasabb fogyasztás a jellemző tünete, vagy hibalámpát dob , vagy a motor rángat mert megszorul és akkor is kinyitva marad teljesen amikor nem kellene. ( túl sok kipufogó gázt enged vissza kevés éghető keverékhez)Szerintem ha ezek nincsenek meg ne nyúlj hozzá. 

Link to comment
Megosztás:

Zotya975:  oke, akkor nem piszkálom, mert semmi rángatás vagy erőtlenség nincs, gyakorlatilag tökéletes a motor.

Tudnátok tipust/linket adni valami olcsóbb OBD kütyüre (ebay pl) ami működik ezzel az 1999-es corsa B-vel?

Ránézésre nem obd II (mert nem trapéz alakú az aljzat), de érdekes módon a trapéz obd 2 csatlakozó rádugható mivel az is 16 lábas.

Az is lehet, hogy kétféleképpen is rádugható, ami nem biztos hogy szerencsés a +12 voltos láb miatt.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

nincs valakinek egy eladó bal első biztonsági öv aljzat? (3 ajtós) Ebben szerintem övfeszitő sincs. az alsó rugója nem működik, és időnként, vezetés közben kiold, ami gondolom nem túl szerencsés. Amikor nincs utasom, akkor a jobb első ülésébe szoktam dugni, csak azt meg nehezebben oldom ki kézzel, mivel másfelé néz.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek,

Nemsokára műszakis lesz a corsám és gondoltam felkészítem a vizsgára , sajna a hátsó sárvédő ívet cserélni kell amihez van is javító ív.

pl...https://www.autozube.hu/index.php?route=product/product&product_id=21357&OPECor B

viszont a kerék dob lemezhez nem találtam semmit...van valami tipp , hogy ezt hogy és mivel szokták javítani?

 

https://drive.google.com/open?id=0B73baVKHa9nKNzFSbW1wOTdjQ1R6Q3lSTWl4cWR3NEJiZktn

https://drive.google.com/open?id=0B73baVKHa9nKV0dyS3FRaW1QTUtNbXNVSWdQa1YtSlJCYl9F

https://drive.google.com/open?id=0B73baVKHa9nKR1VZbV9EaURhT0cyc2hzODNoWDRWV0txN0lB

 

 

Módosítva : Myki01
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Hellosztok.

Ket kerdesem lenne:

1. Corsamban csak akkor megy a digitalis ora es homero, amikor beinditom az autot. (Mar miota megvettem azota igy van), de nem kene megjegyeznie az orat? Esetleg elem kell bele?

2. A szivargyujtoba is csak akkor van aram ha jar a motor, ez normalis? (igy nem tudom tolteni a telefont csak ha eppen megyek valahova).

Link to comment
Megosztás:

20 órája, fork írta:

Hellosztok.

Ket kerdesem lenne:

1. Corsamban csak akkor megy a digitalis ora es homero, amikor beinditom az autot. (Mar miota megvettem azota igy van), de nem kene megjegyeznie az orat? Esetleg elem kell bele?

2. A szivargyujtoba is csak akkor van aram ha jar a motor, ez normalis? (igy nem tudom tolteni a telefont csak ha eppen megyek valahova).

Üdv.. a kijelzőnek akkor is működnie kell amikor nincs gyujtás, ( csak akkor nem látod mert nincs háttérvilágítás) a szivargyujtó viszont csak gyujtáson kap tápot. 

Link to comment
Megosztás:

17 perce, fork írta:

Ertem, hat szerintem ha nincs gyujtas akkor se jar az ora, ugyanis mindig 0:00 mutat minde egyes inditasnal

Akkor valamiért nem kap tápot gyujtás nélkül. Sajna corsáról nincs kapcsolási rajzom hogy meg tudjam mondani melyik szálon kellene kapni a tápot amikor nincs gyujtáson. Általánosságban a fekete vezetékek a fix és a piros a kapcsolt tápok, de nem tudom biztosan corsánál is így van-e. Ha van multimétered, vagy egy kis izzóból készítesz próbalámpát némi műszaki érzékkel meg tudod keresni melyik szál az és ott kap-e áramot az óra-kijelző amikor nincs gyújtás ráadva. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.